Krizi fırsata çevirdik
40. Uluslararası Mobilya ve Dekorasyon Fuarı´nı ziyaret eden AK Parti Bursa Milletvekili Av. Vildan Yılmaz Gürel, “Kötü bir zamanlamada yapıldığını düşündüğümüz bir fuar olmasına rağmen, krizi fırsata çevirdik. İnşallah el birliği ile istediğimiz hedefe daha kısa zamanda ulaşacağız” dedi.
Tarih: 27.10.2018 14:55:32

AK Parti Bursa Milletvekili Av. Vildan Yılmaz Gürel ve Belediye Başkanı Alper Taban, beraberlerindeki heyet ile birlikte 40. Uluslararası Mobilya ve Dekorasyon Fuarı´nı ziyaret ederek firma temsilcileriyle bir bir görüşerek istişarelerde bulundular. İTSO ve MODEF Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Uğurdağ´ın da eşlik ettiği ziyaretlerde firma temsilcilerinin fuardan büyük bir memnuniyet duydukları gözlendi.

ŞİKÂYET ETMEK YERİNE DAHA ÇOK ÇALIŞMALIYIZ

Fuara katılan firma sahiplerinden Uğur Şencan, “Çok iyi bir fuar geçiriyoruz. Fuara doğru hazırlanırsanız, gerekli adımları atarsanız iyi bir fuar geçirirsiniz. Şikâyet edenlerin karşısındayım. Fuar komitesinin de yönetimin de gerekli adım ve yatırımları yaptığını düşünüyorum. Ekonomide genel bir sıkıntı var ama biz ülke olarak çok sıkıntılar gördük, bunları da atlatırız. Başarılı firmaların arasına girmeye çalışıyoruz, bunun için de adımlar atıyoruz. Bunda fuar komitesinin de başkanımızın da vekillerimizin de herkesin payı var,  bu bir bütündür, sadece firmalara da yüklememek lazım. Fuar için çalışanlar çalışmasaydı biz buraları altından da kaplasak ticaret yapamazdık. Herkesin gerektiği kadar yeterince çalıştığını düşünüyoruz. Şikâyet edenleri çok dikkate almayın, onlar biraz da yıpratma politikasıdır. Herkes üzerine düşeni yapıyor. Şikâyet etmek yerine daha fazla çalışıp bu zamanı atlatmamız gerekiyor” dedi.

“SON 5 YILIN EN YÜKSEK İHRACATINI YAPTIM”

Ziyaretçi sayısındaki artışın işlere de yansıdığını belirten Uğur Şencan, “Ben 5 senedir aynı yerde fuara katılıyorum, son 5 yıldır en fazla ihracatımı yaptığım fuar bu fuar oldu. Kriz ortamına rağmen son 5 yılın en yüksek ihracatını yaptım. Bunda model, fiyat etkeni de var ama sadece bunlar değil, bunun için fuar komitesinin de çalışmış olması gerekiyordu. Bu kadar insanı buraya getiren fuar komitesidir. Biz memnunuz” şeklinde konuştu.

“BİZ ŞEHİR FUARCILIĞI YAPIYORUZ”

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve MODEF Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Uğurdağ, “Biz şehir fuarcılığı yapıyoruz. Bu, şehrin topyekûn bir fuara sahip çıkması demektir. Yerel yönetimleriyle, fuar organizasyonundaki insanlarla ve İnegöl´deki tüm firmalarla birlikte yapılan bir organizasyondur, diğer mobilya merkezleriyle birlikte yapılan bir organizasyondur. Bizler işin içerisinde bazı şeylerin farkında değiliz. Aslında yurtdışına çıktığımızda, yurtiçinde diğer şehirlere gittiğimizde İnegöl´ün ve İnegöl üreticisinin farkı, İnegöl´de yapılan organizasyonların farkı çok net bir şekilde ortaya çıkıyor. Ekonominin böyle çalkantılı döneminde fuar organizasyonu olarak üreticilerimiz önlerin 1-2 ay da açmış olsalar ekonomik canlanma yaşayacaklardır. İnşallah İnegöl´e çok ciddi şekilde katkı sağlayacaktır” dedi.

