Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
MUSLUKTAN SU İÇİLMİYOR
Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, “İnsanlar öyle temel ve kronik sorunlardan bahsediyor ki aklımız almıyor. Çöpler toplanmıyor, musluktan su içilmiyor, hava kirliliği gün geçtikçe artıyor, trafik sorunları, toplu taşıma ve ulaşım problemleri vb. saymakla bitmeyen sorunlar zinciri.”
Tarih: 20.3.2019 11:10:09

PROBLEMLER BÜYÜK

Seçim çalışmalarını sürdüren Saadet Partisi İnegöl Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu,  “İnegöl´ümüzün gerçekten çok büyük problemleri var. İnsanların tahammül edecek dermanı kalmamış. Bizler Milli Görüşçüyüz. Milletimiz geçmişteki hizmetlerimizden bizi tanır. Bizim tek derdimiz huzurlu, yaşanılabilir, sağlıklı ve temiz bir İnegöl inşa etmektir. Bizler sahada gezerken insanlardan, mevcut yönetim aleyhine büyük tepkiler alıyoruz. İnsanlar öyle temel ve kronik sorunlardan bahsediyor ki aklımız almıyor. Çöpler toplanmıyor, musluktan su içilmiyor, hava kirliliği gün geçtikçe artıyor, trafik sorunları, toplu taşıma ve ulaşım problemleri vb. saymakla bitmeyen sorunlar zinciri. Bu insanları bu sıkıntılar içerisinde yaşatmak akıl dışı bir tutumdur. Bugün belediyemiz sağ olsun cenazelerde güzel hizmetler veriyor. Araba yolluyorlar, mezar yeri ayarlıyorlar fakat aynı hizmeti insana yaşarken vermiyorlar. Acaba yaşarken veremedikleri hizmet, vicdan azabına mı yol açıyor ki, insanlara vefat edince bu kadar değer veriliyor. Belediyemizden güzel bir hizmet alabilmek için illaki ölmemiz mi gerekiyor? Bizler 94 ruhuyla hizmet edip, vatandaşlarımızı yaşarken de memnun edeceğiz. Ben ve kadrolarım, makama değil hizmete talibiz.”dedi. 

----------------------------------------------------------

Gündüz programına Kaptan İş Hanı´ndaki esnafları ziyaret ederek başlayan Eroğlu, akabinde, Şevketoğulları Mobilya firma sahibi ve çalışanlarıyla bir araya geldi. Buradan ayrılan Eroğlu, İmotim Mobilya AVM´ ye giderek çalışan vatandaşları ziyaret etti. Eroğlu, kadın emekçilere karanfil dağıtarak hayırlı, bol ve bereketli kazançlar diledi.

Ziyaretleri esnasında emekçi gençlerle istişare eden Eroğlu, belediye başkanının halkın dertlerini hafifleten, halkıyla beraber dert çeken bir insan olması gerektiğini belirterek, “Ülkemizde bir beka sorunundan bahsediliyor. Bizler de gençlere diyoruz ki beka sorunu yok bekârlık sorunu var. Ülkemizin içine girdiği maddi çıkmazlar yüzünden gençlerimiz evlenemez oldu. Evlilikte ise en önemli masraf kalemi düğün salonu ve organizasyon hizmetleri. Bunlar belediye tarafından nezih bir nikah sarayı kompleksinde karşılanabilir. Birçok büyükşehirde bunun örnekleri var. Onun için bu konuda gençlerimizin işlerini kolaylaştıracak hizmetler sunmak asli vazifelerimizden biri olacaktır. Düzenli bir toplumun en temelini aileler oluşturur. Bizler, gençlerimizin en uygun şartlarla ailelerini kurmalarının ve millete, devlete hayırlı evlatlar yetiştirmelerinin taraftarıyız” dedi.

“Belediyeden hizmet alabilmek için ölmemiz mi gerekiyor”

Mevcut yönetimin çözüm üretemez bir hale geldiğini belirten Eroğlu, “İktidar partisi yöneticileri genelde ve yerelde insanların sorunlarını çözemiyor. Çözüm odaklı söylemleri olmadığı içindir ki yerel seçimleri bir savaş havasına çevirmeye çalışıyorlar. Kıymetli abilerim, kardeşlerim bugün İnegöl´ümüzün gerçekten çok büyük problemleri var. İnsanların tahammül edecek dermanı kalmamış. Bizler Milli Görüşçüyüz. Milletimiz geçmişteki hizmetlerimizden bizi tanır. Bizim tek derdimiz huzurlu, yaşanılabilir, sağlıklı ve temiz bir İnegöl inşa etmektir. Bizler sahada gezerken insanlardan, mevcut yönetim aleyhine büyük tepkiler alıyoruz. İnsanlar öyle temel ve kronik sorunlardan bahsediyor ki aklımız almıyor. Çöpler toplanmıyor, musluktan su içilmiyor, hava kirliliği gün geçtikçe artıyor, trafik sorunları, toplu taşıma ve ulaşım problemleri vb. saymakla bitmeyen sorunlar zinciri. Bu insanları bu sıkıntılar içerisinde yaşatmak akıl dışı bir tutumdur. Bugün belediyemiz sağ olsun cenazelerde güzel hizmetler veriyor. Araba yolluyorlar, mezar yeri ayarlıyorlar fakat aynı hizmeti insana yaşarken vermiyorlar. Acaba yaşarken veremedikleri hizmet, vicdan azabına mı yol açıyor ki, insanlara vefat edince bu kadar değer veriliyor. Belediyemizden güzel bir hizmet alabilmek için illaki ölmemiz mi gerekiyor? Bizler 94 ruhuyla hizmet edip, vatandaşlarımızı yaşarken de memnun edeceğiz.  Ben ve kadrolarım, makama değil hizmete talibiz. İnşallah göreve gelirsek, bundan beş sene sonra bizlere “Allah razı olsun Hasan Başkan ve kadrolarından söz verdikleri gibi derdimizle dertlendiler ve problemlerimizi birer birer çözdüler” diyeceksiniz inşallah” dedi.

“Galibiyet golünü takım olarak atacağız”

Eroğlu, gündüz programını İMOTİM´ de sonlandırdı. Akşam yemeğinde, kendisiyle beraber uzun yıllar top oynamış eski İnegöl Sporlu futbolcularla bir araya geldi. Kasap Seyit´te gerçekleştirilen yemek programında, takım arkadaşlarıyla istişare eden Eroğlu, “Bildiğiniz gibi ilk golü röveşata çekerek attım ama asıl galibiyet golünü takım olarak 31 Mart akşamı atacağız” diyerek arkadaşlarından destek istedi.

Yemekten sonra; Trabzonlular Kültür ve Yardımlaşma Derneği´ni, Rumeli Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği´ni ve Samsunlular Kültür ve Yardımlaşma Derneği´ni ziyaret ederek programını sonlandırdı.

Haber ve Fotoğraf:Osman GÜRBAŞ

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: MUSLUKTAN İÇİLMİYOR
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Başkan Taban´a Tebrik Ziyaretleri Sürüyor
Başkan Taban´a Tebrik Ziyaretleri Sürüyor
31 Mart Mahalli İdareler seçimleri sonucunda yeniden İnegöl Belediye Başkanlığı görevine seçilen Alper Taban´a tebrik ziyaretleri sürüyor.
Hasan Eroğlu görevi devraldı
Hasan Eroğlu görevi devraldı
31 Mart yerel seçimlerinde belediye başkan adayı gösterilmesinden dolayı Saadet Partisi İlçe Başkanlığı görevinden istifa eden Hasan Eroğlu, seçimlerin ardından ilçe başkanlığı görevini tekrar devraldı.
Elimizi taşın altına koymaya hazırız
Elimizi taşın altına koymaya hazırız
Millet İttifakı´nın İnegöl Belediye Meclis Üyeleri; Erkan Dönmez(CHP), İsmail Karaman(İYİ PARTİ), Regaip Korkmaz(İYİ PARTİ), Fahrettin Baykan(İYİ PARTİ) ve Dursun Öztürkoğlu(İYİ PARTİ) Saadet Partisi İnegöl İlçe Teşkilatı´nı ziyaret etti.
Bilim festivaline rekor başvuru
Bilim festivaline rekor başvuru
Türkiye´nin en büyük bilim festivali 8. THY Science Expo için geri sayım başladı. 2- 5 Mayıs tarihleri arasında TÜYAP Fuar Merkezi´nde bu yıl 8.´si düzenlenecek festivalin proje yarışmalarına Edirne´den Kars´a bine yakın başvuru geldi.
Başkan Taban´a Tebrik Ziyaretleri Sürüyor
Başkan Taban´a Tebrik Ziyaretleri Sürüyor
31 Mart Mahalli İdareler seçimleri sonucunda yeniden İnegöl Belediye Başkanlığı görevine seçilen Alper Taban´a tebrik ziyaretleri sürüyor.
Kayar´a yeni görev
Kayar´a yeni görev
Kayar´a yeni görev
Belediyede büyük değişim
Belediyede büyük değişim
İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, seçim sonrası radikal kararlar alarak, daire müdürlerinin birçoğunda değişikliğe gitti.
Büyükşehir´de denge sağlandı
Büyükşehir´de denge sağlandı
BURSA -Büyükşehir Belediyesi ile BUSKİ´de görev yapan memur ve sözleşmeli 2 bin 490 personelin maaşlarına tavan ücret üzerinden iyileştirme yapılmasını öngören sosyal denge sözleşmesi, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile BEM-BİR-SEN Genel Başkanı Levent Uslu arasında imzalandı.
Şahin, Başkan Aktaş´ın Vekili Oldu
Şahin, Başkan Aktaş´ın Vekili Oldu
AK Parti İnegöl Belediye Meclis Üyesi Halide Serpil Şahin, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş´ın 5 yardımcısından biri oldu.
İNESMEK´ten Çağa Ayak Uyduran Kurslar
İNESMEK´ten Çağa Ayak Uyduran Kurslar
Düzenlediği kurslarla ilçe halkının kişisel gelişimine katkı sağlayan İnegöl Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (İNESMEK), Türkiye´nin yazılım alanındaki gelişimine katkı sunmak adına Nesne Tabanlı Programlama kursu düzenledi.
Saha ekibi görevinin başında
Saha ekibi görevinin başında
İnegöl Belediyesi tarafından oluşturulan Saha ekibi, gün boyu şehrin sokaklarına inerek vatandaşlarla buluşup ilçe halkının fikir, görüş ve önerileri ile eleştirilerini dinliyor.
Belediyede kapsamlı revizyon
Belediyede kapsamlı revizyon
İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, başkan yardımcılarının ardından daire müdürlüklerinde de ciddi değişikliğe gidiyor.
Başkan Taban Tebrikleri Kabul Etti
Başkan Taban Tebrikleri Kabul Etti
31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde İnegöl Belediye Başkanlığı´na seçilen Alper Taban´a tebrik ziyaretleri sürüyor.
Mecliste yoğun trafik
Mecliste yoğun trafik
Bursa Büyükşehir Belediyesi Meclisi´nin yeni dönem ilk toplantısında Meclis Başkanvekillikleri, Divan Katipliği, Encümen ve 11 komisyon üyeleri ile farklı birliklerde Bursa Büyükşehir Belediyesi´ni temsil edecek üyelerin seçimi yapıldı.
Milletin hali ortada
Milletin hali ortada
31 Mart Yerel seçimleriyle ilgili bir değerlendirme yapan Bağımsız Türkiye Partisi İlçe Başkanı Adnan Ordu, “İktidar sağa sola saldıracağına, milletin refah durumuna baksın.”dedi.
Başkan Taban´a ziyaretler sürüyor
Başkan Taban´a ziyaretler sürüyor
Belediye Başkanı Alper Taban, tebrik ziyaretleri kapsamında Aile Hayatı İyileştirme Derneği (AHİD) yönetimi ile İnegöl AVM İşletmecisi Fiba Holding´in yöneticilerini kabul etti.
Eski ve yeni muhtarlar bir araya geldi
Eski ve yeni muhtarlar bir araya geldi
2019 Mahalli İdari Genel seçimleri sonrasında İnegöl´de toplam 51 yeni muhtar göreve başlarken, 65 muhtar ise görevine devam etmişti. Eski muhtarlar ve yeni muhtarlar, İnegöl Muhtarlar Derneği´nin düzenlediği tanışma yemeğinde bir araya geldi.
Somali´den Bursa´ya teşekkür
Somali´den Bursa´ya teşekkür
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Büyükşehir Belediyesi´nin Somali´deki kardeş şehri Galkayo´dan gelen kanaat önderi Islaan Bashir ile bir araya geldi.
İŞTE TABAN´IN YARDIMCILARI
İŞTE TABAN´IN YARDIMCILARI
31 Mart seçimleri sonrası İnegöl Belediyesi´nin başkan yardımcıları belli oldu. Görevlerine başlayan başkan yardımcıları Rıdvan Kocaağa, Fevzi Dülger ve Oğuzhan Uslu Oldu
Eski muhtardan yeni muhtara eşya cevabı
Eski muhtardan yeni muhtara eşya cevabı
Burhaniye Mahalle muhtarlığı binasının boşaltıldığı iddialarıyla gündeme gelen eski muhtar Harun Yıldız açıklama yaptı. Yıldız açıklamasında, kendi eşyalarını aldığını ifade etti.
Başkan Taban Tebrikleri Kabul Etti
Başkan Taban Tebrikleri Kabul Etti
31 Mart Mahalli İdareler seçimleri sonucunda yeniden İnegöl Belediye Başkanlığı görevine seçilen Alper Taban´a tebrik ziyaretleri sürüyor.