Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İNEGÖL´ÜN YÜZÜ GÜLECEK
Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, seçim çalışmalarını kapsamında bir dizi ziyaret için İnegöl´e geldi.
Tarih: 9.2.2019 09:09:37

İNEGÖL NİÇİN LİDER İLÇE OLMASIN

31 Mart yerel seçim çalışmaları kapsamında İnegöl´e gelen CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, yaptığı konuşmada, “ Biz kol kola omuz omuza bir yolculuğa çıktık. Bu yolculuk hayırlı ve uğurlu olsun. İnşallah İnegöl´de çok iyi şeyler olacak. Hakan kardeşimiz ile birlikte İnegöllüler hem Hakan kardeşimiz hem de bizi destekleyerek yıllardır yapılamayan, söylemde kalan, insanları mutsuz eden birçok sorunu, birçok konuyu birlikte çözerek İnegöllüleri de gülümsetmek amacı ile yola çıktığımızı ve İnegöllülerin büyük destek gösterdiğini görüyoruz. 20 yıldır bir tecrübeye sahibiz. Bir kardeşiniz olarak 20 yılda İnegöl´e tam aykırı olan kenti 20 yılda örnek ve lider yaptık. Niçin İnegöl örnek ve lider bir ilçe olmasın. Tarihi var, sanayisi var” dedi.

--------------------------------------------------------------

Seçim çalışmaları kapsamında İnegöl´e gelen Millet İttifakı Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey´e, İyi Parti İnegöl Belediye Başkan Adayı Hakan Özdemir, CHP İlçe Başkanı Necmi Demir, İyi Parti İnegöl İlçe Başkanı Eray Soral ve her iki partinin mensupları eşlik etti.

CHP ilçe binasına gerçekleşen ziyarette konuşan CHP İnegöl İlçe Başkanı Necmi Demir, “Büyükşehir Belediye Başkan adayımız ve İnegöl Belediye Başkan adayımız, yüzümüzü güldürecek iki adayımızı tanıtmaktan gurur duyuyorum. Başarılı olacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

İNEGÖL NİÇİN ÖRNEK İLÇE OLMASIN

CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey ise, “ Biz kol kola omuz omuza bir yolculuğa çıktık. Bu yolculuk hayırlı ve uğurlu olsun. İnşallah İnegöl´de çok iyi şeyler olacak. Hakan kardeşimiz ile birlikte İnegöllüler hem Hakan kardeşimiz hem de bizi destekleyerek yıllardır yapılamayan, söylemde kalan, insanları mutsuz eden bir çok sorunu, bir çok konuyu birlikte çözerek İnegöllüleri de gülümsetmek amacı ile yola çıktığımızı ve İnegöllülerin büyük destek gösterdiğini görüyoruz. İnegöllülere sevgi ve saygılarımı iletiyorum. 20 yıldır bir tecrübeye sahibiz. Bir kardeşiniz olarak 20 yılda İnegöl´e tam aykırı olan kenti 20 yılda örnek ve lider yaptık. Niçin İnegöl örnek ve lider bir ilçe olmasın. Tarihi var, sanayisi var” dedi.

İNEGÖL´Ü BİRLİKTE GÜLÜMSETECEĞİZ

“Özellikle mobilya sanayinde öncü” diyerek konuşmasını sürdüren Bozbey,  “Tarımı var birçok ürünü var. Ama markalaşamamış bir ilçemiz. Biz İnegöl´de dahil olmak üzere, İnegöl´ünde ürünleri dahil olmak üzere tümünü marka yapıp bu kentimizi de İnegöl´de ilk 5´te yer aldıracağız. İnegöl´ün hakkı var. Çünkü çok özel bir yer. İnegöl´ün kaplıcalarından tutun, tarihine bakın. 1500´lere gidiyor tarihi. 3 bin yıllık tarihe tanıklık eden yerlerimiz var. Bunları açığa çıkarmak ve turizm potansiyelini arttırmak sorumluluğumuz. Tabi ki köftemiz var. Buradan geçerken herkes köfte yiyor. Böyle bir özelliği var. Onun için İnegöl gerçekten bizim için kıymetli ve önemli bir yerdir. Hakan kardeşimiz ile birlikte hak ettiği değeri ortaya çıkarıp İnegöl´ü birlikte gülümseteceğiz. Onun için sizlerle bugün burada olmaktan mutluyum. Böyle güzel karşıladığınız için teşekkür ediyorum. İnegöl´de çok şey değişecek. Yıllardır bisiklet kullanımı var İnegöl´de. Nilüferde 170 kilometre bisiklet yolu yaptık. İnegöl´de ne kadar bisiklet yolu var? Birlikte yapacağız” şeklinde konuştu.

