Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Krizi fırsata çevirdik
40. Uluslararası Mobilya ve Dekorasyon Fuarı´nı ziyaret eden AK Parti Bursa Milletvekili Av. Vildan Yılmaz Gürel, “Kötü bir zamanlamada yapıldığını düşündüğümüz bir fuar olmasına rağmen, krizi fırsata çevirdik. İnşallah el birliği ile istediğimiz hedefe daha kısa zamanda ulaşacağız” dedi.
Tarih: 27.10.2018 14:55:32

AK Parti Bursa Milletvekili Av. Vildan Yılmaz Gürel ve Belediye Başkanı Alper Taban, beraberlerindeki heyet ile birlikte 40. Uluslararası Mobilya ve Dekorasyon Fuarı´nı ziyaret ederek firma temsilcileriyle bir bir görüşerek istişarelerde bulundular. İTSO ve MODEF Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Uğurdağ´ın da eşlik ettiği ziyaretlerde firma temsilcilerinin fuardan büyük bir memnuniyet duydukları gözlendi.

ŞİKÂYET ETMEK YERİNE DAHA ÇOK ÇALIŞMALIYIZ

Fuara katılan firma sahiplerinden Uğur Şencan, “Çok iyi bir fuar geçiriyoruz. Fuara doğru hazırlanırsanız, gerekli adımları atarsanız iyi bir fuar geçirirsiniz. Şikâyet edenlerin karşısındayım. Fuar komitesinin de yönetimin de gerekli adım ve yatırımları yaptığını düşünüyorum. Ekonomide genel bir sıkıntı var ama biz ülke olarak çok sıkıntılar gördük, bunları da atlatırız. Başarılı firmaların arasına girmeye çalışıyoruz, bunun için de adımlar atıyoruz. Bunda fuar komitesinin de başkanımızın da vekillerimizin de herkesin payı var,  bu bir bütündür, sadece firmalara da yüklememek lazım. Fuar için çalışanlar çalışmasaydı biz buraları altından da kaplasak ticaret yapamazdık. Herkesin gerektiği kadar yeterince çalıştığını düşünüyoruz. Şikâyet edenleri çok dikkate almayın, onlar biraz da yıpratma politikasıdır. Herkes üzerine düşeni yapıyor. Şikâyet etmek yerine daha fazla çalışıp bu zamanı atlatmamız gerekiyor” dedi.

“SON 5 YILIN EN YÜKSEK İHRACATINI YAPTIM”

Ziyaretçi sayısındaki artışın işlere de yansıdığını belirten Uğur Şencan, “Ben 5 senedir aynı yerde fuara katılıyorum, son 5 yıldır en fazla ihracatımı yaptığım fuar bu fuar oldu. Kriz ortamına rağmen son 5 yılın en yüksek ihracatını yaptım. Bunda model, fiyat etkeni de var ama sadece bunlar değil, bunun için fuar komitesinin de çalışmış olması gerekiyordu. Bu kadar insanı buraya getiren fuar komitesidir. Biz memnunuz” şeklinde konuştu.

“BİZ ŞEHİR FUARCILIĞI YAPIYORUZ”

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve MODEF Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Uğurdağ, “Biz şehir fuarcılığı yapıyoruz. Bu, şehrin topyekûn bir fuara sahip çıkması demektir. Yerel yönetimleriyle, fuar organizasyonundaki insanlarla ve İnegöl´deki tüm firmalarla birlikte yapılan bir organizasyondur, diğer mobilya merkezleriyle birlikte yapılan bir organizasyondur. Bizler işin içerisinde bazı şeylerin farkında değiliz. Aslında yurtdışına çıktığımızda, yurtiçinde diğer şehirlere gittiğimizde İnegöl´ün ve İnegöl üreticisinin farkı, İnegöl´de yapılan organizasyonların farkı çok net bir şekilde ortaya çıkıyor. Ekonominin böyle çalkantılı döneminde fuar organizasyonu olarak üreticilerimiz önlerin 1-2 ay da açmış olsalar ekonomik canlanma yaşayacaklardır. İnşallah İnegöl´e çok ciddi şekilde katkı sağlayacaktır” dedi.

