AJANS-YORUM-MATBAA HİZMETLERİ-(0224-7110828)
Kerestecilerden Yeni Müdüre Ziyaret
İnegöl Keresteciler Odası Başkanı Ziya Turan ve yönetim kurulu üyeleri, İnegöl Orman İşlet Müdürlüğü´ne atanan Okan Kaya´yı makamında ziyaret etti.
Tarih: 19.9.2019 18:49:56

İnegöl Keresteciler Odası Başkanı Ziya Turan ziyaretle ilgili yaptığı açıklamada; “Orman İşletme Müdürlüğüne atanan Okan Kaya´yı makamında ziyaret ettik. İnegöl´ümüz için güzel görüşmelerimiz oldu. Müdürümüz tarafından çok iyi karşılandık, kendisine çok teşekkür ediyorum. Bizde kendisine sorunlarımızı ve isteklerimizi ilettik. Tabi ki sorunlarımızın en başında internet üzerinden satışların yılbaşından sonra yapılacağını kendileri bize söyledi. Bizde kendisine İnegöl´ün küçük esnafı için biraz zor olacağını söyledik, ama devletin yapmış olduğu bu uygulama Ankara´nın Beypazarı ilçesi pilot ilçe olarak seçilmiş ve yapılmaya devam ediyor. Bizde yılbaşından sonra İnegöl´ün küçük esnafı olarak, keresteciler odası olarak bunun nasıl olduğunu ve olacağını araştıracağız. Küçük esnafımızın bazıları internet kullanmadığından veya kesim olan alanlara gitmediğinden bazı sıkıntılar olacak. Tabi ki bu gelişmeleri bizler zaman içerisinde daha iyi göreceğiz.”dedi.

Turan, dikili orman kesimlerine de değinerek sürdürdüğü konuşmasında; “Kesim yapılan alanın kırılma, ezilme gibi bahanelerle örneğin 500 metre karelik bir alanın bu tür bahanelerle 600 metre karelere çıkması ile buradan kesilen orman ürünlerinin İnegöl´ümüze kaçak olarak geldiği ve bu ürünlerin ucuza satıldığını biliyoruz. Bu yollardan gelen ve irsaliyesiz, faturasız ürünler sattıkları için buda bizim faturalı irsaliyeli olarak çalışan esnafımıza zarar veriyor ve bu uygunsuz satış yapanlar ile rekabeti doğuruyor. Esnafımız bunu dolandırıcılığın ve kaçakçılığın yeni yolu olarak nitelendiriyorlar. İnegöl´de bu tür olaylar uzun zamanlardır olmuyordu lakin geçenlerde de başımıza geldi. Mahmudiye mahallesinde bulunan birkaç ekmek fırını bu şekilde ürün almışlardı. Biz bu tür olayları duyduğumuz zaman gerçekten üzülüyoruz. Bu ormanlar hepimizin ve hepimizin hakkı var. İzinsiz kaçak yollardan hiç kimsenin bir dal kesmesine müsaade etmememiz gerekiyor.” İfadelerini kullandı.

Odamıza Kayıt Yaptırsınlar

Turan, Keresteciler Odasına kayıt yaptırmayan bıçkıcılara seslenerek; “İnegöl´de faaliyet gösteren bıçkılarımız var. Lakin odamıza kayıtları bulunmuyor. Bunları esnaf arkadaşlarımızdan rica ediyorum tespit ettiklerinde bizlere bildirsinler. Çünkü 5362 sayılı kanuna göre bunların hepsinin odaya kayıt olması gerekiyor. Kaydı olmayan arkadaşlarımız gelsin kendileri odamıza kayıtlarını yaptırsınlar. Zabıta ile gönderdiğimiz zaman kendilerine cezai işlem uygulanarak, iş yerleri kapatılıyor. Bu konuda da sıkıntılarımız var.”dedi.

Yetkililerden Duyarlı Olmalarını İstiyoruz

Turan kış aylarının gelmesi ile kaçak kömür olaylarının artığını belirterek; “İnegöl´ümüz de şuan da kış gelmekte ve yakında kömür yanmaya başlayacak, Güzelim inegöl´ümüz de biz yıllardır bas bas bağırıyoruz bir türlü hava kirliliğimize çare bulunamamıştır. Bunu önlemek için Tunç Bilek kömürlerini İnegöl´e sokmamak için Domaniç yolu ve Tahtaköprü yollarında Zabıta, Jandarma, Polisimizin bu konuda duyarlı olmasını istiyoruz. Yıllardan beri İnegöl için acı bir olaydır bu fakat bir türlü önlem alınamadı. Önceden haftada birkaç gün dediğim yollarda yapılan uygulamalar sonucu İnegöl´e kaçak kömür giremezdi. Şimdi ise böyle önemli bir konu hakkında tüm yetkililerimiz birazcık duyarsız kalıyorlar. Sizlerin aracılığı ile yetkililere seslenmek istiyorum lütfen bu konuda azıcık duyarlı olsunlar.” Dedi

 

