Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
MAZBATALARINI ALDILAR
31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinin tamamlanmasının ardından, Belediye Başkanı Alper Taban ve 37 meclis üyesi mazbatalarını düzenlenen törenle aldı.
Tarih: 9.4.2019 11:35:39

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban ve 37 meclis üyesinin mazbata töreni İnegöl Kent Müzesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Herkese eşit mesafede olacağız

Mazbatasını aldıktan sonra bir konuşma yapan Belediye Başkanı Alper Taban, “Seçildikten sonra hangi parti olursa olsun oy veren, vermeyen tüm şehrin, ilçe halkımızın belediye başkanı olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Herkese aynı mesafede olduğumuzu, herkese aynı güzellik ve hoşgörüde yaklaşacağımızı belirtmek istiyorum. Hizmetlerimizi bu doğrultuda yürüteceğimizi ifade etmek istiyorum. Bizler hakkaniyetten, adaletten, adil olmaktan uzaklaşmadan, olması gerektiği gibi tüm vatandaşlarımıza el birliği ile hizmet etmeye devam edeceğiz. İnşallah güzel bir İnegöl´ü hayata geçirmek için çalışacağız.”dedi.

 

31 Mart 2019 mahalli idareler seçimlerinin kesin sonuçlarının da belli olmasının ardından, İnegöl İlçe Seçim Kurulu Belediye Başkanı ve Meclis Üyelerinin mazbatalarını teslim etti.

İnegöl´de Huzurlu Bir Seçim Geçirdik

Belediye Başkanı Alper Taban ve siyasi parti temsilcilerinin yoğun katılım gösterdiği mazbata töreni, İnegöl İlçe Seçim Kurulu Müdürü Erdinç Bilen´in açılış konuşmasıyla başladı. Bilen, “Bu seçim döneminin 1 Ocak 2019 tarihinde başlaması ve seçim takvimi açısından da en uzun seçim takvimi olmasından dolayı yorucu bir dönemi geride bıraktık. Çok şükür İnegöl´ümüz açısından çok huzurlu, seviyeli, siyasi anlamda özellikle bizler anlamında çok memnun kaldığımız bir seçim süreci yaşadık. Bu süre içerisinde tabi ki tempo da yaptık. Ancak huzurluyuz, mutluyuz. İnegöl olarak güzel bir dönemi geride bıraktık. 31 Mart 2019 tarihinde yapılan seçimlerde Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımızı, İnegöl Belediye Başkanımızı, İnegöl Belediye Meclis Üyelerimizi, Mahalle Muhtarlarımızı ve ihtiyar heyetini seçmiş olduk. Bu seçim süreci içerisinde Sayın İlçe Seçim Kurulu Başkanımız Hakim İbrahim Ak Bey, Sayın Derya Uysal, Mümin Kınabaş, Uğur Acar, Şaban Teyran ve Ersin Emir ile Metin Yolcu, İlçe Seçim Kurulu Üyelerimiz olarak çok tempolu bir şekilde çalıştılar, İlçe Seçim Kurulunu temsil ettiler. İlçemizde siyasi partilerimizin katılmış olduğu seçimlerde toplam 186 bin 25 seçmenimiz kayıtlıydı. Bu kayıtlı seçmenler 597 sandıkta oylarını kullandılar. Nüfus sayısına göre İnegöl´ümüzün meclis üyesi çıkarma sayısı da 37 idi. 28 adet Adalet ve Kalkınma Partisi, artı olarak 4 kontenjan üyesi var. 5 Meclis Üyesi de İyi Parti´den çıkarıldı. Aynı sayıda da yedek üyeler çıkarıldı. Allah utandırmasın. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Başkan Taban Mazbatasını Aldı

Bilen´in konuşmasının ardından Belediye Başkanı Alper Taban, mazbatasını almak üzere sahneye davet edildi. Başkan Taban´a mazbatasını İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim İbrahim Ak takdim etti.

Tüm İlçe Halkının Başkanı Olacağım

Mazbatasını aldıktan sonra bir konuşma yapan Belediye Başkanı Alper Taban, “Aslında görevimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Ben bizlere inanan, güvenen tüm ilçe halkımıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Gerçekten iyi niyetle, samimiyetle aldığımız vazifeyi son 16 aydır sürdürüyorduk. Neticesinde 31 Mart tarihinde gerçekleştirilen yerel seçimler öncesinde de parti teşkilatımız bizleri yeniden aday olarak gösterdi. Bizler de yenilenerek, meclis üyelerimizi oluşturarak, beyanlarımızı ve projelerimizi hazırlayarak milletimizin huzuruna çıktık. Vermiş olduğumuz beyanlar, anlattığımız projeler ve koyduğumuz hedefler üzerinden ilçe halkımız bizlere bir kez daha teveccüh gösterdiler. Bizler Cumhur İttifakı olarak bu süreçte yer almıştık. Ben buradan bir teşekkürü de Cumhur İttifakımızın ortaklarından olan Milliyetçi Hareket Partimizin Başkan ve yöneticilerine etmek istiyorum. Yine çok değerli teşkilatım, ilçe başkanım, teşkilatımın tüm kademelerinde yer alan arkadaşlarıma teşekkür etmek istiyorum. Diğer siyasi partilerimize de ben teşekkür etmek istiyorum. Gerçekten önemli olan bu işin hoşgörü ve güzellik içerisinde sürdürülebilmesiydi ve hamdolsun bunu da İnegöl olarak başardığımızı düşünüyorum. Buradan tüm siyasi partilerimizin temsilcilerine teşekkür ediyorum. 37 meclis üyesinin 32 tanesini Cumhur İttifakı alarak kazanmış olduk. Burada inşallah meclisimiz içerisinde olan 37 meclis üyemizle birlikte İnegöl´e dair güzellikleri kazandırmak, yenilikleri katabilmek, sorunları giderebilmek adına çalışacağız. Burada kim olursa olsun, bir siyasi partinin temsilcisi olacak. Tabi ki seçildikten sonra hangi parti olursa olsun oy veren, vermeyen tüm şehrin, ilçe halkımızın belediye başkanı olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Herkese aynı mesafede olduğumuzu, herkese aynı güzellik ve hoşgörüde yaklaşacağımızı belirtmek istiyorum. Hizmetlerimizi bu doğrultuda yürüteceğimizi ifade etmek istiyorum. Bizler hakkaniyetten, adaletten, adil olmaktan uzaklaşmadan, olması gerektiği gibi tüm vatandaşlarımıza el birliği ile hizmet etmeye devam edeceğiz. İnşallah güzel bir İnegöl´ü hayata geçirmek için çalışacağız. Herkese hayırlı olsun” dedi.

Başkan Taban´ın konuşmasının ardından asil 37 meclis üyesi ve yedek üyelerin mazbataları İlçe Seçim Kurulu Üyeleri tarafından tek tek sahneye davet edilerek takdim edildi. Mazbata töreni, toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Haber ve Fotoğraf:Osman GÜRBAŞ