 

“KONU BAŞKA YÖNE ÇEKİLMEMELİDİR”

Başkan Yavuz Uğurdağ, “Vekilimiz bugün fuarımızı ziyaret ettiler, firmalarımızla görüşüyorlar. Kendilerine teşekkür ediyorum. İnegöl Fuar organizasyonu tüm İnegöl dinamiklerinin hep birlikte hayata geçirdiği bir organizasyondur. Katılımcı firmalarımız memnunlar. Katılamayıp merkezde sunum yapan merkezlerimiz de memnunlar. Bu bağlamda başta Vekilime ve Belediye Başkanıma teşekkür ediyorum. Açılış programında bizler konuşmacı listesini hazırlarız, Bakanlık nezdinde Bakan beye ve danışmanlara iletiriz. Bakan beyin o zor şartlarda fuarımızı ziyaret etmesi ve bize zaman ayırmış olması bizim için önemlidir. Fuara yaptığı katkı da hükümetimiz nezdinde bizi çok memnun etmiştir. Sıkışık programdan dolayı Vekilimizin ve Başkanımızın protokol konuşması yapamaması gibi bir durum ortaya çıktı. Bu kesinlikle başka bir anlama çekilmemelidir. Başta Başkanımız ve Vekilimiz ile birlikte çok samimi bir ortamda her şeyi birbirimize danışarak, sorarak hareket ediyoruz. Bu bağlamda bu konunun başka bir noktaya çekilmesini istemiyoruz. O gün Bakanımızın çok yoğun bir programı vardı, hemen ayrılması gerekiyordu, programın da biraz kısa tutulmasını bizden istedi. Bu bağlamda yapılan bir çalışmadır. Vekilime ve Başkanıma ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR

Belediye Başkanı Alper Taban, “Güzel bir fuar geçiriyoruz. Katılımcılarımıza soruyoruz ve onların ifadesiyle alışverişin olduğunu, yurtdışından ve yurtiçinden gelen ziyaretçilerin yoğun olduğunu görüyoruz. Bunlar ticarete dönerse fuarımızı taçlandırmış olacağız. Özellikle ekonomik saldırıların olduğu bir dönemde ticarette hız kazanmak, üretimi artırmak da önemli şeylerdir. İnşallah İnegöl gelecekte mobilyanın başkenti olacak ve buna dair gerekli yatırımlar her an yapılmaktadır. Hükümet destekleri, Büyükşehir katkıları, İnegöl Belediyemiz ve şehrimizdeki tüm kurumların destek ve katkılarıyla inşallah namzet bir şehir haline dönüşecektir. Katkısı ve desteği olan tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum. İnşallah gelecekte çok daha iyi hedefleri konuşuyor olacağız” dedi.

KRİZİ FIRSATA ÇEVİRDİK

AK Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel ise, “İnegöl Mobilya Fuarı bizim için, Türkiye için çok önemli. 4. gününde ziyaret etmek istedik. Firmaları gezerek düşüncelerini alıyoruz. Hepsi çok memnunlar. Müşterilerimiz de çok yoğunlar ama bir kuru kalabalık değil. İhracat, alım-satım işlerimiz çok iyi. Firmalarımız memnunlar, onların memnuniyetleri bizi de memnun etti. İnşallah el birliği ile istediğimiz hedefe daha kısa zamanda ulaşacağız. Kötü bir zamanlamada yapıldığını düşündüğümüz bir fuar olmasına rağmen krizi fırsata çevirdik. İnegöl, rahmetli Hikmet Şahin Başkanımız döneminde eski Perşembe Pazarı alanında başlatılan bir fuarla bu işe başladı fakat şuan Belediye Başkanlarımızın, derneklerimizin ve mobilya üreticilerimizin büyük gayretleri, çalışmaları, azimleri, teknolojiyi takip ederek moda oluşturmaları sebebiyle bu fuar İnegöl mobilyasının tanıtımı olmaktan çıkıp yurtdışı pazar araştırmasında mobilyacımıza destek olmak amacını taşımaktadır. Vizyonu değişmiştir. Bu anlamda çok başarılı buluyorum. Her türlü desteği veriyoruz. İnşallah daha güzel günler göreceğiz. Mobilyamız bizim için kıymetliydi, onu büyütmek gayretindeyiz.”

