Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk İnegöl ‘de
AK Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel tarafından kurulan; İnegöl İstişare Kurulu´na katılmak için, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk İnegöl´e geldi
Tarih: 7.2.2019 21:16:37

AK Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel  tarafından kurulan; İnegöl İstişare Kurulu´na katılmak için, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk İnegöl´e geldi. Programda bir konuşma gerçekleştiren AK Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel, "İnegöl´ümüze hoş geldiniz. İnegöl Müzakere Cemiyeti İnegöl´ün idari,ticari ve siyasi alanındaki tüm arkadaşlarımız burada. İnşallah güzel bir akşam olacak. Teşekkür ederiz. Geldiğimizde bizi hemen kabul ettiniz teşekkür ederiz. Ehliyet sınavına giren arkadaşlarımız Bursa´da sınava giriyorlardı, artık İnegöl´de ehliyet alacağız. Aynı zamanda üniversite ve belediye iş birliğinde sizden rica edilmiş olan erken çocukluk eğitim merkezi için desteklerinize teşekkür ederiz. Bir cemiyet toplantımız var dedik icabet ettiniz sağ olun. Arkadaşlarım adına toplantımızın gündemine daha sonra devam etme kararı aldık" dedi.

 

‘´Bu akşam inşallah bu anı değerlendirirsiniz´´

 

Önceki dönem İçişleri Bakanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Efkan Ala ise, "Bugün sayın bakanımızın teşrifi ile sabahtan bu saate kadar Bursa´da çeşitli toplantı ve ziyaretler yaptık. Bu toplantılar çok keyifli geçti. Çünkü gerçekten etkin bir hocamız, yetkili ve etkili sayın bakanımız. Bizler çok büyük bir keyif aldık. Yetkisini elbette bakanlığından alıyor ama kesinlikle etkisini entelektüel derinliğinden ve bilgisinden alıyor. O zaman zihnimiz serinliyor sorunları konuşurken. Bu akşam inşallah bu anı değerlendirirsiniz. İnegöl Türkiye´nin en önemli ilçesi. Bursa´da Türkiye´nin tüm hedeflerine ulaşabileceği inancını arttıran bir ilimiz. Hangi düzenleme yapsak Bursa´da onun karşılığını görüyoruz. Her saniyemiz çok kıymetli. Bunu Türkiye´nin hizmetine sunma hedefinde olan girişimcilerimiz burada. Türkiye´nin hedeflerine ulaşma gayretinizi her zaman alkışladım" diye konuştu.

 

‘´Vebal altına kalırsınız´´

 