 

“KONU BAŞKA YÖNE ÇEKİLMEMELİDİR”

Başkan Yavuz Uğurdağ, “Vekilimiz bugün fuarımızı ziyaret ettiler, firmalarımızla görüşüyorlar. Kendilerine teşekkür ediyorum. İnegöl Fuar organizasyonu tüm İnegöl dinamiklerinin hep birlikte hayata geçirdiği bir organizasyondur. Katılımcı firmalarımız memnunlar. Katılamayıp merkezde sunum yapan merkezlerimiz de memnunlar. Bu bağlamda başta Vekilime ve Belediye Başkanıma teşekkür ediyorum. Açılış programında bizler konuşmacı listesini hazırlarız, Bakanlık nezdinde Bakan beye ve danışmanlara iletiriz. Bakan beyin o zor şartlarda fuarımızı ziyaret etmesi ve bize zaman ayırmış olması bizim için önemlidir. Fuara yaptığı katkı da hükümetimiz nezdinde bizi çok memnun etmiştir. Sıkışık programdan dolayı Vekilimizin ve Başkanımızın protokol konuşması yapamaması gibi bir durum ortaya çıktı. Bu kesinlikle başka bir anlama çekilmemelidir. Başta Başkanımız ve Vekilimiz ile birlikte çok samimi bir ortamda her şeyi birbirimize danışarak, sorarak hareket ediyoruz. Bu bağlamda bu konunun başka bir noktaya çekilmesini istemiyoruz. O gün Bakanımızın çok yoğun bir programı vardı, hemen ayrılması gerekiyordu, programın da biraz kısa tutulmasını bizden istedi. Bu bağlamda yapılan bir çalışmadır. Vekilime ve Başkanıma ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR

Belediye Başkanı Alper Taban, “Güzel bir fuar geçiriyoruz. Katılımcılarımıza soruyoruz ve onların ifadesiyle alışverişin olduğunu, yurtdışından ve yurtiçinden gelen ziyaretçilerin yoğun olduğunu görüyoruz. Bunlar ticarete dönerse fuarımızı taçlandırmış olacağız. Özellikle ekonomik saldırıların olduğu bir dönemde ticarette hız kazanmak, üretimi artırmak da önemli şeylerdir. İnşallah İnegöl gelecekte mobilyanın başkenti olacak ve buna dair gerekli yatırımlar her an yapılmaktadır. Hükümet destekleri, Büyükşehir katkıları, İnegöl Belediyemiz ve şehrimizdeki tüm kurumların destek ve katkılarıyla inşallah namzet bir şehir haline dönüşecektir. Katkısı ve desteği olan tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum. İnşallah gelecekte çok daha iyi hedefleri konuşuyor olacağız” dedi.

KRİZİ FIRSATA ÇEVİRDİK

AK Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel ise, “İnegöl Mobilya Fuarı bizim için, Türkiye için çok önemli. 4. gününde ziyaret etmek istedik. Firmaları gezerek düşüncelerini alıyoruz. Hepsi çok memnunlar. Müşterilerimiz de çok yoğunlar ama bir kuru kalabalık değil. İhracat, alım-satım işlerimiz çok iyi. Firmalarımız memnunlar, onların memnuniyetleri bizi de memnun etti. İnşallah el birliği ile istediğimiz hedefe daha kısa zamanda ulaşacağız. Kötü bir zamanlamada yapıldığını düşündüğümüz bir fuar olmasına rağmen krizi fırsata çevirdik. İnegöl, rahmetli Hikmet Şahin Başkanımız döneminde eski Perşembe Pazarı alanında başlatılan bir fuarla bu işe başladı fakat şuan Belediye Başkanlarımızın, derneklerimizin ve mobilya üreticilerimizin büyük gayretleri, çalışmaları, azimleri, teknolojiyi takip ederek moda oluşturmaları sebebiyle bu fuar İnegöl mobilyasının tanıtımı olmaktan çıkıp yurtdışı pazar araştırmasında mobilyacımıza destek olmak amacını taşımaktadır. Vizyonu değişmiştir. Bu anlamda çok başarılı buluyorum. Her türlü desteği veriyoruz. İnşallah daha güzel günler göreceğiz. Mobilyamız bizim için kıymetliydi, onu büyütmek gayretindeyiz.”

