İZGÖREN´DEN ALTIN ÖĞÜTLER
İnegöl Genç İşadamları Derneği´nin (İGİAD) düzenlediği “Tecrübe Alıyoruz” söyleşisinin konuğu olan Kişisel Gelişim Uzmanı Yazar Ahmet Şerif İzgören, “Değerlerle Yönetmek; Başarı, Hayat ve Liderlik” konularında katılımcılara altın değerinde öğütler verdi.
Tarih: 22.10.2018 13:14:18

Geçtiğimiz Cuma akşamı Hotel City´de düzenlenen programa Kaymakam Şükrü Görücü, Başsavcı Zekeriya Alper İnanç, Jandarma Komutanı Binbaşı Uğur Baş, Emniyet Müdürü Ramiz Erçetin, İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Yavuz Uğurdağ, bazı dernek başkanları ile İGİAD üyeleri katıldı.

ŞEHRİMİZE VİZYON KATACAK BİRÇOK PROJEYE İMZA ATTIK

Programın açış konuşmasını yapan İGİAD Başkanı Hakan Özdemir, “Derneğimiz, İnegöl´ün örnek projelerine üyelerinin desteği ile enerjisiyle ve şehre hizmetin verdiği coşkuyla 27 yıldır hizmet etmeye devam ediyor. İlk günkü coşkuyla hem üyelerimize hem de şehrimize kişisel gelişim, mesleki gelişim, sosyal gelişim ve toplumsal gelişimi konu alan birçok etkinlik gerçekleştirdik. Şehrimize vizyon katacak birçok projeye imza attık. Yaptığımız faaliyetlerde, gerçekleştirdiğimiz hizmetlerde hem dernek üyelerimizin desteği, hem şehrimizdeki tüm kurum ve kuruluşların desteği ile bütün şehre mal olmuş çok kıymetli hizmetler gerçekleştirdik. İnegöl´ün ticari hayatına yön veren siz değerli üyelerimizden aldığımız güçle, sürekli büyüyen ve bölgesinde söz sahibi olan derneğimiz yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Farklı alanlarda faaliyet gösteren siz değerli üyelerimizi, kendi sektörlerinde söz sahibi yapmak için büyük bir gayret gösteren derneğimiz, son dönemde genç kuşakları iş dünyasına kazandıracak projelere imza atarak önemli bir misyonu da üstlenmiştir. Dernek olarak öncelikli amacımız, üyelerimiz arasında ticaret köprüsü kurarak, aralarında alışveriş yapmalarına vesile olmaktır” dedi.

İNSANIN SEVMEDİĞİ BİR İŞTE BAŞARILI OLMASI MÜMKÜN DEĞİL

Başkan Özdemir, “Her ne iş yaparsanız yapın, yaptığınız işi sevin. İnsanın sevmediği bir işte başarılı olması mümkün değildir. Hedefler belirleyin. Merdivenleri ağır ve emin adımlarla tırmanın. İyimserlik, sevgi, saygı, hoşgörü duyguları var olduğu sürece, mutluluk gelecektir. Güvensizlik, karamsarlık, çaresizlik, korkaklık, umutsuzluk, yorgunluk ve bıkkınlık gibi negatif duyguları içinizden söküp atın. Ne iş olursa olsun seveceğiniz ve sevdiğiniz işi yapın, sevmediğiniz, sahiplenmediğiniz işlerde mutlu olamazsınız. Ekonomik daralmalar döneminde her zaman ikinci bir B planınız olmalı. Bütçe kültürünüzün mutlaka oluşması lazım. Başarı, şöhret, makam, para gelebilir, önemli olan bunları hazmetmektir. İş hayatında yükselenlere bakarsak, çok çalıştıklarını, işlerini sevdiklerini, başarmaya ve yükselmeye azimli olduklarını görürüz” diye konuştu.

