ÖZDEMİR´DEN GÖVDE GÖSTERİSİ
31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde İYİ Parti´den belediye başkan adayı olan İşadamı Hakan Özdemir, resmi başvurusunu büyük bir coşkuyla gerçekleştirdi.
Tarih: 1.2.2019 10:59:24

Millet İttifakının İnegöl´de Belediye Başkan adayı olması beklenen İşadamı Hakan Özdemir, İYİ Parti´ye resmi başvurusunu yaptı. Başvuru öncesi İnegöl merkezinde araç konvoyu yaparak turlayan Özdemir, kalabalık bir ekiple geldiği İYİ Parti İlçe Başkanlığında büyük bir coşkuyla karşılandı.

“1 NİSAN´DA HALKIMIZIN EMRİNİYDEYİM”

Parti lokalindeki toplantıda bir konuşma yapan Özdemir, “Şu dakika itibari ile bismillah diyerek İnegöl Belediye Başkan adaylığına çıkmış bulunuyoruz. Bugüne kadar ticaretimizde nasıl bir hassasiyet, ahlak boyutunda yol aldıysak, bundan sonraki sınavımızın daha önemli olduğunun farkındayım. İnşallah, 1 Nisan itibari ile tamamen emrinizde olacağımızın, İnegöl ile ilgili her noktanın takipçisi olacağıma, sizlerin yüzünü eğdirmeyeceğime söz veriyorum. Bizim bir tek vatanımız var. Burada herhangi bir durum olması durumunda gidecek bir yerimiz yok. Hepimiz bu ülkede yaşamaya mecburuz ve iyi geçinmek durumundayız. İnegöl´de köylü ne ister, şehirli ne ister, esnaf ne ister, iş adamı ne ister, bunların hepsini inceleyen ve kendi içimde irdeleyen bir kardeşinizim. Hep birlikte bu İnegöl´ü yaşanabilir ve Türkiye´de örnek bir ilçe durumuna getirip inşallah il olacağız.“ dedi.

---------------------------------------

İyi Parti İnegöl İlçe Teşkilatı´nda düzenlenen basın toplantısına İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Ahmet Erozan, İyi Parti Bursa İl Başkanı Yahya Bahadır ve yönetimi, CHP İnegöl İlçe Başkanı Necmi Demir ve yönetim kurulu üyeleri, İyi Parti İnegöl İlçe Başkanı Eray Soral ve yönetimi, İyi Parti İnegöl Belediye Başkan Adayı Hakan Özdemir ile teşkilat üyeleri katıldı.

31 Mart Akşamı Başkan Olarak Açıklayacağız

Basın toplantısındasın da ilk konuşmayı gerçekleştiren İyi Parti İnegöl İlçe Başkanı Eray Soral, “Bugün burada tek bir noktaya değinmek istiyorum. Genel seçimlerden sonra yönetim kurulunu oluşturduğumuzda, teşkilatımız ile birlikte 31 Mart akşamı nihai hedefe ulaşacağımız İnegöl´de iyi belediyeciliği gösterebileceğimiz, iyi bir başkan adayı ile ilerlemek istediğimiz için net bir irade ortaya koyduk. Allaha çok şükür bu süreçte gerek yöneticiler, gerek teşkilatımız, gerek partimize gönül veren üyeler ile birlikte bu günlere geldik. Ben burada bu sözü vermek istiyorum. İnşallah sizlerin isteği ve birlikte çalışarak Hakan Özdemir´i 31 Mart akşamı Başkan olarak açıklayacağız“cümlelerini kullandı