“BİZ BİR AİLEYİZ, BİR VE BERABERİZ”

“Biliyorsunuz ki Efkan Ala daha önce Bakanlık yapmış bir milletvekilimizdir. Bakanımız zamanı olmadığı halde bize zaman ayırdı. Hem kendileri siyaseten büyüğümüzdür hem de Efkan Ala vardı. Hal böyle iken 3. bir milletvekilinin siyaseten konuşmasına gerek olmadığından dolayı kendim, Efkan Ala beyin grup toplantısına rağmen gelmesi sebebiyle kendilerine öncelik tanıdık. Farklı bir anlam çıkarılması yanlış olur. Sıkıntı yok. Biz bir aileyiz, bir ve beraberiz” ifadelerini kullandı.

 

Haber ve Fotoğraf: Osman GÜRBAŞ
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Krizi fırsata çevirdik
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
“Ben bu şehrin kızıyım”
“Ben bu şehrin kızıyım”
31 Mart 2019 yerel seçimlerinde AK Parti´den İnegöl Belediye Başkan Aday adayı olan Devrim Kosova Haber Yorum Gazetesinin konuğu oldu.
“Ahıskalıların acısı dinmiş değildir”
“Ahıskalıların acısı dinmiş değildir”
Demokrat Parti İnegöl İlçe Başkanı Murat Balakuş, Ahıska sürgününün 74. yıldönümü münasebetiyle yaptığı açıklamasında; “Ahıska Türklerinin sürgünü hala devam etmektedir ve acılar hala dinmiş değildir!” dedi.
ŞİMDİ DÖNÜŞÜM ZAMANI
ŞİMDİ DÖNÜŞÜM ZAMANI
AK Parti İnegöl Belediye Başkan Aday adayı Bülent Temelli, Haber Yorum Gazetesi´nin konuğu oldu.
 “Dolu dolu bir yıl geçirdik”
“Dolu dolu bir yıl geçirdik”
8 Kasım 2017 tarihinde Belediye Meclisinde yapılan oylamayla İnegöl Belediye Başkanlığına seçilen Alper Taban, belediye başkanlığındaki bir yılı hizmetle dolu dolu geçirdiklerini söyledi.
Yeni nesil belediyecilik
Yeni nesil belediyecilik
İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, Flexcity yazılımı sayesinde elde edilen verilerle daha doğru ve isabetli kararlar alacaklarını söyledi.
İş adamı İsmail Kösen aday adayı oldu
İş adamı İsmail Kösen aday adayı oldu
AK Parti´de aday adaylığı başvuru süresinin uzatılmasının ardından iş adamı İsmail Kösen´de belediye başkanlığı için aday adaylığı müracaatını gerçekleştirdi.
Sedat Öpçiner Aday Adayılığını açıkladı
Sedat Öpçiner Aday Adayılığını açıkladı
AK Parti Belediye Meclis Üyesi Sedat Öpçiner, AK Parti´den İnegöl Belediye Başkan Aday Adayı olarak dosyasını partisine teslim etti.
Bayram, başvurusunu yaptı
Bayram, başvurusunu yaptı
AK Parti İnegöl Belediyesi Meclis üyesi Nedim Bayram, İnegöl Belediye Başkanı Aday Adaylığı için AK Parti İlçe yönetimine başvuruda bulundu
Hasan Aydın, yeniden aday adayı
Hasan Aydın, yeniden aday adayı
İmam Hatip Camiasının sevilen isimlerinden Hasan Aydın, AK Parti´den İnegöl Belediye Başkan Aday Adaylığı parti yönetimine teslim etti.
Asuman Akçay Sakallı başvurusunu yaptı
Asuman Akçay Sakallı başvurusunu yaptı
AK Parti İnegöl Belediye Meclis Üyesi Asuman Akçay Sakallı, İnegöl Belediye Başkan Aday Adaylığı dosyasını AK Parti İlçe Teşkilatına teslim etti.