KİMSEYİ ÖTEKİLEŞTİRMEDİK VE ÖTEKİLEŞTİRMEYECEĞİZ

İnegöl´den destek beklediğini belirten Bozbey, “Her birimiz önce İnegöl´de Hakan kardeşimize, Büyükşehirde de Mustafa Bozbey´e sahip çıkacağız. Başarıyı böyle yakalayacağız. Çünkü genç kardeşimiz heyecanlı, gelecek vaat ediyor, bizde de tecrübe var. Önce Hakan kardeşimiz ile ustalık ve çıraklık ile 20 yılı dolduracağız. Biz omuz omuza verelim, kol kola yürüyelim. Sorunları çözebilecek anlayıştayız. Bu kentin layık olduğu seviyeye yükseltmek boynumuzun borcu. Sanayicilerimizle konuştuk. Büyükşehir olarak sanayicimiz yanındayız ve destek vereceğiz. Çünkü sadece burada Mobilya fuarı yapılmıyor, tarım fuarı yapılıyor. İyi bir fuar olursa, ürünlerde bu fuarda sergilenirse bölgemizi daha zengin hale getiririz. İnegöl bunu hak ediyor. Hak ettiği için bunları yapmakla ilgili kendimizi sorumlu tutuyoruz ve yapacağız. Kırsalda da tarımı da kooperatifçilik ile destekleyeceğiz. Tarımsal girdiler noktasında destek vereceğiz. Bunu yaptık, onun için söylüyorum yapacağız diye. Örneği var. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatı. İnşallah Allah utandırmasın. Önümüzde 31 Mart´a kadar bir süreç var. El sıkmadık insan bırakmayın. Onların dertlerini dert edindiğimiz anlatacağız. İşimiz 20 yıldır insanların sorunu çözmek. İnsanları sevdik. İnsanı odak noktası haline getirdik. Kimseyi ötekileştirmedik ve ötekileştirmeyeceğiz. Biz birbirimizle dost olacağız. Hangi siyasi anlayışta olursak olalım hiç fark etmez ama insan olalım. İnsan olduğumuz zaman sorunları çözeriz. Bakışımız insandır. Projelerimizi buna göre hazırlayacağız. Son amacımızda insanları mutlu etmek, huzurlu etmek, güven içerisinde insanları yaşamaya devam etmesini sağlamak. Bunu yapacak bilgimiz var. Bunu yapacak tecrübemiz var. Bu anlayışımız var. Projelerimizi 4 Mart´tan itibaren duyuracağız. Hakan kardeşimizden projelerini takip edeceğiz. Birbirimize sahip çıkarak İnegöl´ü hak ettiği konuma getirmek borcumuz. Bunları siz takip edeceksiniz. Bunun sonucunda da nasıl Nilüfer gülümsüyorsa İnegöl´de gülümseyecek” cümlelerini kullandı.

İNEGÖL´ÜN SORUNLARINI BİLİYORUZ

 “İnegöl´ün sorunlarını biliyoruz” diyerek konuşmasını sürdüren Bozbey, “Trafik, ulaşım sorunlarını biliyoruz. Onlarla ilgili önerilerimizi hazır. Biraz bekleyeceksiniz o kadar” şeklinde konuştu.

Daha sonra konuşan İyi Parti İnegöl Belediye Başkan Adayı Hakan Özdemir, “Adeta Nilüfer´i baştan yaratan ustam hoş geldiniz, şeref verdiniz. Yaklaşık 1 haftadır çalışıyoruz, o kadar sorun varmış ki hani Allah bir kapıyı açar durumu var ya, sabah toplantımız vardı. Yarım asırlık çınarlar bizlere destek verdiler. Yürüyün geliyoruz dediler. Akabinde benim böyle bir deneyimli başkanımın izinde İnegöl´ü yönetmek, İnegöl ile ilgili projeler üretmek adına artık çok rahatım. Kendisine geldiği için teşekkür ediyorum. Sağ olun, var olun” ifadelerini kullandı.

