Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İTSO´da bir ilk
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Yönetim Kurulu, Odanın 19 ayrı Meslek Komitesine kayıtlı üyeleri ile İTSO Merkez Binası´nda istişarelerde bulunmak üzere bir dizi toplantı düzenliyor.
Tarih: 16.10.2018 11:11:40

02 Ekim 2018 tarihinde başlayan Komite Toplantılarına odaya kayıtlı olan firmaların tamamının temsilcileri davet ediliyor. 19 Kasım 2018 tarihine kadar devam edecek ve toplam 13 tane yapılması planlanan toplantılardan şimdiye kadar 5 tanesi gerçekleştirildi ve toplantılarda odanın 7 Meslek Komitesinin üyeleri ile bir araya gelindi.

İTSO Meclis Başkanı Mahmut Demirtaş, Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Uğurdağ ve Yönetim Kurulu üyeleri, ilgili komitelerin Meclis Üyeleri ve Genel Sekreter Mustafa Şentürk´ün de hazır bulunduğu toplantılara ilgi oldukça yüksek oluyor. Toplantılara katılan İTSO üyeleri, ekonomide yaşanan genel sorunlar, faaliyet gösterdikleri sektörde yaşadıkları sıkıntılar, İnegöl özelinde yapılması gerekenler hakkındaki görüş ve çözüm önerilerini dile getiriyorlar.

“Toplantılar Oda tarihinde bir ilk”

Toplantılar hakkında bilgi veren İTSO Başkanı Yavuz Uğurdağ, oda yönetimi olarak üyelerinin fikirlerine çok önem verdiklerini belirterek katılımcı demokrasi anlayışlarının bir yansıması olarak bu toplantıları planladıklarını söyledi. Başkan Uğurdağ, Nisan ayında yapılan oda seçimlerinde oluşan yeni meclis ve yeni yönetim kurulunun önümüzdeki dört yıl için belirlediği yeni hedeflerini, oda üyelerinin görüş ve önerileri doğrultusunda şekillendireceklerini ifade etti. Yapılan toplantılarda üyelerinden aldıkları talep ve beklentileri odanın 2018-2021 stratejik planlarını revize ederek hayata geçireceklerine vurgu yapan Başkan Uğurdağ, “Toplantılarda dile getirilen sorunların çözümü yönündeki önerileri dikkatle inceleyecek ve belirlenen sorunların kısa sürede çözümlenmesi ve sunulan önerilerin hayata geçmesi için var gücümüz ile çalışacağız. Üyelerimiz, oda tarihinde ilk kez İTSO yönetimi ile yüz yüze temasta bulundukları ve sorunlarının dinlenip ve çözüm yollarının aranmasından dolayı çok memnun olduklarını ifade ediyorlar. Aldığımızı olumlu tepkileri, doğru yolda olduğumuzu göstermesi açısından çok önemli buluyoruz” dedi.

Sorunları ve çözüm önerilerini ilgili kurumlar ile paylaşıyoruz”

 

Yavuz Uğurdağ, İnegöl´ün özel sektördeki çatı kuruluşu olan İTSO´nun gerek iş dünyasının, gerek İnegöl´ün sorunlarını tespit etmek için yoğun bir çaba içinde olduğunu da söyledi. Son zamanlarda iş âleminin yaşadığı sıkıntıların aşılması için gayret gösterdiklerine vurgu yapan Başkan Uğurdağ, şunları da söyledi: “İTSO yönetimi olarak üyelerimizi ve devletimizle birlikte topyekûn bir duruş sergilemeye, milli bir dayanışma içine girmeye ve elimizi taşın altına koymaya hazır olduğumuzu önemle vurgulamak istiyorum. İş dünyasının temsilcisi olarak şehrimizin sorunlarını ortaya koyarak paydaşlarımız ile lobi çalışmalarına çok önem veriyoruz. Toplantılarda; finans, enflasyonla mücadele, yeni pazar arayışları gibi ekonomik hayata ilişkin genel sorunlar konuşuluyor. İnegöl´de yeni planlamalar ile sektörlerin kümeleştirilip ticaretlerinin kolaylaştırılması, ayrıca İnegöl´ün imar planları, yapılaşma, altyapı ve trafik gibi mahallî sorunları ve çözüm önerileri de dile getiriliyor. İTSO yönetimi olarak bize iletilen bu sorunları ilgili kurumlarla birlikte çözmek için gereken adımları atıyoruz.”

