Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
“Öneri ve eleştiriye açığız”
Belediye Başkanı Alper Taban, saha ekibinin çalışmaları sonucunda gelen talepler üzerine çarşı esnafıyla istişare toplantısı düzenledi. 70 esnafın katıldığı toplantıda; çarşı esnafının beklentileri, talep ve önerileri ile Başkan Taban´ın bölgeye ilişkin projeleri görüşüldü.
Tarih: 8.3.2019 12:02:34

İnegölBelediye Başkanı Alper Taban, saha ekibinin yaptığı çalışmalarda vatandaşlardan gelen talep üzerine çarşı esnafıyla bir araya geldi. Kent Müzesi Konferans Salonunda düzenlenen istişare toplantısına 70 çarşı esnafı katılım gösterdi.

Ortak Aklı Çalıştırabilirsek Fark Oluşturacak Adımları Atarız
Toplantının açılışında bir konuşma yapan Başkan Taban, “Bugün sizlerle bir araya gelme fırsatını yakaladık. Çarşı esnafımızla biraz sohbet etmek, istişare etmek istedim. Biliyorsunuz 16 ay oldu göreve geleli. 16 aydır vatandaşı dinlemeye, beraberinde önerileri ve eleştirileri toplamaya çalıştık. Bunların analizlerini yaptık. Gönül rahatlığıyla şunu söyleyebilirim; benim aklım bana yeter ama şehrin ortak aklını çalıştırabilirsek fark oluşturacak adımları atabiliriz. Dolayısıyla çarşı bölgesiyle alakalı da hayata geçirebileceğimiz çalışmalar mutlaka var. Biz çarşımızda, İnegöl´ümüzün merkezinde sizin gözünüzden eksiklerimiz neler onları öğrenmek istiyoruz. Saha ekiplerimiz ziyaretler yapıp görüşmeler gerçekleştiriyor” dedi.

Öneriye de Eleştiriye de Açığız
Çarşıda dernekleşmeyle ilgili çalışmalar olduğunu kaydeden Taban, “Böyle bir talep olduğunu biliyoruz. Dernekleşme olursa talepler ve çalışmalar daha kolay ilerleyebilir diye düşünüyoruz. Burada sizlerden talep ve önerilerinizi, şikâyetlerinizi dinleyerek bunları nasıl olgunlaştırırız, nasıl hayata geçiririz noktasında çalışacağız. Zamanında bölgede bir yenilenme, düzenleme çalışmaları yapıldı. Bölgenin aktivitesini arttırabilmek adına bir şeyler yapıldı. Lakin konjektür her an değişebiliyor. Örneğin aydınlatmaların eksik olduğuna dair çok fazla bildirim alıyoruz. Çarşımızda nasıl bir çalışma yapılabilir, neler gereklidir bunları sizlerden dinleyebilmek adına bugün sizleri davet ettik. Bu öneri de olabilir, eleştiri de olabilir hiç fark etmez. Hepsine açık olduğumu ifade etmek istiyorum. Gönül rahatlığıyla düşüncelerinizi ifade edebilirsiniz. Buradan çıkacak sonuçları da hayata geçirme adına ekiplerimizle birlikte çalışacağız” diye konuştu.

115 Firmayla Anket Yapıldı
Başkan Taban, geride kalan 16 aylık süreyi ağırlıklı olarak vatandaşları dinleyerek geçirmek istediklerini de vurgulayarak şöyle devam etti: “Elimizde çok güncel bilgiler var. Örneğin; çarşı bölgemizde 84 firmadan bizlere dernek kurulmasıyla ilgili talep gelmiş. 60 firmadan çevre düzenleme ve peyzaj, ışıklandırma ve tabelalarla ilgili 43 firmamız talepte bulunmuş, 24 firma trafikle ilgili görüşlerini bildirmiş. Bunlar bayramlarda çarşının trafiğe kapatılması, bisiklet ve motosikletlerin çarşıya girmesi gibi… Benzer şekilde devam eden öneri, eleştiri ve şikâyetler var elimizde. 115 firmamızı ziyaret ettik.”

Konuşmanın ardından istişare toplantısı soru cevap şeklinde devam etti. Çarşı esnafı sırasıyla söz alarak sorunlarını, sıkıntılarını, öneri ve taleplerini iletti. Başkan Taban yeni döneme ilişkin çalışmalarda yer alan bazı projeleri burada esnafla paylaşırken, yapılaması istenen diğer hususlara ilişkin de notlar alınarak değerlendirileceği ifade edildi.