Haber ve Fotoğraf:Osman GÜRBAŞ
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: İNEGÖL YÜZÜ GÜLECEK
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İnegöl´e stadyum müjdesi
İnegöl´e stadyum müjdesi
Bursa AK Parti Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel, gazetecilerle sabah kahvaltısında bir araya geldi. Gürel, yıllardır İnegölsporluların beklediği yeni stadyum projesine yeşil ışık yaktı.
SAADET PARTİSİ ALTI ADAYINI DAHA AÇIKLADI
SAADET PARTİSİ ALTI ADAYINI DAHA AÇIKLADI
Seçim çalışmalarını sürdüren Saadet Partisi, İnegöl´de 6 belediye meclis üyesini daha kamuoyuna açıkladı.
İYİ Parti´den Aday Tanıtımı
İYİ Parti´den Aday Tanıtımı
İyi Parti İnegöl İlçe Teşkilat´ ı geçtiğimiz akşam parti binasında yaptığı basın açıklamasıyla altı belediye meclis üyesi aday adayını kamuoyuna tanıttı.
Saadet Partisi Beş Adayını Daha Açıkladı
Saadet Partisi Beş Adayını Daha Açıkladı
Seçim çalışmalarını sürdüren Saadet Partisi, beş belediye meclis üyesi adayını düzenlediği törenle açıkladı.
MHP Heyetinden İTSO´ya Ziyaret
MHP Heyetinden İTSO´ya Ziyaret
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Yavuz Uğurdağ ve Yönetim Kurulu Üyeleri, nezaket ziyaretleri kapsamında Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Bursa Milletvekili Mustafa Hidayet Vahapoğlu ve beraberindeki heyeti ağırladı.
İYİ Parti´de Baykan Sürprizi
İYİ Parti´de Baykan Sürprizi
İşadamı Fahrettin Baykan, İYİ Parti´den belediye meclis üyeliği için başvuruda bulundu.
‘´Ne Gerekiyorsa Yapacağız”
‘´Ne Gerekiyorsa Yapacağız”
MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Mustafa Hidayet Vahapoğlu, 31 Mart seçimleri öncesi Belediye Başkanı Alper Taban´ı makamında ziyaret edip başarılar diledi ve ‘´Ne gerekiyorsa yağacağız.´´ Dedi
Ülkü Ocakları´ndan çanta kampanyası
Ülkü Ocakları´ndan çanta kampanyası
Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı İnegöl İlçe Başkanlığı tarafından 14 Şubat´ta ihtiyaç sahibi öğrencilere çanta kampanyası başlattı.
Peynirci ailesi rekora koşuyor
Peynirci ailesi rekora koşuyor
Dedesi 15 yıl, babası 30 yıl kendisi ise 32 yıldır Yenice Mahallesi´nde muhtarlık yapan ı Halil Peynirci, 31 Mart yerel seçimlerinde yeniden aday olduğunu açıkladı.
CEPSİZ CEKETLİLER SAHNEDE
CEPSİZ CEKETLİLER SAHNEDE
31 Mart seçimlerine iddialı bir şekilde hazırlanan Saadet Partisi, İnegöl´de 4 belediye meclis üyesini daha kamuoyuna açıkladı.
Çorumlulardan Sürpriz MHP Açıklaması
Çorumlulardan Sürpriz MHP Açıklaması
İnegöl´de yaşayan Çorumlular tarafından kurulan Çorum´un Alaca ilçesine bağlı 6 köy derneği 31 Mart yerel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi´nin İnegöl meclis üyelerini destekleyeceklerini açıkladı.
MHP´li Akbay, iddialı konuştu
MHP´li Akbay, iddialı konuştu
MHP belediye meclis üyesi aday adayı Mevlüd Akbay, 31Mart seçimlerinde başarılı bir sonuç alarak, İnegöl´e hizmet edeceklerini söyledi.
SAADET PARTİSİ ÜÇ ADAYINI AÇIKLADI
SAADET PARTİSİ ÜÇ ADAYINI AÇIKLADI
31 Mart seçimlerinde İnegöl Belediye Başkanı olarak Hasan Eroğlu´nu açıklayan Saadet Partisi,üç belediye meclisi üyesi adayını açıkladı.
Özdemir, Sporcu Gençlere Söz verdi
Özdemir, Sporcu Gençlere Söz verdi
İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Hakan Özdemir, Harun Alan Spor Kulübünü ziyaret ederek Öğrencilerle sohbet etti. Özdemir, 31 mart seçimlerinde başkan olması durumunda, İnegöl Belediyesi´nin tüm sporcuların hamisi olacağını söyledi.
MHP, 50. Yılı kutladı
MHP, 50. Yılı kutladı
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), kuruluşunun 50. yıldönümünü tüm yurtta olduğu gibi İnegöl´de de kutladı. Kutlamada, Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Alper Taban “Adaylığımızdan dolayı bizlere destek veren tüm MHP´li kardeşlerime teşekkür ediyorum” dedi.
Anne duasıyla yola çıktı
Anne duasıyla yola çıktı
“Duaların en hayırlısı da üzerimizde en çok hakkı olan annemin duasıdır” diyen Saadet Partisi İnegöl Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, seçim çalışmalarına annesinin elini öperek ve duasını alarak başladı.
Kırat´ın duayenlerine sert tepki
Kırat´ın duayenlerine sert tepki
Demokrat Parti İnegöl İlçe Başkanı Murat Balakuş, İYİ Parti Adayı Hakan Özdemir´e desteklerini açıklayan eski demokrat partilileri sert sözlerle eleştirdi.
Bozbey ve Özdemir´e sevgi seli
Bozbey ve Özdemir´e sevgi seli
Seçim çalışmaları kapsamında Hayri´ye mahallesini ziyaret eden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ve İnegöl Belediye Başkanı Hakan Özdemir, meşaleler ve havai fişeklerle karşılandı.
VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ
VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ
Belediye Başkanı Alper Taban, bugün Yeniceköy Mahallesini ziyaret ederek burada kurulan pazarı ve civardaki esnafı ziyaret etti. Vatandaşlarla sohbet edip mahalleleri hakkındaki sorun ve talepleri dinledi.
İnegöl, Bakan Selçuk´u ağırladı
İnegöl, Bakan Selçuk´u ağırladı
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, İnegöl müzakere cemiyetinin toplantısına katıldı.
Özdemir´e tam destek
Özdemir´e tam destek
Millet İttifak´ı İnegöl Belediye Başkan Adayı Hakan Özdemir, 31 mart seçimlerinde kendisini destekleyeceğini deklare eden eski siyasilerle kahvaltıda bir araya geldi.