Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Okan Güler Güven Tazeledi
5. olağan genel kurul toplantısını gerçekleştiren İnegöl Mobilya Sanayicileri Derneği´nde Başkan Okan Güler güven tazeledi.
Tarih: 7.1.2019 13:28:20

Geçtiğimiz Cuma akşamı gerçekleştirilen genel kurul öncesi Bilal Şenel divan başkanlığına, Hüseyin Özdemir ve Bilal Peker ise divan üyeliklerine seçildi.

 

ÜÇ BUÇUK YILDA BİRÇOK PROJEYİ HAYATA GEÇİRDİK

Seçim öncesi bir konuşma gerçekleştiren İTSO Başkanı Yavuz Uğurdağ, İMOS´ta 3,5 yıl başkanlık yaptığını ve bu süre zarfında birçok projeyi hayata geçirmeye çalıştıklarını belirterek, “Bildiğiniz gibi geçtiğimiz Nisan ayında gerçekleşen İTSO seçimlerinin ardından teveccühlerinizle başkan seçilmemizin ardından görevi Başkan vekilimiz olan Okan Güler kardeşimize devretmiştik. İnşallah bundan sonra Okan Güler başkanlığında yeni yönetim kurulu yeni projeler üretecekler ve bundan önce olduğu gibi İnegöl Mobilya sanayisine katkı vermeye çalışacaklar. Biz de İTSO olarak elimizden gelen desteği bu projelere vermeye devam edeceğiz. İMOS başkanlığına seçildiğimiz ilk günden bu yana yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımla İnegöl´ümüze, şehrimize, ülkemize katkı sağlayacak projeler üretmeye çalıştık. Yönetim kurulumuz çok ciddi bir destekle ve çalışma azmi ile uzun süre çalışma yapma gayreti içinde olarak hizmet ettiler. Bundan sonra da inşallah böyle olmaya devam edecek. Burada şahsi, menfaat çıkar ilişkisi zaten yok, aksine bazı şeyleri yönetimin taşıması gerekiyor. Hizmet için geldik, hizmet için vardık. Bize de bu imkânı sağladınız. İnşallah yeni yönetim de bunu devam ettirecek” dedi.

 

İMOS EN ÖNEMLİ STK´LARDAN BİRİ

İMOS´un İnegöl´ün en önemli sivil toplum kuruluşu olduğunu belirten Uğurdağ “Kentimiz mobilya ile yaşayan bir kent. İMOS´ta bu sektörün derneği. Bu sebeple İMOS İnegöl´ün ve sektörümüzün en önemli sivil toplum kuruluşlarından biridir” diye konuştu.

 

ÇITAYI DAHA YUKARILARA TAŞIMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ

Yavuz Uğurdağ´ın ardından söz alan İMOS Başkanı Okan Güler İMOS´un 2010 yılının son günlerinde kurulduğunu ve 2018 sonu itibari ile 9. Yaşına girdiğini belirtti. Başkan Güler, “Kurulduğu günden bu yana Türk Mobilya sektörü ve Türk mobilya sektörünün en önemli merkezi olan İnegöl için projeler üreten derneğimiz her geçen gün siz kıymetli üyeleriyle beraber büyüdü ve şu an 215 üyesiyle Türkiye´nin en fazla üyeye sahip mobilya sanayicileri derneği olarak faaliyetlerine devam ediyor. Kurulduğu günden bu yana görev alan tüm başkanlarımız ve yönetim kurulu üyeleri İnegöl mobilya sanayisi daha ilerilere gitsin, ihracatı artsın, tanınırlığı artsın amacıyla projeler üretti ve uyguladı. Hepsinin çok büyük emekleri geçti. İşlerine ayırmaları gereken mesailerini derneğimize ayırdılar. Buradan eski başkanlarımız Mesut Baysal, Mustafa Akyol ve Yavuz Uğurdağ´a ve tüm yönetim kurulu üyelerine tekrar teşekkür etmek isterim. Şahsımda; Nisan 2018 de Başkanımız Yavuz Uğurdağ´ın görev değişikliği sebebiyle İMOS Başkanlığından ayrılmasının ardından bu göreve yönetim kurulu arkadaşlarımın teveccühü ile layık görüldüm. Şimdi ise yeni bir yönetim kurulu, yeni projeler ve yeni bir heyecanla göreve talip oldum. 2019 ve 2020 yıllarını kapsayan görev süremizde bize düşen ise bizden önce yapılan projelerle bize emanet edilen bu görevi daha ilerilere taşıyarak bizden sonra gelecek arkadaşlara görevi hakkıyla teslim etmek olacak. Bu süre zarfında yönetim kurulu üyelerimin ve tüm dernek üyelerimin desteğine ihtiyacımız var. Hep beraber İnegöl Mobilyası için çalışacağız, üreteceğiz ve kentimize, ülkemize fayda sağlayacağız" şeklinde konuştu.

 

YÖNETİM OY BİRLİĞİ İLE İBRA EDİLDİ

Okan Güler´in konuşmasının ardından derneğin faaliyet raporu, denetim kurulu raporu, gelir ve gider tablosu okunarak oy birliği ile kabul edildi.Yapılan seçimle Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu; Okan Güler, Fatih Bayram, Ergün Topal, Osman Aybil, Suat Aras, Serdar Ayaz, İbrahim Tanhan, Mustafa Yaşa, Taner Mollaer, Mesut Tahirler, Fikret Alan, Mesut Aydın, Yavuz Uğurdağ, Fatih Üner, Nuri Orhan, Turgay Yılmaz, Münür Cura, Metin Demirtaş, Hasan Varlı, İsmail Kaplan ve Erdoğan Karabacakoğlu.

 

YENİ DÖNEMDE YENİ PROJELER

Seçimin ardından bir teşekkür konuşması yapan Okan Güler şunları söyledi “Bildiğiniz gibi derneğimiz bundan önceki yıllarda İnegöl´de hatta Türkiye´de ilk olan projeleri hayata geçirdi. I´m Design, İnegöl Dünya İle Buluşuyor ve İnegöl Mobilyası Yıldızları projelerimizi her yıl gerçekleştirdik ve bundan sonra da nasipse yapmaya devam edeceğiz. Eğitim faaliyetlerimiz artarak devam edecek.Önceki dönemlerde temelleri atılan İnegöl Mobilyası Garanti Markası projesinin hukuksal alt yapısını tamamlamıştık. Mobilya üretim aşamasına dair uygulama esaslarını da tamamladık. Yeni dönemde inşallah lojistik ve satış uygulama usul ve esaslarını da tamamlayıp projemizi siz kıymetli üyelerimizle paylaşacağız. Bu proje ile İnegöl Mobilyası markasının itibarının arttırılması ve müşteri nezdinde yaşanan tüm sıkıntıların kurumsal bir alt yapı ile çözülmesini hedefliyoruz.İnegöl mobilyacısının en önemli gündem maddelerinden biri olan ve Başkanımız Yavuz Uğurdağ tarafından süreci başlatılan Yeni Fuar Alanı projemizi inşallah tek bir ses olarak daha güçlü bir iradeyle tüm tarafların desteğini alarak yürütülmesine ve İnegöl´e kazandırılmasına dair çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bildiğiniz gibi dernek olarak daha önce bir UR-GE projesi yapmıştık. Şu an 25 firmadan oluşan proje grubumuz ile firmalarımızın ihracatının artması ve rekabet güçlerinin arttırılmasına dönük projelerimize devam ediyoruz. İnşallah yeni dönemde bir URGE projesi daha başlatacağız.Hepinizin malumu çağımız sosyal medya ve internet çağı. Bizlerde çeşitli projelerle bu mecrada yoğunluğumuzu arttıracağız. Bu kapsamda faaliyette olan ve takipçi sayısının 20 binin üzerinde olan instagram ve facebook sayfalarından üyelerimizin daha fazla fayda almasını sağlayacak projeler yapacağız.Eğitim faaliyetlerimiz bu dönemde artarak devam edecek. Hem beyaz yaka hem mavi yaka personele hem de işverenlere dönük nitelikli eğitimlerimiz olacak" dedi.

 

Başkan Okan Güler´in konuşmasının ardından bir önceki dönem görev alan yönetim kurulu üyelerine teşekkür plaketi takdimi yapıldı ve dilek ve temennilerin ardından kongre sona erdi.

 

Haber ve Fotoğraf: Osman GÜRBAŞ

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Okan Güler Güven Tazeledi
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
DARALMAYI İHRACATLA AŞTIK
DARALMAYI İHRACATLA AŞTIK
2018 yılı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan İnegöl Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan Ayhan, ekonomik dalgalanmalar nedeniyle iç piyasada daralma olduğunu, ancak ihracat yönelerek hedeflenen başarının yakalandığını belirtti.
Nakliye sorununa çözüm
Nakliye sorununa çözüm
İnegöl´de kurulan Murat Transporter taşımacılık şirketi, İnegöl´den Avrupa´ya ürün göndermekte zorluk çeken mobilyacıların nakliye sorununu çözüyor.
Poşet satışları zincir marketlere yaradı
Poşet satışları zincir marketlere yaradı
İnegöl Bakkallar Odası Başkanı Hakan İnkaya, doğayı korumak için başlatılan ücretli poşet uygulamasının AVM ve zincir marketlerin kazanç kapısı olduğunu savundu.
Tuba Avm 3. Şubesini Açtı
Tuba Avm 3. Şubesini Açtı
Tuba Alış Veriş Merkezlerinin 3. Şubesi, geçtiğimiz Cuma günü Mesudiye mahallesi Birlik Sokak Numara 1 adresinde düzenlenen törenle hizmete açıldı. Açılışa İnegöl Belediye Başkan yardımcısı Eşref Yiğit ve İlçe Halkı katıldı.
Özdemir: “KDV İndiriminin Kalıcı Olmasını İstiyoruz”
Özdemir: “KDV İndiriminin Kalıcı Olmasını İstiyoruz”
Enflasyonla Topyekun Mücadele kapsamında başlatılan ÖTV ve KDV indirimlerinin yeni yılda 3 ay süreyle uzatılması özellikle mobilya sektörünü sevindirdi.
YÜZDE 8 HERKESE KAZANDIRIR
YÜZDE 8 HERKESE KAZANDIRIR
Mobil Dernekleri Federasyonu (MOSFED) Başkanı Ahmet Güleç, KDV indiriminin 3 ay daha uzatılması kararına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Mobiliyum 3. istişare toplantısını gerçekleştirdi
Mobiliyum 3. istişare toplantısını gerçekleştirdi
Türkiye´nin en büyük kapalı alana sahip Mobilya AVM´si ünvanını sahip Mobiliyum AVM´nin 3. istişare toplantısı gerçekleştirildi.
Ekonomiye odaklanmalıyız
Ekonomiye odaklanmalıyız
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası´nı ziyaret ederek İnegöllü sanayici ve işadamlarıyla istişarelerde bulundu.
   Asgari ücret artışına tam destek
Asgari ücret artışına tam destek
MOSFED Başkanı Ahmet Güleç Mobilya sektörü olarak asgari ücret artışını olumlu bulduklarının belirtti.
Üniversiteliler kapı dünyası´nda
Üniversiteliler kapı dünyası´nda
Uludağ Üniversitesi İnegöl İşletme Fakültesiİnegöl İşletme Topluluğu(İNİT) öğrencileri, kapı ve dekorasyon üretimi konusunda sektörün öncü firmalarından Kapı Dünyası´na teknik gezi düzenledi. Gezi sırasında Kapı Dünyası Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Özdemir tarafından öğrencilere bilgiler verildi.
Krizler bir imtihandır
Krizler bir imtihandır
MÜSİAD İnegöl Şubesi tarafından dost meclisi toplantıları kapsamında ´MÜSİAD Misyonu, dünyadaki yeri ve 2019 ekonomik beklentiler´ konulu konferansta konuşan Uluslararası İş Forumu (İBF) Genel Başkanı Erol Yarar, "Rızkımızı Allah veriyor. Her kriz bir imtihandır. Allah sizleri bizleri imtihan ediyor" dedi.
MÜSİAD´dan Avarlar İçin Çözüm Projesi
MÜSİAD´dan Avarlar İçin Çözüm Projesi
MÜSİAD İnegöl Şubesi Yönetim Kurulu ve MÜSİAD İnegöl Şubesi İnşaat Sektör Kurulu Üyeleri, Ertuğrulgazi Mobilyacılar Caddesi Derneği´niziyaret etti. Ziyarette Avarlar Kavşağı´nda yaşanan sorunlar ele alındı.
   Mobilyacılar seminerlere ilgisiz
Mobilyacılar seminerlere ilgisiz
İnegöllü mobilyacılara yönelik, Mobilyacılar Odası tarafından geçtiğimiz günlerde KOSGEB 2019 yılı desteklemeleri ile ilgili eğitim semineri düzenlendi. Düzenlenen seminere mobilyacıların ilgi göstermediği görüldü.
İGiAD AİLESİ YEMEKTE BULUŞTU
İGiAD AİLESİ YEMEKTE BULUŞTU
Organize ettiği etkinlikler ile adından sıkça söz ettiren İnegöl Genç İş Adamları Derneği (İGİAD) üyeleri ve aileleri yılın son etkinliğinde bir araya geldi.
LİMAK Enerji´ye ödül
LİMAK Enerji´ye ödül
Sektörünün öncü şirketlerinden Limak Enerji´nin, faturalarda kullanılan kağıtları doğaya yeniden kazandırmak amacıyla başlattığı “Yeşil Dönüşüm Ormanları” Projesi, 10. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Zirvesi´nde ödüle layık görüldü.
Mobiliyum´da kutlama
Mobiliyum´da kutlama
12 Aralık Mağazacılar günü nedeniyle Mobiliyum AVM´de mağaza pazarlamacıları tarafından bir program düzenlendi.
Yeni başkan Erdin Topal
Yeni başkan Erdin Topal
Ertuğrulgazi Mobilyacılar Caddesi Derneği 2. Olağan genel kurulunu gerçekleşti. Devrin düğün salonunda tek liste ile gerçekleşen kongrede Erdin Topal başkanlığa getirildi.
Yeni Başkan Fatih Arıcı
Yeni Başkan Fatih Arıcı
Genç MÜSİAD İnegöl Şubesi 13. Olağan genel kurul toplantısı gerçekleştirildi. Mevcut Başkan Mustafa Coşkun´un yerine Başkanlığa Fatih Arıcı seçildi.
İnşaat sektöründe daralma var
İnşaat sektöründe daralma var
İnegöl Müteahhitler Derneği Başkanı Yusuf Şehitoğlu, “Türkiye genelinde inşaat sektörümüzde yüzde 70 civarında bir daralma var. Ancak İnegöl´de sektörümüz Türkiye ortalamasına göre biraz daha iyi”.
KDV indirimi kalıcı hale getirilmeli
KDV indirimi kalıcı hale getirilmeli
İstanbul Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkanı Ahmet Güleç, KDV indirimi ile iç piyasanın yüzde 30 büyüdüğünü belirtti.
EZİM´İN HEDEFİNDE MÜZE VAR
EZİM´İN HEDEFİNDE MÜZE VAR
İnegöllü iş adamı Abdullah Ezim, tamir edip yürür hale getirdiği 45 klasik aracı için müze kurmayı hedefliyor.