Haber ve Fotoğraf:Osman GÜRBAŞ
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Öneri eleştiriye açığız
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
“Sorunları sebebi basiretsiz yönetim”
“Sorunları sebebi basiretsiz yönetim”
Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Eroğlu, “Mevcut belediyenin basiretsiz yönetimi yüzünden çöpten, çukurdan, düzensiz yapılaşmadan ve bozuk fiziki şartlardan geçilmiyor.”dedi.
Aktaş´tan birlik ve beraberlik mesajı
Aktaş´tan birlik ve beraberlik mesajı
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Iğdır Kültür Sosyal Yardımlaşma Derneği´nin ‘Nevruz ve Bahar Şenliği´nde, nevruzun kardeşlik, birlik ve beraberliği artırması dileğinde bulundu.
Yatırımın hem kendi hem anlamı büyük
Yatırımın hem kendi hem anlamı büyük
Makamında uğradığı silahlı saldırıda yaşamını yitiren Gürsu eski Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız´ın 2014 seçim vaatleri arasında yer alan otopark ve pazar alanı projesi, Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçiriliyor.
MUSLUKTAN SU İÇİLMİYOR
MUSLUKTAN SU İÇİLMİYOR
Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, “İnsanlar öyle temel ve kronik sorunlardan bahsediyor ki aklımız almıyor. Çöpler toplanmıyor, musluktan su içilmiyor, hava kirliliği gün geçtikçe artıyor, trafik sorunları, toplu taşıma ve ulaşım problemleri vb. saymakla bitmeyen sorunlar zinciri.”
“Tarihten ders çıkarmak gerekir”
“Tarihten ders çıkarmak gerekir”
Saadet Partisi İnegöl Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, Çanakkale Zaferi´nin yıldönümü nedeni ile yazılı basın açıklamasında bulundu.
Özdemir: “Çanakkale destandır”
Özdemir: “Çanakkale destandır”
Millet İttifakı Belediye Başkan Adayı Hakan Özdemir, Çanakkale Zaferi´nin yıldönümü nedeni ile açıklamalarda bulundu.
Refah Partisi İlk Kongresini Yaptı
Refah Partisi İlk Kongresini Yaptı
1. Olağan genel kurulunu gerçekleştirilen Yeniden Refah Partisi´nin İlçe Başkanlığı´na İlhan Baykan seçildi.
“GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYORUZ”
“GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYORUZ”
Saadet Partisi İnegöl Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, İnegöl Belediye Spor Salonunda düzenlenen proje tanıtım toplantısında projelerini açıkladı.
ADİL VE İLKELİ OLACAĞIZ
ADİL VE İLKELİ OLACAĞIZ
Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, “Biz adaleti esas alan kadrolarız. Adil ve ilkeli olacağız. İnegöllü vatandaşlar başını yastığa rahat koymadan biz yöneticiler olarak uyumayacağız, dinlenmeyeceğiz.”dedi.
“Sizlerin kapıcısı olmaya geliyorum”
“Sizlerin kapıcısı olmaya geliyorum”
Millet İttifakı İnegöl Belediye Başkan Adayı Hakan Özdemir, " Bizim belediyeciliğimizin temelinde, insana saygı ve sevgi esas olacak, değişmeyen maddemiz olacaktır."dedi.
Aktaş´a Suç Duyurusu
Aktaş´a Suç Duyurusu
İYİ Parti İnegöl Belediye Meclis üyesi Adayı, Avukat Cemal Ören, AK Parti Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Alinur Aktaş, hakkında suç duyurusunda bulundu.
Refah Partisi´nden Öykü´ye Destek
Refah Partisi´nden Öykü´ye Destek
Yeniden Refah Partisi İnegöl İlçe yönetimi, Lösemi tedavisi gören 3,5 yaşındaki Öykü Arin´e kök hücre bağışında bulundu.
Temel hedefimiz insana yatırım
Temel hedefimiz insana yatırım
Belediye Başkanı Alper Taban, İnegöl Belediyesi´nin düzenlediği KOSGEB girişimcilik kursunu ziyaret etti.
“Gümbür Gümbür Geliyoruz”
“Gümbür Gümbür Geliyoruz”
31 Mart Seçim ziyaretleri kapsamında İnegöl´e gelen Millet İttifakı Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, İYİ Parti İnegöl Belediye Başkan Adayı Hakan Özdemir ve beraberindeki heyet MERPA Pazar yerini ve esnafları ziyaret etti.
Özdemir´den Şok İddia
Özdemir´den Şok İddia
İYİ Parti İnegöl Belediye başkan adayı Hakan Özdemir geçtiğimiz gün iki yerel basının düzenlemiş olduğu ortak canlı yayınında Belediye Başkanı Alper Taban´ın İnegöl Devlet hastanesinin yanlış yere yapıldı sözlerinden dolayı uyarıldığını iddia etti.
“İttifakımız yalnızca milletledir”
“İttifakımız yalnızca milletledir”
Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, “Seçimlere tek başına giriyoruz. Bizim İttifakımız Milletledir. Tek siyasi ortağımız İnegöl halkıdır.”dedi.
ULAŞIMDA İDDİALIYIM
ULAŞIMDA İDDİALIYIM
Bursa Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Yeni metro hattı, mevcut sisteme ilave hatlar, sinyalizasyon optimizasyonu, akıllı kavşak uygulamalarıyla inşallah bunu gerçekleştireceğiz. Bu konuda gerçekten iddialıyım”
“Halkımız AK Parti´ye ruhsat vermeyecektir”
“Halkımız AK Parti´ye ruhsat vermeyecektir”
İYİ Parti adayı Hakan Özdemir, “İnegöl halkı karnesi zayıfla dolu olan bir belediye yönetimine yeni ruhsat ve yetki vermeyecektir. Şimdiden tüm İnegöl için yerel seçimlerin büsbütün yeni ve müreffeh bir geleceğin ilk adımı olacağını halkımıza müjdelemek isterim.”
Refah Partisi´nde Kongre Heyecanı
Refah Partisi´nde Kongre Heyecanı
Yeniden Refah Partisi İnegöl İlçe Başkanlığı 1. Olağan Kongresini 7 Mart Pazar günü Sani Konukoğlu Konferans Salonunda gerçekleştirilecek.
“Gönüllere talibiz”
“Gönüllere talibiz”
Yenice Mahallesi Muhtar Adayı Tufan Yüzer, geçtiğimiz gün basın toplantısı düzenleyerek azalarını tanıttı. Yüzer, programda açıklamalarda bulunarak, "Biz gönüllere talibiz" dedi.
“Partizanlık ve ayrımcılık yapmayacağız”
“Partizanlık ve ayrımcılık yapmayacağız”
Saadet Partisi İnegöl Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, iş başına geldiklerinde ötekileştirme ve ayrımcılık yapmayacaklarını söyledi.