Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Okan Güler Güven Tazeledi
5. olağan genel kurul toplantısını gerçekleştiren İnegöl Mobilya Sanayicileri Derneği´nde Başkan Okan Güler güven tazeledi.
Tarih: 7.1.2019 13:28:20

Geçtiğimiz Cuma akşamı gerçekleştirilen genel kurul öncesi Bilal Şenel divan başkanlığına, Hüseyin Özdemir ve Bilal Peker ise divan üyeliklerine seçildi.

 

ÜÇ BUÇUK YILDA BİRÇOK PROJEYİ HAYATA GEÇİRDİK

Seçim öncesi bir konuşma gerçekleştiren İTSO Başkanı Yavuz Uğurdağ, İMOS´ta 3,5 yıl başkanlık yaptığını ve bu süre zarfında birçok projeyi hayata geçirmeye çalıştıklarını belirterek, “Bildiğiniz gibi geçtiğimiz Nisan ayında gerçekleşen İTSO seçimlerinin ardından teveccühlerinizle başkan seçilmemizin ardından görevi Başkan vekilimiz olan Okan Güler kardeşimize devretmiştik. İnşallah bundan sonra Okan Güler başkanlığında yeni yönetim kurulu yeni projeler üretecekler ve bundan önce olduğu gibi İnegöl Mobilya sanayisine katkı vermeye çalışacaklar. Biz de İTSO olarak elimizden gelen desteği bu projelere vermeye devam edeceğiz. İMOS başkanlığına seçildiğimiz ilk günden bu yana yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımla İnegöl´ümüze, şehrimize, ülkemize katkı sağlayacak projeler üretmeye çalıştık. Yönetim kurulumuz çok ciddi bir destekle ve çalışma azmi ile uzun süre çalışma yapma gayreti içinde olarak hizmet ettiler. Bundan sonra da inşallah böyle olmaya devam edecek. Burada şahsi, menfaat çıkar ilişkisi zaten yok, aksine bazı şeyleri yönetimin taşıması gerekiyor. Hizmet için geldik, hizmet için vardık. Bize de bu imkânı sağladınız. İnşallah yeni yönetim de bunu devam ettirecek” dedi.

 

İMOS EN ÖNEMLİ STK´LARDAN BİRİ

İMOS´un İnegöl´ün en önemli sivil toplum kuruluşu olduğunu belirten Uğurdağ “Kentimiz mobilya ile yaşayan bir kent. İMOS´ta bu sektörün derneği. Bu sebeple İMOS İnegöl´ün ve sektörümüzün en önemli sivil toplum kuruluşlarından biridir” diye konuştu.

 

ÇITAYI DAHA YUKARILARA TAŞIMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ

Yavuz Uğurdağ´ın ardından söz alan İMOS Başkanı Okan Güler İMOS´un 2010 yılının son günlerinde kurulduğunu ve 2018 sonu itibari ile 9. Yaşına girdiğini belirtti. Başkan Güler, “Kurulduğu günden bu yana Türk Mobilya sektörü ve Türk mobilya sektörünün en önemli merkezi olan İnegöl için projeler üreten derneğimiz her geçen gün siz kıymetli üyeleriyle beraber büyüdü ve şu an 215 üyesiyle Türkiye´nin en fazla üyeye sahip mobilya sanayicileri derneği olarak faaliyetlerine devam ediyor. Kurulduğu günden bu yana görev alan tüm başkanlarımız ve yönetim kurulu üyeleri İnegöl mobilya sanayisi daha ilerilere gitsin, ihracatı artsın, tanınırlığı artsın amacıyla projeler üretti ve uyguladı. Hepsinin çok büyük emekleri geçti. İşlerine ayırmaları gereken mesailerini derneğimize ayırdılar. Buradan eski başkanlarımız Mesut Baysal, Mustafa Akyol ve Yavuz Uğurdağ´a ve tüm yönetim kurulu üyelerine tekrar teşekkür etmek isterim. Şahsımda; Nisan 2018 de Başkanımız Yavuz Uğurdağ´ın görev değişikliği sebebiyle İMOS Başkanlığından ayrılmasının ardından bu göreve yönetim kurulu arkadaşlarımın teveccühü ile layık görüldüm. Şimdi ise yeni bir yönetim kurulu, yeni projeler ve yeni bir heyecanla göreve talip oldum. 2019 ve 2020 yıllarını kapsayan görev süremizde bize düşen ise bizden önce yapılan projelerle bize emanet edilen bu görevi daha ilerilere taşıyarak bizden sonra gelecek arkadaşlara görevi hakkıyla teslim etmek olacak. Bu süre zarfında yönetim kurulu üyelerimin ve tüm dernek üyelerimin desteğine ihtiyacımız var. Hep beraber İnegöl Mobilyası için çalışacağız, üreteceğiz ve kentimize, ülkemize fayda sağlayacağız" şeklinde konuştu.

