Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Krizi fırsata çevirdik
40. Uluslararası Mobilya ve Dekorasyon Fuarı´nı ziyaret eden AK Parti Bursa Milletvekili Av. Vildan Yılmaz Gürel, “Kötü bir zamanlamada yapıldığını düşündüğümüz bir fuar olmasına rağmen, krizi fırsata çevirdik. İnşallah el birliği ile istediğimiz hedefe daha kısa zamanda ulaşacağız” dedi.
Tarih: 27.10.2018 14:55:32

AK Parti Bursa Milletvekili Av. Vildan Yılmaz Gürel ve Belediye Başkanı Alper Taban, beraberlerindeki heyet ile birlikte 40. Uluslararası Mobilya ve Dekorasyon Fuarı´nı ziyaret ederek firma temsilcileriyle bir bir görüşerek istişarelerde bulundular. İTSO ve MODEF Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Uğurdağ´ın da eşlik ettiği ziyaretlerde firma temsilcilerinin fuardan büyük bir memnuniyet duydukları gözlendi.

ŞİKÂYET ETMEK YERİNE DAHA ÇOK ÇALIŞMALIYIZ

Fuara katılan firma sahiplerinden Uğur Şencan, “Çok iyi bir fuar geçiriyoruz. Fuara doğru hazırlanırsanız, gerekli adımları atarsanız iyi bir fuar geçirirsiniz. Şikâyet edenlerin karşısındayım. Fuar komitesinin de yönetimin de gerekli adım ve yatırımları yaptığını düşünüyorum. Ekonomide genel bir sıkıntı var ama biz ülke olarak çok sıkıntılar gördük, bunları da atlatırız. Başarılı firmaların arasına girmeye çalışıyoruz, bunun için de adımlar atıyoruz. Bunda fuar komitesinin de başkanımızın da vekillerimizin de herkesin payı var,  bu bir bütündür, sadece firmalara da yüklememek lazım. Fuar için çalışanlar çalışmasaydı biz buraları altından da kaplasak ticaret yapamazdık. Herkesin gerektiği kadar yeterince çalıştığını düşünüyoruz. Şikâyet edenleri çok dikkate almayın, onlar biraz da yıpratma politikasıdır. Herkes üzerine düşeni yapıyor. Şikâyet etmek yerine daha fazla çalışıp bu zamanı atlatmamız gerekiyor” dedi.

“SON 5 YILIN EN YÜKSEK İHRACATINI YAPTIM”

Ziyaretçi sayısındaki artışın işlere de yansıdığını belirten Uğur Şencan, “Ben 5 senedir aynı yerde fuara katılıyorum, son 5 yıldır en fazla ihracatımı yaptığım fuar bu fuar oldu. Kriz ortamına rağmen son 5 yılın en yüksek ihracatını yaptım. Bunda model, fiyat etkeni de var ama sadece bunlar değil, bunun için fuar komitesinin de çalışmış olması gerekiyordu. Bu kadar insanı buraya getiren fuar komitesidir. Biz memnunuz” şeklinde konuştu.

“BİZ ŞEHİR FUARCILIĞI YAPIYORUZ”

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve MODEF Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Uğurdağ, “Biz şehir fuarcılığı yapıyoruz. Bu, şehrin topyekûn bir fuara sahip çıkması demektir. Yerel yönetimleriyle, fuar organizasyonundaki insanlarla ve İnegöl´deki tüm firmalarla birlikte yapılan bir organizasyondur, diğer mobilya merkezleriyle birlikte yapılan bir organizasyondur. Bizler işin içerisinde bazı şeylerin farkında değiliz. Aslında yurtdışına çıktığımızda, yurtiçinde diğer şehirlere gittiğimizde İnegöl´ün ve İnegöl üreticisinin farkı, İnegöl´de yapılan organizasyonların farkı çok net bir şekilde ortaya çıkıyor. Ekonominin böyle çalkantılı döneminde fuar organizasyonu olarak üreticilerimiz önlerin 1-2 ay da açmış olsalar ekonomik canlanma yaşayacaklardır. İnşallah İnegöl´e çok ciddi şekilde katkı sağlayacaktır” dedi.

