AJANS-YORUM-MATBAA HİZMETLERİ-(0224-7110828)
“İnegöl´ü güzelleştirmeye devam ediyoruz”
Yeni Mahallede devam eden asfalt ve tretuvar çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Alper Taban, “Şehrimiz güzelleşmeye, eksikleri giderilmeye devam ediyor. Bu dayanışma ve çalışma azmiyle dönem içerisinde pek çok ihtiyacımızı gidereceğimizi düşünüyorum” dedi.
Tarih: 17.10.2019 18:52:33

İnegöl Belediyesi, asfalt ve tretuvar çalışmalarını Alanyurt bölgesinde sürdürüyor. Yeni Mahalle Albayrak Caddesi Konak Evler Sokakta devam eden çalışmaları, Belediye Başkanı Alper Taban da bugün beraberindeki heyetle birlikte yerinde inceledi.

 

GÜZEL BİR SONUÇ ORTAYA ÇIKTI

Bölgede altyapı çalışmaları tamamlanıp asfalt ve tretuvar çalışmalarında da sona gelinirken, Başkan Taban çalışma hakkında bilgiler verdi. İnceleme sırasında açıklama yapan Belediye Başkanı Alper Taban, “Bugün Yeni Mahalle Albayrak Caddesi Konak Evler Sokak bölgesindeyiz. Burada çok değerli çalışma arkadaşlarımız vatandaşlarımızdan gelen sorunlar üzerine; özellikle evlerin bahçelerine sular giriyordu ve bu bölgedeki yolların asfalt olmayışı ve eksik işlerin giderilmesi noktasında talepleri vardı. Bunlarla ilgili çalışmalarımızı arkadaşlarımız yaptı ve burada çok güzel bir sonuç ortaya çıktı” dedi.

 

TÜM KURUMLAR ORTAK ÇALIŞTI

Yapılan çalışmanın altyapıyla ilgili kazı yapan tüm kurumların ilk ortak çalışması olduğuna da değinen Taban, şöyle konuştu: “Aslında normal bir asfaltlama çalışması gibi gözüküyor olabilir ama biraz detay vermek gerekirse; bu bölge içerisindeki kot problemlerinden kaynaklı olarak giderlerle ilgili, kanalizasyon ve yağmur sularıyla ilgili bazı sorunlar oluşuyordu. Biz ilçe belediyesi olarak şehrimizdeki tüm altyapı kuruluşlarıyla göreve geldiğimiz günden beri düzenli olarak toplantılar yapıyoruz. Bunu niçin yapıyoruz; girdiğimiz sokak ve caddelerde birlikte çalışma kültürünü artık biraz daha güçlendirerek o bölgedeki ihtiyaçları birlikte gidererek orada iş bırakmayacak şekilde çıkmaya çalışıyoruz. Burasının da bunun bir başlangıcı olduğunu söyleyebilirim. Diğer tüm altyapı kuruluşlarımıza da ben teşekkür ediyorum. Kendi çalışma arkadaşlarımız tüm planlamayı yaptılar ve bölge üzerinde yerleşim olmayan, arsa pozisyonundaki yerlerin de parsellerine bacalarını ve bağlantılarını bırakarak hazır hale getirdiler. Bu da şehrimiz adına güzel bir kazanım oldu. İnşallah bunu biz daha güçlü bir şekilde bir kurum hafızasına dönüştürebilirsek hep birlikte; çünkü senkron çalışmak zorundayız. Herkes açısından bir kaynak kullanımı var. Bu kaynağı da en doğru şekilde hepimiz kullanmak zorundayız. Birlikte çalışma kültürü de arttıkça hem daha isabetli çalışmalar gerçekleştireceğiz hem de kaynaklarımızı doğru kullanacağız. Bu vatandaş açısından da memnuniyet getirecek. Her seferinde bu sokağı kaz, eksiği tamamla olmaması adına güzel bir birliktelik oldu. Ben başta kendi çalışanlarımız olmak üzere diğer altyapı kuruluşlarının yönetici ve çalışanlarına da teşekkür ediyorum.”

 

“Asfalt uygulaması yapılan bu sokak, bölgede kotun en düşük olduğu nokta ve buradaki su birikintilerini aşabilmek adına arkadaşlarımız kot ayarlamasını gerçekleştirdiler. Beraberinde ilgili parsellere bağlantılarını da yaparak güzel bir hale getirildi. Bugün asfaltımız da atılıyor, inşallah çok güzel bir şekilde buradaki mahalle sakinlerimiz bunu kullanmaya başlayacaklar.”

 

BAŞKAN AKTAŞ´A TEŞEKKÜR

“Ben bir teşekkürü de kıymetli Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş´a yapmak istiyorum. Kıymetli Başkanımız şehrimizin her alanında asfalt, altyapı, içme suyu, sulama gibi şehrin her anlamda ihtiyacı olan ve Büyükşehir´i ilgilendiren konularda bizlere destek olmaya devam ediyor. Çok büyük bir asfalt hamlesi başlatıldı. Alanyurt bölgesindeki hemşerilerimiz adına da teşekkür ediyorum. Bunların her biri ihtiyaç ve bu ihtiyaçların giderilmesi noktasında da Başkanımız hızlı şekilde hareket ederek ihtiyaçlarımızın giderilmesini sağladı. Şehrimiz güzelleşmeye, eksikleri giderilmeye devam ediyor. Bu dayanışma ve çalışma azmiyle dönem içerisinde pek çok ihtiyacımızı gidereceğimizi düşünüyorum.”
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Mahmudiye Mahallesinde 30 Araçlık Otopark Yapımı Sürüyor
Mahmudiye Mahallesinde 30 Araçlık Otopark Yapımı Sürüyor
İnegöl Belediyesi, Mahmudiye Mahallesinde çevre yolu üzerinde 30 araçlık otopark yapımı için çalışmaları sürdürüyor.
Cuma Günü İbadete Açılıyor
Cuma Günü İbadete Açılıyor
En son Abdülhamit Han döneminde kapsamlı bir şekilde tadilat ve tamirat gören İshakpaşa Camisinin yaklaşık 1 ay süren tadilat ve tamirat çalışmalarında sona gelindi. Yaklaşık 350 bin lira harcanarak aslına uygun elden geçirilen cami Cuma günü ibadete açılacak. Hali hazırda borcu bulunan Cami için hayırseverlerin desteği de bekleniyor.
Çamurdan Yansımalar Müzede Görücüye Çıktı
Çamurdan Yansımalar Müzede Görücüye Çıktı
İnegöl Belediyesi´nin Bursa Olgunlaşma Enstitüsü işbirliği ile düzenlediği “Çamurdan Yansımalar” isimli cam süsleme ve seramik sanatı sergisi, İnegöl Kent Müzesinde izlenime sunuldu.
Yusuf desteklerinizi bekliyor
Yusuf desteklerinizi bekliyor
Doğumda oksijensiz kaldığı için yürüyemeyen selebralpalsi hastası Yusuf Latifoğlu´nun kök hücre tedavisi için gereken 350 bin lirayı bulabilmek için yardım kampanyası başlatılmıştı.
Mavi ışıklarla dikkat çekiyorlar
Mavi ışıklarla dikkat çekiyorlar
İnegöl Belediyesi, 20 Kasım Dünya Çocuk Günü etkinlikleri kapsamında çocuk haklarına dikkat çekmek amacıyla merkez belediye binası ile Kültür Sanat ve Gençlik Merkezi binasını mavi ışıklarla aydınlattı.
Çevre katliamı
Çevre katliamı
İnegöl´de kendini bilmezler yine etrafa rastgele attıkları çöplerle resmen çevre katliamı yapmaya devam ediyor. Hal binasının hemen yanına atılan atıklar tepkilere neden oldu.
ZİRVELERDE BELEDİYESPOR VAR
ZİRVELERDE BELEDİYESPOR VAR
İnegöl Belediyespor Dağcılık branşı 16-17 Kasım 2019 Toros Dağları´nın batı uzantılarından Bey Dağları grubunda yer alan, Antalya Körfezi´nin batısında, kuzey-güney doğrultusunda körfeze paralel olarak uzanan en yüksek doruğu 3086 metre rakımda bulunan Kızlar Sivrisi Dağına zirve faaliyeti gerçekleştirdi.
Türkiye´ye Örnek Oldular
Türkiye´ye Örnek Oldular
İnegöl´de ikamet eden Kemal ve Havva Akal çifti, tüm organlarını bağışlayarak Türkiye´ye örnek oldu.
“Ayranla Karışık Aşk” Sanatseverlerle Buluştu
“Ayranla Karışık Aşk” Sanatseverlerle Buluştu
Yargı Akademinin sponsor olduğu ‘UĞULTU´ sanat derneği tarafından düzenlenen Tiyatro gösterisi “ Ayranla karışık aşk” isimli yetişkin tiyatro oyunu, İnegöl Kent Müzesi çok amaçlı salonunda Yargı Akademi öğrencilerinin beğenisine sunuldu. Gösteriye öğrencilerin ilgisi yoğun oldu.
Bitlisliler kahvaltıda buluştu
Bitlisliler kahvaltıda buluştu