SİTE TALEBİNDE BULUNDUK

Turan son olarak Orman işletme müdürü ile yaptığı görüşmede Hamzabey´de bulunan 2. OSB bölgesinden site taleplerini de dile getirerek; “Hamzabeybölgesinde bulunan 2.OSB Bölgemizden keresteciler olarak site talebimizi de Orman İşletme Müdürümüzden talep ettik. Bu konuyu daha önce İnegöl Ticaret Sanayi Odası Başkanı Yavuz Uğurdağ ve İnegöl Belediyesiyle de görüştük. Ağaç işleri sanayisinde tomruklarımız çok yer kapladığı için çok sıkıntılar çekiyorlar. Bunun için bizde Hamzabey´de bulunan 2. OSB bölgemizden keresteciler odası olarak bir site talep ediyoruz.” Dedi
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Kerestecilerden Yeni Müdüre Ziyaret
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Öğrencilere Ücretsiz
Öğrencilere Ücretsiz
Türk Hava Kurumu İnegöl Sportif Havacılık Derneği Başkanı Özden Albamya hafta sonu gerçekleşecek olan uçuş şenliğine ilçe halkını davet etti.
İstanbul Maratonu Kayıtları Başlıyor
İstanbul Maratonu Kayıtları Başlıyor
3 Kasım 2019 Pazar, saat 09.45´te gerçekleşecek olan 41. Vodafone İstanbul Maratonu Halk Koşusu için kayıtlar başlıyor. İnegöl Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yıl da düzenlenecek olan maratona 125 kişilik kontenjanla sporseverlere katılım fırsatı sunacak.
Al Beyazlı Öğrencilerden Mehmetçiğe Mektup
Al Beyazlı Öğrencilerden Mehmetçiğe Mektup
İshakpaşa İlkokulunda okuyan öğrenciler Mehmetçiğe destek ve moral vermek amacıyla Al beyazlı bayrağımızın renklerinden kıyafetler giyerek, Suriye´nin kuzeyinde görev yapan Mehmetçiklerimize mektup yazdı. Yazdıkları mektupları okul bahçesinde sıra ile okuyan öğrenciler duygu dolu anların yaşanmasına sebep oldu.
Avarlar Kavşağında Yine Kaza
Avarlar Kavşağında Yine Kaza
Maddi veya yaralamalı kazaların sıkça yaşandığı Mesudiye Mahallesi Avarlar Kavşağında bir kaza daha meydana geldi. Otomobil ile motosikletin karıştığı kazada 26 yaşındaki motosiklet sürücüsü ölümden döndü.
Çaresiz Anne Yardım Eli Bekliyor
Çaresiz Anne Yardım Eli Bekliyor
28 yaşındaki 1 Çocuk annesi 21 yıldır yakalandığı amansız Kan Kanseri hastalığı için yaşam mücadelesi veriyor. İlik nakli olacak olan genç kadın şimdi hayırseverlerden gelecek yardımlarla tekrar ayağa kalkacak günü bekliyor. Talihsiz kadın aynı hastalıktan dolayı hem annesi, hemde abisini kaybetti.
Armut hasadı başladı
Armut hasadı başladı
Elma hasadı yavaş yavaş biterken, deveci armudunda hasat başlıyor. Gündelik olarak bahçelerde çalışan bayanlar evlerine ekmek götürmek ve ailelerine katkıda bulunmak için hummalı bir şekilde çalışıyor. Çalışan bayanlar arasında atama bekleyen öğretmenlerinde bulunması dikkat çekti.
KARAR TÜRK MİLLETİNİN
KARAR TÜRK MİLLETİNİN
Türkiye´nin barış pınarı harekâtına karşılık yaptırım ve ambargo kararı alan ABD, İsrail, Almanya, Fransa, İtalya, İspanya ve Hollanda´nın markalarını mı tercih edersiniz, yoksa Türk markalarını mı. Karar AZİZ TÜRK MİLLETİNİN…
ŞEHİR OLARAK MÜCADELE EDECEĞİZ
ŞEHİR OLARAK MÜCADELE EDECEĞİZ
İnegölspor´un yeni Başkanı Münür Kanar, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Belediye Başkanı Alper Taban´ı ziyaret etti. Taban, “Hedefe varmak için şehir olarak mücadele edilecek. Herkesin bu takıma sahip çıkması gerekiyor” dedi.
Fuarı 22 Bin 366 Kişi Ziyaret Etti
Fuarı 22 Bin 366 Kişi Ziyaret Etti
MODEF Fuarcılık ve İTSO Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Uğurdağ, MODEF Yönetim kurulu üyeleri ile birlikte bu sene 42´incisi düzenlenen MODEF EXPO Mobilya ve Dekorasyon Fuarı ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak; 94 Ülkeden toplamda 22 bin 366 kişinin 42´incisi düzenlenen MODEF EXPO Mobilya ve Dekorasyon Fuarını ziyaret ettiğini belirttiler.
Ücretsiz INTERMOB Gezisi
Ücretsiz INTERMOB Gezisi
Mobilyacılar Odası her yıl geleneksel hale getirdiği ücretsiz İNTERMOB fuarı gezisini bu sene 2 otobüs kaldırarak gerçekleştirdi.
