Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Mikro krediler dağıtıldı
İnegöl´de 6 yıldır hizmet veren ve bugüne kadar 3 bin bayana kredi imkanı sağlayan Mikro kredi ofisi, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde de 10 girişimci bayanın kredi dağıtımlarını gerçekleştirdi.
Tarih: 9.3.2019 12:41:06

Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA) bünyesinde yürütülen Türkiye Grameen Mikrofinans Programı ile finansal sıkıntının azaltılması ve Türkiye´de dezavantajlı kişilerin küçük bir sermayeye ulaşmasını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen mikro kredi faaliyeti, İnegöl´de de Gençlik Merkezi içerisinde 6 yıldır Mikro Kredi Ofisi adıyla hizmetini sürdürüyor. Geride kalan 6 yılda yaklaşık 3 bin bayana toplamda 4 milyon TL kredi dağıtan Mikro Kredi Ofisi, merkez ve kırsal mahallelerde girişimci bayanlara yönelik faaliyetlerine devam ediyor. Bu kapsamda 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde de 10 İnegöllü girişimci bayana kredi dağıtımı gerçekleştirildi.

6 Yılda 3 Bin Bayana 4 Milyon Kredi

10 girişimci bayana toplamda 21 bin 500 TL kredi imkanı sağlanırken, kredi dağıtımları bugün 11.00´da Gençlik Merkezinde Belediye Başkanı Alper Taban´ın da katıldığı törenle gerçekleştirildi. Kredi dağıtım töreninde konuşan Mikro Kredi İnegöl Şube Müdürü Gamze Akman, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlayarak “6 yıl önce çıktığımız bu yolculukta katlanarak devam ettiğiniz için bizlerle çok teşekkür ediyoruz. Ben kurumum ve şahsım adına Belediye Başkanımız Alper Taban´a teşekkür ediyorum. 6 yılda çalıştığımız yaklaşık 3 bin bayan adına teşekkür ediyorum. Sizlere hizmet vermede bizlere çok büyük katkıları oldu. Desteklerinin artarak devam edeceğini de biliyoruz” dedi.

Bayanların Hayattaki Rolü Tartışılmaz

Belediye Başkanı Alper Taban ise 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlayarak başladığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Bugünü inşallah dolu dolu geçireceğiz. Bayanların hayattaki rolünü hiç konuşmaya bile gerek yok. Bugün ailenin içerisinde de, ekonomik hayatta da, siyasi hayatta da, üretimde de her alanda bayanların elinin olduğunu görüyorsunuz. Bugün beyleri de aslında imar eden, beraberinde her başarılı erkeğin de arkasında yine hanımefendileri görüyorsunuz. Bu anlamda bayanların rolü gerçekten tartışmasız çok büyük bizler de kurum olarak bunu ziyadesiyle önemsiyoruz. Hanımefendilere değer veriyoruz. Tabi ki toplumun tüm katmanlarını dinlemeye çalışıyoruz; bay, bayan, genç, yaşlı fark etmez. Biz şehrimizin tüm dinamiklerine kulak vererek onların istek ve taleplerine, ihtiyaçlarına, bizlerden olan beklentilerine öncelik vererek planlamalar yapmaya çalışıyoruz.”

Bayanlara Destek

“Bugün de girişimci bayanlarımızın ekonomik hayata, aile ekonomilerine katkı koymak adına yaptığı girişimler var. Ben de mevcut beyanlarımın içine böyle bir başlık koymuştum. Niçin koydum? Çünkü mutlaka her aile içerisinde çalışan bayan da var çalışmayan bayan da var. Ama bu noktada çalışma arzusu içerisinde olan hanımefendilere belirli imkanları sunarak onların çalışma hayatında daha sağlam bir şekilde yer alabilmeleri için destekler veriyoruz. Şuanda meslek edindirme kurslarımızda ciddi anlamda katılım olduğunu görüyorum. Bu katılımın da büyük çoğunluğu hanımefendilerden oluşuyor. Bu bizleri de çok mutlu ediyor çünkü ekonomik hayata katkı olduğu gibi zamanın doğru kullanılması, beraberinde kişilerin kendi gelişimlerine de katkı koyması anlamda fayda olduğunu düşünüyorum. Hayat boşluk kabul etmediği gibi bizler de hayatın her aşamasında kurum olarak yer almaya gayret ediyoruz.”