 

YÖNETİM OY BİRLİĞİ İLE İBRA EDİLDİ

Okan Güler´in konuşmasının ardından derneğin faaliyet raporu, denetim kurulu raporu, gelir ve gider tablosu okunarak oy birliği ile kabul edildi.Yapılan seçimle Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu; Okan Güler, Fatih Bayram, Ergün Topal, Osman Aybil, Suat Aras, Serdar Ayaz, İbrahim Tanhan, Mustafa Yaşa, Taner Mollaer, Mesut Tahirler, Fikret Alan, Mesut Aydın, Yavuz Uğurdağ, Fatih Üner, Nuri Orhan, Turgay Yılmaz, Münür Cura, Metin Demirtaş, Hasan Varlı, İsmail Kaplan ve Erdoğan Karabacakoğlu.

 

YENİ DÖNEMDE YENİ PROJELER

Seçimin ardından bir teşekkür konuşması yapan Okan Güler şunları söyledi “Bildiğiniz gibi derneğimiz bundan önceki yıllarda İnegöl´de hatta Türkiye´de ilk olan projeleri hayata geçirdi. I´m Design, İnegöl Dünya İle Buluşuyor ve İnegöl Mobilyası Yıldızları projelerimizi her yıl gerçekleştirdik ve bundan sonra da nasipse yapmaya devam edeceğiz. Eğitim faaliyetlerimiz artarak devam edecek.Önceki dönemlerde temelleri atılan İnegöl Mobilyası Garanti Markası projesinin hukuksal alt yapısını tamamlamıştık. Mobilya üretim aşamasına dair uygulama esaslarını da tamamladık. Yeni dönemde inşallah lojistik ve satış uygulama usul ve esaslarını da tamamlayıp projemizi siz kıymetli üyelerimizle paylaşacağız. Bu proje ile İnegöl Mobilyası markasının itibarının arttırılması ve müşteri nezdinde yaşanan tüm sıkıntıların kurumsal bir alt yapı ile çözülmesini hedefliyoruz.İnegöl mobilyacısının en önemli gündem maddelerinden biri olan ve Başkanımız Yavuz Uğurdağ tarafından süreci başlatılan Yeni Fuar Alanı projemizi inşallah tek bir ses olarak daha güçlü bir iradeyle tüm tarafların desteğini alarak yürütülmesine ve İnegöl´e kazandırılmasına dair çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bildiğiniz gibi dernek olarak daha önce bir UR-GE projesi yapmıştık. Şu an 25 firmadan oluşan proje grubumuz ile firmalarımızın ihracatının artması ve rekabet güçlerinin arttırılmasına dönük projelerimize devam ediyoruz. İnşallah yeni dönemde bir URGE projesi daha başlatacağız.Hepinizin malumu çağımız sosyal medya ve internet çağı. Bizlerde çeşitli projelerle bu mecrada yoğunluğumuzu arttıracağız. Bu kapsamda faaliyette olan ve takipçi sayısının 20 binin üzerinde olan instagram ve facebook sayfalarından üyelerimizin daha fazla fayda almasını sağlayacak projeler yapacağız.Eğitim faaliyetlerimiz bu dönemde artarak devam edecek. Hem beyaz yaka hem mavi yaka personele hem de işverenlere dönük nitelikli eğitimlerimiz olacak" dedi.