Daha sonra konuşan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Bu güzel toplantımızın İnegöl için hayallerimiz,hedeflerimizi bir araya getirip buluşturmanız çok saygıdeğer bir girişim. Siz eğer böyle bir sorumluluğun içerisine girmeseniz, bu topraklara olan borcunuzu ödemiş olmazsınız, vebal altına kalırsınız. Bir söz vardır; hiç bir yağmur tanesi kendisini selden sorumlu tutmaz. Ama her bir yağmur tanesi aslında selden sorumludur. Hepimizin İnegöl´ün iyiliği ve kötülüğünden mesulüz. Bunun altından kalkamayız. İnegöl ile ilgili elbette çok güzel hikayeler, çok güzel başarılar anlatılıyor. Sizlerde buranın kalkınması için elinizden geleni yapıyorsunuz. Fakat dünyaya baktığınızda çeşitli kalkınma projeleri ve programları var. Mesela ABD´de eyaletler düzeyinde kalkınma programları var. Bu programların başarısı dışarıdan bir gözün, başa birikimleri sayesinde orada farklı bir kalkınma projesi getirmesi ile oluşuyor. Elbette kendinizi görüyorsunuz, imkanlarınızı fakrındasınız. Benim size tavsiyem İnegöl´ün çok dışında bambaşka bakış açıları olan, kişiler, gurupların burası için bir kalkınma projesi için tavsiyesi ne olur. Bunu değerlendirmenizde yarar var. Ama bunu değerlendirirken sadece ekonomik olarak bakmamakta fayda var.Buranın asıl meselesi sosyolojisi,antropolojisi ve burası ile ilgili kalkınma parametrelerinin yeniden tarif  edilmesi ile ilgili olabilir diye düşünüyorum.Bu anlamda daha önce dünyada, yada Türkiye´de şehir kalkınması ile ilgili ekosistem çalışan uzmanlar yada guruplar var. Bunlardan destek almanızda fayda var. Burada kiminle konuşsam mobilya ve tekstilden söz ediliyor. Bu var olan varlıklarımız ile ilgili bir bakış açısı. Bambaşka bir açıdan bakılsa başka bir şey görülür mü. Şekeri,suyu,tuzu bir araya getirdiğinizde farklı bir şey görünüyorsa, bunların yanında başka bir karışım maddesi olsa  İnegöl için etkiletici bir mahiyet arz eder mi, etmez mi ? Şöyle bir söz var; hasta ile operatör aynı kişi olmaz. Eğer siz burası için bir şey planlıyorsanız operatör anlamında destek almanızda fayda var. Bunu yaparken kendi gücünüze güvenebilirsiniz. Güç ve kudret önemli ama bunun için bir irade koymakta önemli. Bunu tamamlayıcı faktör ise mühimdir. Sizin kudretiniz,paranız olabilir. İrade koyacak liderlikte koyabilirsiniz. Fakat bunu tamamlayan şey bilim değilse uzun soluklu bir maraton gözetemezsiniz. Orta yada kısa vadeli çalışmalar olur. Benim tavsiyem; İnegöl için küresel ölçekte yeni bir tasahhurun bambaşka bir tefekkürle ele almanız, mevcut düzeni yeniden tarif etmeniz olabilir diyorum. Bugün burada bulunan herkese katkıları için, eğitimleri için verilen desteklerden dolayı gönülden teşekkür ediyorum. Türkiye´nin geleceğine yönelik olarak koyulan destekten mutlu olduğunuzu biliyorum. Desteklerinizin artarak devam etmesinin, verdikçe daha çok geleceğini ve hayırlarınızı kabulünü diliyorum" dedi.

 