İNEGÖL İÇİN DURMADAN, USANMADAN ÇALIŞAN BİR DERNEĞİN ÜYELERİYİZ

Başkan Özdemir sözlerine şöyle devam etti: “İGİAD ailesi olarak asıl hedefimiz; daha çok üreterek, başta İnegöl´ümüz olmak üzere, Bursa´mıza ve ülkemize katma değer sağlayarak, müreffeh bir toplumun oluşmasında pay sahibi olmaktır. Bu bağlamda eğitimden sosyo-kültürel meselelere, kalkınma projelerinden yaşanan sorunlara gösterdiğimiz titizlikle, derneğimiz her geçen gün gözle görülür bir ivme kazanmaktadır. Genç, dinamik, yarınlarından umutlu, ülkesini seven, şehrini seven, bayrağımız altında yaşamaktan onur duyan, Atatürk ilke ve inkılapları ışığında ilerleyen yaşadığımız İnegöl için durmadan, usanmadan çalışan bir derneğin üyeleriyiz. Tecrübe Alıyoruz programlarına katılan konuk konuşmacılarımızı can kulağı ile dinleyelim. Bilgi haznemize katacağımız anlamlı bir cümle hayatımızı değiştirebilir. Özetlemek gerekirse; Kasım 2017´de konuğumuz olan Özgür Demirtaş hocamız bugünlerde yaşadığımızı üstü kapalı net bir şekilde özetlemişti. Düzenlemiş olduğumuz seminerlere mutlaka katılım gösterelim. Bu seminerlerde ufkumuzu açacak, yolumuzu aydınlatacak bilgilere ulaşabiliriz.  Bu vesile ile gecemize katılarak bizleri onurlandıran tüm misafirlerimizi, sponsorlarımıza şahsım ve yönetim kurulum adına saygı ve hürmetle selamlıyor, katılımınızdan dolayı hepinize bir kez daha teşekkür ediyorum.”

Kaymakam Şükrü Görücü´nün selamlama konuşmasının ardından derneğin yeni üyeleri Fatih Bolat, Gökhan Tuğrul, Ahmet Faruk Boztaş, Merve Efe ve Sevcan Salık Coşar´a katılım belgeleri ve rozetleri takdim edildi.

Belge töreninin ardından Kişisel Gelişim Uzmanı Ahmet Şerif İzgören, “Değerlerle Yönetmek; Başarı, Hayat ve Liderlik” konulu söyleşinde, iş hayatında ufuk, motivasyon, adalet, güven, bilgi ve iletişimin önemine değindi. İzgören, hayatın içinden örneklerle ve sinevizyon ile desteklediği konuşmasının ardından okurları için kitaplarını imzaladı.

Program, konuşmacı Ahmet Şerif İzgören ile gecenin sponsorlarına plaket takdimi ile sona erdi.