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: MAZBATALARINI ALDILAR
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Başkan Taban´a Tebrik Ziyaretleri Sürüyor
Başkan Taban´a Tebrik Ziyaretleri Sürüyor
31 Mart Mahalli İdareler seçimleri sonucunda yeniden İnegöl Belediye Başkanlığı görevine seçilen Alper Taban´a tebrik ziyaretleri sürüyor.
Hasan Eroğlu görevi devraldı
Hasan Eroğlu görevi devraldı
31 Mart yerel seçimlerinde belediye başkan adayı gösterilmesinden dolayı Saadet Partisi İlçe Başkanlığı görevinden istifa eden Hasan Eroğlu, seçimlerin ardından ilçe başkanlığı görevini tekrar devraldı.
Elimizi taşın altına koymaya hazırız
Elimizi taşın altına koymaya hazırız
Millet İttifakı´nın İnegöl Belediye Meclis Üyeleri; Erkan Dönmez(CHP), İsmail Karaman(İYİ PARTİ), Regaip Korkmaz(İYİ PARTİ), Fahrettin Baykan(İYİ PARTİ) ve Dursun Öztürkoğlu(İYİ PARTİ) Saadet Partisi İnegöl İlçe Teşkilatı´nı ziyaret etti.
Bilim festivaline rekor başvuru
Bilim festivaline rekor başvuru
Türkiye´nin en büyük bilim festivali 8. THY Science Expo için geri sayım başladı. 2- 5 Mayıs tarihleri arasında TÜYAP Fuar Merkezi´nde bu yıl 8.´si düzenlenecek festivalin proje yarışmalarına Edirne´den Kars´a bine yakın başvuru geldi.
Başkan Taban´a Tebrik Ziyaretleri Sürüyor
Başkan Taban´a Tebrik Ziyaretleri Sürüyor
31 Mart Mahalli İdareler seçimleri sonucunda yeniden İnegöl Belediye Başkanlığı görevine seçilen Alper Taban´a tebrik ziyaretleri sürüyor.
Kayar´a yeni görev
Kayar´a yeni görev
Kayar´a yeni görev
Belediyede büyük değişim
Belediyede büyük değişim
İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, seçim sonrası radikal kararlar alarak, daire müdürlerinin birçoğunda değişikliğe gitti.
Büyükşehir´de denge sağlandı
Büyükşehir´de denge sağlandı
BURSA -Büyükşehir Belediyesi ile BUSKİ´de görev yapan memur ve sözleşmeli 2 bin 490 personelin maaşlarına tavan ücret üzerinden iyileştirme yapılmasını öngören sosyal denge sözleşmesi, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile BEM-BİR-SEN Genel Başkanı Levent Uslu arasında imzalandı.
Şahin, Başkan Aktaş´ın Vekili Oldu
Şahin, Başkan Aktaş´ın Vekili Oldu
AK Parti İnegöl Belediye Meclis Üyesi Halide Serpil Şahin, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş´ın 5 yardımcısından biri oldu.
İNESMEK´ten Çağa Ayak Uyduran Kurslar
İNESMEK´ten Çağa Ayak Uyduran Kurslar
Düzenlediği kurslarla ilçe halkının kişisel gelişimine katkı sağlayan İnegöl Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (İNESMEK), Türkiye´nin yazılım alanındaki gelişimine katkı sunmak adına Nesne Tabanlı Programlama kursu düzenledi.
Saha ekibi görevinin başında
Saha ekibi görevinin başında
İnegöl Belediyesi tarafından oluşturulan Saha ekibi, gün boyu şehrin sokaklarına inerek vatandaşlarla buluşup ilçe halkının fikir, görüş ve önerileri ile eleştirilerini dinliyor.
Belediyede kapsamlı revizyon
Belediyede kapsamlı revizyon
İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, başkan yardımcılarının ardından daire müdürlüklerinde de ciddi değişikliğe gidiyor.
Başkan Taban Tebrikleri Kabul Etti
Başkan Taban Tebrikleri Kabul Etti
31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde İnegöl Belediye Başkanlığı´na seçilen Alper Taban´a tebrik ziyaretleri sürüyor.
Mecliste yoğun trafik
Mecliste yoğun trafik
Bursa Büyükşehir Belediyesi Meclisi´nin yeni dönem ilk toplantısında Meclis Başkanvekillikleri, Divan Katipliği, Encümen ve 11 komisyon üyeleri ile farklı birliklerde Bursa Büyükşehir Belediyesi´ni temsil edecek üyelerin seçimi yapıldı.
Milletin hali ortada
Milletin hali ortada
31 Mart Yerel seçimleriyle ilgili bir değerlendirme yapan Bağımsız Türkiye Partisi İlçe Başkanı Adnan Ordu, “İktidar sağa sola saldıracağına, milletin refah durumuna baksın.”dedi.
Başkan Taban´a ziyaretler sürüyor
Başkan Taban´a ziyaretler sürüyor
Belediye Başkanı Alper Taban, tebrik ziyaretleri kapsamında Aile Hayatı İyileştirme Derneği (AHİD) yönetimi ile İnegöl AVM İşletmecisi Fiba Holding´in yöneticilerini kabul etti.
Eski ve yeni muhtarlar bir araya geldi
Eski ve yeni muhtarlar bir araya geldi
2019 Mahalli İdari Genel seçimleri sonrasında İnegöl´de toplam 51 yeni muhtar göreve başlarken, 65 muhtar ise görevine devam etmişti. Eski muhtarlar ve yeni muhtarlar, İnegöl Muhtarlar Derneği´nin düzenlediği tanışma yemeğinde bir araya geldi.
Somali´den Bursa´ya teşekkür
Somali´den Bursa´ya teşekkür
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Büyükşehir Belediyesi´nin Somali´deki kardeş şehri Galkayo´dan gelen kanaat önderi Islaan Bashir ile bir araya geldi.
İŞTE TABAN´IN YARDIMCILARI
İŞTE TABAN´IN YARDIMCILARI
31 Mart seçimleri sonrası İnegöl Belediyesi´nin başkan yardımcıları belli oldu. Görevlerine başlayan başkan yardımcıları Rıdvan Kocaağa, Fevzi Dülger ve Oğuzhan Uslu Oldu
Eski muhtardan yeni muhtara eşya cevabı
Eski muhtardan yeni muhtara eşya cevabı
Burhaniye Mahalle muhtarlığı binasının boşaltıldığı iddialarıyla gündeme gelen eski muhtar Harun Yıldız açıklama yaptı. Yıldız açıklamasında, kendi eşyalarını aldığını ifade etti.
Başkan Taban Tebrikleri Kabul Etti
Başkan Taban Tebrikleri Kabul Etti
31 Mart Mahalli İdareler seçimleri sonucunda yeniden İnegöl Belediye Başkanlığı görevine seçilen Alper Taban´a tebrik ziyaretleri sürüyor.