İYİ Parti Ve CHP Birlikte Hareket Edecek

Daha sonra konuşan CHP İnegöl İlçe Başkanı Necmi Demir, “ Böyle baktığım zaman CHP ve İYİ Parti hepsi bir arada. Bir bütün olarak bakıyorum. Biz bu süreci başlattığımızdan bugüne kadar ilçe başkanlarımız ile hiçbir problemimiz olmadı. Bugüne kadar açıklamama nedenimiz saygıda kusur etmeyen teşkilatlar olarak genel merkezimizi bekledik. Bizde sağ olsun akşam değerli arkadaşlar geldiler ve sorular sordular. Siz uygun gördünüz bizim için adayınız kardeşimizdir. Hep birlikte inşallah başarıya gideceğimize inanıyorum. Benim sizden ricam şu; önemli olan İnegöl´de birlik ve beraberliği sağlamaktır. Bu olunca aşamayacağımız bir durum yoktu. Hakan kardeşimizi tanıyorum ve burada başaracağına inanıyorum. İyi Parti ve CHP´liler birdir, birlikte hareket edeceğiz “ifadelerini kullandı.

Bu gidişe dur demeye geliyoruz

İyi Parti Bursa İl Başkanı Yahya Bahadır ise, “Bugün burada 31 Mart yerel seçimlerinde CHP ile yapmış olduğumuz ittifak kapsamında, ortak olarak belirlemiş olduğumuz belediye başkan adayımız İnegöllü, İnegöl sevdalısı, iş adamı, çok değerli delikanlısı, aynı zamanda gönül insanı, bu işi yapmaya ve bu seçimi almaya hazırlamış Hakan Özdemir beyin aday adaylık müracaatı için burada toplandık. Böyle bir karşılama ile başkan adayımıza ve her iki partimize gösterdiğiniz teveccüh için şükranlarımı sunuyorum. Bu seçim Cumhuriyet tarihinde şimdiye kadar görülmemiş bir seçim yöntemi ile gidilecek. Bir yandan 16 yıldır bu ilçeyi yöneten ama kalkınması ve imarına hak ettiği katkıyı koyamayan, iktidarın beceriksizliği ile geldiğimiz noktada oluşan bir hükümet, parlamentoda çoğunluğu elde edemeyen bir hükümet, koalisyon ortağı ile seçime girmek zorunda kalan bir iktidar ve doğal olarak karşısında yerel seçimde de bu işin önünü kesmek için yapılmış bir millet ittifakı ile karşınızdayız. Sistemin bu hale gelmesi, bu ülkenin demokrasisi açısından önünü tıkayan bir durum. Bu gidişe dur diyecek olan milletimizin bir birini anlaması içinde  hayra vesile olacak bir birliktelik olacak. Bu anlamda da 260 bin nüfusu olan, 188 bin seçmeni olan, 16 mahalle ve 94 köy sahibi Bursa´mızı en büyük ilçesi, Bursa´nın sanayisinin ve mobilyasını dünyaya tanıtan ve ihracat ile katma değer üreten, il olmayı çoktan hak etmiş ama iktidarın seçim oyunları ile bu hakkını vermediği ve kandırdığı bir İnegöl var. Bu kadar üreten, çalışan bir İnegöl maalesef karşılığını alamıyor. Hava kirliliği Bursa´da en yoğun olan ilçe İnegöl. Kanser vakalarının en çok yoğun olduğu yer İnegöl. Bunun tek sebebi hava kirliliğidir. Bu kadar değer üreten bir şehir 16 yıldır AK Parti belediyeciliği ile yönetiliyor. Otopark yok, imarlaşma ile ilgili modernleşme yok. İnegöl büyümüş, devlete ihracat yapan bir ilçe ama kendisine hak ettiği karşılığı alamayan terk edilmiş bir kasaba halinde. Biz bu gidişe dur demek için buradayız. Bu seçimde inşaallah, yaptığımız güç birliğini doğru anlatarak, bu işe kendisini hazırlamış olan başkanımız ile el birliği içerisinde bu ipi göğüsleyeceğiz ve iyi bir belediyecilik ile tanışmak inşallah. İnegöl iyi olacak, İnegöl´ün yüzü gülecek. Bu süreç aslında aday adayı başvurusu ama bizim için birkaç gün içinde adaylığa dönüşecek. Meclis üyelerini de güç birliği yaparak oluşturacağız ve Seçim Koordinasyonunu beraber yürüterek, Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Bozbey´i ve her iki partinin teşkilatlarını da çağırarak seçim startını vereceğiz “ diye konuştu.