Kocatepe Okulundan Mehmetçiğe Destek
Kocatepe Okulundan Mehmetçiğe Destek
Alanyurt Kocatepe Orta Okulunda okuyan 1380 öğrenci Mehmetçiğe destek vermek amacıyla okul bahçesinde aynı anda asker selamı vererek hep bir ağızdan Barış Pınar hareketinde ordumuzun yanındayız diyerek bağırdılar.
ŞEHİR OLARAK MÜCADELE EDECEĞİZ
ŞEHİR OLARAK MÜCADELE EDECEĞİZ
İnegölspor´un yeni Başkanı Münür Kanar, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Belediye Başkanı Alper Taban´ı ziyaret etti. Taban, “Hedefe varmak için şehir olarak mücadele edilecek. Herkesin bu takıma sahip çıkması gerekiyor” dedi.
“BİRLİKTE DAHA MUTLUYUZ”
“BİRLİKTE DAHA MUTLUYUZ”
İnegöl Belediyesi, Halil İnalcık Sosyal Bilimler Lisesi, Yenice Rehabilitasyon Merkezi ve İnegöl Müftülüğü işbirliğinde hayata geçirilen “Birlikte Daha Mutluyuz” projesi kapsamda, Huzurevi sakinleri ile lise öğrencileri ve engelli öğrenciler DOSTUM tesislerinde bir araya gelerek eğlenceli bir gün geçirdi.
Mesleki Eğitim Kampüsünün  Yöneticileri Toplandı
Mesleki Eğitim Kampüsünün Yöneticileri Toplandı
Hacı Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Kampüsündeki Okul Müdürleri, Hacı Sevim Yıldız-1 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ev sahipliğinde Orhan-1 İnegöl Köfte Tesislerinde toplandı. Toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih BİLİCAN, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, Müdür Yardımcıları ve Alan Şefleri katıldı.
Yavuz Dizdar, Sağlıklı Beslenmeyi Anlattı
Yavuz Dizdar, Sağlıklı Beslenmeyi Anlattı
İnegöl Belediyesi, Dünya Gıda Günü nedeniyle Onkolog Doktor Yavuz Dizdar´ı konuk etti. Dizdar, “Sağlıklı Beslenme ve Geleceğimiz” konulu seminerde İnegöllülere önemli mesajlar verdi.
“İnegöl´ü güzelleştirmeye devam ediyoruz”
“İnegöl´ü güzelleştirmeye devam ediyoruz”
Yeni Mahallede devam eden asfalt ve tretuvar çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Alper Taban, “Şehrimiz güzelleşmeye, eksikleri giderilmeye devam ediyor. Bu dayanışma ve çalışma azmiyle dönem içerisinde pek çok ihtiyacımızı gidereceğimizi düşünüyorum” dedi.
Bursa Bölge Müdürü Oldu
Bursa Bölge Müdürü Oldu
İnegöl´de yıllarca medya sektöründe görev yapan ardından, A Haber ve TRT Haber´in Bursa muhabirliğini yapan Huzeyfe Özdemir, Demirören Haber Ajansı(DHA)´nın Bursa Bölge Müdürü oldu.
Makamında Ağırladı
Makamında Ağırladı
İnegöl´de oturduğu bankta bayan çantası bulan ve içerisinde 900 TL ile değerli eşyaların bulunduğu çantayı sahibine verilmek üzere İnegöl Belediyesine teslim eden engelli vatandaşı İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban makamında ağırlayarak çay ikram etti.
Başkan Taban´dan Çiftçi Kadınlara Kutlama
Başkan Taban´dan Çiftçi Kadınlara Kutlama
Belediye Başkanı Alper Taban, 15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü nedeniyle elma bahçesinde hasat yapan kadınları ziyaret ederek günlerini kutladı.
Valilik Uyardı Son Tarih 1 Kasım
Valilik Uyardı Son Tarih 1 Kasım
Bursa´da ısınma amaçlı katı ve sıvı yakıt kullanımı 1 Kasım´da sonlandırılıyor. Bursa Valiliği´nden yapılan açıklamada, “İlimizde özellikle kış döneminde yaşanan hava kirliliğinin azaltılması ve çevre ve insan sağlığının korunması amacıyla alınan kararlara tüm vatandaşlarımızca uyulması yönünde gerekli hassasiyetin gösterilmesi ve yapılacak denetimlerde mağduriyet yaşanmaması hususu, Kamuoyuna saygıyla duyurulur." denildi.
Mucit Öğrencilerden İnegöl´de Muhteşem Şov
Mucit Öğrencilerden İnegöl´de Muhteşem Şov
Bursa Teknik Üniversitesi Uzay, Havacılık ve Savunma Sanayii Topluluğu ve İnsanlık Yararına Teknoloji Topluluğu üyesi öğrencilerin geliştirdiği dronelar, sabit kanatlı insansız hava araçları ve sualtı araçları, İnegöl Belediyesi´nin düzenlediği etkinlikle İnegöl´deki öğrencilere sunuldu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