AJANS-YORUM-MATBAA HİZMETLERİ-(0224-7110828)
Önce İnegöl´ün Menfaati Gelir
İnegöl´ün menfaatinin her şeyin önünde geleceğini belirten AK Parti İnegöl Belediye Başkan Aday Adayı İsmail Kösen, göreve seçildiğinde tuttuğunu koparan bir belediye başkanı olacağını söyledi.
Tarih: 27.11.2018 09:52:00

AK Parti İnegöl Belediye Başkan Aday Adayı İsmail Kösen,  Haber Yorum Gazetesinde gazeteci Şerif Gürbaş´ın konuğu oldu. Kösen, iddialı olduğunu ve görev verilmesi halinde, İnegöl´ün gelişmesine ve halkın refahının artması için her türlü mücadeleyi vereceğini söyledi.

Röportajın ayrıntıları…

İsmail Kösen, İnegöl halkının tanıdığı iş dünyasının yakinen bildiği bir isim.  Ancak biz sizin ağzınızdan İsmail Kös en´i tanımak istiyoruz?

İNEGÖL DOĞUMLUYUM

“İsmail Kösen 1969 İnegöl doğumlu, İnegöl Endüstri Meslek Lisesi Teknik Lise mezunuyum. Başarılı bir öğrenim hayatım olmasına rağmen yaşamın getirdiği koşullar nedeniyle yüksek öğrenimime devam etmedim. Ticaret hayatına atıldım. Aile mesleğimiz olan lojistik işini babamdan devraldım. Lojistik alanda hem ilçemize, hem de Bursa´mıza ekonomik alanda çok faydalar sağladık. 2000´li yılların başlarında turizm acenteliği, sigorta acenteliği, akaryakıt istasyonu ve yedek parça teknik servis kurduk. 35 yıldır iş hayatının bir fiil içerisindeyim. Birçok mesleki başarılarımız oldu. İnegöl´e katkılarımız oldu. Mesleğini severek yapan mutlu bir ailesi olan 2 çocuk babası, İnegöl´de yaşayan bir kardeşinizim.”

Daha önce siyasette aktif olarak görev aldınız mı? Sizi AK Partili yapan en önemli sebep nedir?

REİSE BAŞINDAN BERİ GÖNÜL VERMİŞLİĞİM VAR

Ben demokrat bir aileden geliyorum. Benim ailemde devlete hizmet etmiş, devletimizin yüksek kademelerinde bulunmuş aile büyüklerimiz var. Bakan ve başbakan yardımcılığı yapan dayılarımız var. Siyaset kanımızda var bizim işimizde var. 1999 seçimlerinde rahmetli Nihat dayı ile beraber, Demokrat Türkiye Partisinde il genel meclisi adayıydım. Rahmetli dayımız belediye başkan adayıydı onunla birlikte siyasi tecrübemiz oldu. Doğru yol Partisinden ayrılan büyük bir ekiple beraber, güzel bir seçim yürüttük. Fakat 1999 yılındaki koşullar ve partimizin o gün ki koşullarından dolayı barajı geçemeyen bir partiydi bizde görev alamadık. Reisle gönüldaşlığımız var başından beri. Reis İstanbul Belediye başkanıyken İnegöl de küçük bir miting yapmıştı. O mitingden buyana kendisini takip ederim severim ve  gönül veririm. Birde özel bir durum daha var. Dayım Cahit İleri ile Reisimizin birlikte mesaileri var o zamanlar bize reisin arkasında durun demişti. Buda dayımızdan bize aile mirasıdır. AK Parti ile yolumuz 2009 şubat ayında kesişti. O zaman İlçe Başkanımız Bülent Temelli´ydi. Yani 2009 şubat ayından buyana AK parti üyesiyim. İş hayatımın yoğunluğundan dolayı parti içerisinde aktif görev alamadım. Bir dönem İTSO da yöneticilik yaptım. Şuanda Ticari hayatımda çocuklarımın işimin başına gelmeleri ekibin artmasıyla  siyasete vakit ayırabilecek, zamanımı ayırabilecek bir noktadayım bu sebepten belediye başkanlığı görevine talibim.”