Haber ve Fotoğraf:Osman GÜRBAŞ
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk İnegöl
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İnegöl´e stadyum müjdesi
İnegöl´e stadyum müjdesi
Bursa AK Parti Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel, gazetecilerle sabah kahvaltısında bir araya geldi. Gürel, yıllardır İnegölsporluların beklediği yeni stadyum projesine yeşil ışık yaktı.
SAADET PARTİSİ ALTI ADAYINI DAHA AÇIKLADI
SAADET PARTİSİ ALTI ADAYINI DAHA AÇIKLADI
Seçim çalışmalarını sürdüren Saadet Partisi, İnegöl´de 6 belediye meclis üyesini daha kamuoyuna açıkladı.
İYİ Parti´den Aday Tanıtımı
İYİ Parti´den Aday Tanıtımı
İyi Parti İnegöl İlçe Teşkilat´ ı geçtiğimiz akşam parti binasında yaptığı basın açıklamasıyla altı belediye meclis üyesi aday adayını kamuoyuna tanıttı.
Saadet Partisi Beş Adayını Daha Açıkladı
Saadet Partisi Beş Adayını Daha Açıkladı
Seçim çalışmalarını sürdüren Saadet Partisi, beş belediye meclis üyesi adayını düzenlediği törenle açıkladı.
MHP Heyetinden İTSO´ya Ziyaret
MHP Heyetinden İTSO´ya Ziyaret
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Yavuz Uğurdağ ve Yönetim Kurulu Üyeleri, nezaket ziyaretleri kapsamında Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Bursa Milletvekili Mustafa Hidayet Vahapoğlu ve beraberindeki heyeti ağırladı.
İYİ Parti´de Baykan Sürprizi
İYİ Parti´de Baykan Sürprizi
İşadamı Fahrettin Baykan, İYİ Parti´den belediye meclis üyeliği için başvuruda bulundu.
‘´Ne Gerekiyorsa Yapacağız”
‘´Ne Gerekiyorsa Yapacağız”
MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Mustafa Hidayet Vahapoğlu, 31 Mart seçimleri öncesi Belediye Başkanı Alper Taban´ı makamında ziyaret edip başarılar diledi ve ‘´Ne gerekiyorsa yağacağız.´´ Dedi
Ülkü Ocakları´ndan çanta kampanyası
Ülkü Ocakları´ndan çanta kampanyası
Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı İnegöl İlçe Başkanlığı tarafından 14 Şubat´ta ihtiyaç sahibi öğrencilere çanta kampanyası başlattı.
Peynirci ailesi rekora koşuyor
Peynirci ailesi rekora koşuyor
Dedesi 15 yıl, babası 30 yıl kendisi ise 32 yıldır Yenice Mahallesi´nde muhtarlık yapan ı Halil Peynirci, 31 Mart yerel seçimlerinde yeniden aday olduğunu açıkladı.
CEPSİZ CEKETLİLER SAHNEDE
CEPSİZ CEKETLİLER SAHNEDE
31 Mart seçimlerine iddialı bir şekilde hazırlanan Saadet Partisi, İnegöl´de 4 belediye meclis üyesini daha kamuoyuna açıkladı.
Çorumlulardan Sürpriz MHP Açıklaması
Çorumlulardan Sürpriz MHP Açıklaması
İnegöl´de yaşayan Çorumlular tarafından kurulan Çorum´un Alaca ilçesine bağlı 6 köy derneği 31 Mart yerel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi´nin İnegöl meclis üyelerini destekleyeceklerini açıkladı.
MHP´li Akbay, iddialı konuştu
MHP´li Akbay, iddialı konuştu
MHP belediye meclis üyesi aday adayı Mevlüd Akbay, 31Mart seçimlerinde başarılı bir sonuç alarak, İnegöl´e hizmet edeceklerini söyledi.
SAADET PARTİSİ ÜÇ ADAYINI AÇIKLADI
SAADET PARTİSİ ÜÇ ADAYINI AÇIKLADI
31 Mart seçimlerinde İnegöl Belediye Başkanı olarak Hasan Eroğlu´nu açıklayan Saadet Partisi,üç belediye meclisi üyesi adayını açıkladı.
Özdemir, Sporcu Gençlere Söz verdi
Özdemir, Sporcu Gençlere Söz verdi
İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Hakan Özdemir, Harun Alan Spor Kulübünü ziyaret ederek Öğrencilerle sohbet etti. Özdemir, 31 mart seçimlerinde başkan olması durumunda, İnegöl Belediyesi´nin tüm sporcuların hamisi olacağını söyledi.
MHP, 50. Yılı kutladı
MHP, 50. Yılı kutladı
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), kuruluşunun 50. yıldönümünü tüm yurtta olduğu gibi İnegöl´de de kutladı. Kutlamada, Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Alper Taban “Adaylığımızdan dolayı bizlere destek veren tüm MHP´li kardeşlerime teşekkür ediyorum” dedi.
Anne duasıyla yola çıktı
Anne duasıyla yola çıktı
“Duaların en hayırlısı da üzerimizde en çok hakkı olan annemin duasıdır” diyen Saadet Partisi İnegöl Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, seçim çalışmalarına annesinin elini öperek ve duasını alarak başladı.
Kırat´ın duayenlerine sert tepki
Kırat´ın duayenlerine sert tepki
Demokrat Parti İnegöl İlçe Başkanı Murat Balakuş, İYİ Parti Adayı Hakan Özdemir´e desteklerini açıklayan eski demokrat partilileri sert sözlerle eleştirdi.
Bozbey ve Özdemir´e sevgi seli
Bozbey ve Özdemir´e sevgi seli
Seçim çalışmaları kapsamında Hayri´ye mahallesini ziyaret eden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ve İnegöl Belediye Başkanı Hakan Özdemir, meşaleler ve havai fişeklerle karşılandı.
VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ
VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ
Belediye Başkanı Alper Taban, bugün Yeniceköy Mahallesini ziyaret ederek burada kurulan pazarı ve civardaki esnafı ziyaret etti. Vatandaşlarla sohbet edip mahalleleri hakkındaki sorun ve talepleri dinledi.
İNEGÖL´ÜN YÜZÜ GÜLECEK
İNEGÖL´ÜN YÜZÜ GÜLECEK
Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, seçim çalışmalarını kapsamında bir dizi ziyaret için İnegöl´e geldi.
İnegöl, Bakan Selçuk´u ağırladı
İnegöl, Bakan Selçuk´u ağırladı
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, İnegöl müzakere cemiyetinin toplantısına katıldı.