“Sizlerle birlikte çok daha güzel bir İnegöl kurgulayacağız”

“Bizlere vereceğiniz fikirleri, eleştirileri önemsiyorum. Eleştirinin de şöyle bir boyutu var; eleştiri bir defa bizim kendimizi kontrol etmemizi, beraberinde aldığımız kararları sorgulamamızı, doğru işi yapıp yapmadığımızı gösteriyor. Hatta eleştiriler önerilerle birlikte geldiğinde çok daha fazla katkı sağlıyor. İnşallah sizlerle beraber gelecekte ben çok daha güzel bir İnegöl kurgulayacağımızı şimdiden görebiliyorum. Şehir yönetimine katılan hanımefendileri görüyorum. Bizleri en fazla arayanlar da bayanlar. Bunlardan da faydalı sonuçlar çıkartıyoruz. Sizlerden gelen fikirler bizim işimizi de kolaylaştırıyor, sorumluluklarımızı da azaltıyor. Onun için sizlerden de fikir ve öneriler beklediğimizi ifade etmek istiyorum. Girişimci arkadaşlarımızı kutluyorum. İnşallah en güzel şekilde aile ekonomilerine katkı sağlarlar. Sizlere hayat boyu sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum. Bereketli kazançlar diliyorum.” İfadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından girişimci 10 bayana kredi çekleriyle birlikte 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle karanfil dağıtımı yapıldı.

 

