Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
“Mahalle Kelimesini Hazmedemiyorum”
Millet İttifakı İYİ Parti İnegöl Belediye Başkan Adayı Hakan Özdemir, “Benim için köy hayatının çok büyük önemi var. Şehitler Mahallesi, Hilmiye Mahallesi gibi kavramları, kelimeleri hazmedemiyorum.”dedi.
Tarih: 13.3.2019 11:01:23

Seçim çalışmalarını sürdüren Millet Partisi İnegöl Belediye Başkan Adayı Hakan Özdemir, İYİ Parti ve CHP ilçe teşkilatlarıyla birlikte Şehitler Mahallesi´ni ziyaret etti. Seçim çalışmalarına İYİ Parti Bursa Milletvekili İsmail Tatlıoğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı olan Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal´da katıldı.

Ziyarette konuşan İYİ Parti Bursa Milletvekili İsmail Tatlıoğlu; “Biz şehitler köyüne, İnegöl´e ve Bursa´ya artık siyasi iklimin bir parça değiştirilmesi gerektiğini anlatmaya çalışıyoruz, paylaşmaya çalışıyoruz. Ne olacak, İnegöl Belediye Başkanı değişir, Bursa Büyük Şehir Belediye Başkanı değişirse, yerel yönetimde biz hizmet etmeye başlayacağız. İktidar yerel yönetimleri kaybettiği için Şehitlere gelecek diyecek ki; Ey şehitler köyü sakinleri, ne derdiniz var diyecekler mutlaka, yerel yönetimler gidince geneli kaybetmemek için daha fazla çalışacaklar. Hepinizi daha fazla dikkate alacaklar.Yukarıdan nobran nobran konuşmayı bırakacaklar.”Dedi.

Böyle bir zalimce iddia olur mu?

Tatlıoğlu  devamın da ise; “Beka sorunu diyorlar, şimdi arkadaşlar yirmi yıl Belediye Başkanlığı yapmış Mustafa Bozbey Bursa´yı Nilüferi cazibe merkezi yapmış, şimdi Bursa Büyük Şehir Belediye Başkanı seçilirse,Bursa´ya yunan bayrağımı dikecek.Böyle bir zalimce iddia olur mu,böyle bir beka sorunu olur mu.Eğer Alinur Aktaş devam ederse Bursa Paris mi olacak.Biri Yirmi yılın başarılı başkanı,diğeri de mevcut Belediye Başkanı her ikisi de kutsal bizim için,her ikisine de oy verenler de bizim için  kutsaldır.”İfadelerini Kullandı.

Bir vahşi iktidar ile karşı karşıyayız.

CHP Genel Başkan yardımcısı ve Bursa Millet vekili Orhan Sarıbal ise yaptığı açıklamada ise; “Her seçimin zor olduğu,her seçimin kendi koşullarında önemli olduğunu biliyoruz.Ama bu seçim gerçekten bam başka bir seçim neden ise şu,Ülkeyi çok açıktan bölmek isteyen,insanları terörist diyerek ayıran,mezhebi ´ne  göre,kimliğine göre ayıran,insanları bir birlerinden uzaklaştıran bir vahşi iktidar ile karşı karşıyayız.Niye bunu söylüyorum,çünkü arkadaşlar;Amerika Birleşik Devletlerinin bu adama biçtiği bir misyon var.Diyor ki Amerika ben Orta doğuyu böleceğim,parçalayacağım ve yöneteceğim,oda İsrail eş Başkanlığını kaybedince bu sefer Amerika´nın orta doğuda uyguladığı politikayı bizim Ülkemizde uygulamaya çalışıyor.”Dedi.

Barış Onun Kitabında Yok

Sarıbal konuşmasına şu şekilde devam etti, “O ne kadar bölmeye çalışırsa biz dayanışmadan bahsediyoruz,o ne kadar düşmanlaştırmaya çalışsa da,biz kardeşlikten bahsediyoruz.O ne kadar çok savaş kültüründen bahsediyor ise biz barış diyoruz.Şimdi bu barıştan hoşlanmıyor,kardeşlikten hoşlanmıyor,iyi bir yaşamdan hoşlanmıyor o yüzden iyilik onun ritaratör´ünde yok,Dostluk onun ritarötör´ünde  yok,Barış onun kitabında yok.O bunların hepsine karşı o yüzden biz Aydınlık diyoruz o karanlık diyor.Biz kalkınma diyoruz o saray ve arkadaşlarım diyor.”Şeklinde açıklamalarda bulundu.

“Mahalle Kelimesini Hazmedemiyorum“

Millet ittifakı İYİ Parti Belediye Başkanı Hakan Özdemir ise vatandaşlara kendisini kısaca tanıttıktan sonra; “Benim için köy hayatının çok büyük önemi vardır, Az önce sayın millet vekillerimizin de belirttiği gibi Şehitler Mahallesi,Hilmiye Mahallesi gibi kavramları,kelimeleri hazmedemiyorum çünkü,buralar köydür,köy olarak kalması gerekirdi.”Dedi

Özdemir davamın da ise; “Vatandaşlarımızın dertlerini sıkıntılarını dinlemek onlarla dertleşmek için gittiğimiz her yerde, On kişiden sekizinin istediği, suyumuz yok, kuyu suyu içiyoruz. Servisimiz yok,yoğun saatlerde çok yetersizlik var, servisi kullanan şoförlerin ahlaki boyutta problemlerimiz var dediler.Yol problemimiz var dediler, kaldırım problemimiz var dediler ve çöp konteynır problemimiz var dediler.Temizlik sorunlarımız var dediler.”İfadelerini kullandı.

“Su Saatlerini itina ile takmışlar”

Köylülerimizin yıllar önce kendi emeği ile kendi işçiliği ile köylerine getirdikleri su hatlarını ve alt yapı giderlerini gelmişler, dört yıl önce bütün evlere itina ile su saatlerini takmışlar,takmaya da devam ediyorlar. Fakat demişler ki, beş yıl sonra sizleri faturalandıracağız. Gittiğimiz bazı köylerde şunu gördük, dört yıl önce saat çalışmaya başlamış ve sürpriz yapmaya başlamışlar.”dedi.

Haber ve Fotoğraf: Osman GÜRBAŞ
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Mahalle Kelimesini Hazmedemiyorum
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
“Sorunları sebebi basiretsiz yönetim”
“Sorunları sebebi basiretsiz yönetim”
Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Eroğlu, “Mevcut belediyenin basiretsiz yönetimi yüzünden çöpten, çukurdan, düzensiz yapılaşmadan ve bozuk fiziki şartlardan geçilmiyor.”dedi.
Aktaş´tan birlik ve beraberlik mesajı
Aktaş´tan birlik ve beraberlik mesajı
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Iğdır Kültür Sosyal Yardımlaşma Derneği´nin ‘Nevruz ve Bahar Şenliği´nde, nevruzun kardeşlik, birlik ve beraberliği artırması dileğinde bulundu.
Yatırımın hem kendi hem anlamı büyük
Yatırımın hem kendi hem anlamı büyük
Makamında uğradığı silahlı saldırıda yaşamını yitiren Gürsu eski Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız´ın 2014 seçim vaatleri arasında yer alan otopark ve pazar alanı projesi, Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçiriliyor.
MUSLUKTAN SU İÇİLMİYOR
MUSLUKTAN SU İÇİLMİYOR
Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, “İnsanlar öyle temel ve kronik sorunlardan bahsediyor ki aklımız almıyor. Çöpler toplanmıyor, musluktan su içilmiyor, hava kirliliği gün geçtikçe artıyor, trafik sorunları, toplu taşıma ve ulaşım problemleri vb. saymakla bitmeyen sorunlar zinciri.”
“Tarihten ders çıkarmak gerekir”
“Tarihten ders çıkarmak gerekir”
Saadet Partisi İnegöl Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, Çanakkale Zaferi´nin yıldönümü nedeni ile yazılı basın açıklamasında bulundu.
Özdemir: “Çanakkale destandır”
Özdemir: “Çanakkale destandır”
Millet İttifakı Belediye Başkan Adayı Hakan Özdemir, Çanakkale Zaferi´nin yıldönümü nedeni ile açıklamalarda bulundu.
Refah Partisi İlk Kongresini Yaptı
Refah Partisi İlk Kongresini Yaptı
1. Olağan genel kurulunu gerçekleştirilen Yeniden Refah Partisi´nin İlçe Başkanlığı´na İlhan Baykan seçildi.
“GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYORUZ”
“GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYORUZ”
Saadet Partisi İnegöl Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, İnegöl Belediye Spor Salonunda düzenlenen proje tanıtım toplantısında projelerini açıkladı.
ADİL VE İLKELİ OLACAĞIZ
ADİL VE İLKELİ OLACAĞIZ
Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, “Biz adaleti esas alan kadrolarız. Adil ve ilkeli olacağız. İnegöllü vatandaşlar başını yastığa rahat koymadan biz yöneticiler olarak uyumayacağız, dinlenmeyeceğiz.”dedi.
“Sizlerin kapıcısı olmaya geliyorum”
“Sizlerin kapıcısı olmaya geliyorum”
Millet İttifakı İnegöl Belediye Başkan Adayı Hakan Özdemir, " Bizim belediyeciliğimizin temelinde, insana saygı ve sevgi esas olacak, değişmeyen maddemiz olacaktır."dedi.
Aktaş´a Suç Duyurusu
Aktaş´a Suç Duyurusu
İYİ Parti İnegöl Belediye Meclis üyesi Adayı, Avukat Cemal Ören, AK Parti Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Alinur Aktaş, hakkında suç duyurusunda bulundu.
Refah Partisi´nden Öykü´ye Destek
Refah Partisi´nden Öykü´ye Destek
Yeniden Refah Partisi İnegöl İlçe yönetimi, Lösemi tedavisi gören 3,5 yaşındaki Öykü Arin´e kök hücre bağışında bulundu.
Temel hedefimiz insana yatırım
Temel hedefimiz insana yatırım
Belediye Başkanı Alper Taban, İnegöl Belediyesi´nin düzenlediği KOSGEB girişimcilik kursunu ziyaret etti.
“Gümbür Gümbür Geliyoruz”
“Gümbür Gümbür Geliyoruz”
31 Mart Seçim ziyaretleri kapsamında İnegöl´e gelen Millet İttifakı Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, İYİ Parti İnegöl Belediye Başkan Adayı Hakan Özdemir ve beraberindeki heyet MERPA Pazar yerini ve esnafları ziyaret etti.
Özdemir´den Şok İddia
Özdemir´den Şok İddia
İYİ Parti İnegöl Belediye başkan adayı Hakan Özdemir geçtiğimiz gün iki yerel basının düzenlemiş olduğu ortak canlı yayınında Belediye Başkanı Alper Taban´ın İnegöl Devlet hastanesinin yanlış yere yapıldı sözlerinden dolayı uyarıldığını iddia etti.
“İttifakımız yalnızca milletledir”
“İttifakımız yalnızca milletledir”
Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, “Seçimlere tek başına giriyoruz. Bizim İttifakımız Milletledir. Tek siyasi ortağımız İnegöl halkıdır.”dedi.
ULAŞIMDA İDDİALIYIM
ULAŞIMDA İDDİALIYIM
Bursa Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Yeni metro hattı, mevcut sisteme ilave hatlar, sinyalizasyon optimizasyonu, akıllı kavşak uygulamalarıyla inşallah bunu gerçekleştireceğiz. Bu konuda gerçekten iddialıyım”
“Halkımız AK Parti´ye ruhsat vermeyecektir”
“Halkımız AK Parti´ye ruhsat vermeyecektir”
İYİ Parti adayı Hakan Özdemir, “İnegöl halkı karnesi zayıfla dolu olan bir belediye yönetimine yeni ruhsat ve yetki vermeyecektir. Şimdiden tüm İnegöl için yerel seçimlerin büsbütün yeni ve müreffeh bir geleceğin ilk adımı olacağını halkımıza müjdelemek isterim.”
Refah Partisi´nde Kongre Heyecanı
Refah Partisi´nde Kongre Heyecanı
Yeniden Refah Partisi İnegöl İlçe Başkanlığı 1. Olağan Kongresini 7 Mart Pazar günü Sani Konukoğlu Konferans Salonunda gerçekleştirilecek.
“Gönüllere talibiz”
“Gönüllere talibiz”
Yenice Mahallesi Muhtar Adayı Tufan Yüzer, geçtiğimiz gün basın toplantısı düzenleyerek azalarını tanıttı. Yüzer, programda açıklamalarda bulunarak, "Biz gönüllere talibiz" dedi.
“Partizanlık ve ayrımcılık yapmayacağız”
“Partizanlık ve ayrımcılık yapmayacağız”
Saadet Partisi İnegöl Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, iş başına geldiklerinde ötekileştirme ve ayrımcılık yapmayacaklarını söyledi.