Haber ve Fotoğraf: Osman GÜRBAŞ
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: İZGÖREN ALTIN ÖĞÜTLER
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Mesleki eğitim büyük önem taşıyor
Mesleki eğitim büyük önem taşıyor
İnegöl Marangozlar ve Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan Ayhan, ülkenin kanayan yarası haline gelen madde bağımlılığı ile mücadele etme noktasında mesleki eğitimin büyük önem taşıdığını belirtti.
İTSO´dan özel seminer
İTSO´dan özel seminer
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO), odaya kayıtlı kadın girişimciler ve kadın çalışanları için “Kendini Tanıma Sanatı” konulu bir seminer düzenleyecek.
Mobilya´ya İnegöl Damgası
Mobilya´ya İnegöl Damgası
İTSO Başkanı Yavuz Uğurdağ, ülke üretiminin yüzde 40´ını İnegöl´ün gerçekleştirdiğini söyledi.
İstihdam Merkezi Hizmete Girdi
İstihdam Merkezi Hizmete Girdi
İnegöl Belediyesi´nin iş arayan vatandaşlarla işverenleri buluşturacak İstihdam Merkezi Ofisi hizmete girdi. Belediye Başkanı Alper Taban, iş arayan vatandaşlara yardımcı olmak istediklerini ve bu sebeple bu merkezi hayata geçirdiklerini söyledi.
Boyaya büyük zam
Boyaya büyük zam
İnegöllü boya firması sahibi Murat Balakuş, boya ve yan ürünlerinde geçtiğimiz yıldan bu yıla kadar yüzde 110´a varan zamlarla karşılaşıldığını dile getirdi.
İnşaatta düşüş yaşanıyor
İnşaatta düşüş yaşanıyor
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Mahmut Demirtaş, inşaat sektöründe satışların geçen yıla oranlar yüzde 20-30 oranına düşüş yaşadığını belirtti.
Kadın Girişimcilerden Kaymakam Görücü´ye Ziyaret
Kadın Girişimcilerden Kaymakam Görücü´ye Ziyaret
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO), Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri, İnegöl´de kısa süre önce göreve başlayan Kaymakam Şükrü Görücü´yü ziyaret etti.
Arapların Göz Bebeği Oldu
Arapların Göz Bebeği Oldu
Eurolux firma sahibi Şemi Savaşçı tarafından üretilen Apollon modeli, giyinme odasını yatak odası ile birleştirdi. Türkiye´de ilk olarak üretilen bu ürün, özellikle fuara gelen Arap müşterilerin gözbebeği oldu.
40. MODEF EXPO Açıldı
40. MODEF EXPO Açıldı
40. Uluslararası İnegöl Mobilya ve Dekorasyon Fuarı, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank´ın katılımı ile açıldı.
Yenice OSB´de Yönetim Değişti
Yenice OSB´de Yönetim Değişti
İnegöl Yenice Organize Sanayi Bölgesi´nde (Yenice OSB) Hasan Altunbaş´ın görevden ayrılması üzerine Yönetim Kurulu kendi arasında yeni görev dağılımı yaptı.
Timur Han´dan olay sözler
Timur Han´dan olay sözler
Mobiliyum AVM Yönetim Kurulu Başkanı Talha Timur Han, 06-11 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek olan Furniture İstanbul Mobilya Fuarı reklamlarının Mobiliyum AVM´de yapılmasına ilişkin MODEF Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Uğurdağ´ın yaptığı açıklamalara sert tepki gösterdi.
Kadın girişimci ve kuyumculara satış eğitimi
Kadın girişimci ve kuyumculara satış eğitimi
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası´nda (İTSO) odanın Kadın Girişiciler Kurulu üyeleri ve odanın üyesi kuyumculara Etkin Satış Teknikleri Eğitimi düzenledi. Önceki gün Oda hizmet binasında atölye çalışması şeklinde yapılan eğitimde, eğitmen Gökhan Yenipazar tarafından katılımcılara satış süreci ve teknikleri uygulamalı bir şekilde anlatıldı.
   Mobilya markaları ABD´de buluştu
Mobilya markaları ABD´de buluştu
İstanbul Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği, dünyanın en önemli fuarlarından biri olan Highpoint 2018 Sonbahar Mobilya Fuar´ında Türk mobilyasını tüm dünyaya tanıttı. 13-17 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen fuarda yabancı ziyaretçilerin Türk mobilyasına ilgisi büyük oldu.
İnegöl mobilyasına övgü
İnegöl mobilyasına övgü
Kocaeli Sanayi Odası´nın (KSO) Mobilya Meslek Komitesi üyeleri İnegöl´e gelerek ilçedeki mobilya sektörü hakkında, İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası´ndan (İTSO) bilgi aldılar. İTSO Başkan Vekili Kenan Kender ile görüşen KSO heyeti İnegöl´ün mobilya sektöründeki başarıları gıpta ile takip ettiklerini söylediler.
İTSO´da bir ilk
İTSO´da bir ilk
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Yönetim Kurulu, Odanın 19 ayrı Meslek Komitesine kayıtlı üyeleri ile İTSO Merkez Binası´nda istişarelerde bulunmak üzere bir dizi toplantı düzenliyor.
İTSO Üyelerine Seminer
İTSO Üyelerine Seminer
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası´nda (İTSO) düzenlenen toplantıda inşaat sektöründe faaliyet gösteren oda üyeleri İmar Barışı konusunda bilgilendirildi.
MOSFED´den İndirim Kararına Destek
MOSFED´den İndirim Kararına Destek
Hazine ve Maliye Bakanlığının açıkladığı Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı kapsamında açıklanan yüzde 10 indirim uygulamasına birçok sektör ve marka katılırken, Türkiye mobilya sektörünün çatı kuruluşu Mobilya Dernekleri Federasyonuna (MOSFED) bağlı derneklerin üye firmaları aktif destek veriyor.
MOBİPAK´tan Uğurdağ´a Ziyaret
MOBİPAK´tan Uğurdağ´a Ziyaret
Mobiliyum AVM´de faaliyet gösteren perakende satış temsilcilerinin bir araya gelerek oluşturdukları Mobiliyum Perakendeciler Komitesi temsilcileri, önceki günlerde İnegöl Ticaret ve sanayi Odası Başkanı Yavuz Uğurdağ´ı makamında ziyaret ettiler.
Erdoğan´ı sansürlediler
Erdoğan´ı sansürlediler
MÜSİAD İnegöl Şubesi tarafından düzenlenen programla İnegöl´e gelen Gazeteci, Yazar, Analist Fatih Tezcan, darbe girişiminin yapıldığı 15 Temmuz gecesi Anadolu Ajansı ve TRT´nin Cumhurbaşkanı Erdoğan´ı sansürlediğini ileri sürdü.
Bakan Varank´a Davet
Bakan Varank´a Davet
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) heyeti, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank´ı ziyaret etti. İTSO Başkanı Yavuz Uğurdağ, Bakan Varank´ı 23-28 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan İnegöl Expo Fuarı´nın açılışına davet etti.
Fuar yerine festival
Fuar yerine festival
Mobiliyum AVM Yönetim Kurulu Başkanı Talha Temur Han, Ertuğrulgazi Mobilyacılar Derneği, İMOS, MODEF ve İTSO ile beraber hem yurtiçi, hem yurtdışında festivaller düzenlemekistediklerini açıkladı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi