Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
“İttifakımız yalnızca milletledir”
Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, “Seçimlere tek başına giriyoruz. Bizim İttifakımız Milletledir. Tek siyasi ortağımız İnegöl halkıdır.”dedi.
Tarih: 14.3.2019 11:50:48

Seçim çalışmalarını sürdüren Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, İnegöl Kamyoncular Kooperatifi´ni, İnegöl Zihinsel Engelliler Derneği´ni, Alanyurt esnafını ve Salı Pazarı´nı ziyaret etti.

“Saadet Partisi´nin İttifakı milletimizledir”

Programına İnegöl Kamyoncular Kooperatifi´ni ziyaret ederek başlayan Eroğlu, Türkiye´nin zorlu bir dönem geçirdiğini belirterek, “Öncelikle bir hususa değinmek istiyorum. Ülkemiz şu anda birçok maddi ve manevi sorunla uğraşıyor. Bu sorunlar yetmezmiş gibi mevcut iktidar oy kaybetme korkusuyla insanları kutuplaştırıyor ve birbirine düşman ediyor. Şu anda ülkemizde yerel seçimler var ve bazı partiler ittifaklar yapıyor. İttifaklar ülkenin siyasi partileri arasında, belli fikirler çerçevesinde geçmişte olduğu gibi şimdi de yapılabilir. Nitekim iktidar partisi de bir ittifakın içerisinde ama ittifaklarına oy vermeyenlere hain damgası vurarak oy muhafaza etmeye çalışıyor. Şu anda yerelde ve genelde Saadet Partisi´ne büyük bir teveccüh var. Bu teveccüh sonucunda partimize büyük bir oy akışı var. Bunun farkına varan iktidar, Türkiye´nin her seçim bölgesinde seçime tek başına giren Saadet Partisi´ni çeşitli ittifakların içine sokmaya çalışmaktadır. Değerli vatandaşlarım biz seçimlere tek başına kendi adayımızla giriyoruz. İnegöl´de de bu görev bana verildi.  Altını çizerek söylüyorum. Bizim İttifakımız Milletledir. Tek siyasi ortağımız İnegöl halkıdır.”dedi.

“Vatandaşın faydasına olmayan her gider israftır”

“ Ülkemiz tek tip insanlardan oluşmamaktadır ve böyle bir şey düşünülemez. Şu anda ben burada konuşma yapıyorum ve beni değişik fikirlere mensup insanlar saygılı bir şekilde dinliyor. Bizler aynı ülke içerisinde yaşayan, ortak sorunları ve ortak hedefleri olan insanlarız. Müşterek düşünceler etrafında bir araya gelip, sorunlarımızı bir arada çözmemiz lazım. Birlikte istişare edip karar kılmazsak, yaşanılabilir bir İnegöl´ü inşa edemeyiz. Değerli kardeşlerim şu anda belediyemizde ciddi anlamda bütçe sorunu var ve bu sorun israf içerikli hizmetlerden kaynaklanıyor. Bizim belediyecilik anlayışımızda, İnegöllü vatandaşların faydasına olmayan her gider israftır. Biz bu israfın önüne geçeceğiz. Vatandaşla iletişimi güçlü tutarak, vatandaşa yönelik belediye hizmeti sunacağız. Saadet Partisi´nin belediyecilik alanındaki başarılarını unutmamak gerekiyor. Merhum belediye başkanımız Hikmet Şahin dönemindeki, İnegöl´ ün kat ettiği mesafeyi unutmamak gerekir. Bizler göreve talibiz. İnşallah geçmişteki gibi güzel işler başaracağız ve gelecek nesiller tarafından dualarla anılacağız.” dedi.

“Engelsiz bir İnegöl inşa etmek için mücadele edeceğiz”