Kapılar ardına kadar açık olacak

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Ahmet Erozan ise, Dava arkadaşlarım dediğim zaman sadece İyi Partililere değil CHP´li arkadaşlara da hitap etmek isterim. Beni milletvekili yaptığınız için teşekkür ederim. Çünkü bütün milletvekilleri yolcudur, siz hancısınız. Beni bir göreve getirdiniz ve haklarınızı karşılamak üzere görevlendirdiniz. . Bunun ötesinde İnegöl´ün trafiği, havası, suyu, tarımı, sanayisi, mobilyası gibi pek çok sorunu var. Biz yola çıktığımızda belki %10 gibi bir rakam ile çktık. Bizim oyumuz bu olsa da borsa değerimiz git gide artıyor. İnsanlar başka partilerden kopup bir arayışa giriyor. Bizde o arayışlara cevap vermek durumundayız. Bu bir stratejik güç birliği. Türkiye´nin hemen hemen tamamında hedefimiz AKP koltuğunu sahiplenmektir. Dolayısı ile bu güç birliği iki partinin seçmenine görev vermiştir. Gerektiği yerde bizim oylarımız onlara, onların oyu bize kullanacaktır. Tabi ki biz İnegöl´de bizi kim yukarıya taşır diye bir araştırma yaptık. Hakan bey dedi ki, İnegöl´e kapı gibi bir aday lazım. Bu kapı diyince aklınıza yanlış bir şey gelmesin. Bizim belediyecilik anlayışımızda kapılar, ardında kadar açık olacaktır. Kapalı kapılar ardından ihale götürmek diye bir şey olmayacak. 1 Nisan´dan sonra çalacak kapı bulamayacaksınız çünkü kapı olmayacak. Ben Hakan beyin böyle hizmet edeceğinden eminim, onun yapacağı hizmetin ileride başka belediyelere de örnek teşkil edeceğinden eminim. Şimdiden kendisini kutluyorum. Önümüzde ki günlerde proje tanıtımında ben aranızda olacağım. Aynı şey CHP temsilcileri bizleri şereflendirdiler. Bizde onların kampanyalarının bir unsuru olacağız. Desteğinizi esirgemeyin. 1 Nisan sabahı uyandığınızda güneş doğacak, bazıları şaka mı bu diyecek ama gerçek olacak“

 

1 Nisan´dan İtibaren Halkımızın Emrindeyiz

Son olara konuşan İyi Parti İnegöl Belediye Başkanı Adayı Hakan Özdemir, “ Öncelikle kendimiz tanıtmak istiyorum. 1972 yılında gurbetçi bir ailenin çocuğu olarak Almanya´da doğan ve 7 yaşından sonra ilk giden bir ailenin torunu olarak orada Almanlaşmasın durumu ile rahmetli babaannemiz 4 torunu alarak Hayriye köyüne dönen ve bizi okutan daha sonra Pendik ve İnegöl Lisesi´nden okudum. Hiç hesapta olmayan böyle bir durum hasıl oldu. Şuanda sanayi üniversitesini dondurduk. 2 aydan bu yana değerli başkanım Ahmet Erozan ağabeyim 4 saat boyunca ince lütuflarda bulunarak ayrıldığımız kendimle dalga geçtiğim bu süreç içerisinde değerli başkanlarım ile saatler geçirdiğimiz, basında çıkması neticesinde İnegöl´ümüzün kıymetli insanları, halkımızın beni çevirmesi, alışverişte, bankalarda kıymetli iş adamlarının gelerek teklifte bulunmaları, sayısız bir şekilde teveccüh nedeniyle kendimizi bu konu ile ilgili gönüllü bir şekilde kabul durumuna geldik. Şuana kadar ben hiç siyaset ile ilgili olmayan bir kardeşinizdim. Şu dakika itibari ile bismillah diyerek İnegöl Belediye Başkan adaylığına çıkmış bulunuyoruz. Bugüne kadar ticaretimizde nasıl bir hassasiyet, ahlak boyutunda yol aldıysak, bundan sonraki sınavımzın daha önemli olduğunun farkındayım. İnşallah, 1 Nisan itibari ile tamamen emrinizde olacağımızın, İnegöl ile ilgili her noktanın takipçisi olacağıma, sizlerin yüzünü eğdirmeyeceğime söz veriyorum. Bizim bir tek vatanımız var. Burada herhangi bir durum olması durumunda gidecek bir yerimiz yok. Hepimiz bu ülkede yaşamaya mecburuz ve iyi geçinmek durumundayız. İnegöl´de bir insan ne ister sözünü bilen biriyim. Köylü ne ister, şehirli ne ister, esnaf ne ister, iş adamı ne ister. Bunların hepsini inceleyen ve kendi içimde irgeleyen bir kardeşinizim. Hep birlikte bu İnegöl´ü yaşanabilir ve Türkiye´de örnek bir ileç durumuna getirip inşallah il olacağız. Katılımlarınız için sonsuz teşekkür ediyorum. İnegöl için, İnegöllüler için biz hazırız, sizler hazır mısınız. Bende sizlere karşı hiçbir zaman, bir soru sordurmadan, bir kişiliğin ve yaşanabilir bir kentin ne istediğini sizden önce yaparak yolumuza hızlı bir şekilde devam edeceğiz “ dedi.

