AJANS-YORUM-MATBAA HİZMETLERİ-(0224-7110828)
Mobiliyum Akademi Eğitimleri Sürüyor
Türkiye´nin ilk Mobilya AVM unvanına sahip Mobiliyum AVM´de Mobiliyum Akademi çalışmaları kapsamında Ekonomi Bakanlığı ve Türk Dış Ticaret Vakfı ortaklığında “Yurt Dışı Masa Başı Pazar ve Müşteri Araştırma ve Bulma” konulu eğitim semineri gerçekleştirildi.
Tarih: 24.5.2017 11:39:03

Mobiliyum Akademi çalışmaları kapsamında, Ekonomi Bakanlığı ve Türk Dış Ticaret Vakfı ortaklığında “Yurt Dışı Masa Başı Pazar ve Müşteri Araştırma ve Bulma” konulu eğitim programı gerçekleştirildi.

Ekonomi Bakanlığı Ur-Ge Uzmanı Zeynep Sezen ile Türk Dış Ticaret Vakfı Eğitmeni Hakan Akın tarafından verilen eğitimi tamamlayan Mobiliyum´da işyeri olan işyeri sahipleri ile dış ticaret sorumlularından oluşan 45 kişilik ekibe sertifikaları verildi.

SIKINTILARIMIZI AŞTIK

Mobiliyum AVM Yönetim Kurulu salonunda düzenlenen törende konuşan Mobiliyum AVM Yönetim Kurulu Başkanı Talha Timur Han, “Daha önceki yapmış olduğumuz görüşmelerde, Mobiliyum AVM´mizin bir takım maddi sıkıntıları vardı. Bu sorunları aşmak için buradaydık, çok şükür 9 ay gibi kısa bir sürede bu sıkıntılarımızı aştık. Bunun akabinde de bizler Mobiliyum AVM´nin kurumsallaşması adına neler yapabilirizin çalışmalarına başlamıştık. Bununla ilgili çalışmalarımıza Ankara ile temaslar kurarak başladık. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Mehmet Müezzinoğlu´ndan randevu talep ettik, kendileri bizi çok güzel ağırladı. Kendisine Mobiliyum´u anlattık, kendileri de geldiler buraya. Bildiğiniz gibi göreve geldiğimiz günlerde Mobiliyum AVM´yi sıkıntılı günler bekliyordu. Ekip arkadaşlarımız ile birlikte zora talip olduk. Daha önceki haftalarda Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanımız Taner Şimşek buradaydı, muhteşem bir tesis olduğunu, daha önceden defalarca buradan geçtiğini ama içeriye girdiğinde bu büyüklüğü fark ettiğini anlatmıştı” dedi.

2 MİLYON 950 BİN DOLARLIK UR-GE

UR-GE çalışmalarına başladıklarını aktaran Han, “Toplamda 2 milyon 950 bin dolarlık bir UR-GE´ydi bu. Ekonomi bakanlığı da yanıt verdi. Türkiye´de ilk defa kooperatif bazında URGE´si olan biziz.  UR-GE, 8 firma kümeleşerek, yurt dışında yaptığı tüm tanıtımlar, otel masrafları ve harcamalarımızın yüzde 75´ini ekonomi bakanlığının karşılaması demek. İnegöl´ü dışarıya tanıtmak için güzel çalışmalara gireceğiz. İnegöl´de eksi işsizlik var ama en büyük sıkıntımız kalifiye eleman eksikliği. Biz bu anlamda yönetim kurulu olarak bir fikir geliştirdik. Türkiye´de yine ilk olan MOBİLİYUM Akademi adı altında bir akademi kurmaya karar verdik. İstişarelerimizi önce burada yaptık, daha sonra Uludağ Üniversitesinde ki hocalarımız ile yaptık, Bursa´da ve Ankara´da yaptık. Böyle bir şeyin ilk olacağını ama önünün açık olacağının ve destek verileceği sözlerini aldık ve yola çıktık. Geçtiğimiz haftalarda ekonomi bakanlığına yaptığımız ziyaretlerde Mobiliyum´un önemini anlattık.”