 

Başkan Okan Güler´in konuşmasının ardından bir önceki dönem görev alan yönetim kurulu üyelerine teşekkür plaketi takdimi yapıldı ve dilek ve temennilerin ardından kongre sona erdi.

 

Haber ve Fotoğraf: Osman GÜRBAŞ

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Okan Güler Güven Tazeledi
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İTSO´dan arabuluculuk semineri
İTSO´dan arabuluculuk semineri
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO), 2018 yılında meslek vasfı kazanan arabuluculuğun iş hayatı tarafından daha iyi tanınabilmesi ve uygulanırlığının artırılabilmesi amacıyla “Ticaret ve İş Hukukunda Uyuşmazlıklarında Dava Şartı Arabuluculuk” semineri düzenledi.
“Vergi İndirimleri Sektörleri Hareketlendirir”
“Vergi İndirimleri Sektörleri Hareketlendirir”
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Yavuz Uğurdağ, Cumhurbaşkanı kararıyla uzatılan KDV ve ÖTV indirimlerinin sektörlere hareket getireceğini söyledi.
İTSO´da istihdam zirvesi
İTSO´da istihdam zirvesi
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan “İstihdam Seferberliği 2019” kapsamında gerçekleştirdiği toplantıda İnegöl iş dünyasını bir araya getirdi.
İnegölspor U-17´de Şampiyonluk Yemeği
İnegölspor U-17´de Şampiyonluk Yemeği
Bölgesel Gelişim U-17 Liginde mücadele eden İnegölspor, bitime 2 hafta kala en yakın rakibinin 7 puan önünde, 54 puanla şampiyonluğu garantiledi. Öğrenci velileri tarafından Eşref İnegöl Köftecisinde teknik heyet ve futbolculara şampiyonluk onuruna yemek düzenledi.
İnegöl´ü ayağa kaldıracak projeler
İnegöl´ü ayağa kaldıracak projeler
MÜSİAD İnegöl Şube Başkanı Mehmet Döngeloğlu ve yönetim kurulu üyeleri, basın mensupları ile sabah kahvaltısında bir araya geldi. Toplantıda konuşan Başkan Döngel, yaklaşan yerel seçimler öncesi, MÜSİAD´ın hazırladığı İnegöl´ü ayağa kaldıracak proje önerilerini açıkladı.
İnegöl 9. sırada yer aldı
İnegöl 9. sırada yer aldı
İnegöl, 636 milyon dolar dış ticaret fazlası ile Türkiye´nin iller sıralamasında 9. sırada yer aldı.
Mobilyacılar İzmir Fuarını Gezdi
Mobilyacılar İzmir Fuarını Gezdi
İnegöl Mobilyacılar Odası Genel Sekreteri Kamuran Balkan, oda olarak İzmir Fuarı´na gezi düzenlediklerini ve 45 kişilik heyet ile fuarı gezdiklerini ifade etti.
MÜSİAD´dan İTSO´ya Ziyaret
MÜSİAD´dan İTSO´ya Ziyaret
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Yavuz Uğurdağ, nezaket ziyaretleri kapsamında MÜSİAD İnegöl Şubesi Başkanı Mehmet Döngel ve Yönetim Kurulu Üyelerini ağırladı.
İSTİHDAM SEFERBERLİĞİNE DAVET
İSTİHDAM SEFERBERLİĞİNE DAVET
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yavuz Uğurdağ, tüm işverenleri, tarihi destekleri de içerisinde barındıran istihdam seferberliğine katılmaya davet etti.
AKM Malzemecilik Hizmete Açıldı
AKM Malzemecilik Hizmete Açıldı