 

Haber ve Fotoğraf: Osman GÜRBAŞ

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: İTSO
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
DARALMAYI İHRACATLA AŞTIK
DARALMAYI İHRACATLA AŞTIK
2018 yılı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan İnegöl Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan Ayhan, ekonomik dalgalanmalar nedeniyle iç piyasada daralma olduğunu, ancak ihracat yönelerek hedeflenen başarının yakalandığını belirtti.
Nakliye sorununa çözüm
Nakliye sorununa çözüm
İnegöl´de kurulan Murat Transporter taşımacılık şirketi, İnegöl´den Avrupa´ya ürün göndermekte zorluk çeken mobilyacıların nakliye sorununu çözüyor.
Poşet satışları zincir marketlere yaradı
Poşet satışları zincir marketlere yaradı
İnegöl Bakkallar Odası Başkanı Hakan İnkaya, doğayı korumak için başlatılan ücretli poşet uygulamasının AVM ve zincir marketlerin kazanç kapısı olduğunu savundu.
Tuba Avm 3. Şubesini Açtı
Tuba Avm 3. Şubesini Açtı
Tuba Alış Veriş Merkezlerinin 3. Şubesi, geçtiğimiz Cuma günü Mesudiye mahallesi Birlik Sokak Numara 1 adresinde düzenlenen törenle hizmete açıldı. Açılışa İnegöl Belediye Başkan yardımcısı Eşref Yiğit ve İlçe Halkı katıldı.
Okan Güler Güven Tazeledi
Okan Güler Güven Tazeledi
5. olağan genel kurul toplantısını gerçekleştiren İnegöl Mobilya Sanayicileri Derneği´nde Başkan Okan Güler güven tazeledi.
Özdemir: “KDV İndiriminin Kalıcı Olmasını İstiyoruz”
Özdemir: “KDV İndiriminin Kalıcı Olmasını İstiyoruz”
Enflasyonla Topyekun Mücadele kapsamında başlatılan ÖTV ve KDV indirimlerinin yeni yılda 3 ay süreyle uzatılması özellikle mobilya sektörünü sevindirdi.
YÜZDE 8 HERKESE KAZANDIRIR
YÜZDE 8 HERKESE KAZANDIRIR
Mobil Dernekleri Federasyonu (MOSFED) Başkanı Ahmet Güleç, KDV indiriminin 3 ay daha uzatılması kararına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Mobiliyum 3. istişare toplantısını gerçekleştirdi
Mobiliyum 3. istişare toplantısını gerçekleştirdi
Türkiye´nin en büyük kapalı alana sahip Mobilya AVM´si ünvanını sahip Mobiliyum AVM´nin 3. istişare toplantısı gerçekleştirildi.
Ekonomiye odaklanmalıyız
Ekonomiye odaklanmalıyız
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası´nı ziyaret ederek İnegöllü sanayici ve işadamlarıyla istişarelerde bulundu.
   Asgari ücret artışına tam destek
Asgari ücret artışına tam destek
MOSFED Başkanı Ahmet Güleç Mobilya sektörü olarak asgari ücret artışını olumlu bulduklarının belirtti.
Üniversiteliler kapı dünyası´nda
Üniversiteliler kapı dünyası´nda