Aday gösterildiğiniz de nasıl bir ekiple yola çıkmayı planlıyorsunuz? Kriterleriniz neler olacak. Ekibinizde sürpriz isimler olacak mı?

SÜRPRİZ İSİMLER OLACAK

“Ben yapım gereği bir işi sonuna kadar götüren biriyim, hiçbir işi yarı yolda bırakmadım. İnegöl´deki tanınmış simam, iş hayatında biriktirdiğim iş dostlarım, benim tüm siyasi görüşüme sahip insanlar. İçlerinde diğer partilerde görev alan insanlar bile var, ama gönüllerinin benimle birlikte olduğuna inanıyorum. İnegöl´de yüksek seviyede oy alabilecek bir ekip planladım. Bu ekibi görenlerin doğru bir ekip diyeceğine inanıyorum.”

İnegöl Büyük bir ilçe ciddi sorunları var. 1 Nisan sabahı koltuğa oturduğunuzda İnegöl´ü bilgi, birikim ve tecrübelerinize güvenerek hiç yabancılık çekmeden yönetirim diyebiliyor musunuz?

Kesinlikle hiç şüphem yok.  buna gönülden İnanıyorum. Çünkü ben 35 yıllık iş yaşamımda, Dünyayı Gezmiş bir adamım, çok meraklı  bir adamım. Iş amacıyla da gitsem O şehrin çatısı nasıl evleri nasıl, Yolu nasıl fabrikaları nerede , Ulaşım araçları neler, Bunlara dikkatle izlerim ve cebime koyarım.

İsmail Kösen, İnegöl´ün en önemli sorunları olarak neleri görüyor? İş başına geldiğinizde önceliğiniz hangisi olacak.

İNEGÖLLÜ İNEGÖL´E SAHİP ÇIKACAK

“İnegöl´de ilk yapacağım İnegöl´ün ruhunu oluşturmak olacak. İnegöllü İnegöl´e sahip çıkacak. 35 tane zabıta ile O işi çözemezsiniz. Bütünşehir planı var kafamda. Örnek verecek olursak, İnegöl´ün en önemli sorunların başında trafik sorunu geliyor. İnegöl´deki trafik sorunu çözmek sihirli değnek gerektiren bir şey, Burada ne kadar trafik uzmanı çalıştırırsanız çalıştırın,  ne kadar tek yön yaparsanız yapın, İnegöl´ün trafik sorunu bitmez. Çünkü İnegöl  kalkınan bir şehir, Refah seviyesinin çok yüksek olduğu insanlardan oluşan bir şehir. Bir evde iki araba 3 araba var. O yüzden bu sorunu çözmek gerçekten çok zor. Burada iş yine İnegöl de yaşayan vatandaşa düşüyor. yani yapılması gereken  her aileden bir arabayla trafiğe çıkmak olacak. Yine tüm dar sokaklarda tek yön  çift yön uygulaması yapmak istiyorum. nasıl olacak uygulama  haftanın tek günleri bir bankette, çift günleri bir bankette olacak şekilde uygulanacak. Peki, nasıl denetlenecek, derseniz Halk Kendisi denetleyecek bu sistemi. Mesela İngiltere´de olduğu gibi insanların bilinçlendirip, kapımın önü benim kapımın önü mantığı ile herkes kendi kapısının önünden sorumlu olacak. Eğer o gün park yasağı varsa ev sahibi fotoğrafını çekip yetkilileri gönderecek  ve o plakaya yetkililer cezai işlem uygulayacak. O uygulanan cezanın belli bir kısmı da fotoğrafı çekip gönderen kişinin çöp vergisinden vs düşülür. “

 

17 belediye başkan aday adayı var. Bu adaylar içerisinde şansınızı nedir?