Haber ve Fotoğraf :Osman GÜRBAŞ

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ÖZDEMİR GÖVDE GÖSTERİSİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İnegöl OSB Ve Yenice OSB´den Ziyaret
İnegöl OSB Ve Yenice OSB´den Ziyaret
31 Mart Mahalli İdareler seçimleri sonucunda yeniden İnegöl Belediye Başkanlığı görevine seçilen Alper Taban´a tebrik ziyaretleri sürüyor.
CHP´den saldırıya kınama
CHP´den saldırıya kınama
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´na karşı dün girişilen planlı-programlı provokasyon, CHP örgütlerince 81 ilde eşzamanlı yapılan basın açıklamalarıyla protesto edildi.
RP´de Teşkilatlanma Çalışmaları Sürüyor
RP´de Teşkilatlanma Çalışmaları Sürüyor
RP´de Teşkilatlanma Çalışmaları Sürüyor
İlk Ziyaret Gürel´den
İlk Ziyaret Gürel´den
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın imzasıyla Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz´u ilk olarak ziyaret eden Ak Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel oldu.
“Güzel günler bizi bekliyor"
“Güzel günler bizi bekliyor"
Seçim sonrası ilk ilçe ziyaretini İznik´e yapan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, "Halkımız bize büyük bir teveccüh gösterdi. Şimdi sıra bizde. Çok daha güzel günler bizi bekliyor" dedi.
Başkan Taban´a Tebrik Ziyaretleri Sürüyor Başkan Taban´a Tebrik Ziyaretleri Sürüyor Ziyaretleri
Başkan Taban´a Tebrik Ziyaretleri Sürüyor Başkan Taban´a Tebrik Ziyaretleri Sürüyor Ziyaretleri
31 Mart Mahalli İdareler seçimleri sonucu İnegöl Belediye Başkanlığı görevine seçilen Alper Taban´a tebrik ziyaretleri sürüyor.
Manavlar Derneğinden Muhtarlara Ziyaret
Manavlar Derneğinden Muhtarlara Ziyaret
Manavlar Derneği Başkanı Erdoğan Kızmaz ve yönetim kurulu üyeleri 31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde Muhtarlar seçilen 3 köye tebrik ziyaretinde bulundu.
Başkan Taban´ın Halk Günleri Kabulü Başladı
Başkan Taban´ın Halk Günleri Kabulü Başladı
Belediye Başkanı Alper Taban´ın seçim döneminde bir süre ara verdiği halk günleri buluşmaları, seçimlerin tamamlanmasının ardından yeniden başladı.
Başkan Aktaş´a Çin´den davet
Başkan Aktaş´a Çin´den davet
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, teknoloji firması Huawei tarafından Mayıs ayında Çin´de düzenlenecek akıllı şehirler zirvesine konuşmacı olarak katılacak.
Başkan Aktaş Bursalılarla Buluşacak
Başkan Aktaş Bursalılarla Buluşacak
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 31 Mart seçimlerinin ardından yapılacak tebrik ziyaretlerini zaman kaybının önüne geçmek amacıyla 22 Nisan Pazartesi günü saat 20.00´da Merinos AKKM Fuaye alanında yapılacak resepsiyonla topluca kabul edecek.
