Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İSRAF ENGELLENMELİDİR
İnegöl´de basın mensuplarıyla bir araya gelen Saadet Partisi (SP) Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Atmaca, “belediyenin ve milletin menfaatine uygun olmayan her türlü yatırım bize göre israftır. “
Tarih: 6.3.2019 12:29:21

LÜKS BELEDİYE BİNALARI İLE İTİBAR KAZANILMAZ

Belediyecilikte israf engellenmelidir. İsrafın bize göre tanımı da son derece basit, belediyenin ve milletin menfaatine uygun olmayan her türlü yatırım bize göre israftır. Maalesef bunu belediyelerimizde görüyoruz. Belediyelerimiz toplumun gerçek ihtiyaçlarını ve hayatlarını kolaylaştırıcı yatırımlardan ziyade, farklı yatırımlar yaptıklarını görmekteyiz. Yine malum hepimizin itibar artıcı harcamaları gerekli görmemektedirler. Bize göre itibar şehrin yaşanabilir olmasıdır. Yoksa lüks makam araçlarıyla veya lüks belediye binalarıyla itibar kazanmak mümkün değildir” şeklinde konuştu.

-----------------------------

SP İlçe Başkanı Fikret Bayram, yönetim kurulu ve SP İnegöl Belediye Başkanı Hasan Eroğlu ile birlikte SP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Atmaca, basın mensuplarıyla kahvaltı da bir araya geldi.

Kahvaltının ardından bir açıklama yapan SP İlçe Başkanı Fikret Bayram, “31 Mart süreci hızlı şekilde devam ediyor. Şuana kadar İnegöl´de olumlu bir tabloyla seçim çalışmalarımızı devam ettirdik. Ufak tefek aksaklıklar olsa da İnegöl´ün yıllardan beri yapmış olduğu kardeşane seçim çalışması metodu, tüm siyasi partiler arasında devam etmekte. Umuyoruz ki, sürecin sonuna gelindiğinde de İnegöl halkının lehine olacak şekilde ve aynı şekilde Bursa´nın lehine olacak şekilde belediye başkanı ve onunla birlikte yönetecek olan meclis üyelerinin gerçekleşeceği bir akşam olur” dedi.

 94 Ruhu İle Devam Edilen Süreç

Bayram konuşmasının devamında ise, “Milli görüşün tek temsilcisi olan Saadet Partisi 1989´da başlayıp 1994 ruhu diye adlandırılmaya devam edilen süreçte Türkiye´nin faydasına olan tüm illerde yaptığı çalışmalarla birer efsane haline dönüşen belediye başkanlarını kamuoyunun karşına çıkaran, bu dönemde de aynı başarıyı elde edeceğimize olan inancımızla yola devam ediyoruz. Tabi bu seçimde 3-4 tane oy pusulası önümüze gelecek. Bunlardan bir tanesi muhtarlarda aynı dönemde seçiliyor. İnegöl´de belediye meclis üyeleri de seçiliyor. İnegöl belediye başkanı seçiliyor ve aynı zamanda da Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmiş olacak. Hasan Eroğlu bey ile yola çıktı ve bugün de misafirimiz olan ve aynı zamanda ev sahibi olan sayın Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Mehmet Atmaca da bizlerle birlikte. Sabah kahvaltısında bir araya geldik.” İfadelerini kullandı.

İnegöl Halkı Kutuplaşmaya Mahal Vermemektedir

SP İnegöl Belediye Başkanı Hasan Eroğlu ise, “Yaklaşık iki haftadır yoğun bir çalışma temposuyla seçim çalışmalarımız devam ediyor. Şunu söylemek istiyorum; çok şükür İnegöl´ümüzde sahaya indiğimizde tüm farklı siyasi görüşte olan insanlarımızla diyalog haline geldiğimizde şu net söylenebilir, yukarda gerçekleştirilmeye çalışılan veya üzerine düşülen kutuplaşma, ötekileştirme sorunu çok şükür İnegöl´ümüzde bulmamış vaziyette. Girdiğimiz birçok kahvehanede, iş yerinde vatandaşlarımız farklı siyasi görüşlerine rağmen, kardeşçe, güzel ortamlarda hayatını sürdürmekte ve kutuplaşmaya mahal vermemektedir” dedi.