ŞANSIMI FARKLI GÖRÜYORUM

“Arkadaşlarımın hepsinin hedeflerine  saygı duyuyorum. Ama ben aykırı bir insanım.Farklı özellliklere sahibim. Ondan dolayı da kendi şansımı da farklı görüyorum. Ak parti aday belirlerken kriterleri var. Bu kriterlerin içerisinde farklı özellikleri olan insanlar var. Yani AK Parti derse ki ben inegöl´de ben renkli bir kişilik istiyorum. İnegöl´ün tamamından oy getirebilecek bir aday istiyorum. İnegöl´de aktif bir adam arıyorum. İnegöl´ü yönetirken ufku geniş bir adam arıyorum diyorsa. İsmail Kösen en şanslısı.”

İnegöl Belediye Başkan adayını belirleyecek olan irade 17 aday içerisinde İsmail Kösen´i niçin tercih etmeli, yine ilçe halkının aday gösterildiğinizde niçin size oy vermeli?

ÖNCE İNEGÖL´ÜN MENFAATİ GELİR

“İnegöl´ün yıllardan beri ihtiyacı olan il olma arzusunu ben şu şekilde çözeceğime inanıyorum. Belki plaka numaramız olmaya bilir. Belki kaymakamlık tabelamızda valilik yazmayabilir. Ama içlerinin il statüsünde yönetilmesini sağlayacağıma inanıyorum. İstekleri ve beklentileri şehrime getirmeye mücadele edeceğim. Yani kaymakamımızın altındaki personeli, vali yardımcısı gibi çalıştıralım görevlendirelim. Ya da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü gibi tahsis edelim. Yani burada plaka önemli değil, birimlerimizin elini güçlendirelim. Yani benim elimde yeterli emniyet gücüm var ise, yeterli sayıda öğretmenim var ise, yeterli imkânlarım var ise devletten yeterli ekonomik paydayı alabiliyorsam, İl olmuş olmamış, plaka 82 olmuş olmamış çok önemli değil bence. Ve ben bunları Büyükşehir´imizden Ankara´dan çatır çatır isterim. Yani bu iş kibarlıkla olmaz. Bursa´da Alinur Başkan oldu. Allah kolaylık versin Allah yar ve yardımcısı olsun. Tabi ki yanındayız ama kusura bakmasın, ben ilk önce İnegöl´ün menfaatini düşünürüm. Çünkü İnegöl bunu hak eden bir şehir”.

Aday gösterildiğinizde, sizi ön plana çıkarak olan nedir, hangi söylem ve projelerle halkın karşısına çıkacaksınız?

“ÖNCE AYNAYA BAKTIM…”

“Evde koltukta otururken ben belediye başkanı olayım diyerek olmuyor bu işler. İlk önce bir aynaya baktım, ben kimim diye sonra yola çıktım. Yola çıkmadan önce de siyaseten danışmam gereken yerlere de danıştım. Bakan seviyesinde İnegöl vekilimizle birlikte, siyasi büyüklerimizden istişarelerde bulundum. Bunları kamuoyuyla paylaşmadım, hiçbir fotoğrafımı da paylaşmadım. Neden? Bu benim tarzımla alakalı bir şey. İsmail Kösen ismi, İsmail Kösen cv si reisimizin masasına konuldu. Bundan gayet eminim.”

Aday gösterilmezseniz, belediye meclis üyeliği ya da başka siyasi görevler teklif edilirse, görev alır mısınız?

TEK HEDEFİM BELEDİYE BAŞKANLIĞI

“Ben başkanlığa adayım. başkalığa adayken de bir mevkii olmaksızın, teşkilatın her yerine yardımcı olacağım. Meclisi üyeliği gibi bir düşüncem yok. Ben sadece belediye başkanlığına adayım.”

