AJANS-YORUM-MATBAA HİZMETLERİ-(0224-7110828)
Pazarcıları mağdur edersiniz
İnegöl Meyveciler, Sebzeciler ve Pazarcılar Odası Başkanı Vehbi Durgut, Pazartesi pazarının farklı bir güne kaydırılması halinde esnafın mağdur olacağını söyledi.
Tarih: 5.11.2019 19:02:31

Konu ile alakalı açıklamalarda bulunan İnegöl Meyveciler, Sebzeciler ve Pazarcılar Odası Başkanı Vehbi Durgut yapmış olduğu açıklamada; “Pazartesi pazarının günüyle alakalı Belediye Başkanımız sayın Alper Taban göreve geldiğinden beri gündemden düşmüyor. Pazartesi pazarını Pazar gününe alalım gibi söylentiler gündemden düşmüyor. Bizimde belediyenin de önüne sürekli olarak geliyor. Sanayi esnafı rahatsız oluyor gibi söylentileri sıkça duyuyoruz. Belediye başkanımızla, belediye başkan yardımcılarımızla, zabıta müdürlüğümüzle ile yapmış olduğumuz istişareler sonucu, Pazartesi pazarını Pazar gününe alındığı zaman pazarcı esnafımız mağdur olacak. Çünkü Pazar günü burada kimse olmuyor. Sanayi esnafı ve sanayi çalışanları olmadığı zaman pazarcının işi de olmuyor. Pazartesi esnafını yüzde 70´i sanayi esnafı ve sanayi çalışanı besliyor. Pazartesi pazarında akşama kadar tek tük satış yapıyoruz ama akşam saat 17.00´dan sonra akşama kadar yaptığımız satışı saat 17.00´dan sonra bir saatte yapıyoruz. Bunun nedeni ise, sanayi esnafı ve sanayi çalışanı paydos ediyor ve bizde sanayiye hitap ediyoruz. Pazartesi kurulan pazar, eğer Pazar gününe alınırsa biz pazarcı esnafı olarak burada iş yapamayız ve mağdur oluruz.”dedi

Enden Boydan Daraltılacak

Durgut devamında ise; “Burada pazarcı esnafınımağdur etmeden neler yapabiliriz. Biz bunu Belediye başkanımızla, Belediye başkan yardımcılarımızla, Zabıta müdürlüğümüzle yapmış olduğumuz istişareler sonucu neler yapabileceğimizi konuştuk. Pazartesi pazarının alanı 14.450 metre kare, İnegöl´ün merkez pazarı olan MERPA pazarı ise, 10.800 metre kare bir yer. Burası semt pazarı olması nedeniyle burasını biraz daraltalım dedik. Burada kurulan Pazar alanında bazı noktalarda boşluklar var. Almış olduğumuz karar ile biz bunları enden ve boydan olarak daraltma kararı aldık.” İfadelerini kullandı.

İki aylığına kapatılabilir

Pazartesi pazarı alanının iki aylığına inşaata döneceğini ve kapatılabileceğini belirten Durgut; “Pazartesi pazarında alt yapı ve su giderleri yok. Hem bunlar yapılsın dedik ve kökten çözüm olsun istedik. Buda yaklaşık iki aylık bir zaman alacak. İki aylık zaman zarfında bu alan inşaat alanına dönecek. Biz bu pazarı nerede açacağız o sıkıntı var. Biz 2 ay burada Pazar açmayalım diyoruz ama bu seferde mahalle sakinleri sıkıntı çekecek. Başka yere taşıyarak çözüm bulalım dedik ama merkez Pazar alanı (MERPA)´ya taşısak bu mahallede yaşayan vatandaşlar sıkıntı çekecek.” Şeklinde konuştu.

Çoğunluk Karar Verecek

Son olarak Pazartesi pazarının iki aylığına kapatılıp, kapatılmayacağına yapacakları toplantı ile pazarcı esnafının karar vereceğini belirten Durgut; “Biz Pazar esnafı olarak kendi aramızda önümüzde ki günlerde toplantı yaparak oylamaya sunacağız. Eğer çoğunluk açmayalım derse Pazartesi pazarını iki aylığına açmayacağız.” Diyerek sözlerini tamamladı.

Haber Merkezi
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Pazarcıları mağdur edersiniz
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Hamzabey´de Yeniden Hizmete Girecek
Hamzabey´de Yeniden Hizmete Girecek
Hamzabey mahallesi muhtarı Sadullah Arda´nın girişimleri ile atıl vaziyette olan sağlık evi hayırseverlerin destekleriyle yenilenerek kısa bir süre sonra mahalle halkının hizmetine açılacak. Sağlık Evine kadrolu hemşire ataması yapıldı.
Ispanak Zehirlenmelerine Tepki Gösterdiler
Ispanak Zehirlenmelerine Tepki Gösterdiler
Türkiye´nin çeşitli noktalarında ıspanağın içerisinde bulunan yabancı otların tüketilmesi ile çok sayıda vatandaşın zehirlenmesi üzerine çıkan haberlere tepki gösteren üreticiler ile ziraat odası başkanı Sezai Çelik, “Ben kendimi bildim bileli çiftçilikle uğraşıyorum ilk kez böyle bir olayla karşı karşıyayız ama bence bunların tek sebebi var para yapan ıspanağın fiyatlarını düşürmek.” diye konuştu.
Şampiyon İnegöl Vergi Dairesi
Şampiyon İnegöl Vergi Dairesi
Bursa Maliyeciler Derneği tarafından düzenlenen Bursa Vergi Dairesi Sonbahar Turnuvası´nda şampiyon İnegöl Vergi Dairesi oldu.
Vizyoner19 kapılarını açıyor
Vizyoner19 kapılarını açıyor
Türkiye´nin en büyük ve küresel ölçekte en yaygın sermaye platformu MÜSİAD tarafından iki yılda bir düzenlenen “VİZYONER Zirvesi” “Dijital Gelecek” temasıyla 27 Kasım 2019 tarihinde 3.kez kapılarını aralıyor.
Vergi dairesi müdürü uyardı
Vergi dairesi müdürü uyardı
Verdi Dairesi Müdiresi Beyhan Balta, “Birikmiş vergi borçlarınız varsa dairemize gelip ödeyebilecekleri şekilde taksitlendirme yapsınlar, biriken borçlar sebebi ile yasal işleme düşmesinler.”dedi.
İhracatçıya yeşil pasaport müjdesi
İhracatçıya yeşil pasaport müjdesi
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Yavuz Uğurdağ, Resmi Gazete´de yayımlanan “İhracatçıya Yeşil Pasaport limit indirimi” kararı ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Mobilyacılardan HEM Ziyareti
Mobilyacılardan HEM Ziyareti
İnegöl Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan AYHAN ve yönetim kurulu üyeleri İnegöl Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer GÖKTÜRK´ü makamında ziyaret etti.
Doğal afetlerle mücadele için komisyon kuruldu
Doğal afetlerle mücadele için komisyon kuruldu
İnegöl Belediyesi, şehirde deprem başta olmak üzere doğal afetlerle daha etkin mücadele için Uludağ Üniversitesi ve Bursa Teknik Üniversitesi´nin de destekleriyle akademik isimlerin de yer aldığı Doğal Afet ve Riski İle Mücadele Eylem Planı Komisyonu´nu kurdu. Komisyon bugün yapılan toplantıyla kamuoyuna tanıtıldı.
Kuşaklar arası dayanışma güçleniyor
Kuşaklar arası dayanışma güçleniyor
İnegöl Belediyesi, Halil İnalcık Sosyal Bilimler Lisesi, Yenice Rehabilitasyon Merkezi ve İnegöl Müftülüğü işbirliğinde hayata geçirilen “Birlikte Daha Mutluyuz” projesi kapsamda, Huzurevi sakinleri, lise öğrencileri ve engelli öğrenciler Müftülük ev sahipliğinde öğlen namazı ve ardından düzenlenen yemekte bir araya geldi.
İnegöl´de ilki başardı
İnegöl´de ilki başardı
İnegöl´e bağlı kırsal Gündüzlü Mahallesinde yaşayan Ali Turhan namı diğer Dijital Ali İnegöl´e bağlı 100 Mahallenin tamamını karadan ve havadan fotoğraf, video çekerek İnegöl´de bir ilki başardı.