Kamyoncular Kooperatifi´nden ayrılan Eroğlu, partisinin ilçe kadın kollarıyla beraber İnegöl Zihinsel Engelliler Derneği´ni ziyaret etti. Engelli bireylere ve annelerine hediye dağıtan Eroğlu, “Engelli kardeşlerimizin anneleri olarak sizler, takdire şayan insanlarsınız. Sizlerin emekleri ve hayat hikayeleri bu topluma her zaman örnek olmuştur. Böyle güzel bir dernekle organize olmuşsunuz. Bize sadece sizlerin sorunlarını dinleyip çözüm üretmek düşer. Bütün engelli kardeşlerimiz adına, bu oluşum için sizlere teşekkür ediyorum. Biz, engellilerin çektiği sıkıntıları daha iyi anlamak ve daha kolay çözüm yolları bulmak için, azmiyle ve başarılarıyla her zaman bizlere örnek olmuş, bedensel engelli abimiz Suat Savaş´ ı belediye meclis üyesi adayı olarak gösterdik. Eğer bizleri göreve layık görürseniz, Suat abimiz başta olmak üzere kadrolarımızla, engelsiz bir İnegöl inşa etmek için mücadele edeceğiz. Tabi burada sizlere de iş düşüyor. Bu güzel kardeşlerimizin daha rahat ve daha mutlu yaşaması için sizler de bizlere var giderilmesi gereken sorunlardan bahsedip çözüm önerileri sunacaksınız. Her insanın bir engelli adayı olduğunu unutmadan, engellileri arka plana itmeden çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Eğer göreve gelirsek, engelli vatandaşlarımızın istihdam, eğitim, ulaşım, fiziksel çevre, rehabilitasyon, araç gereç gereksinimleri, aile ve özel yaşam sorunlarını çözmek için engelliler koordinasyon ve danışmanlık merkezini kuracağız. İnşallah bu koordinasyon ve danışmanlık merkeziyle engelli kardeşlerimizin engellerini aşmasını sağlayacağız.”dedi.

“Mevcut yönetime tahammül kalmadı”

Saha çalışmaları kapsamında Alanyurt´a giden Eroğlu, esnafı ve Salı Pazarını ziyaret etti. Vatandaşlarla istişare eden Eroğlu, “Bizim önceliğimiz vatandaşa hizmet götürmektir. Biz hizmet aşkıyla bu yola çıktık bundan dolayı da eleştiren değil üreten olacağız. İnegöl´e her geçen gün kapanmaz yaralar açılıyor. İnegöl´ün ve İnegöllü´ nün mevcut yönetime tahammülü kalmadı. Bundan dolayı sizlerden 31 Mart günü büyük bir destek bekliyoruz.”dedi.

Hasan Eroğlu, gündüz programını Alanyurt´ da sonlandırdı.