Aday olur ve seçilirseniz, nasıl bir belediye başkanı olacaksınız. İnegöl halkını nasıl bir belediye başkanı bekliyor.

 “ İnegöl halkına mütevazi, ağabey kardeş, halk adamı, halkın sevgilisi bir başkan olmak istiyorum. Mesela İnegölspor stadındaki şeref tribünü tabelasını indirip oraya halk tribünü tabelasını asacağım.”

İnegöl için ne gibi hayalleriniz var? Hangi büyük projeyi İlçemize kalıcı bir eser olarak bırakmayı planlıyorsunuz?

EFSANE BAŞLAN OLMAK İSTERİM

“Ben İnegöl´e efsane bir başkan olmak istiyorum.İnegöl´ün en az 50 – 100 yıl kendisinden bahsettiren bir başkan olarak halkın gözünde yerimi almak istiyorum. Halkın ,İsmail Kösen diye bir vatandaş çıktı bu şehire güzel hizmetler verdi demesini istiyorum. İnegöl ile ilgili iddiam şu; refah seviyesi yüksek belli iş adamlarının şehrin kenarlarına örnek projelerle ,villalar müstakil evler tarzında şehirden biraz uzaklaşmanın önünü açacak uydu kentler yapmak şeklinde bir projem var. Şehri genişletmek anlamında böyle bir projem var. Sosyal anlamda İnegöl ‘ü geliştirmemiz lazım. Bayan nüfusumuzla ilgili ciddi projelerim var. Çünkü ben toplumlarının gelişmesinde ki en büyük etkenin annelerimizden kızlarımızdan olacağına inanan bir insanım. Yine raylı sistem ile ilgili projem var. Ama ben bu projenin efsane bir proje olduğuna inanmıyorum.”

 

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı açıklandı. Eski Başkanımız Alinur Aktaş´ın adaylığını nasıl değerlendiriyorsunuz.

TUTTUĞUMU KOPARAN BİR BAŞKAN OLACAĞIM

“Alinur Aktaş bey´in Allah yolunu açık etsin. İnegöllü olmasından dolayı sevinçliyim. Tanış olmamızdan dolayı da sevinçliyim. Tabi tanıdık olmanın avantajı olduğu kadar, dezavantajı da var. Eğer belediye başkanı olursam çok mütevazi olamayacağım Alinur bey´e, çünkü benim için İnegöl çok önemli. Tuttuğumu kopartırım diye düşünüyorum. Tabi ki bu söylemlerimin de yanlış anlaşılmasını da istemiyorum haddimizi aşmadan İnegöl için ne gerekiyorsa yapmak istiyorum.”

Son olarak ilçe halkına ve teşkilat mensuplarına ne mesaj vermek istersiniz?

BU ŞEHRE DEĞER KATACAĞIZ

İnegöl İlçe Teşkilatımıza ve Bursa İl teşkilatımıza söylemek istediğim şu; İsmail Kösen ile İnegöl İlçe Teşkilatı kazanır, Bursa İl teşkilatı kazanır. Ben teşkilatımın daha başarılı olması yönünde iyi bir adayım, iyi destek veririm. Teşkilatımın böyle görmesini isterim. Teşkilatımızında çok kısa sürede beni seveceğine adım gibi de eminim. İnegöl halkına mesajım şu; çok hızla gelişen bir şehir olmasından dolayı beklentileri de yüksek bir şehir, bu beklentilerimizi sağlamak için güçlü bir başkana ihtiyaç var. Biz bu şehri birlikte yöneteceğiz,birlikte bu şehre değer katacağız. Çünkü kimse tek başına hiçbir şey değildir.

 

 

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Önce İnegöl Menfaati Gelir
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yeniden Refah´ta kongre heyecanı ADİL BİR DÜNYA İÇİN…
Yeniden Refah´ta kongre heyecanı ADİL BİR DÜNYA İÇİN…
Yeniden Refah Partisi 1. Olağan Büyük Kongresi´ni 17 Kasım 2019 Pazar günü saat 09.00 Ankara (Arena) Spor Salonunda gerçekleştirecek.
Askere selam harekata devam
Askere selam harekata devam
İki yüzlü batılılara inat bir selamda gazeteci Şerif Gürbaş´tan
Fidan Dönemi Resmen Başladı
Fidan Dönemi Resmen Başladı
Fikret Fidan Başkanlığında kurulan İYİ Parti İnegöl İlçe teşkilatı yeni yönetimi resmi olarak göreve başladı.
Bursa´nın nabzı kültür sanat ile atacak
Bursa´nın nabzı kültür sanat ile atacak
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Büyükşehir Belediyesi tarafından planlanan ‘2019 – 2020 Kültür – Sanat´ faaliyetlerini tanıtarak, yeni sezonda Bursa´nın nabzının, kültür ve sanatla atacağını söyledi.
CHP 96 YAŞINDA
CHP 96 YAŞINDA
Cumhuriyet Halk Partisinin Kuruluşunun 96. Yıl dönümü münasebetiyle yazılı bir açıklama yapan CHP İnegöl İlçe Başkanı Necmi Demir, “CHP, Cumhuriyetimizin kurucu değerlerinin yılmaz savunucusudur.”dedi.
Boşanma rakamları katlanarak artıyor
Boşanma rakamları katlanarak artıyor
Saadet Partisi İlçe Başkanı Hasan Eroğlu, “Aile mefhumu ve kurumu kasten tahrip edilmektedir. Bunun en büyük sebeplerinden birisi Batı menşeli çözümler aramamızdır.”dedi.
Eroğlu´dan Kurban Bayramı mesajı
Eroğlu´dan Kurban Bayramı mesajı
Saadet Partisi İnegöl İlçe Başkanı Eroğlu yayınladığı Kurban Bayramı mesajında, "Bizi biz yapan ortak değerlerimize sarıldıkça aşamayacağımız hiçbir engel yoktur. Bayramlar bu manevi değerlerin güçlendirilmesi ve kardeşlik duygularının pekiştirilmesi için birer fırsattır" dedi.
İnegöl Protokolünden Ankara Çıkarması
İnegöl Protokolünden Ankara Çıkarması
Ak Parti Bursa Milletvekili Av. Vildan Yılmaz Gürel, İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, Ak Parti İnegöl İlçe Başkanı Mustafa Ersan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican Ankara´da bakanlar ve bürokratlar ile görüştü. Milli Eğitim Bakan, Gençlik ve Spor ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlarının üçüyle de aynı gün gerçekleştirilen program yoğun geçti.
Akşener´e İnegöl´den ağır eleştiri
Akşener´e İnegöl´den ağır eleştiri
İnegöl Ülkü Ocakları Başkanı Alpaslan Demir yaptığı yazılı açıklamada İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener´in sözlerini ağır cümlelerle eleştirdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Bursa´da...
Cumhurbaşkanı Erdoğan Bursa´da...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul-Bursa-İzmir Otoyolu ve Bursa Şehir Hastanesi açılışını gerçekleştirdi. Erdoğan hızlı tren ile ilgili de en kısa zamanda tamamlanacağı müjdesini verdi.
Başkan Aktaş, Muhtarlarla Buluştu
Başkan Aktaş, Muhtarlarla Buluştu
Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 2020 yılından itibaren uygulanmaya başlanacak stratejik plan öncesinde Bursalı muhtarlarla bir araya gelerek görüş alışverişinde bulundu.
“Sahada Kazanılmış Bir Zaferin Masada Teyidi”
“Sahada Kazanılmış Bir Zaferin Masada Teyidi”
Demokrat Parti (DP) İlçe Başkanı Murat Balakuş, Lozan Antlaşması´nın 96´ıncı yılı münasebetiyle bir yazılı basın açıklaması yayımlayarak; “Lozan Antlaşması, sahada kazanılmış bir zaferin masada teyidi, Türkiye Cumhuriyeti Devleti´nin, Türk Milleti´nin hürriyetinin tescilidir.” Dedi
Başkan Aktaş: Bu tehditten kurtulacağız
Başkan Aktaş: Bu tehditten kurtulacağız
Bursa´da kaçak yapıların yıkılmasını ve inşaatı yapan müteahhit ile firmaların cezalandırılmasını öngören karar, Büyükşehir Belediye Meclisi´nde oy birliğiyle kabul edildi.
Milli Değerlere Bağlılığımı Kimse Tartışamaz
Milli Değerlere Bağlılığımı Kimse Tartışamaz
Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ‘30 Ağustos bahane edilerek´ kendisi hakkında atılan iftiralara Büyükşehir Belediye Meclisi´nden cevap verdi.
Kaçak Yapıya Müsaade Edilmeyecek
Kaçak Yapıya Müsaade Edilmeyecek
Encümen toplantısında kaçak yapılarla ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Alper Taban, “Şimdiden ifade etmek istiyorum, vatandaşlarımızla bu konuda lütfen karşı karşıya gelmeyelim. Çünkü buna müsaade etmeyeceğiz. Kaçak yapı, hangi yönden ele alırsanız alın hiçbir legaritesi olmayan bir konudur. Savunulacak, tartışılacak bir konu değildir” dedi. Taban, imar barışına yapılan bazı başvuruların da 31 Aralık 2017 sonrası yapılan yapılar olduğunun tespit edildiğini ifade ederek bunlarla ilgili de gerekli adımları atacaklarını söyledi.
Festivalde Tepki İçin protokolü Terk ettiler
Festivalde Tepki İçin protokolü Terk ettiler
Geçtiğimiz Pazar günü İnegöl Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Yaban Mersini Festivali´nde CHP Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal´a siyasi nezaketsizlik yapıldığını iddia eden CHP İlçe Başkan Vekili Yasemin Soydan ve Yöneticileri tepki için protokolü Terk ettiler.
CHP´den 30 Ağustos tepkisi
CHP´den 30 Ağustos tepkisi
CHP İlçe Başkan Vekili Yasemin Soydan, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş´ın 30 Ağustos´a ilişkin sözlerini eleştiren bir açıklama yaptı.
“Hassasiyet Noktamızı Kimse Sınamasın”
“Hassasiyet Noktamızı Kimse Sınamasın”
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “30 Ağustos halkı ilgilendirmiyor” şeklindeki sözlerin de tamamen çarpıtma olduğunu belirterek, “kimse milli manevi hassasiyet noktamızı sınamaya kalkmasın.”dedi.
Var Ol Kıbrıs, Cumhuriyetinle
Var Ol Kıbrıs, Cumhuriyetinle
DSP İnegöl İlçe Başkanı Halil Büyükışıklar, Kıbrıs Barış Harekâtının 45.yıl dönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.
Muhtarlar Boğazova´da toplandı
Muhtarlar Boğazova´da toplandı
İnegöl İlçe Kaymakamlığı ve İnegöl Muhtarlar Derneği öncülüğünde kırsal mahallelerin sıkıntılarını dile getirildiği bölgesel toplantılara Boğazova´da start verildi.
İYİ Parti´de Fidan Dönemi Resmen Başladı
İYİ Parti´de Fidan Dönemi Resmen Başladı
İYİ Parti´de işlerinin yoğunluğundan dolayı İlçe Başkanlığından ayrılan Eray Soral´ın yerine atanan Hakkı Soyuak´ın da başkanlıktan ayrılmasının ardından Genel Merkez Fikret Fidan´ı İYİ Parti İlçe Başkanlığına atadı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