45 KİŞİYE SEMİNER VERİLDİ

“Bir kooperatifin ilk defa UR-GE´yi onaylatması ve akabinde Mobiliyum Akademi gibi ilerde üniversite kurulursa onun alt yapısını hazırlama anlamında alt yapı oluştuğundan dolayı çok önemsediler. Bu anlamda 7 kişilik bir yönetim kurulu oluşturduk. Bununda ilk semerini, Ekonomi Bakanlığından, İhracat Genel Müdürümüzün talimatı ile buraya bir temsilci gönderildi. O da seminer verdi. Biz Mobiliyum Akademi ile beyaz yakalı firma sahiplerinin mobilya anlamında eğitimini tamamlayabilmesi ve verdiğimiz sertifikaların geçerli olabilmesi için onay aldık. Bugün de burada ilk kez 45 kişiye seminer verdik ve sertifikalarını dağıttık. İlerleyen günlerde MOBİLİYUM AVM´nin kurumsallaşması adına çok daha farklı projelerimiz var. İnşallah MOBİLİYUM AVM ile beraber İnegöl´de çok daha farkı yerler de olacak. İnegöl olarak çalışıyoruz, zorlukların her zaman altından kalkabilecek güce sahibiz. Biz bugüne kadar gittiğimiz devlet kapılarından hiç bir zaman bize bir şeyler sağlayın demiyoruz sadece yanımızda olun diyoruz. Biz bunları başarabilecek güçteyiz diye anlatıyoruz. Bundan sonraki günlerde daha güzel günlerde yaşarız diyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından 45 kişiye sertifikaları verildi.