Haber ve Fotoğraf:Osman GÜRBAŞ

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Mikro krediler dağıtıldı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İTSO´da istihdam zirvesi
İTSO´da istihdam zirvesi
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan “İstihdam Seferberliği 2019” kapsamında gerçekleştirdiği toplantıda İnegöl iş dünyasını bir araya getirdi.
İnegölspor U-17´de Şampiyonluk Yemeği
İnegölspor U-17´de Şampiyonluk Yemeği
Bölgesel Gelişim U-17 Liginde mücadele eden İnegölspor, bitime 2 hafta kala en yakın rakibinin 7 puan önünde, 54 puanla şampiyonluğu garantiledi. Öğrenci velileri tarafından Eşref İnegöl Köftecisinde teknik heyet ve futbolculara şampiyonluk onuruna yemek düzenledi.
İnegöl´ü ayağa kaldıracak projeler
İnegöl´ü ayağa kaldıracak projeler
MÜSİAD İnegöl Şube Başkanı Mehmet Döngeloğlu ve yönetim kurulu üyeleri, basın mensupları ile sabah kahvaltısında bir araya geldi. Toplantıda konuşan Başkan Döngel, yaklaşan yerel seçimler öncesi, MÜSİAD´ın hazırladığı İnegöl´ü ayağa kaldıracak proje önerilerini açıkladı.
İnegöl 9. sırada yer aldı
İnegöl 9. sırada yer aldı
İnegöl, 636 milyon dolar dış ticaret fazlası ile Türkiye´nin iller sıralamasında 9. sırada yer aldı.
Mobilyacılar İzmir Fuarını Gezdi
Mobilyacılar İzmir Fuarını Gezdi
İnegöl Mobilyacılar Odası Genel Sekreteri Kamuran Balkan, oda olarak İzmir Fuarı´na gezi düzenlediklerini ve 45 kişilik heyet ile fuarı gezdiklerini ifade etti.
MÜSİAD´dan İTSO´ya Ziyaret
MÜSİAD´dan İTSO´ya Ziyaret
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Yavuz Uğurdağ, nezaket ziyaretleri kapsamında MÜSİAD İnegöl Şubesi Başkanı Mehmet Döngel ve Yönetim Kurulu Üyelerini ağırladı.
İSTİHDAM SEFERBERLİĞİNE DAVET
İSTİHDAM SEFERBERLİĞİNE DAVET
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yavuz Uğurdağ, tüm işverenleri, tarihi destekleri de içerisinde barındıran istihdam seferberliğine katılmaya davet etti.
AKM Malzemecilik Hizmete Açıldı
AKM Malzemecilik Hizmete Açıldı
Malzemecilik alanında tecrübeli isimlerle yolan çıkan AKM Malzemecilik, Ertuğrulgazi Caddesi´nde hizmete açıldı.
Milano fuarı gezisine yoğun ilgi
Milano fuarı gezisine yoğun ilgi
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası, ilkini 2014 yılında gerçekleştirdiği “I Saloni Milano 2019” Mobilya Fuarı gezisinin 4´üncüsünü hayata geçiriyor.
MÜSİAD üyeleri kan bağışında bulundu
MÜSİAD üyeleri kan bağışında bulundu
İnegöl MÜSİAD ve Genç MÜSİAD üyeleri, Kızılay´a kan bağışında bulundu.
Genç MÜSİAD´lılardan Huzurevine Ziyaret
Genç MÜSİAD´lılardan Huzurevine Ziyaret
MÜSİAD İnegöl Şubesi Genlik Kurulu, Regaip Kandili nedeniyle İnegöl Belediyesi Fatma Göztepe Huzurevini ziyaret etti.
Şehrin ortak paydası için çalışıyoruz
Şehrin ortak paydası için çalışıyoruz
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Yavuz Uğurdağ, kısa süre önce gerçekleştirilen kongre sonucu güven tazeleyen Ziraat Odası Başkanı Sezai Çelik ve Yönetim Kurulu Üyelerini makamında ağırladı.
İngilizce Dil Kursu Protokolü İmzalandı
İngilizce Dil Kursu Protokolü İmzalandı
İnegöl Mobilyacılar Odası´ndan Oda Üyelerine İngilizce Kurs Protokolü, İnegöl Mobilyacılar Odası ile ENGLISHINN Dil Kursu arasında İngilizce Dil Kursu Protokolü İmzalandı.
İTSO´dan WIN EURASIA Fuarına Gezi
İTSO´dan WIN EURASIA Fuarına Gezi
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO), 14-17 Mart 2019 tarihleri arasında TÜYAP Fuar Merkezi´nde düzenlenecek olan WIN EURASIA Fuarına ücretsiz iş gezisi düzenliyor.
Örnek mükelleflere teşekkür ziyareti
Örnek mükelleflere teşekkür ziyareti
İnegöl Belediyesi, vergi ödemelerini 25 yıldır zamanında, düzenli ve itina ile gerçekleştiren biri 75 diğeri 66 yaşındaki iki örnek mükellefini plaketle ödüllendirdi.
İTSO´dan kadınlara özel seminer
İTSO´dan kadınlara özel seminer
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO), 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Kadın Girişimcilere yönelik olarak ‘Sosyal Girişimcilik ve Fark Yaratan Kadınlar´ konulu bir seminer düzenliyor.
Ünlü Tasarımcılar İnegöl´de Buluştu
Ünlü Tasarımcılar İnegöl´de Buluştu
İnegöl Mobilya Sanayicileri Derneği (İMOS) tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen ve 26 Şubat tarihinde başlayan “I´m Design” organizasyonu devam ederken, 2 Mart Cumartesi günü yerli ve yabancı ünlü tasarımcılar İnegöl´de bir araya geldi.
Mobilyanın sorunları istişare edildi
Mobilyanın sorunları istişare edildi
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO), bünyesinde faaliyet gösteren meslek gruplarına yönelik düzenlenen toplantıda, sektörün sorunları ve çözüm önerileri görüşüldü.
 “I´M DESIGN” DEVAM EDİYOR…
“I´M DESIGN” DEVAM EDİYOR…
İnegöl Mobilya Sanayicileri Derneği (İMOS) tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen ve 26 Şubat tarihinde başlayan “I´m Design” organizasyonu devam ederken, 2 Mart Cumartesi günü yerli ve yabancı ünlü tasarımcılar, mobilya üretiminin merkezi olan İnegöl´de sektör temsilcileri ile buluşturacak.
Bu ülke kolay kolay yıkılmaz
Bu ülke kolay kolay yıkılmaz
İnegöl Müteahhitler Derneği(İMDER) tarafından 2019 Yılı Ekonomik Öngörüleri ve Uluslararası Yatırım Fırsatları konulu konferans düzenlendi.
Gazilerden İTSO´ya Ziyaret
Gazilerden İTSO´ya Ziyaret
İnegöl Muharip Gaziler Derneği Başkanı Selami Seymen ve beraberindeki İnegöllü Gaziler, İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Yavuz Uğurdağ´ı makamında ziyaret ettiler.