Uludağ Üniversitesi İnegöl İşletme Fakültesiİnegöl İşletme Topluluğu(İNİT) öğrencileri, kapı ve dekorasyon üretimi konusunda sektörün öncü firmalarından Kapı Dünyası´na teknik gezi düzenledi. Gezi sırasında Kapı Dünyası Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Özdemir tarafından öğrencilere bilgiler verildi.
Krizler bir imtihandır
Krizler bir imtihandır
MÜSİAD İnegöl Şubesi tarafından dost meclisi toplantıları kapsamında ´MÜSİAD Misyonu, dünyadaki yeri ve 2019 ekonomik beklentiler´ konulu konferansta konuşan Uluslararası İş Forumu (İBF) Genel Başkanı Erol Yarar, "Rızkımızı Allah veriyor. Her kriz bir imtihandır. Allah sizleri bizleri imtihan ediyor" dedi.
MÜSİAD´dan Avarlar İçin Çözüm Projesi
MÜSİAD´dan Avarlar İçin Çözüm Projesi
MÜSİAD İnegöl Şubesi Yönetim Kurulu ve MÜSİAD İnegöl Şubesi İnşaat Sektör Kurulu Üyeleri, Ertuğrulgazi Mobilyacılar Caddesi Derneği´niziyaret etti. Ziyarette Avarlar Kavşağı´nda yaşanan sorunlar ele alındı.
   Mobilyacılar seminerlere ilgisiz
Mobilyacılar seminerlere ilgisiz
İnegöllü mobilyacılara yönelik, Mobilyacılar Odası tarafından geçtiğimiz günlerde KOSGEB 2019 yılı desteklemeleri ile ilgili eğitim semineri düzenlendi. Düzenlenen seminere mobilyacıların ilgi göstermediği görüldü.
İGiAD AİLESİ YEMEKTE BULUŞTU
İGiAD AİLESİ YEMEKTE BULUŞTU
Organize ettiği etkinlikler ile adından sıkça söz ettiren İnegöl Genç İş Adamları Derneği (İGİAD) üyeleri ve aileleri yılın son etkinliğinde bir araya geldi.
LİMAK Enerji´ye ödül
LİMAK Enerji´ye ödül
Sektörünün öncü şirketlerinden Limak Enerji´nin, faturalarda kullanılan kağıtları doğaya yeniden kazandırmak amacıyla başlattığı “Yeşil Dönüşüm Ormanları” Projesi, 10. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Zirvesi´nde ödüle layık görüldü.
Mobiliyum´da kutlama
Mobiliyum´da kutlama
12 Aralık Mağazacılar günü nedeniyle Mobiliyum AVM´de mağaza pazarlamacıları tarafından bir program düzenlendi.
Yeni başkan Erdin Topal
Yeni başkan Erdin Topal
Ertuğrulgazi Mobilyacılar Caddesi Derneği 2. Olağan genel kurulunu gerçekleşti. Devrin düğün salonunda tek liste ile gerçekleşen kongrede Erdin Topal başkanlığa getirildi.
Yeni Başkan Fatih Arıcı
Yeni Başkan Fatih Arıcı
Genç MÜSİAD İnegöl Şubesi 13. Olağan genel kurul toplantısı gerçekleştirildi. Mevcut Başkan Mustafa Coşkun´un yerine Başkanlığa Fatih Arıcı seçildi.
İnşaat sektöründe daralma var
İnşaat sektöründe daralma var
İnegöl Müteahhitler Derneği Başkanı Yusuf Şehitoğlu, “Türkiye genelinde inşaat sektörümüzde yüzde 70 civarında bir daralma var. Ancak İnegöl´de sektörümüz Türkiye ortalamasına göre biraz daha iyi”.
KDV indirimi kalıcı hale getirilmeli
KDV indirimi kalıcı hale getirilmeli
İstanbul Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkanı Ahmet Güleç, KDV indirimi ile iç piyasanın yüzde 30 büyüdüğünü belirtti.