İnegöl´de Bir Değişim Meydana Gelecek

Eroğlu, “17 senedir mevcut yönetimde bulunan arkadaşlarımızın yanlış idare anlayışı vatandaşımızı her geçen gün mutsuz hale getirmekte. Bunu gözlemlememiz de, karşılaştığımız vatandaşlarımız dinlediğimizde şahit oluyoruz. Basit sorunlar bile bugün çözümü zaman alan bir hizmet anlayışına dönmüş durumda. İnşallah gözlemlemelerimiz o ki, İnegöl´de bir değişim meydana gelecek. Buna her geçen gün inancımız artmakta ve her geçen gün aldığımız tepkiler bizi mutlu etmekte. Ben buradan tüm İnegöl halkımıza özellikle teşekkür ediyorum. İnşallah 31 Mart günü Saadet Partimizin yıllardır özlenen milli görüş belediyecilik anlayışının, hem İnegöl´ümüze hem de ülkemize hakim olduğu bir dönem olacak. Rabbim bu seçimleri en güzel şekilde geçirmeyi nasip etsin diye dua ediyorum” diye konuştu.

SP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Atmaca ise, “Öncelikle Hasan Başkanımızın, İnegöl´e iyi geleceğini düşünüyorum. Tüm projelerimizi burada açıklamamız mümkün değil. Şuan en ciddi sıkıntımız yönetim anlayışının olduğu düşüncesindeyim. Belediyecilikte yönetim anlayışının nasıl olması konusunda düşüncelerimizi paylaşmanın faydalı olacağını düşünüyoruz. Halkımızdan en büyük şikayeti belediyelerde yönetim anlayışı konusunda. Herhalde uzun dönemler belediyeyi kazanmış olmanın vermiş olduğu bir özgüvenle, her şeyin en iyisini, en doğrusunu kendilerinin bildiği ve yapmak istedikleri halkla istişareler yapılmaması, kendi bildiklerini yapmaları. Biz bu anlayışın sorunları büyüttüğünü düşünüyoruz. Bize göre belediyecilikte en önemli şey dürüstlüktür. Dürüstlüğün tanımı konusunda idareciler yalan söylemeyecektir. Vaat ettiklerini yerine getireceklerdir, yapılamayacak vaatleri vaat etmeyecekler. Bir diğer konu vatandaşlarımızın oy devşirme gibi dedikodulara meal verilmemelidir. Ayrıca bizim en çok önemsediğimiz konulardan bir tanesi de israf konusudur. Belediyecilikte israf engellenmelidir. İsrafın bize göre tanımı da son derece basit, belediyenin ve milletin menfaatine uygun olmayan her türlü yatırım bize göre israftır. Maalesef bunu belediyelerimizde görüyoruz. Belediyelerimiz toplumun gerçek ihtiyaçlarını ve hayatlarını kolaylaştırıcı yatırımlardan ziyade, farklı yatırımlar yaptıklarını görmekteyiz. Yine malum hepimizin itibar artıcı harcamaları gerekli görmemektedirler. Bize göre itibar şehrin yaşanabilir olmasıdır. Yoksa lüks makam araçlarıyla veya lüks belediye binalarıyla itibar kazanmak mümkün değildir” şeklinde konuştu.

