Müdürler toplantısı yapıldı
2019 - 2020 Eğitim öğretim yılı pazartesi günü başlıyor. Okulların açılmasına bir kaç gün kala İnegöl milli eğitim müdürü Fatih Bilican okul müdürleriyle bir araya geldi.
Tarih: 5.9.2019 19:57:57

Yapılan toplantıda yeni eğitim öğretim yılında bilgilendirme yapılacak bilgi alışverişinde bulunuldu. 03 Eylül 2019 Salı günü saat 14:00´deDörtçelik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican başkanlığında yapılan 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı Senebaşı Müdürler Kurulu Toplantısına şube müdürleri ile resmi ve özel okul müdürleri katıldı.

Toplantıda bilgilendirmelerde bulunan İnegöl İlçe Milli Eğitim Müdürü Bilican açılış konuşmasında; “ Yeni eğitim öğretim yılının hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı 1.Yarıyılı 09 Eylül 2019 tarihinde başlayacak ve 17 Ocak 2020 tarihinde sona erecektir. 2.Yarıyıl ise 03 Şubat 2020 tarihinde başlayıp 19 Haziran 2020 tarihinde sona erecektir. Bu sene ilk defa öğrencilerimiz 18-22 Kasım 2019 tarihlerinde İlk Ara Tatil ve 06-10 Nisan 2020 tarihlerinde İkinci Ara Tatil olmak üzere sömestri tatilden farklı olarak 2 farklı birer haftalık ara tatil yapacaklardır. Bu ara tatillerde öğrencilerimiz okullarımızda değişik faaliyetlerle hem dinlenecek hem de sosyal ve kültürel faaliyetlere katılmış olacaklardır. İlçemize gelen ve giden Öğretmen sayılarının ise İl içi ve İl dışından olmak toplam 203 öğretmenimiz ilçemize atanmış olup aynı şekilde il içi ve il dışına olmak üzere toplam 159 öğretmeniz ise ilçemizden ayrılmıştır. Ayrıca 106 öğretmenimizde bu yıl ilk defa atamayla ilçemize atanmıştır. ​ ​Bu tarih itibariyle 2342 kadrolu öğretmen 265 kadrolu idareci olmak üzere toplam resmi idareci ve öğretmen sayısı 2607´dir.Okullarımızda kadrolu öğretmenle karşılayamadığımız ihtiyaç duyulan öğretmen sayısı kadar ücretli öğretmen görevlendirmesi için çalışmalar devam etmekte öğretmen anlamında sorunsuz bir şekilde eğitim öğretim yılına okullarımız girmiş olacaktır. İlçemizde faaliyet gösteren özel okullarda ise 700 civarında öğretmen görev yapmaktadır.” Dedi

316 İdareci Görev Yapmaktadır

Bilican devamında ise; “Resmi kurumlarımızda 109 Müdür, 204 Müdür Yardımcısı ve 3 tane kadrolu Müdür başyardımcısı olmak üzere 316 idareci görev yapmaktadır. Okullarımızda görev yapan arkadaşlarımızdan bu görevlendirme döneminde 18 müdür, 14 Müdür Yardımcısı arkadaşımız yer değiştirmiştir. Kurumlarımızda ve Okullarımızda görev yapan diğer personel sayısı ise 117´dir.Bu eğitim-öğretim yılında İlçemizde görev yapacak Toplam resmi ve özel idareci ve öğretmen sayısı 3500 civarında olacaktır. 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılında; 114 Resmi Müdürlük adı altında 143 okul ve kurum ile 56 özel okul olmak üzere toplam 199 okul ve kurumumuzda eğitim öğretim faaliyetleri sürdürülecektir. Kurs merkezleri, rehabilitasyon merkezleri ve yurtların sayısı ise 55 olmak üzere Milli Eğitim Müdürlüğünün sorumluluğunda toplam 254 kurumumuz mevcuttur. Ayrıca 4 okul (3 Yeni Bina) resmi okulumuz, 11 özel okul olmak üzere toplam 15 okulumuz bu eğitim öğretim yılında yeni açılacak ve eğitim öğretime başlamış olacaktır. Örgün öğretimde 58 bin civarında öğrenci olmak üzere Açık Öğretim ile birlikte 66.000 civarında öğrencimiz olacaktır.” İfadelerini kullandı

501.538 Adet Kitap Dağıtılmaktadır

Bilican son olarak; “İlçemizde dağıtılmakta olan ders kitaplarının sayısı ise; Okul öncesi: 13.530, İlköğretim: 294.924, Lise: 190.208, Özel eğitim 2876 adet olmak üzere toplam 501.538 adet kitap dağıtılmaktadır. 9 Eylül 2019 Pazartesi ders başladığında öğrencilerimiz kitaplarını masalarında hazır bulacaklardır. ​ Taşımalı eğitim kapsamında 2867 öğrencimizin 207 araçla taşınacağını bu öğrencilerimize taşıma merkezi okullarımızda öğle yemeği hizmeti vereceklerini hatırlattı. Tüm ihalelerin yapıldığını bu maliyetin devletimizce karşılandığını hatırlatarak denetimlerin yapılarak hizmet kalitesinin en üste çıkarmayı hedefliyoruz.  Sosyal ve kültürel faaliyetlerde ise geçen dönem yaptığımız çalışmalara bu sene de devam edileceğini DYNED, Eğitim Çalıştayı, Avrupa Birliği Projeleri , BEBKA Projeleri , geziler , yarışmalar, Tübitak 4006 Fuarı ve diğer projelere ağırlık verileceğini öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin bir bütünlük içerisinde  İnegöl eğitimini daha iyi noktalara getirmeye çalışacağız. Ortaöğretim Kurumlarına Tercih ve Yerleştirme İşlemleri ile ilgili olarak da herhangi bir liseye kaydı yapılamayıp açık liseye kaydı düşen öğrencilerimizin 06 Eylül 2019 tarihine kadar  öğrenci velileri Milli Eğitim Müdürlüğümüze gelerek dilekçe verecekler. Bu öğrenciler İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonu marifetiyle 07 Eylül 2019 tarihinde boş kontenjanı olan okullarımıza yerleştirileceklerdir. Toplantının tüm eğitim camiamıza hayırlı uğurlu olsun. İnşallah kazasız belasız başarılarla dolu bir yıl geçirmemizi temenni ederim", dedi.

Daha sonra gündem gereği şube müdürleri sunumlarını yaptılar. Okul müdürleri de eğitim öğretim ile ilgili fikir ve görüşlerini ifade ederek toplantı sona erdi.