“BİZ BİR AİLEYİZ, BİR VE BERABERİZ”

“Biliyorsunuz ki Efkan Ala daha önce Bakanlık yapmış bir milletvekilimizdir. Bakanımız zamanı olmadığı halde bize zaman ayırdı. Hem kendileri siyaseten büyüğümüzdür hem de Efkan Ala vardı. Hal böyle iken 3. bir milletvekilinin siyaseten konuşmasına gerek olmadığından dolayı kendim, Efkan Ala beyin grup toplantısına rağmen gelmesi sebebiyle kendilerine öncelik tanıdık. Farklı bir anlam çıkarılması yanlış olur. Sıkıntı yok. Biz bir aileyiz, bir ve beraberiz” ifadelerini kullandı.

 

Haber ve Fotoğraf: Osman GÜRBAŞ
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Krizi fırsata çevirdik
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
REFAH PARTİSİ İLÇE BAŞKANI ‘BAYKAN´ OLDU
REFAH PARTİSİ İLÇE BAŞKANI ‘BAYKAN´ OLDU
Erbakan Vakfı İnegöl Şube Başkanı İlhan Baykan, Yeniden Refah Partisi İnegöl İlçe Başkanlığı´na atandı.
Aktaş, taraftar gruplarıyla buluştu
Aktaş, taraftar gruplarıyla buluştu
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursaspor taraftar grupları ile bir araya geldi. Bursaspor´un şehrin en önemli değerlerinden biri olduğunu vurgulayan Başkan Aktaş, Spor-Toto Süper Ligi´nin ikinci yarısına Fenerbahçe galibiyeti ile başlamak istediklerini söyledi.
Ak Parti´yi üzecek anket!
Ak Parti´yi üzecek anket!
Avrasya Araştırma İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Adana, Aydın, Balıkesir, Hatay ve Denizli´de yaptığı yerel seçim anketi sonuçlarını yayınladı.
Aktaş, o haberi yalanladı
Aktaş, o haberi yalanladı
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Muradiye Su Fabrikası´nın İsrailli bir gruba satıldığına yönelik haberlerin gerçek dışı olduğunu belirterek, "Seçim öncesi algı oluşturmak için yapılmış yalan bir haber. Muradiye Su Fabrikası güzel çalışmalar yapıyor.
Hasan Aksu´dan Sürpriz Çıkış
Hasan Aksu´dan Sürpriz Çıkış
Yenice´nin son belediye başkanı Hasan Aksu, 31 Mart seçimlerinde İnegöl Belediye Başkanlığına aday olabileceğinin sinyallerini verdi.
BURSA´YA 16 HASTANE KAZANDIRDIK
BURSA´YA 16 HASTANE KAZANDIRDIK
AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, Türkiye´nin son 16 yılda sağlık alanında önemli reformlar yaptığını ve birçok ülke tarafından örnek alındığını söyledi.
AK Parti aday adayları ile bir araya geldi
AK Parti aday adayları ile bir araya geldi
Cumhur İttifakı İnegöl Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan Alper Taban, AK Parti´den aday adaylığı başvurusunda bulunan diğer isimler ile bir araya geldi.
GÖZLER MUHALEFETTE
GÖZLER MUHALEFETTE
AK Parti ile MHP´nin içerisinde yer aldığı cumhur ittifakının İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban oldu. Gözler şimdi millet ittifakının adayında…
Taban´a ittifak hatırlatması
Taban´a ittifak hatırlatması
Cumhur ittifakının İnegöl Belediye Başkan Adayının Alper Taban olmasının ardından, sosyal medya hesabından bir açıklama yapan MHP´li Uğur Bayram, "Belediye Başkan Adayı Sayın Alper Taban´a başarılar diliyor, kendisinin sadece Ak Parti´nin değil, Cumhur İttifakının adayı olduğunu naçizane hatırlatmak istiyorum" dedi.