Haber ve Fotoğraf:Osman GÜRBAŞ
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: İSRAF ENGELLENMELİDİR
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
“Sorunları sebebi basiretsiz yönetim”
“Sorunları sebebi basiretsiz yönetim”
Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Eroğlu, “Mevcut belediyenin basiretsiz yönetimi yüzünden çöpten, çukurdan, düzensiz yapılaşmadan ve bozuk fiziki şartlardan geçilmiyor.”dedi.
Aktaş´tan birlik ve beraberlik mesajı
Aktaş´tan birlik ve beraberlik mesajı
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Iğdır Kültür Sosyal Yardımlaşma Derneği´nin ‘Nevruz ve Bahar Şenliği´nde, nevruzun kardeşlik, birlik ve beraberliği artırması dileğinde bulundu.
Yatırımın hem kendi hem anlamı büyük
Yatırımın hem kendi hem anlamı büyük
Makamında uğradığı silahlı saldırıda yaşamını yitiren Gürsu eski Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız´ın 2014 seçim vaatleri arasında yer alan otopark ve pazar alanı projesi, Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçiriliyor.
MUSLUKTAN SU İÇİLMİYOR
MUSLUKTAN SU İÇİLMİYOR
Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, “İnsanlar öyle temel ve kronik sorunlardan bahsediyor ki aklımız almıyor. Çöpler toplanmıyor, musluktan su içilmiyor, hava kirliliği gün geçtikçe artıyor, trafik sorunları, toplu taşıma ve ulaşım problemleri vb. saymakla bitmeyen sorunlar zinciri.”
“Tarihten ders çıkarmak gerekir”
“Tarihten ders çıkarmak gerekir”
Saadet Partisi İnegöl Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, Çanakkale Zaferi´nin yıldönümü nedeni ile yazılı basın açıklamasında bulundu.
Özdemir: “Çanakkale destandır”
Özdemir: “Çanakkale destandır”
Millet İttifakı Belediye Başkan Adayı Hakan Özdemir, Çanakkale Zaferi´nin yıldönümü nedeni ile açıklamalarda bulundu.
Refah Partisi İlk Kongresini Yaptı
Refah Partisi İlk Kongresini Yaptı
1. Olağan genel kurulunu gerçekleştirilen Yeniden Refah Partisi´nin İlçe Başkanlığı´na İlhan Baykan seçildi.
“GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYORUZ”
“GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYORUZ”
Saadet Partisi İnegöl Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, İnegöl Belediye Spor Salonunda düzenlenen proje tanıtım toplantısında projelerini açıkladı.
ADİL VE İLKELİ OLACAĞIZ
ADİL VE İLKELİ OLACAĞIZ
Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, “Biz adaleti esas alan kadrolarız. Adil ve ilkeli olacağız. İnegöllü vatandaşlar başını yastığa rahat koymadan biz yöneticiler olarak uyumayacağız, dinlenmeyeceğiz.”dedi.
“Sizlerin kapıcısı olmaya geliyorum”
“Sizlerin kapıcısı olmaya geliyorum”
Millet İttifakı İnegöl Belediye Başkan Adayı Hakan Özdemir, " Bizim belediyeciliğimizin temelinde, insana saygı ve sevgi esas olacak, değişmeyen maddemiz olacaktır."dedi.
Aktaş´a Suç Duyurusu
Aktaş´a Suç Duyurusu
İYİ Parti İnegöl Belediye Meclis üyesi Adayı, Avukat Cemal Ören, AK Parti Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Alinur Aktaş, hakkında suç duyurusunda bulundu.
Refah Partisi´nden Öykü´ye Destek
Refah Partisi´nden Öykü´ye Destek
Yeniden Refah Partisi İnegöl İlçe yönetimi, Lösemi tedavisi gören 3,5 yaşındaki Öykü Arin´e kök hücre bağışında bulundu.
Temel hedefimiz insana yatırım
Temel hedefimiz insana yatırım
Belediye Başkanı Alper Taban, İnegöl Belediyesi´nin düzenlediği KOSGEB girişimcilik kursunu ziyaret etti.
“Gümbür Gümbür Geliyoruz”
“Gümbür Gümbür Geliyoruz”
31 Mart Seçim ziyaretleri kapsamında İnegöl´e gelen Millet İttifakı Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, İYİ Parti İnegöl Belediye Başkan Adayı Hakan Özdemir ve beraberindeki heyet MERPA Pazar yerini ve esnafları ziyaret etti.
Özdemir´den Şok İddia
Özdemir´den Şok İddia
İYİ Parti İnegöl Belediye başkan adayı Hakan Özdemir geçtiğimiz gün iki yerel basının düzenlemiş olduğu ortak canlı yayınında Belediye Başkanı Alper Taban´ın İnegöl Devlet hastanesinin yanlış yere yapıldı sözlerinden dolayı uyarıldığını iddia etti.
“İttifakımız yalnızca milletledir”
“İttifakımız yalnızca milletledir”
Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, “Seçimlere tek başına giriyoruz. Bizim İttifakımız Milletledir. Tek siyasi ortağımız İnegöl halkıdır.”dedi.
ULAŞIMDA İDDİALIYIM
ULAŞIMDA İDDİALIYIM
Bursa Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Yeni metro hattı, mevcut sisteme ilave hatlar, sinyalizasyon optimizasyonu, akıllı kavşak uygulamalarıyla inşallah bunu gerçekleştireceğiz. Bu konuda gerçekten iddialıyım”
“Halkımız AK Parti´ye ruhsat vermeyecektir”
“Halkımız AK Parti´ye ruhsat vermeyecektir”
İYİ Parti adayı Hakan Özdemir, “İnegöl halkı karnesi zayıfla dolu olan bir belediye yönetimine yeni ruhsat ve yetki vermeyecektir. Şimdiden tüm İnegöl için yerel seçimlerin büsbütün yeni ve müreffeh bir geleceğin ilk adımı olacağını halkımıza müjdelemek isterim.”
Refah Partisi´nde Kongre Heyecanı
Refah Partisi´nde Kongre Heyecanı
Yeniden Refah Partisi İnegöl İlçe Başkanlığı 1. Olağan Kongresini 7 Mart Pazar günü Sani Konukoğlu Konferans Salonunda gerçekleştirilecek.
“Gönüllere talibiz”
“Gönüllere talibiz”
Yenice Mahallesi Muhtar Adayı Tufan Yüzer, geçtiğimiz gün basın toplantısı düzenleyerek azalarını tanıttı. Yüzer, programda açıklamalarda bulunarak, "Biz gönüllere talibiz" dedi.
“Partizanlık ve ayrımcılık yapmayacağız”
“Partizanlık ve ayrımcılık yapmayacağız”
Saadet Partisi İnegöl Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, iş başına geldiklerinde ötekileştirme ve ayrımcılık yapmayacaklarını söyledi.