 

“KONU BAŞKA YÖNE ÇEKİLMEMELİDİR”

Başkan Yavuz Uğurdağ, “Vekilimiz bugün fuarımızı ziyaret ettiler, firmalarımızla görüşüyorlar. Kendilerine teşekkür ediyorum. İnegöl Fuar organizasyonu tüm İnegöl dinamiklerinin hep birlikte hayata geçirdiği bir organizasyondur. Katılımcı firmalarımız memnunlar. Katılamayıp merkezde sunum yapan merkezlerimiz de memnunlar. Bu bağlamda başta Vekilime ve Belediye Başkanıma teşekkür ediyorum. Açılış programında bizler konuşmacı listesini hazırlarız, Bakanlık nezdinde Bakan beye ve danışmanlara iletiriz. Bakan beyin o zor şartlarda fuarımızı ziyaret etmesi ve bize zaman ayırmış olması bizim için önemlidir. Fuara yaptığı katkı da hükümetimiz nezdinde bizi çok memnun etmiştir. Sıkışık programdan dolayı Vekilimizin ve Başkanımızın protokol konuşması yapamaması gibi bir durum ortaya çıktı. Bu kesinlikle başka bir anlama çekilmemelidir. Başta Başkanımız ve Vekilimiz ile birlikte çok samimi bir ortamda her şeyi birbirimize danışarak, sorarak hareket ediyoruz. Bu bağlamda bu konunun başka bir noktaya çekilmesini istemiyoruz. O gün Bakanımızın çok yoğun bir programı vardı, hemen ayrılması gerekiyordu, programın da biraz kısa tutulmasını bizden istedi. Bu bağlamda yapılan bir çalışmadır. Vekilime ve Başkanıma ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR

Belediye Başkanı Alper Taban, “Güzel bir fuar geçiriyoruz. Katılımcılarımıza soruyoruz ve onların ifadesiyle alışverişin olduğunu, yurtdışından ve yurtiçinden gelen ziyaretçilerin yoğun olduğunu görüyoruz. Bunlar ticarete dönerse fuarımızı taçlandırmış olacağız. Özellikle ekonomik saldırıların olduğu bir dönemde ticarette hız kazanmak, üretimi artırmak da önemli şeylerdir. İnşallah İnegöl gelecekte mobilyanın başkenti olacak ve buna dair gerekli yatırımlar her an yapılmaktadır. Hükümet destekleri, Büyükşehir katkıları, İnegöl Belediyemiz ve şehrimizdeki tüm kurumların destek ve katkılarıyla inşallah namzet bir şehir haline dönüşecektir. Katkısı ve desteği olan tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum. İnşallah gelecekte çok daha iyi hedefleri konuşuyor olacağız” dedi.

KRİZİ FIRSATA ÇEVİRDİK

AK Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel ise, “İnegöl Mobilya Fuarı bizim için, Türkiye için çok önemli. 4. gününde ziyaret etmek istedik. Firmaları gezerek düşüncelerini alıyoruz. Hepsi çok memnunlar. Müşterilerimiz de çok yoğunlar ama bir kuru kalabalık değil. İhracat, alım-satım işlerimiz çok iyi. Firmalarımız memnunlar, onların memnuniyetleri bizi de memnun etti. İnşallah el birliği ile istediğimiz hedefe daha kısa zamanda ulaşacağız. Kötü bir zamanlamada yapıldığını düşündüğümüz bir fuar olmasına rağmen krizi fırsata çevirdik. İnegöl, rahmetli Hikmet Şahin Başkanımız döneminde eski Perşembe Pazarı alanında başlatılan bir fuarla bu işe başladı fakat şuan Belediye Başkanlarımızın, derneklerimizin ve mobilya üreticilerimizin büyük gayretleri, çalışmaları, azimleri, teknolojiyi takip ederek moda oluşturmaları sebebiyle bu fuar İnegöl mobilyasının tanıtımı olmaktan çıkıp yurtdışı pazar araştırmasında mobilyacımıza destek olmak amacını taşımaktadır. Vizyonu değişmiştir. Bu anlamda çok başarılı buluyorum. Her türlü desteği veriyoruz. İnşallah daha güzel günler göreceğiz. Mobilyamız bizim için kıymetliydi, onu büyütmek gayretindeyiz.”