Başkan Taban´a Tebrik Ziyaretleri Sürüyor
Başkan Taban´a Tebrik Ziyaretleri Sürüyor
31 Mart Mahalli İdareler seçimleri sonucunda yeniden İnegöl Belediye Başkanlığı görevine seçilen Alper Taban´a tebrik ziyaretleri sürüyor.
Büyükşehir´in faaliyet raporu onaylandı
Büyükşehir´in faaliyet raporu onaylandı
Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş başkanlığında toplanan belediye meclisi, 2018 mali yılı faaliyet raporunu onayladı.
Başkan Taban´a Tebrik Ziyaretleri Sürüyor
Başkan Taban´a Tebrik Ziyaretleri Sürüyor
31 Mart Mahalli İdareler seçimleri sonucunda yeniden İnegöl Belediye Başkanlığı görevine seçilen Alper Taban´a tebrik ziyaretleri sürüyor.
Hasan Eroğlu görevi devraldı
Hasan Eroğlu görevi devraldı
31 Mart yerel seçimlerinde belediye başkan adayı gösterilmesinden dolayı Saadet Partisi İlçe Başkanlığı görevinden istifa eden Hasan Eroğlu, seçimlerin ardından ilçe başkanlığı görevini tekrar devraldı.
Elimizi taşın altına koymaya hazırız
Elimizi taşın altına koymaya hazırız
Millet İttifakı´nın İnegöl Belediye Meclis Üyeleri; Erkan Dönmez(CHP), İsmail Karaman(İYİ PARTİ), Regaip Korkmaz(İYİ PARTİ), Fahrettin Baykan(İYİ PARTİ) ve Dursun Öztürkoğlu(İYİ PARTİ) Saadet Partisi İnegöl İlçe Teşkilatı´nı ziyaret etti.
Bilim festivaline rekor başvuru
Bilim festivaline rekor başvuru
Türkiye´nin en büyük bilim festivali 8. THY Science Expo için geri sayım başladı. 2- 5 Mayıs tarihleri arasında TÜYAP Fuar Merkezi´nde bu yıl 8.´si düzenlenecek festivalin proje yarışmalarına Edirne´den Kars´a bine yakın başvuru geldi.
Başkan Taban´a Tebrik Ziyaretleri Sürüyor
Başkan Taban´a Tebrik Ziyaretleri Sürüyor
31 Mart Mahalli İdareler seçimleri sonucunda yeniden İnegöl Belediye Başkanlığı görevine seçilen Alper Taban´a tebrik ziyaretleri sürüyor.
Kayar´a yeni görev
Kayar´a yeni görev
Kayar´a yeni görev
Belediyede büyük değişim
Belediyede büyük değişim
İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, seçim sonrası radikal kararlar alarak, daire müdürlerinin birçoğunda değişikliğe gitti.
Büyükşehir´de denge sağlandı
Büyükşehir´de denge sağlandı
BURSA -Büyükşehir Belediyesi ile BUSKİ´de görev yapan memur ve sözleşmeli 2 bin 490 personelin maaşlarına tavan ücret üzerinden iyileştirme yapılmasını öngören sosyal denge sözleşmesi, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile BEM-BİR-SEN Genel Başkanı Levent Uslu arasında imzalandı.
Şahin, Başkan Aktaş´ın Vekili Oldu
Şahin, Başkan Aktaş´ın Vekili Oldu
AK Parti İnegöl Belediye Meclis Üyesi Halide Serpil Şahin, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş´ın 5 yardımcısından biri oldu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