AJANS-YORUM-MATBAA HİZMETLERİ-(0224-7110828)
Pazaryeri Törenle açıldı
Akhisar, Huzur ve Baykoca Mahallelerine hizmet veren kapalı pazaryeri törenle hizmete açıldı.
Tarih: 18.3.2019 08:25:55

Akhisar, Huzur ve Baykoca Mahallelerinde yaşayan vatandaşların nezih bir ortamda alışverişlerini yapabilmelerini sağlayacak olan Yeni İnegöl Kapalı Pazar Yeri, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İnegöl Kaymakamı Şükrü Görücü, İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, siyasi parti temsilcileri, davetliler ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla düzenlenen törenle açıldı.

Pazaryerinin açılış töreni, pazarcı esnafı adına İnegöl Sebzeciler ve Meyveciler Odası Başkanı Vehbi Durgut´un konuşmasıyla başladı. Durgut; “2017 yılında temelini atmış bulunduğumuz pazaryerinin açılışını gerçekleştiriyoruz. Tüm esnafımıza ve bölgedeki vatandaşlarımıza hayırlı olsun. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Şehitlerimizi Andı

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban,  şehitlerimizi ve 18 Mart Çanakkale Zaferini hatırlatarak başladığı konuşmasında; “Gerçekten beni çok üzen, herkesi üzen Yeni Zellanda´daki menfur saldırıyı lanetliyorum. Kuzey Irak´ta şehit düşen kardeşlerimize Allah´tan rahmet diliyorum. Yaralılarımız var, acil şifalar diliyorum. Yarın 18 Mart Şehitlerimizi Anma ve Çanakkale Zaferini kutlayacağımız gün. Ben başta Çanakkale şehitlerimizi ve ülkemiz için şehadet şerbeti içmiş tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” ifadelerinde bulundu.

Bu Bölge Şehrin Parlayan Yıldızı Olacak

Yeni bir eseri daha İnegöl´e kazandırdıklarını kaydeden Başkan Taban, “Bugün güzel bir havada Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızın, Kaymakamımızın, protokolümüzün katılımıyla güzel bir eseri daha şehrimize kazandırıyoruz. Kısa bir süre önce hizmete açtık, denemelerini yaptık. Ancak tabi bugün de kurdelesini kesmek nasip oluyor bizlere. Ben huzurunuzda Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. İnsan odur ki geride eser bırakır. Boş laf üreterek, lafügüzaf ile bu gemilerin yürümediğini biliyoruz. Ancak geride eser bırakanlar her zaman anılacaktır. Geçtiğimiz Cuma günü Hayvan Barınağımızı açtık. Bugün de Akhisar bölgemize bir Pazar yeri kazandırıyoruz. Tabi sadece bu bölgeye hizmet etmeyecek. İnşallah burası bu şehrin Yeni İnegöl bölgesi ve parlayan yıldızı olacak. Huzur Mahallemize de, Baykoca´ya da, Akhisar Mahallemize de hizmet edecek. Gerçekten çok güzel bir eser oldu. Projesiyle, mimarisiyle, içerideki fonksiyonlarıyla, kullanışlılığıyla inşallah beğeninizi kazanabilmişizdir” şeklinde konuştu.

Hizmet Etmeye Devam Edeceğiz

“Bizler laf üretmek yerine hizmet etmeye devam edeceğiz” diyen Taban, konuşmasını şöyle noktaladı: “Yeni döneme dair de planlamamızı yaptık. Yürüyen işlerimiz var. Bu şehrin en önemli problemlerinden biri altyapı. Hızlı büyüyoruz. Bunun neticesinde de altyapılarımız artık yeterli değil. Biz de inşallah Sayın Başkanımızdan sözümüzü aldık, altyapıyla ilgili öncelikli olarak bu şehrin ihtiyacını karşılayacağız ve sonrasında da güzel güzel asfaltını da, kaldırımını da, yeşil alanlarını da, çocuk parklarını da, diğer sosyal donatı alanlarını da bir bir hayata geçireceğiz. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Biz kendimize güveniyoruz. Dersimize iyi çalıştık. Bu kadrolar sizlere en güzel hizmetleri yeniden yapacak inşallah.”

 

3 Buçuk Milyonluk Proje

“3 milyon 650 bin TL´lik bir projedir bu. Ama vatandaşımız her şeyin en güzeline, en değerlisine layıktır. Yapılan hizmetin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.”