“BİZ BİR AİLEYİZ, BİR VE BERABERİZ”

“Biliyorsunuz ki Efkan Ala daha önce Bakanlık yapmış bir milletvekilimizdir. Bakanımız zamanı olmadığı halde bize zaman ayırdı. Hem kendileri siyaseten büyüğümüzdür hem de Efkan Ala vardı. Hal böyle iken 3. bir milletvekilinin siyaseten konuşmasına gerek olmadığından dolayı kendim, Efkan Ala beyin grup toplantısına rağmen gelmesi sebebiyle kendilerine öncelik tanıdık. Farklı bir anlam çıkarılması yanlış olur. Sıkıntı yok. Biz bir aileyiz, bir ve beraberiz” ifadelerini kullandı.

 

Haber ve Fotoğraf: Osman GÜRBAŞ
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Krizi fırsata çevirdik
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
RP´de Teşkilatlanma Çalışmaları Sürüyor
RP´de Teşkilatlanma Çalışmaları Sürüyor
RP´de Teşkilatlanma Çalışmaları Sürüyor
İlk Ziyaret Gürel´den
İlk Ziyaret Gürel´den
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın imzasıyla Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz´u ilk olarak ziyaret eden Ak Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel oldu.
“Güzel günler bizi bekliyor"
“Güzel günler bizi bekliyor"
Seçim sonrası ilk ilçe ziyaretini İznik´e yapan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, "Halkımız bize büyük bir teveccüh gösterdi. Şimdi sıra bizde. Çok daha güzel günler bizi bekliyor" dedi.
Başkan Taban´a Tebrik Ziyaretleri Sürüyor Başkan Taban´a Tebrik Ziyaretleri Sürüyor Ziyaretleri
Başkan Taban´a Tebrik Ziyaretleri Sürüyor Başkan Taban´a Tebrik Ziyaretleri Sürüyor Ziyaretleri
31 Mart Mahalli İdareler seçimleri sonucu İnegöl Belediye Başkanlığı görevine seçilen Alper Taban´a tebrik ziyaretleri sürüyor.
Manavlar Derneğinden Muhtarlara Ziyaret
Manavlar Derneğinden Muhtarlara Ziyaret
Manavlar Derneği Başkanı Erdoğan Kızmaz ve yönetim kurulu üyeleri 31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde Muhtarlar seçilen 3 köye tebrik ziyaretinde bulundu.
Başkan Taban´ın Halk Günleri Kabulü Başladı
Başkan Taban´ın Halk Günleri Kabulü Başladı
Belediye Başkanı Alper Taban´ın seçim döneminde bir süre ara verdiği halk günleri buluşmaları, seçimlerin tamamlanmasının ardından yeniden başladı.
Başkan Aktaş´a Çin´den davet
Başkan Aktaş´a Çin´den davet
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, teknoloji firması Huawei tarafından Mayıs ayında Çin´de düzenlenecek akıllı şehirler zirvesine konuşmacı olarak katılacak.
Başkan Aktaş Bursalılarla Buluşacak
Başkan Aktaş Bursalılarla Buluşacak
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 31 Mart seçimlerinin ardından yapılacak tebrik ziyaretlerini zaman kaybının önüne geçmek amacıyla 22 Nisan Pazartesi günü saat 20.00´da Merinos AKKM Fuaye alanında yapılacak resepsiyonla topluca kabul edecek.
Başkan Taban´a Tebrik Ziyaretleri Sürüyor
Başkan Taban´a Tebrik Ziyaretleri Sürüyor
31 Mart Mahalli İdareler seçimleri sonucunda yeniden İnegöl Belediye Başkanlığı görevine seçilen Alper Taban´a tebrik ziyaretleri sürüyor.
Büyükşehir´in faaliyet raporu onaylandı
Büyükşehir´in faaliyet raporu onaylandı
Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş başkanlığında toplanan belediye meclisi, 2018 mali yılı faaliyet raporunu onayladı.
Başkan Taban´a Tebrik Ziyaretleri Sürüyor
Başkan Taban´a Tebrik Ziyaretleri Sürüyor
31 Mart Mahalli İdareler seçimleri sonucunda yeniden İnegöl Belediye Başkanlığı görevine seçilen Alper Taban´a tebrik ziyaretleri sürüyor.
Hasan Eroğlu görevi devraldı
Hasan Eroğlu görevi devraldı
31 Mart yerel seçimlerinde belediye başkan adayı gösterilmesinden dolayı Saadet Partisi İlçe Başkanlığı görevinden istifa eden Hasan Eroğlu, seçimlerin ardından ilçe başkanlığı görevini tekrar devraldı.
Elimizi taşın altına koymaya hazırız
Elimizi taşın altına koymaya hazırız
Millet İttifakı´nın İnegöl Belediye Meclis Üyeleri; Erkan Dönmez(CHP), İsmail Karaman(İYİ PARTİ), Regaip Korkmaz(İYİ PARTİ), Fahrettin Baykan(İYİ PARTİ) ve Dursun Öztürkoğlu(İYİ PARTİ) Saadet Partisi İnegöl İlçe Teşkilatı´nı ziyaret etti.
Bilim festivaline rekor başvuru
Bilim festivaline rekor başvuru
Türkiye´nin en büyük bilim festivali 8. THY Science Expo için geri sayım başladı. 2- 5 Mayıs tarihleri arasında TÜYAP Fuar Merkezi´nde bu yıl 8.´si düzenlenecek festivalin proje yarışmalarına Edirne´den Kars´a bine yakın başvuru geldi.
Başkan Taban´a Tebrik Ziyaretleri Sürüyor
Başkan Taban´a Tebrik Ziyaretleri Sürüyor
31 Mart Mahalli İdareler seçimleri sonucunda yeniden İnegöl Belediye Başkanlığı görevine seçilen Alper Taban´a tebrik ziyaretleri sürüyor.
Kayar´a yeni görev
Kayar´a yeni görev
Kayar´a yeni görev
Belediyede büyük değişim
Belediyede büyük değişim
İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, seçim sonrası radikal kararlar alarak, daire müdürlerinin birçoğunda değişikliğe gitti.
Büyükşehir´de denge sağlandı
Büyükşehir´de denge sağlandı
BURSA -Büyükşehir Belediyesi ile BUSKİ´de görev yapan memur ve sözleşmeli 2 bin 490 personelin maaşlarına tavan ücret üzerinden iyileştirme yapılmasını öngören sosyal denge sözleşmesi, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile BEM-BİR-SEN Genel Başkanı Levent Uslu arasında imzalandı.
Şahin, Başkan Aktaş´ın Vekili Oldu
Şahin, Başkan Aktaş´ın Vekili Oldu
AK Parti İnegöl Belediye Meclis Üyesi Halide Serpil Şahin, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş´ın 5 yardımcısından biri oldu.
İNESMEK´ten Çağa Ayak Uyduran Kurslar
İNESMEK´ten Çağa Ayak Uyduran Kurslar
Düzenlediği kurslarla ilçe halkının kişisel gelişimine katkı sağlayan İnegöl Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (İNESMEK), Türkiye´nin yazılım alanındaki gelişimine katkı sunmak adına Nesne Tabanlı Programlama kursu düzenledi.
Saha ekibi görevinin başında
Saha ekibi görevinin başında
İnegöl Belediyesi tarafından oluşturulan Saha ekibi, gün boyu şehrin sokaklarına inerek vatandaşlarla buluşup ilçe halkının fikir, görüş ve önerileri ile eleştirilerini dinliyor.