Umut Ortakçı, AK Parti´den Aday Adayı Oldu
Umut Ortakçı, AK Parti´den Aday Adayı Oldu
İnegöllü işadamı Umut Ortakçı, AK Parti´den İnegöl Belediye Başkan aday adaylığını açıkladı.
İYİ Parti´de Görev Değişimi
İYİ Parti´de Görev Değişimi
İYİ Parti İnegöl İlçe Başkanlığında Müfit Besler, sağlık sebepleri dolayısı ile başkanlık görevini Eray Soral´a devretti.
“Atatürk´ü Anlamamız Gerekiyor”
“Atatürk´ü Anlamamız Gerekiyor”
Demokrat Parti İlçe Başkanı Murat Balakuş, “Atatürk´ün, öngörüsü ile tarihte eşi az rastlanan bir lider olduğunu ve bu günleri yas günleri olmaktan çıkarıp, Atatürk´ü anlaşılması için vesile bilinecek günler olarak değerlendirmek gerekmektedir” dedi.
“Tüm İnegöl´ü Kucaklayacağım”
“Tüm İnegöl´ü Kucaklayacağım”
İnegöl eğitim hayatının önemli isimleri arasında yer alan Devrim Kosova, AK Parti İnegöl Belediye Başkanı Aday Adaylığı için dosyasını parti yetkililerine teslim etti.
“Atatürk´ü Anlamaya Çalışıyoruz”
“Atatürk´ü Anlamaya Çalışıyoruz”
Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Necmi Demir ve yönetim kurulu üyeleri, Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün vefatının 80. yıldönümü münasebetiyle Atatürk Anıtı önünde anma programı gerçekleştirdiler.
 “Kreşi Belediye Mi Kiraya Verdi?”
“Kreşi Belediye Mi Kiraya Verdi?”
Cumhuriyet Halk Partisi İnegöl İlçe Sekreteri Yasemin Soydan, 1 yaşındaki Melisa Tuana bebeğin yaşamını yitirdiği kreşle ilgili gerekli takibin yapılacağını belirterek yetkililere sorular yöneltti.
İlk Başvuru Adem Demirel´den
İlk Başvuru Adem Demirel´den
AK Parti İnegöl Belediye Başkan Adaylığı için AK Parti eski İlçe Başkanı Adem Demirel ve Ayşe Kuş Taşkın ilçe teşkilatına giderek başvuruda bulundu.
Gürel, TBMM´de konuştu
Gürel, TBMM´de konuştu
TBMM Genel Kurulu´nda Down Sendromu, otizm ve diğer gelişim bozukluklarının tespiti ve çözümleriyle ilgili söz alan AK Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel, “Onlar bizim bebek kalan evlatlarımız, huzurumuz, şükrümüz” dedi.
MHP´nin adaylık şartları belli oldu
MHP´nin adaylık şartları belli oldu
Milliyetçi Hareket Partisi İnegöl İlçe Başkanı Aytekin Torun, Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı ve Belediye Meclisi Aday Adaylığı şartlarının belli olduğunu ifade etti.
Belediye asfalt ücretinden vazgeçti
Belediye asfalt ücretinden vazgeçti
İnegöl Belediye Meclisi, 2015, 2016 ve 2017 yıllarında yapılan 24 milyon TL´lik yol harcamalarında vatandaşa düşen 2 milyon 400 bin TL´lik payın alınmamasına karar verdi.
“Ecevit´i rahmetle anıyoruz”
“Ecevit´i rahmetle anıyoruz”
DSP İlçe Başkanı Halil Büyükışıklar, DSP´nin merhum lideri Bülent Ecevit´i ölümünün 12´inci yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi