Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
“Önemli Olan İnegöl´ün Kalkınmasıdır”
Muhtarlara yönelik düzenlenen buluşmada yerel seçimlere dikkat çeken İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, “Önümüzde seçimler var devam eden veya yeni muhtarlar, Başkanlar olur fark etmez ama önemli olan İnegöl´ün vakit kaybetmeden kalkınmasıdır” dedi.
Tarih: 30.11.2018 09:35:23

19 Ekim tarihinde kutlanan Muhtarlar Günü´nde İnegöl Muhtarlar Derneği Başkanı Resul Kayman´ın resmi törenler sırasında rahatsızlanması nedeniyle ertelenen muhtarlar günü yemeği, bugün gerçekleştirildi. İnegöl Belediyesi tarafından düzenlenen yemeğe; Kaymakam Şükrü Görücü, Belediye Başkanı Alper Taban, Başkan Vekili Turgay Yel, Başkan Yardımcıları Adil Kansu, Gülhan Şahin ve Eşref Yiğit, Jandarma Komutanı Binbaşı Ferruh Maden, Emniyet Müdürü Ramiz Erçetin, Muhtarlar Derneği Başkanı Resul Kayman ve 116 mahalle muhtarı katıldı.

MUHTARLARIN İSTEKLERİNİ İLETTİ

Yemekle başlayan toplantıda, yemeğin ardından İnegöl Muhtarlar Derneği Başkanı Resul Kayman kısa bir konuşma yaptı. Kayman, “Bu ortamın oluşmasını sağlayan ve muhtarlarımıza gösterdikleri ilgi alakadan dolayı Kaymakamımıza ve Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Burada muhtarlarımızdan gelen şikayet ve istekleri de iletmek istiyorum. Mahallelerimizde hizmet yaparken uygunsuz durumları ilgili kurumlara aktardığımızda, gelen kişiler şikayetin muhtardan geldiğini belirtiyor. Bu da bizleri zor durumda bırakıyor. Bu konuda daha duyarlı davranılmasını istiyorum” dedi.

İNEGÖL´DE UYUM İÇERİSİNDE ÇALIŞIYORUZ

Ardından Jandarma Komutanı Binbaşı Ferruh Maden ile Emniyet Müdürü Ramiz Erçetin kısa birer selamlama konuşması gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Alper Taban da muhtarlara hitaben yaptığı konuşmada 19 Ekim Muhtarlar Gününü yeniden kutlayarak; “İnegöl´de hepimiz uyum içerisinde çalışıyoruz. Başta Muhtarlar Derneği Başkanımız olmak üzere, yönetimi, mahallelerinizde sizler ve oluşturmuş olduğumuz sistemle sizlerin bizlerle olan irtibatını güçlendirmeye çalıştık. Biliyorsunuz Kırsal Kalkınma Müdürlüğümüz var, yine Başkan Yardımcımız Eşref Yiğit özellikle kırsal mahallelerimizle yakından ilgileniyor, merkez mahallelerimizde Gülhan Hanım aracılığıyla irtibatları sağlıyoruz. Bu kıymetli Başkanımız Alinur Aktaş döneminde de böyleydi. Bugün de yine aynı şekilde daha neler yapabiliriz, verdiğimiz sözlerin üzerine ilaveler, eksik işleri nasıl tamamlarız gibi sürekli çalışıyoruz” dedi.

ÖNEMLİ OLAN İNEGÖL´ÜN VAKİT KAYBETMEDEN KALKINMASI

Yapılan buluşmanın iki konu başlığı olduğuna dikkat çeken Başkan Taban; “Bugün aslında iki konu başlığımız var. Birincisi Muhtarlar Gününde yarım kalan bir yemeğimiz vardı hem onu icra etmiş oluyoruz, beraberinde de Kaymakamımız göreve gelir gelmez mahallelerimizi ziyaret etti. Bugün de burada muhtarlarımızla hep birlikte toplanıp istişareler yapalım istedik. Önümüzde seçimler var devam eden veya yeni muhtarlar, Başkanlar olur fark etmez ama önemli olan İnegöl´ün vakit kaybetmeden kalkınmasıdır. Şehrimle ilgili bana sorulduğunda, bu şehirde en çok ne görmek istiyorsunuz dediğinizde; parmakla gösterilen bir şehir arzu ediyorum. İnegöl´ü çok özel bir şehir haline dönüştürmek istiyorum. Bunu başarabilirsek el birliği ile bu sinerjiyi yakalayabilirsek tüm eksiklerimizi gideririz. Eksiklerimizin ne olduğunu gayret iyi biliyoruz. Dirsek teması halindeyiz, sürekli mesai yapıyoruz. Yapılan tüm işlerden haberdarız. Ben inanıyorum ki önümüzdeki 5 yıllık zaman diliminde İnegöl´deki tüm mahallelerimiz çok daha güzel hale gelecek. Bunun gerçekleşeceğini şimdiden görebiliyorum. Burada ilk temas noktası olarak vatandaş size uylaşıyor. Bunun öneminin farkındayız. Vatandaş sizlere sorunlarını iletiyor sizler de ilgili kurumlara bunları iletiyorsunuz. Ben sizlere çalışmalarınızda başarılar ve kolaylıklar diliyorum. El ele vererek pek çok şeyin üzerinden geleceğimizi ifade etmek istiyorum” ifadelerinde bulundu.

İNEGÖL´Ü İLERİYE GÖTÜRMEK İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ

Toplantıda son olarak Kaymakam Şükrü Görücü bir konuşma yaptı. Görücü, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Bugün Belediye Başkanımızın katkılarıyla bir araya geldik. Sizleri mahallelerinizde de ziyaret edip gördük ancak burada hep birlikte bir araya gelelim istedik. Toplantımızın hayırlara vesile olmasını arzu ediyorum. Biz Ekim ayı ortalarında göreve başladık. Göreve başladığımız günden bu yana da özellikle kırsal ağırlıklı olmak üzere 90´ın üzerinde mahallemizi gördük. Mahallelerimizi yerinde gördük çünkü görev yaptığın yeri tanımazsan orada başarılı olma şansın yok. Bu benim anlayışımdır. Belediyemiz, devletimiz çok güzel işler yaptığı gibi eksik yönlerimiz de var. Bu eksiklikleri de birlikte gidermek için belediyemiz, diğer kurum ve kuruluşlarla İnegöl´ü ileriye götürmek için mücadele edeceğiz. Burada vatandaşın ilk müracaat noktası mahalle muhtarları olarak sizlersiniz. Devletle vatandaş arasındaki ilk müracaat muhtarlardır. Bizim her bir mahalleye bir polis ya da jandarma verme imkanımız yok. İşte muhtarların görevi burada başlıyor. Siz müracaat ettiğinizde bir kuruluş sizin taleplerinizi anında cevaplamıyorsa, işte o zaman biz devreye gireriz. Bizim birinci önceliğimiz vatandaşın huzur ve güvenliğinin sağlanmasıdır.”

EN YAŞLI, EN GENÇ VE EN UZUN DÖNEM GÖREVDE OLAN MUHTARLARA PLAKET VERİLDİ

Konuşmaların ardından muhtarlarla soru cevap şeklinde devam eden toplantının sonunda, İnegöl Belediyesi tarafından İnegöl´ün en genç muhtarı olan Karalar Muhtarı Fatih Akar´a, en yaşlı muhtar olan Çitli Mahallesi Muhtarı Mustafa Yılmaz´a ve 35 yıldır muhtarlık görevini sürdürerek şehrimizin en uzun dönem muhtarlık yapan ismi olan Mesudiye Mahallesi Muhtarı İlhan Aydemir´e plaket takdim edildi. Ayrıca tüm muhtarlara İnegöl Belediyesi tarafından hediyeler verildi.

 

Haber ve Fotoğraf: Osman GÜRBAŞ
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Önemli Olan İnegöl Kalkınmasıdır
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Bursa´da tanzim satışlar başladı DARISI İNEGÖL´E
Bursa´da tanzim satışlar başladı DARISI İNEGÖL´E
Son dönemde sebze meyve fiyatları üzerinde yaşanan spekülatif fiyat artışları karşısında vatandaşların mağdur olmaması amacıyla hükümet politikası olarak gündeme gelen tanzim satış uygulaması Bursa´da ilk etapta üç noktada başladı.
2019 Yılı için projelerini açıkladı
2019 Yılı için projelerini açıkladı
Gazelli Gürcü Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı İsmail Bayrak ve yönetimi düzenlemiş oldukları kahvaltılı basın toplantısında 2019 yılı için hazırladıkları projeleri açıkladılar.
Başkan Taban, Cami Cemaatiyle Buluştu
Başkan Taban, Cami Cemaatiyle Buluştu
İnegöl Belediyesi´nin her hafta Cuma sabahı farklı bir camide düzenlediği “Bereket Sofrası Halk Günleri” etkinliği, bu hafta Hacı Yusuf Şahin Camisinde kuruldu.
AFETLER KAPIMIZDA
AFETLER KAPIMIZDA
İnegöl Doğal Afetler Arama Kurtarma Ekibi İNDAK, 13 Şubat 2019 Çarşamba günü Nene Hatun Kız Meslek Lisesinde öğrencilere yönelik "Afetlere Hazır Olma" semineri düzenledi
“E-Devlet Uygulamasında Bursa´da İlk Sıradayız”
“E-Devlet Uygulamasında Bursa´da İlk Sıradayız”
Bilgi İşlem Müdürlüğünün 2018 yılı içerisinde gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban Bilgi verdi.
Belediyeden Refah Sokakta Temizlik Operasyonu
Belediyeden Refah Sokakta Temizlik Operasyonu
Belediyeden Refah Sokakta Temizlik Operasyonu
Çiftçilere Meyvecilik Eğitimi Verildi
Çiftçilere Meyvecilik Eğitimi Verildi
Belediyesi´nin kış sezonunu verimli geçirebilmek adına başlattığı çiftçi eğitim seminerleri kapsamında Kıran Mahallesinde ‘Meyve Hastalıkları ve Zararları´ konulu eğitim verildi. Eğitime bayan çiftçilerin ilgisi de yoğun oldu.
Ek gösterge yeniden umut oldu
Ek gösterge yeniden umut oldu
Eğitim Bir-Sen İlçe Başkanı Sinan Aktaş, sendikal mücadelede önemli kazanımlar elde etmek için mücadelelerinin devam ettiğini açıkladı.
 HAYDİ, SENDE ÖYKÜ İÇİN UMUT OL
HAYDİ, SENDE ÖYKÜ İÇİN UMUT OL
İnegöl Belediyesi, “Öykü Arin´e ve tüm lösemili çocuklara umut ol” sloganıyla kan bağış kampanyası düzenledi.
Dünya Hayvanlarla Anlamlı
Dünya Hayvanlarla Anlamlı
İnegöl Belediyesi, Bursa İl Hayvanları Koruma Kurulu´nun 2019 yılı ilk toplantısına ev sahipliği yaptı.
Çelik, sözünü tutu
Çelik, sözünü tutu
İnegöl Ziraat Odası´nın katkıları ile ilçemizdeki çiftçiler, İzmir Fuarı´nı ziyaret etti.
YENİCE KÖPRÜLÜ KAVŞAĞINA ALTERNATİF YOL AÇILIYOR
YENİCE KÖPRÜLÜ KAVŞAĞINA ALTERNATİF YOL AÇILIYOR
İnegöl Belediyesi, Yenice köprülü kavşağının Akhisar istikametinde Yeni İnegöl bölgesine ulaşımı sağlayan caddeye giriş için alternatif bir yol açmak için çalışmalara başladı. 600 metre uzunluğundaki yolda çalışmalar sürüyor.
“Beşikten mezara hizmet ediyoruz”
“Beşikten mezara hizmet ediyoruz”
Belediye Başkanı Alper Taban, gerekli özen ve itinayı göstererek sosyal belediyeciliğin gerektirdiği tüm imkânları vatandaşlara sunduklarını söyledi.
Yaralı Şahin´e Ziraat Odası Sahip Çıktı
Yaralı Şahin´e Ziraat Odası Sahip Çıktı
Hasanpaşa mevkiinde bir aracın çarpması sonucunda yaralanan şahine İnegöl Ziraat Odası yaralı şahine sahip çıktı.
İnegöl´de bir araya geldiler
İnegöl´de bir araya geldiler
1954 ila 1980´li yıllar arasında Kayseri´de Kayseri Hava İndirme Tugayında Komanda olarak vatani görevini yapan askerlerden oluşan Erciyes Mavi Kartalları Dayanışma Yardım ve Kültür Derneğinin üyeleri 45 yıl sonra İnegöl´de bir araya geldiler.
İsaören doğalgaza kavuştu
İsaören doğalgaza kavuştu
İNGAZ Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalarla İnegöl´ün bazı kırsal mahalleleri doğalgaza kavuşmuştu. Doğalgaza kavuşan son kırsal mahalle ise İsaören oldu.
İNDAK kış kampını tamamladı
İNDAK kış kampını tamamladı
İnegöl Doğal Afetler Arama Kurtarma Ekibi (İNDAK), 2 günlük kış kampını tamamladı. 16 kişilik ekip, zorlu şartlarda gerçekleştirdiği kampta, başarılı çalışmalarıyla adeta şov yaptı
Mehmetçikten annelere teşekkür
Mehmetçikten annelere teşekkür
İnegöllü annelerin el emeği göz nuru ile örüp, ülkemizin farklı bölgelerinde vatani görevlerini yapan Mehmetçiklere gönderdiği boyunluklar için, Mehmetçiklerden teşekkür mektubu geldi.
Başkan Taban, “hayallerim müthiş”
Başkan Taban, “hayallerim müthiş”
İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban önümüzdeki 5 yılda kaldırımıyla, tretuvarıyla, yeşil alanlarıyla, çocuk oyun alanlarıyla müthiş bir İnegöl´ü hayal ettim. İnşallah bunu da hayata geçirmek istiyoruz.”dedi.
Seyyarlara izin verilmeyecek
Seyyarlara izin verilmeyecek
Belediye Başkanı Alper Taban, Halk sağlığını tehlikeye düşüren açık ve seyyar olarak satış yapanlara kesinlikle izin verilmeyeceğini söyledi.
Şubat Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
Şubat Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
İnegöl Belediyesi´nin Şubat ayı olağan meclis toplantısında 16 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.