AJANS-YORUM-MATBAA HİZMETLERİ-(0224-7110828)
İNESMEK´TEN YENİ KURS
İnegöl Belediyesi tarafından, Türkiye´nin yazılım alanındaki gelişimine katkıda bulunmak için İnesmek çatısı altında Nesne Tabanlı Programlama kursu açılıyor.
Tarih: 28.2.2019 08:18:24

Programlama mantığının kavratılması, Nesne Yönelimli Programlama mantığının irdelenmesi ve Windows Form Uygulamaları ile kursiyerlerin çalıştıkları meslek ile ilgili olarak programlar hazırlayabilmelerini sağlamak adına açılacak Nesne Tabanlı Programlama kursu için kayıt başvuruları 28 Şubat Perşembe günü başlayacak. 08 Mart Cuma gününe kadar sürecek kayıt başvuruları www.inesmek.org adresinden online veya Beşinci Mevsim Kültür Sanat Merkezine şahsen yapılacak. 15-25 yaş arası lise ve üniversite öğrencilerinin başvurabileceği Nesne Tabanlı Programlama Kursu ise 12 Mart Salı günü başlayacak.

 

“İNESMEK İLE VATANDAŞLARIMIZIN HAYATINA DEĞER KATIYORUZ”

Nesne Tabanlı Programlama Kursu hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Alper Taban, “Çağı yakalayan yönetim anlayışı ile şehri geleceğe taşıyacak projeleri bir bir hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Rutin belediyecilik faaliyetlerinin yanında sosyal belediyecilik kapsamında vatandaşlarımızın gönüllerine dokunmaya, onların her zaman yanında olmaya gayret gösteriyoruz. Bu noktada İnegöl Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları(İnesmek) ile vatandaşlarımızın hayatına değer katmanın gayreti ve azmi içerisindeyiz. İnesmek´te el sanatlarından bilişim teknolojisine, yabancı dil eğitimlerinden kişisel gelişime, meslek eğitimlerinden sanat ve tasarım kurslarına kadar pek çok alanda vatandaşlarımıza eğitim veriyoruz. Kurslarımız sayesinde vatandaşlarımız sosyal ve ekonomik hayata daha fazla katılım sağlıyor” şeklinde konuştu.

 

“YAZILIM ALANINDAKİ GELİŞİME KATKIDA BULUNMAK İSTİYORUZ”

İNESMEK çatısı altında iletişim ve teknoloji çağına ayak uyduracak kurs programlarını hayata geçirmenin uğraşısını verdiklerini söyleyen Başkan Taban, “Bildiğiniz üzere daha önce ilk kez arduino (robotik eğitim) kursu düzenlemiştik. Bu kursumuzdan olumlu geri dönüşler almıştık. Bilgi ve iletişim çağındayız, teknoloji çağındayız. Artık bizim yazılım gibi bir alanı da es geçmememiz gerekiyor. Ülkemiz 2017 yılında %25 civarında büyüme kaydederek, 1 milyar doları aşan ihracat hacmine ulaştı. Ülkemizdeki toplam yazılım pazarı ise 7.8 milyar dolar. Dünya yazılım pazarının 4.9 trilyon dolar olduğu düşünüldüğünde ülkemiz 7.8 milyar dolarlık pazarın daha fazlasına sahip olmalı. Bu açıdan ülkemizin yazılım alanındaki gelişimine katkıda bulunmak için belediye olarak Nesne Tabanlı Programlama kursunu açmak istedik” açıklamasında bulundu.

 

KAYIT BAŞVURULARI 08 MART CUMA GÜNÜNE KADAR

Nesne Tabanlı Programlama Kursuna lise ve üniversite öğrencilerinin başvurabileceğini belirten Taban, “Programlama mantığının kavratılması ve Windows Form Uygulamaları ile kursiyerlerin çalıştıkları meslek ile ilgili olarak programlar hazırlayabilmelerini sağlamak adına açılacak Nesne Tabanlı Programlama kursu için kayıt başvuruları 28 Şubat Perşembe günü başlayacak. 08 Mart Cuma gününe kadar sürecek kayıt başvuruları www.inesmek.org adresinden online veya Beşinci Mevsim Kültür Sanat Merkezine şahsen yapılacak. 15-25 yaş arası lise ve üniversite öğrencileri başvurabileceği Nesne Tabanlı Programlama Kursu ise 12 Mart Salı günü başlayacak. Salı ve Cuma günleri akşam yapılacak kursumuzun eğitim süresi ise 8 hafta(80 saat) sürecek.”