Haber ve Fotoğraf: Onurhan BAYRAKTAR
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Mobiliyum Akademi Eğitimleri Sürüyor
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
YETENEK AKADEMİSİNE BÜYÜK İLGİ
YETENEK AKADEMİSİNE BÜYÜK İLGİ
2019-2020 Eğitim Öğretim yılında uygulamaya başlanan 1 haftalık ara tatil İnegöl Okyanus Kolejinde “YETENEK AKADEMİSİ” olarak anlam buldu.
“Muazzam bir kongre yaptık”
“Muazzam bir kongre yaptık”
Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı İlhan Baykan, “Halkımız bundan sonra alternatifsizlik, çaresizlik gibi kelimeleri kullanmayacak. Yapılan kongre ile alternatifte geldi, çarede geldi inşallah”.
Öğretmenlere özel kutlama
Öğretmenlere özel kutlama
İnegöl Belediyesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle öğretmenlere özel kutlama programı düzenledi. Kokteyl ve tiyatro gösterisi ile süslenen programda, farklı yarışmaların ödül töreni de yapıldı.
OKYANUS´TAN ROBOTİS DREAM KURSU İMKANI
OKYANUS´TAN ROBOTİS DREAM KURSU İMKANI
2019-2020 eğitim öğretim yılı itibari ile İnegöl Okyanus Koleji İlkokul “Robotis Dream” kursu etkinliğine başladı.
BU FUARDA İŞ VAR
BU FUARDA İŞ VAR
Bursa Büyükşehir Belediyesi´nin destekleriyle bu yıl 6.´sı düzenlenen ve 280 firmanın katılımıyla Türkiye´nin alanında en büyük istihdam buluşması olan Bursa İnsan Kaynakları ve İstihdam Buluşması, bu yıl da iş arayanlar ile işverenleri buluşturdu.
Öğrencilere dış ticaret semineri
Öğrencilere dış ticaret semineri
Üniversite-sanayi işbirliği çalışmaları kapsamında, Bursa Uludağ Üniversitesiİnegöl Meslek Yüksek Okulu Dış Ticaret Bölümü öğrencilerine yönelik olarak “İTSO´nun Dış Ticaretteki Rolü” konulu söyleşi düzenlendi.
HUZUREVİ SAKİNLERİNDEN BARINAK ZİYARETİ
HUZUREVİ SAKİNLERİNDEN BARINAK ZİYARETİ
İnegöl Belediyesi Huzurevi sakinleri Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesindeki Sahipsiz Hayvanlar Bakım ve Tedavi Merkezini ziyaret etti.
Kasım´da meyve verdi
Kasım´da meyve verdi
İnegöl´de Halil Akdeniz isimli bir vatandaşa ait bahçede bulunan erik ağacının zamansız meyve vermesi herkesi şaşırttı.
Ekim ayında 423 daire satıldı
Ekim ayında 423 daire satıldı
İnegöl Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Melih Uçaravcı, İnegöl´de Ekim ayı içerisinde 423 emlak satışının gerçekleştiğini açıkladı.
 İNEGÖL BELEDİYESİ ÖRNEK OLMAYA DEVAM EDİYOR
İNEGÖL BELEDİYESİ ÖRNEK OLMAYA DEVAM EDİYOR
Adana Yüreğir Belediyesi, teknolojik yatırımlarıyla dikkat çeken İnegöl Belediyesi´ni ziyaret ederek başta Çözüm Merkezi olmak üzere kurulan sistemler hakkında bilgi aldı.
Mali Müşavirler seçime gidiyor
Mali Müşavirler seçime gidiyor
Bursa SMMMO´na bağlı İnegöl Temsilciliği 4 Aralık´ta kongreye gidiyor. Temsilcilik seçimlerine aday olduğunu açıklayan SMMM Ali Matışlı, seçimleri kazandığında yaşanan kutuplaşmaların ortadan kalacağını söyledi.
AGD´den ara tatil jesti
AGD´den ara tatil jesti
Anadolu Gençlik Derneği İnegöl Şubesi, liseli öğrencilere yönelik Yedigöller gezisi düzenledi.
Mahmudiye Mahallesinde 30 Araçlık Otopark Yapımı Sürüyor
Mahmudiye Mahallesinde 30 Araçlık Otopark Yapımı Sürüyor
İnegöl Belediyesi, Mahmudiye Mahallesinde çevre yolu üzerinde 30 araçlık otopark yapımı için çalışmaları sürdürüyor.
Cuma Günü İbadete Açılıyor
Cuma Günü İbadete Açılıyor
En son Abdülhamit Han döneminde kapsamlı bir şekilde tadilat ve tamirat gören İshakpaşa Camisinin yaklaşık 1 ay süren tadilat ve tamirat çalışmalarında sona gelindi. Yaklaşık 350 bin lira harcanarak aslına uygun elden geçirilen cami Cuma günü ibadete açılacak. Hali hazırda borcu bulunan Cami için hayırseverlerin desteği de bekleniyor.
Çamurdan Yansımalar Müzede Görücüye Çıktı
Çamurdan Yansımalar Müzede Görücüye Çıktı
İnegöl Belediyesi´nin Bursa Olgunlaşma Enstitüsü işbirliği ile düzenlediği “Çamurdan Yansımalar” isimli cam süsleme ve seramik sanatı sergisi, İnegöl Kent Müzesinde izlenime sunuldu.
Yusuf desteklerinizi bekliyor
Yusuf desteklerinizi bekliyor
Doğumda oksijensiz kaldığı için yürüyemeyen selebralpalsi hastası Yusuf Latifoğlu´nun kök hücre tedavisi için gereken 350 bin lirayı bulabilmek için yardım kampanyası başlatılmıştı.
Mavi ışıklarla dikkat çekiyorlar
Mavi ışıklarla dikkat çekiyorlar
İnegöl Belediyesi, 20 Kasım Dünya Çocuk Günü etkinlikleri kapsamında çocuk haklarına dikkat çekmek amacıyla merkez belediye binası ile Kültür Sanat ve Gençlik Merkezi binasını mavi ışıklarla aydınlattı.
Çevre katliamı
Çevre katliamı
İnegöl´de kendini bilmezler yine etrafa rastgele attıkları çöplerle resmen çevre katliamı yapmaya devam ediyor. Hal binasının hemen yanına atılan atıklar tepkilere neden oldu.
ZİRVELERDE BELEDİYESPOR VAR
ZİRVELERDE BELEDİYESPOR VAR
İnegöl Belediyespor Dağcılık branşı 16-17 Kasım 2019 Toros Dağları´nın batı uzantılarından Bey Dağları grubunda yer alan, Antalya Körfezi´nin batısında, kuzey-güney doğrultusunda körfeze paralel olarak uzanan en yüksek doruğu 3086 metre rakımda bulunan Kızlar Sivrisi Dağına zirve faaliyeti gerçekleştirdi.
Türkiye´ye Örnek Oldular
Türkiye´ye Örnek Oldular
İnegöl´de ikamet eden Kemal ve Havva Akal çifti, tüm organlarını bağışlayarak Türkiye´ye örnek oldu.
“Ayranla Karışık Aşk” Sanatseverlerle Buluştu
“Ayranla Karışık Aşk” Sanatseverlerle Buluştu
Yargı Akademinin sponsor olduğu ‘UĞULTU´ sanat derneği tarafından düzenlenen Tiyatro gösterisi “ Ayranla karışık aşk” isimli yetişkin tiyatro oyunu, İnegöl Kent Müzesi çok amaçlı salonunda Yargı Akademi öğrencilerinin beğenisine sunuldu. Gösteriye öğrencilerin ilgisi yoğun oldu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