Siyer-i Nebi´de Süre Uzatıldı
Siyer-i Nebi´de Süre Uzatıldı
Anadolu Gençlik Derneği´nin (AGD) düzenlediği Siyer-i Nebi Yarışması´nda, başvuru süresinin 2 Aralık´a kadar uzatıldığı açıklandı.
ÖĞRENCİLERİN İÇİNİ ISITAN JEST
ÖĞRENCİLERİN İÇİNİ ISITAN JEST
İnegöl Belediyesi, vize haftasına girilen UÜ İnegöl Yerleşkesinde üniversite öğrencilerinin sınav yoğunluğunda kahvaltı hazırlamakla vakit kaybetmemeleri ve günün en önemli öğünü olan kahvaltılarını ihmal etmemeleri adına 2 hafta boyunca kampüs alanında çorba ikramı yapacak.
Vergi dilimi sabitlenmeli
Vergi dilimi sabitlenmeli
Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen ilçe başkanı Sinan Aktaş, “Devletin, gelir vergisinde hem matrah oyunu, hem de ücretlilerin maaşlarından daha fazla gelir vergisi tahsil etme huyu artık değişmelidir” dedi.
Genç Kızılay İlk Faaliyetini Gerçekleştirdi
Genç Kızılay İlk Faaliyetini Gerçekleştirdi
Kızılay İnegöl Şubesi bünyesinde faaliyet gösteren Genç Kızılay 29 Ekim haftası kapsamında Bursa Uludağ Üniversitesi İnegöl Meslek Yüksekokulu´nda “İstiklal Harbinde Hilal-i Ahmer” temalı fotoğraf sergisi düzenledi.
İDH´de diyabete dikkat çekildi
İDH´de diyabete dikkat çekildi
14 Kasım Dünya Diyabet Günü nedeniyle İnegöl Devlet Hastanesi´nde düzenlenen programda, tiyatro eşliğinde diyabete dikkat çekildi.
Uygunsuz yapılara af yok
Uygunsuz yapılara af yok
İnegöl Belediyesi, kural dışı imar uygulamalarına karşı denetimlerini sürdürüyor. İmar planına aykırı yapılar tek tek kaldırılıyor.
Dursun Ali Erzincanlı ile şiir dolu gece
Dursun Ali Erzincanlı ile şiir dolu gece
İnegöl Belediyesi, Mevlidi Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında Dursun Ali Erzincanlı´yı İnegöllülerle buluşturdu. Şiir dolu gecede, Erzincanlı anlatımlarıyla da gönülleri okşadı.
Köylünün pişmanlığı!
Köylünün pişmanlığı!
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı´nca, ülke genelinde gerçekleşen tapu kadastro tarlaları birleştirme ve düzleme işlemleri ile Devlet Su İşleri´nin çalışmaları köylüleri isyan ettirdi.
10 ayda 2,6 milyar dolar ihracat
10 ayda 2,6 milyar dolar ihracat
Türk mobilya sektörü, 179 ülkeye 2019´un ilk 10 ayında yaklaşık 2,6 milyar dolarlık ihracat yaptı. İstanbul Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkanı Ahmet Güleç, gerçekleşen mobilya ihracatının yaklaşık yüzde 64´ünün Marmara Bölgesi´nden karşılandığını söyledi.
Uzun Süre Ambulansın Gelmesini Bekledi
Uzun Süre Ambulansın Gelmesini Bekledi
Bursa-Ankara karayolu üzerinde meydana gelen kazada PTT´de görevli motosiklet sürücüsü yaralandı. Yaralıya ilk müdahaleyi ise nöbetten çıkan ve evine kendi aracıyla giden bir 112 çalışanı yaparken, 112 ambulansının olay yerine geç gelmesi tepkilere neden oldu.
İDH´DE DİYABETE DİKKAT ÇEKİLDİ
İDH´DE DİYABETE DİKKAT ÇEKİLDİ
Uzmanlar tarafından çağın vebası olarak adlandırılan diyabet pek çok kişinin yaşamını olumsuz etkiliyor. 14 Kasım Dünya Diyabet Günü nedeniyle İnegöl Devlet Hastanesinde program düzenlenerek tiyatro eşliğinde diyabete dikkat çekildi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