KURSUN İÇERİĞİ

Kurs içeriği hakkında da bilgi veren Taban, “Nesne Tabanlı Programlama C#  Geliştirme ve Uyum Eğitimi kursunda Microsoft Visual Studio Kurulumu ve Kullanımı, Değişkenler ve Veri Tipleri, Sabitler, Operatörler, Tür Dönüşümleri, If-Else, If-Else If kontrol yapısı, Switch-Case kontrol yapısı, For Döngüsü, While Döngüsü, Do While Döngüsü, Foreach Döngüsü, Diziler, Metotlar, Hazır String ve Hazır Matematiksel Metotlar, Dosya ve Klasör İşlemleri, Nesneye Yönelik Programlama ve Proje Örnekleri konularına değinilecek.”

 

Taban son olarak, “Gençlerimizin her zaman yanında olmaya devam edeceğiz. Teknolojik değişimin, programlama  ve yazılımın bir parametresi olan Nesne Tabanlı programlama kursumuza kendini bu alanda  geliştirmek isteyen gençlerimizi kayıt yaptırmaya davet ediyor, hepinizi en içten kalbi duygularımla selamlıyorum” dedi.               

Haber ve Fotoğraf: Osman GÜRBAŞ
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: İNESMEK YENİ KURS
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yeniden Refah´ta kongre heyecanı ADİL BİR DÜNYA İÇİN…
Yeniden Refah´ta kongre heyecanı ADİL BİR DÜNYA İÇİN…
Yeniden Refah Partisi 1. Olağan Büyük Kongresi´ni 17 Kasım 2019 Pazar günü saat 09.00 Ankara (Arena) Spor Salonunda gerçekleştirecek.
Askere selam harekata devam
Askere selam harekata devam
İki yüzlü batılılara inat bir selamda gazeteci Şerif Gürbaş´tan
Fidan Dönemi Resmen Başladı
Fidan Dönemi Resmen Başladı
Fikret Fidan Başkanlığında kurulan İYİ Parti İnegöl İlçe teşkilatı yeni yönetimi resmi olarak göreve başladı.
Bursa´nın nabzı kültür sanat ile atacak
Bursa´nın nabzı kültür sanat ile atacak
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Büyükşehir Belediyesi tarafından planlanan ‘2019 – 2020 Kültür – Sanat´ faaliyetlerini tanıtarak, yeni sezonda Bursa´nın nabzının, kültür ve sanatla atacağını söyledi.
CHP 96 YAŞINDA
CHP 96 YAŞINDA
Cumhuriyet Halk Partisinin Kuruluşunun 96. Yıl dönümü münasebetiyle yazılı bir açıklama yapan CHP İnegöl İlçe Başkanı Necmi Demir, “CHP, Cumhuriyetimizin kurucu değerlerinin yılmaz savunucusudur.”dedi.
Boşanma rakamları katlanarak artıyor
Boşanma rakamları katlanarak artıyor
Saadet Partisi İlçe Başkanı Hasan Eroğlu, “Aile mefhumu ve kurumu kasten tahrip edilmektedir. Bunun en büyük sebeplerinden birisi Batı menşeli çözümler aramamızdır.”dedi.
Eroğlu´dan Kurban Bayramı mesajı
Eroğlu´dan Kurban Bayramı mesajı
Saadet Partisi İnegöl İlçe Başkanı Eroğlu yayınladığı Kurban Bayramı mesajında, "Bizi biz yapan ortak değerlerimize sarıldıkça aşamayacağımız hiçbir engel yoktur. Bayramlar bu manevi değerlerin güçlendirilmesi ve kardeşlik duygularının pekiştirilmesi için birer fırsattır" dedi.
İnegöl Protokolünden Ankara Çıkarması
İnegöl Protokolünden Ankara Çıkarması
Ak Parti Bursa Milletvekili Av. Vildan Yılmaz Gürel, İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, Ak Parti İnegöl İlçe Başkanı Mustafa Ersan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican Ankara´da bakanlar ve bürokratlar ile görüştü. Milli Eğitim Bakan, Gençlik ve Spor ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlarının üçüyle de aynı gün gerçekleştirilen program yoğun geçti.
Akşener´e İnegöl´den ağır eleştiri
Akşener´e İnegöl´den ağır eleştiri
İnegöl Ülkü Ocakları Başkanı Alpaslan Demir yaptığı yazılı açıklamada İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener´in sözlerini ağır cümlelerle eleştirdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Bursa´da...