Haber Merkezi
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Müdürler toplantısı yapıldı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Türkiye´de İlk,  Gerçeği Aratmayan Seçim Yaptılar
Türkiye´de İlk, Gerçeği Aratmayan Seçim Yaptılar
TOKİ Mehmet Akif Ersoy İlkokulu 3-E sınıfında başkanlık seçimi heyecanı yaşandı. Sınıf öğretmenleri Murat Derin´im gerçek seçimleri aratmayacak şekilde hazırladığı seçim ortamı ise takdir topladı.
Uzmanlar uyarıyor
Uzmanlar uyarıyor
İnegöl´de etkili olan soğuk havalar nedeniyle hastalanan vatandaşlar soluğu İnegöl Devlet Hastanesi Acil Servis Bölümü´nde aldı.
MTAL´DE VEFA KONULU SÖYLEŞİ
MTAL´DE VEFA KONULU SÖYLEŞİ
Hacı Sevim Yıldız - 1 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´nde "Vefa" konulu bir söyleşi düzenlendi.
Kırmızı Teleskop, Okyanus´ta
Kırmızı Teleskop, Okyanus´ta
İnegöl Okyanus Koleji öğrencileri, “Kırmızı Teleskop” kitabının yazarı Nurdan Bağrıaçık ile buluştu. Öğrenciler, okudukları kitaplarını imzalatma imkanı da buldu.
“En büyük zenginlik, ailedeki huzur”
“En büyük zenginlik, ailedeki huzur”
İnegöl Belediyesi´nin AHİD işbirliğiyle düzenlediği Evlilik Okulu kapsamında gerçekleştirilen seminerlerin bu haftaki konuşmacısı Eğitimci Yazar Doç. Dr. Halit Ertuğrul oldu. “Aile içi iletişim” konulu seminerde konuşan Ertuğrul, hayattaki en büyük zenginliğin ailedeki huzur olduğunu ifade etti.
İNÇAL Öğrencilerinden TSK´ya Destek
İNÇAL Öğrencilerinden TSK´ya Destek
Türk askerinin yaptığı Barış Pınarı Harekâtına destek olmak amacıyla İnegöl Naire Çikayeva Anadolu Lisesi öğrencileri kendi harçlıklarından biriktirdikleri paralarla Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfına anlamlı bir destekte bulundular.
Okyanus Kolejinden Anlamlı Proje
Okyanus Kolejinden Anlamlı Proje
Sürekli yeni ve etkili projelerle dikkatleri üzerine çeken Okyanus Koleji bir güzel projeye daha ev sahipliği yaptı. Okyanus Kolejinde "Tarihimize Yolculuk" projesi kapsamında "Turgut Alp ve İnegöl´ün Fethi" isimli program gerçekleştirildi.
Havacılık Eğitimi Aldılar
Havacılık Eğitimi Aldılar
İnegöl Gaziosmanpaşa İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, Ulusal Havacılık ve Uzay İstasyonu (NASA) da görevli olan Bilim İnsanı Astrofizikçi Dr. Umut Yıldız ile e-konferans gerçekleştirdi.
İlköğretim haftası kutlandı
İlköğretim haftası kutlandı
2019-2020 eğitim öğretim yılı İlköğretim Haftası İnegöl´de çeşitli etkinliklerle kutlanırken; bu yıl ki kutlama programı protokolün katılımıyla İshakpaşa İlkokulunda gerçekleştirildi.
Beşinci Mevsim Kreşi´nde Eğitim Öğretim Başladı
Beşinci Mevsim Kreşi´nde Eğitim Öğretim Başladı
İnegöl Belediyesi´nin sosyal belediyecilik uygulamalarından biri olan Beşinci Mevsim Kreşinde 2019-2020 eğitim öğretim yılı 47 öğrenci ile başladı.
OKYANUS´TA YENİLİKÇİ ADIMLAR
OKYANUS´TA YENİLİKÇİ ADIMLAR
İnegöl Okyanus Koleji; eğitim ve danışmanlık konularında ülkemizin öncü firması olan Mind Up Eğitim ve Danışmanlık ile çözüm ortağı oldu.
İnegöllü öğrenciler yarı finale kaldı
İnegöllü öğrenciler yarı finale kaldı
İnegöl Hacı Sevim Yıldız 1 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı (Türk Askeri Dijital Eğitim Merkezi) isimli projelere Teknofest İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali - İnsanlık Yararına Teknolojiler Yarışması - Eğitim Kategorisi finaline katılmaya hak kazandı.
OKYANUSTA COŞKULU AÇILIŞ
OKYANUSTA COŞKULU AÇILIŞ
Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi kademeleriyle toplam 600 öğrenciyle sezona başlayan Özel İnegöl Okyanus Koleji Yeni Eğitim Öğretim yılına geçtiğimiz dönemlerdeki başarılarını katlayarak devam etmek için ilk adımını attı.
OKYANUS KOLEJİ YENİ DÖNEME HAZIR
OKYANUS KOLEJİ YENİ DÖNEME HAZIR
2019- 2020 eğitim öğretim yılı hazırlıklarını tam gaz sürdüren Okyanus Koleji, Öğretmen Eğitimleri ile yeni döneme hazır.
OKYANUSLU ÖĞRENCİLER HEDEFLERİNİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRÜYOR
OKYANUSLU ÖĞRENCİLER HEDEFLERİNİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRÜYOR
Okyanus Fen ve Anadolu Lisesi 11. Ve 12. Sınıf öğrencileri yeni döneme harika bir seminer ile merhaba dedi.
Sınıflar doldu taştı
Sınıflar doldu taştı
2019-2020 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte İnegöl´de 60 bin öğrenci ilk ders ziliyle birlikte eğitim dönemine başladılar.
150 Öğrenci Sertifika Heyecanı Yaşadı
150 Öğrenci Sertifika Heyecanı Yaşadı
Yaz tatilini güzel ve eğlenceli geçirmek isteyen öğrenciler, Olimpik Yüzme Okulu´nda spor yapmanın ve yüzme öğrenmenin keyfini yaşıyorlar. 2. Grup yüzme kurslarını tamamlayan 150 öğrenci yüzme sertifikalarını ve lisanslarını aldılar.
Beşinci Mevsim´de Sertifika Heyecanı
Beşinci Mevsim´de Sertifika Heyecanı
İnegöl Belediyesi´nin sosyal sorumluluk projelerinden biri olan Beşinci Mevsim Kreşinde yaz kursları sona erdi. 25 öğrenci sertifikalarını düzenlenen törenle aldı.
YEDİHİLAL “SENİN YAZIN” SONA ERDİ
YEDİHİLAL “SENİN YAZIN” SONA ERDİ
Yedi Hilal İnegöl Şubesinin İHMED ile birlikte düzenlediği Senin Yazın Tematik Yaz Etkinlikleri programı geçtiğimiz salı günü yapılan sertifika töreni ile son buldu.
Okyanus Koleji Başarısıyla Gururlandırdı
Okyanus Koleji Başarısıyla Gururlandırdı
YKS İnegöl birincisini çıkaran okyanus Koleji, üniversite yerleştirme sonuçlarında da farkını ortaya koydu. Okyanus mezunları Türkiye´nin önemli üniversitelerine yerleşme başarısı göstererek başarısıyla gururlandırdı.
Kavram´da Eğlenceli Etkinlik
Kavram´da Eğlenceli Etkinlik
İnegöl´de ilk kez İnegöl Kavram Okulları tarafından Alanyurt Kampüsü´nde 04-10 yaş arası çocuklara Müzikal Masal Anlatma Etkinliği gerçekleştirildi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