Haber ve Fotoğraf:Osman GÜRBAŞ
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: İttifakımız yalnızca milletledir
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
“Sorunları sebebi basiretsiz yönetim”
“Sorunları sebebi basiretsiz yönetim”
Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Eroğlu, “Mevcut belediyenin basiretsiz yönetimi yüzünden çöpten, çukurdan, düzensiz yapılaşmadan ve bozuk fiziki şartlardan geçilmiyor.”dedi.
Aktaş´tan birlik ve beraberlik mesajı
Aktaş´tan birlik ve beraberlik mesajı
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Iğdır Kültür Sosyal Yardımlaşma Derneği´nin ‘Nevruz ve Bahar Şenliği´nde, nevruzun kardeşlik, birlik ve beraberliği artırması dileğinde bulundu.
Yatırımın hem kendi hem anlamı büyük
Yatırımın hem kendi hem anlamı büyük
Makamında uğradığı silahlı saldırıda yaşamını yitiren Gürsu eski Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız´ın 2014 seçim vaatleri arasında yer alan otopark ve pazar alanı projesi, Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçiriliyor.
MUSLUKTAN SU İÇİLMİYOR
MUSLUKTAN SU İÇİLMİYOR
Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, “İnsanlar öyle temel ve kronik sorunlardan bahsediyor ki aklımız almıyor. Çöpler toplanmıyor, musluktan su içilmiyor, hava kirliliği gün geçtikçe artıyor, trafik sorunları, toplu taşıma ve ulaşım problemleri vb. saymakla bitmeyen sorunlar zinciri.”
“Tarihten ders çıkarmak gerekir”
“Tarihten ders çıkarmak gerekir”
Saadet Partisi İnegöl Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, Çanakkale Zaferi´nin yıldönümü nedeni ile yazılı basın açıklamasında bulundu.
Özdemir: “Çanakkale destandır”
Özdemir: “Çanakkale destandır”
Millet İttifakı Belediye Başkan Adayı Hakan Özdemir, Çanakkale Zaferi´nin yıldönümü nedeni ile açıklamalarda bulundu.
Refah Partisi İlk Kongresini Yaptı
Refah Partisi İlk Kongresini Yaptı
1. Olağan genel kurulunu gerçekleştirilen Yeniden Refah Partisi´nin İlçe Başkanlığı´na İlhan Baykan seçildi.
“GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYORUZ”
“GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYORUZ”
Saadet Partisi İnegöl Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, İnegöl Belediye Spor Salonunda düzenlenen proje tanıtım toplantısında projelerini açıkladı.
ADİL VE İLKELİ OLACAĞIZ
ADİL VE İLKELİ OLACAĞIZ
Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, “Biz adaleti esas alan kadrolarız. Adil ve ilkeli olacağız. İnegöllü vatandaşlar başını yastığa rahat koymadan biz yöneticiler olarak uyumayacağız, dinlenmeyeceğiz.”dedi.
“Sizlerin kapıcısı olmaya geliyorum”
“Sizlerin kapıcısı olmaya geliyorum”
Millet İttifakı İnegöl Belediye Başkan Adayı Hakan Özdemir, " Bizim belediyeciliğimizin temelinde, insana saygı ve sevgi esas olacak, değişmeyen maddemiz olacaktır."dedi.
Aktaş´a Suç Duyurusu
Aktaş´a Suç Duyurusu
İYİ Parti İnegöl Belediye Meclis üyesi Adayı, Avukat Cemal Ören, AK Parti Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Alinur Aktaş, hakkında suç duyurusunda bulundu.
Refah Partisi´nden Öykü´ye Destek
Refah Partisi´nden Öykü´ye Destek
Yeniden Refah Partisi İnegöl İlçe yönetimi, Lösemi tedavisi gören 3,5 yaşındaki Öykü Arin´e kök hücre bağışında bulundu.
Temel hedefimiz insana yatırım
Temel hedefimiz insana yatırım
Belediye Başkanı Alper Taban, İnegöl Belediyesi´nin düzenlediği KOSGEB girişimcilik kursunu ziyaret etti.
“Gümbür Gümbür Geliyoruz”
“Gümbür Gümbür Geliyoruz”
31 Mart Seçim ziyaretleri kapsamında İnegöl´e gelen Millet İttifakı Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, İYİ Parti İnegöl Belediye Başkan Adayı Hakan Özdemir ve beraberindeki heyet MERPA Pazar yerini ve esnafları ziyaret etti.
Özdemir´den Şok İddia
Özdemir´den Şok İddia
İYİ Parti İnegöl Belediye başkan adayı Hakan Özdemir geçtiğimiz gün iki yerel basının düzenlemiş olduğu ortak canlı yayınında Belediye Başkanı Alper Taban´ın İnegöl Devlet hastanesinin yanlış yere yapıldı sözlerinden dolayı uyarıldığını iddia etti.
ULAŞIMDA İDDİALIYIM
ULAŞIMDA İDDİALIYIM
Bursa Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Yeni metro hattı, mevcut sisteme ilave hatlar, sinyalizasyon optimizasyonu, akıllı kavşak uygulamalarıyla inşallah bunu gerçekleştireceğiz. Bu konuda gerçekten iddialıyım”
“Halkımız AK Parti´ye ruhsat vermeyecektir”
“Halkımız AK Parti´ye ruhsat vermeyecektir”
İYİ Parti adayı Hakan Özdemir, “İnegöl halkı karnesi zayıfla dolu olan bir belediye yönetimine yeni ruhsat ve yetki vermeyecektir. Şimdiden tüm İnegöl için yerel seçimlerin büsbütün yeni ve müreffeh bir geleceğin ilk adımı olacağını halkımıza müjdelemek isterim.”
Refah Partisi´nde Kongre Heyecanı
Refah Partisi´nde Kongre Heyecanı
Yeniden Refah Partisi İnegöl İlçe Başkanlığı 1. Olağan Kongresini 7 Mart Pazar günü Sani Konukoğlu Konferans Salonunda gerçekleştirilecek.
“Gönüllere talibiz”
“Gönüllere talibiz”
Yenice Mahallesi Muhtar Adayı Tufan Yüzer, geçtiğimiz gün basın toplantısı düzenleyerek azalarını tanıttı. Yüzer, programda açıklamalarda bulunarak, "Biz gönüllere talibiz" dedi.
“Partizanlık ve ayrımcılık yapmayacağız”
“Partizanlık ve ayrımcılık yapmayacağız”
Saadet Partisi İnegöl Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, iş başına geldiklerinde ötekileştirme ve ayrımcılık yapmayacaklarını söyledi.
“Mahalle Kelimesini Hazmedemiyorum”
“Mahalle Kelimesini Hazmedemiyorum”
Millet İttifakı İYİ Parti İnegöl Belediye Başkan Adayı Hakan Özdemir, “Benim için köy hayatının çok büyük önemi var. Şehitler Mahallesi, Hilmiye Mahallesi gibi kavramları, kelimeleri hazmedemiyorum.”dedi.