Cumhurbaşkanı Erdoğan Bursa´da...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul-Bursa-İzmir Otoyolu ve Bursa Şehir Hastanesi açılışını gerçekleştirdi. Erdoğan hızlı tren ile ilgili de en kısa zamanda tamamlanacağı müjdesini verdi.
Başkan Aktaş, Muhtarlarla Buluştu
Başkan Aktaş, Muhtarlarla Buluştu
Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 2020 yılından itibaren uygulanmaya başlanacak stratejik plan öncesinde Bursalı muhtarlarla bir araya gelerek görüş alışverişinde bulundu.
“Sahada Kazanılmış Bir Zaferin Masada Teyidi”
“Sahada Kazanılmış Bir Zaferin Masada Teyidi”
Demokrat Parti (DP) İlçe Başkanı Murat Balakuş, Lozan Antlaşması´nın 96´ıncı yılı münasebetiyle bir yazılı basın açıklaması yayımlayarak; “Lozan Antlaşması, sahada kazanılmış bir zaferin masada teyidi, Türkiye Cumhuriyeti Devleti´nin, Türk Milleti´nin hürriyetinin tescilidir.” Dedi
Başkan Aktaş: Bu tehditten kurtulacağız
Başkan Aktaş: Bu tehditten kurtulacağız
Bursa´da kaçak yapıların yıkılmasını ve inşaatı yapan müteahhit ile firmaların cezalandırılmasını öngören karar, Büyükşehir Belediye Meclisi´nde oy birliğiyle kabul edildi.
Milli Değerlere Bağlılığımı Kimse Tartışamaz
Milli Değerlere Bağlılığımı Kimse Tartışamaz
Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ‘30 Ağustos bahane edilerek´ kendisi hakkında atılan iftiralara Büyükşehir Belediye Meclisi´nden cevap verdi.
Kaçak Yapıya Müsaade Edilmeyecek
Kaçak Yapıya Müsaade Edilmeyecek
Encümen toplantısında kaçak yapılarla ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Alper Taban, “Şimdiden ifade etmek istiyorum, vatandaşlarımızla bu konuda lütfen karşı karşıya gelmeyelim. Çünkü buna müsaade etmeyeceğiz. Kaçak yapı, hangi yönden ele alırsanız alın hiçbir legaritesi olmayan bir konudur. Savunulacak, tartışılacak bir konu değildir” dedi. Taban, imar barışına yapılan bazı başvuruların da 31 Aralık 2017 sonrası yapılan yapılar olduğunun tespit edildiğini ifade ederek bunlarla ilgili de gerekli adımları atacaklarını söyledi.
Festivalde Tepki İçin protokolü Terk ettiler
Festivalde Tepki İçin protokolü Terk ettiler
Geçtiğimiz Pazar günü İnegöl Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Yaban Mersini Festivali´nde CHP Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal´a siyasi nezaketsizlik yapıldığını iddia eden CHP İlçe Başkan Vekili Yasemin Soydan ve Yöneticileri tepki için protokolü Terk ettiler.
CHP´den 30 Ağustos tepkisi
CHP´den 30 Ağustos tepkisi
CHP İlçe Başkan Vekili Yasemin Soydan, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş´ın 30 Ağustos´a ilişkin sözlerini eleştiren bir açıklama yaptı.
“Hassasiyet Noktamızı Kimse Sınamasın”
“Hassasiyet Noktamızı Kimse Sınamasın”
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “30 Ağustos halkı ilgilendirmiyor” şeklindeki sözlerin de tamamen çarpıtma olduğunu belirterek, “kimse milli manevi hassasiyet noktamızı sınamaya kalkmasın.”dedi.
Var Ol Kıbrıs, Cumhuriyetinle
Var Ol Kıbrıs, Cumhuriyetinle
DSP İnegöl İlçe Başkanı Halil Büyükışıklar, Kıbrıs Barış Harekâtının 45.yıl dönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.
Muhtarlar Boğazova´da toplandı
Muhtarlar Boğazova´da toplandı
İnegöl İlçe Kaymakamlığı ve İnegöl Muhtarlar Derneği öncülüğünde kırsal mahallelerin sıkıntılarını dile getirildiği bölgesel toplantılara Boğazova´da start verildi.
İYİ Parti´de Fidan Dönemi Resmen Başladı
İYİ Parti´de Fidan Dönemi Resmen Başladı
İYİ Parti´de işlerinin yoğunluğundan dolayı İlçe Başkanlığından ayrılan Eray Soral´ın yerine atanan Hakkı Soyuak´ın da başkanlıktan ayrılmasının ardından Genel Merkez Fikret Fidan´ı İYİ Parti İlçe Başkanlığına atadı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