İnegöl Bitlisliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği yönetimi ve üyeleri kahvaltıda buluştu.
Hamzabey´de Yeniden Hizmete Girecek
Hamzabey´de Yeniden Hizmete Girecek
Hamzabey mahallesi muhtarı Sadullah Arda´nın girişimleri ile atıl vaziyette olan sağlık evi hayırseverlerin destekleriyle yenilenerek kısa bir süre sonra mahalle halkının hizmetine açılacak. Sağlık Evine kadrolu hemşire ataması yapıldı.
Ispanak Zehirlenmelerine Tepki Gösterdiler
Ispanak Zehirlenmelerine Tepki Gösterdiler
Türkiye´nin çeşitli noktalarında ıspanağın içerisinde bulunan yabancı otların tüketilmesi ile çok sayıda vatandaşın zehirlenmesi üzerine çıkan haberlere tepki gösteren üreticiler ile ziraat odası başkanı Sezai Çelik, “Ben kendimi bildim bileli çiftçilikle uğraşıyorum ilk kez böyle bir olayla karşı karşıyayız ama bence bunların tek sebebi var para yapan ıspanağın fiyatlarını düşürmek.” diye konuştu.
Şampiyon İnegöl Vergi Dairesi
Şampiyon İnegöl Vergi Dairesi
Bursa Maliyeciler Derneği tarafından düzenlenen Bursa Vergi Dairesi Sonbahar Turnuvası´nda şampiyon İnegöl Vergi Dairesi oldu.
Vizyoner19 kapılarını açıyor
Vizyoner19 kapılarını açıyor
Türkiye´nin en büyük ve küresel ölçekte en yaygın sermaye platformu MÜSİAD tarafından iki yılda bir düzenlenen “VİZYONER Zirvesi” “Dijital Gelecek” temasıyla 27 Kasım 2019 tarihinde 3.kez kapılarını aralıyor.
Vergi dairesi müdürü uyardı
Vergi dairesi müdürü uyardı
Verdi Dairesi Müdiresi Beyhan Balta, “Birikmiş vergi borçlarınız varsa dairemize gelip ödeyebilecekleri şekilde taksitlendirme yapsınlar, biriken borçlar sebebi ile yasal işleme düşmesinler.”dedi.
İhracatçıya yeşil pasaport müjdesi
İhracatçıya yeşil pasaport müjdesi
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Yavuz Uğurdağ, Resmi Gazete´de yayımlanan “İhracatçıya Yeşil Pasaport limit indirimi” kararı ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Mobilyacılardan HEM Ziyareti
Mobilyacılardan HEM Ziyareti
İnegöl Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan AYHAN ve yönetim kurulu üyeleri İnegöl Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer GÖKTÜRK´ü makamında ziyaret etti.
Doğal afetlerle mücadele için komisyon kuruldu
Doğal afetlerle mücadele için komisyon kuruldu
İnegöl Belediyesi, şehirde deprem başta olmak üzere doğal afetlerle daha etkin mücadele için Uludağ Üniversitesi ve Bursa Teknik Üniversitesi´nin de destekleriyle akademik isimlerin de yer aldığı Doğal Afet ve Riski İle Mücadele Eylem Planı Komisyonu´nu kurdu. Komisyon bugün yapılan toplantıyla kamuoyuna tanıtıldı.
Kuşaklar arası dayanışma güçleniyor
Kuşaklar arası dayanışma güçleniyor
İnegöl Belediyesi, Halil İnalcık Sosyal Bilimler Lisesi, Yenice Rehabilitasyon Merkezi ve İnegöl Müftülüğü işbirliğinde hayata geçirilen “Birlikte Daha Mutluyuz” projesi kapsamda, Huzurevi sakinleri, lise öğrencileri ve engelli öğrenciler Müftülük ev sahipliğinde öğlen namazı ve ardından düzenlenen yemekte bir araya geldi.
İnegöl´de ilki başardı
İnegöl´de ilki başardı
İnegöl´e bağlı kırsal Gündüzlü Mahallesinde yaşayan Ali Turhan namı diğer Dijital Ali İnegöl´e bağlı 100 Mahallenin tamamını karadan ve havadan fotoğraf, video çekerek İnegöl´de bir ilki başardı.
Siyer-i Nebi´de Süre Uzatıldı
Siyer-i Nebi´de Süre Uzatıldı
Anadolu Gençlik Derneği´nin (AGD) düzenlediği Siyer-i Nebi Yarışması´nda, başvuru süresinin 2 Aralık´a kadar uzatıldığı açıklandı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