Malzemecilik alanında tecrübeli isimlerle yolan çıkan AKM Malzemecilik, Ertuğrulgazi Caddesi´nde hizmete açıldı.
Mikro krediler dağıtıldı
Mikro krediler dağıtıldı
İnegöl´de 6 yıldır hizmet veren ve bugüne kadar 3 bin bayana kredi imkanı sağlayan Mikro kredi ofisi, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde de 10 girişimci bayanın kredi dağıtımlarını gerçekleştirdi.
Milano fuarı gezisine yoğun ilgi
Milano fuarı gezisine yoğun ilgi
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası, ilkini 2014 yılında gerçekleştirdiği “I Saloni Milano 2019” Mobilya Fuarı gezisinin 4´üncüsünü hayata geçiriyor.
MÜSİAD üyeleri kan bağışında bulundu
MÜSİAD üyeleri kan bağışında bulundu
İnegöl MÜSİAD ve Genç MÜSİAD üyeleri, Kızılay´a kan bağışında bulundu.
Genç MÜSİAD´lılardan Huzurevine Ziyaret
Genç MÜSİAD´lılardan Huzurevine Ziyaret
MÜSİAD İnegöl Şubesi Genlik Kurulu, Regaip Kandili nedeniyle İnegöl Belediyesi Fatma Göztepe Huzurevini ziyaret etti.
Şehrin ortak paydası için çalışıyoruz
Şehrin ortak paydası için çalışıyoruz
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Yavuz Uğurdağ, kısa süre önce gerçekleştirilen kongre sonucu güven tazeleyen Ziraat Odası Başkanı Sezai Çelik ve Yönetim Kurulu Üyelerini makamında ağırladı.
İngilizce Dil Kursu Protokolü İmzalandı
İngilizce Dil Kursu Protokolü İmzalandı
İnegöl Mobilyacılar Odası´ndan Oda Üyelerine İngilizce Kurs Protokolü, İnegöl Mobilyacılar Odası ile ENGLISHINN Dil Kursu arasında İngilizce Dil Kursu Protokolü İmzalandı.
İTSO´dan WIN EURASIA Fuarına Gezi
İTSO´dan WIN EURASIA Fuarına Gezi
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO), 14-17 Mart 2019 tarihleri arasında TÜYAP Fuar Merkezi´nde düzenlenecek olan WIN EURASIA Fuarına ücretsiz iş gezisi düzenliyor.
Örnek mükelleflere teşekkür ziyareti
Örnek mükelleflere teşekkür ziyareti
İnegöl Belediyesi, vergi ödemelerini 25 yıldır zamanında, düzenli ve itina ile gerçekleştiren biri 75 diğeri 66 yaşındaki iki örnek mükellefini plaketle ödüllendirdi.
İTSO´dan kadınlara özel seminer
İTSO´dan kadınlara özel seminer
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO), 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Kadın Girişimcilere yönelik olarak ‘Sosyal Girişimcilik ve Fark Yaratan Kadınlar´ konulu bir seminer düzenliyor.
Ünlü Tasarımcılar İnegöl´de Buluştu
Ünlü Tasarımcılar İnegöl´de Buluştu
İnegöl Mobilya Sanayicileri Derneği (İMOS) tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen ve 26 Şubat tarihinde başlayan “I´m Design” organizasyonu devam ederken, 2 Mart Cumartesi günü yerli ve yabancı ünlü tasarımcılar İnegöl´de bir araya geldi.
Mobilyanın sorunları istişare edildi
Mobilyanın sorunları istişare edildi
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO), bünyesinde faaliyet gösteren meslek gruplarına yönelik düzenlenen toplantıda, sektörün sorunları ve çözüm önerileri görüşüldü.