AK PARTİ ‘TABAN´ DEDİ
AK PARTİ ‘TABAN´ DEDİ
AK Parti ile MHP´den oluşan Cumhur ittifakının İnegöl Belediye Başkan Adayı AK Parti´li Alper Taban oldu.
Milletvekili Gürel´de kutlama mesajı
Milletvekili Gürel´de kutlama mesajı
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yazılı açıklamada bulunan AK Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel, çalışan gazeteciler gününü kutladı.
SAADET PARTİSİ BEZ POŞET DAĞITTI
SAADET PARTİSİ BEZ POŞET DAĞITTI
Saadet Partisi İnegöl Gençlik Kolları üyeleri Atatürk Bulvarı üzerinde vatandaşa bez poşet dağıttı.
Ak Parti Adayları Yarın Açıklanacak
Ak Parti Adayları Yarın Açıklanacak
AK Parti´nin ilçe belediye başkan adayları yarın düzenlenecek törenle açıklanacak.
Basın ne kadar özgürse…
Basın ne kadar özgürse…
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle açıklamalarda bulunan Saadet Partisi İnegöl İlçe Başkanı Hasan Eroğlu, ".Bir ülkede basın ne kadar özgürse, o ülke o kadar hür şartlarda yönetiliyor demektir.”
MHP´li Bayram gazeteciler ile buluştu
MHP´li Bayram gazeteciler ile buluştu
Milliyetçi Hareket Partisi İnegöl Belediye Başkan Aday Adayı Uğur Bayram 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle basın mensupları ile bir araya geldi.
Akhisar Mahallesi´nde Kaza
Akhisar Mahallesi´nde Kaza
Akhisar Mahallesi´nde meydana gelen trafik kazasında servis aracı ile otomobilin çarpışması sonucu bir kişi yaralandı.
GAZETECİLİK KUTSAL BİR MESLEKTİR
GAZETECİLİK KUTSAL BİR MESLEKTİR
10 Ocak gazeteciler günü nedeniyle kutlama mesajı yayımlayan İYİ Parti İnegöl Teşkilatı Basın Sözcüsü Av. Cemal Örenli, Gazeteciliğin tüm dünyada ve ülkemizde dürüst, ilkeli, tarafsız haber alma hakkının en önemli ayağı olduğunu söyledi.
CHP´den Gazeteciler günü kutlaması
CHP´den Gazeteciler günü kutlaması
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayan Cumhuriyet Halk Partisi İnegöl İlçe Yönetimi açıklamada, "Tüm gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günlerini kutluyor, bu zorlu yolda her birine ayrı ayrı selam ve sevgilerimizi sunuyoruz
BAŞKAN TABAN´DAN ANKARA´YA ÇIKARTMA
BAŞKAN TABAN´DAN ANKARA´YA ÇIKARTMA
Belediye Başkanı Alper Taban, AK Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel ve AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Ersan ile birlikte Ankara´ya giderek bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi.
Basın, olmazsa olmaz
Basın, olmazsa olmaz
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Bursalı gazetecilerle bir araya gelen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “İyi şeylerin ortaya çıkması adına basın, olmazsa olmaz” dedi.
GAZETECİLERE PASTALI KUTLAMA
GAZETECİLERE PASTALI KUTLAMA
AK Parti İnegöl İlçe Başkanı Mustafa Ersan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle basın mensupları ile bir araya gelerek pasta kesti.