 

Vaat Ettiklerimiz Bugün Gerçekleşiyor

Açılış töreninde son konuşmayı ise Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş yaptı. Bölgenin eski pazarını hatırlatarak konuşmasına başlayan Aktaş, “Ben burada sokaklarda, cadde üstünde yapılan pazarları biliyorum. Artık çok nezih bir ortam var. Burada Pazar günü kurulan pazarımız var. Eminim ki zaman içerisinde Belediyemiz farklı planlamalar yapacak, farklı farklı pazarlar burada düzenlenecek. Ve inşallah farklı etkinliklere burası ev sahipliği yapacak. 10 yıl önce burada bunlar yoktu. Konutlar da yoktu. O zamanlar söylüyorduk burada yeni binalar yapılacak, yeni bir şehir kurulacak diyorduk. Bizim ufkumuz, vizyonumuz var, Sayın Cu7mhurbaşkanımız ve AK Parti´den aldığımız güç var diyorduk. Bugün bunların hepsi gerçekleşiyor. Yukarıda Gençlik Merkezi var, camisi, okulu, hakeza şimdi Pazar yeri. Alt yapıya da ciddi şekilde gireceğiz. Sizin desteğiniz ve katkınızla bunu yapacağız” dedi.

 

Çok Güzel Hizmetleri Sizlerle Buluşturacağız

Pazar yerinin temellerinin kendisinin İnegöl Belediye Başkanı olduğu dönemde atıldığını da hatırlatan Aktaş, “Bir miktar inşaat ilerlemişti. Alper kardeşimiz aldı sağ olsun çok güzel bir şekilde bitirmişler. Hem Alper Başkanımıza hem de ekibine çok teşekkür ediyorum. Siz bakmayın yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır diyenlere. Bizim 15 yılda o kadar güzel yaptığımız işler var ki. Eğitimde, sağlıkta, ulaşımda… Yeni hastane de yaptık, diş hastanesi de yaptık. Burada da 65 dönümlük sağlık alanımız var. Burada da inşallah çok güzel bir bölge hastanesi yapacağız hiç şüpheniz olmasın. Çok güzel hizmetlerle sizi buluşturacağız. Pazar yerimizin hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

 

Konuşmaların ardından İnegöl Müftüsü Kazım Güzel´in dualarıyla Pazar yerinin açılış kurdelesi kesildi. Ardından protokol üyeleri pazarı gezerek vatandaşlarla buluşup pazarcı esnafına da hayırlı işler dileklerini ilettiler.

Haber ve Fotoğraf:Osman GÜRBAŞ

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Pazaryeri Törenle açıldı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Bitlisliler kahvaltıda buluştu
Bitlisliler kahvaltıda buluştu
İnegöl Bitlisliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği yönetimi ve üyeleri kahvaltıda buluştu.
Hamzabey´de Yeniden Hizmete Girecek
Hamzabey´de Yeniden Hizmete Girecek
Hamzabey mahallesi muhtarı Sadullah Arda´nın girişimleri ile atıl vaziyette olan sağlık evi hayırseverlerin destekleriyle yenilenerek kısa bir süre sonra mahalle halkının hizmetine açılacak. Sağlık Evine kadrolu hemşire ataması yapıldı.
Ispanak Zehirlenmelerine Tepki Gösterdiler
Ispanak Zehirlenmelerine Tepki Gösterdiler
Türkiye´nin çeşitli noktalarında ıspanağın içerisinde bulunan yabancı otların tüketilmesi ile çok sayıda vatandaşın zehirlenmesi üzerine çıkan haberlere tepki gösteren üreticiler ile ziraat odası başkanı Sezai Çelik, “Ben kendimi bildim bileli çiftçilikle uğraşıyorum ilk kez böyle bir olayla karşı karşıyayız ama bence bunların tek sebebi var para yapan ıspanağın fiyatlarını düşürmek.” diye konuştu.
Şampiyon İnegöl Vergi Dairesi
Şampiyon İnegöl Vergi Dairesi
Bursa Maliyeciler Derneği tarafından düzenlenen Bursa Vergi Dairesi Sonbahar Turnuvası´nda şampiyon İnegöl Vergi Dairesi oldu.
Vizyoner19 kapılarını açıyor
Vizyoner19 kapılarını açıyor
Türkiye´nin en büyük ve küresel ölçekte en yaygın sermaye platformu MÜSİAD tarafından iki yılda bir düzenlenen “VİZYONER Zirvesi” “Dijital Gelecek” temasıyla 27 Kasım 2019 tarihinde 3.kez kapılarını aralıyor.
Vergi dairesi müdürü uyardı
Vergi dairesi müdürü uyardı
Verdi Dairesi Müdiresi Beyhan Balta, “Birikmiş vergi borçlarınız varsa dairemize gelip ödeyebilecekleri şekilde taksitlendirme yapsınlar, biriken borçlar sebebi ile yasal işleme düşmesinler.”dedi.
İhracatçıya yeşil pasaport müjdesi
İhracatçıya yeşil pasaport müjdesi
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Yavuz Uğurdağ, Resmi Gazete´de yayımlanan “İhracatçıya Yeşil Pasaport limit indirimi” kararı ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Mobilyacılardan HEM Ziyareti
Mobilyacılardan HEM Ziyareti
İnegöl Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan AYHAN ve yönetim kurulu üyeleri İnegöl Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer GÖKTÜRK´ü makamında ziyaret etti.
Doğal afetlerle mücadele için komisyon kuruldu
Doğal afetlerle mücadele için komisyon kuruldu
İnegöl Belediyesi, şehirde deprem başta olmak üzere doğal afetlerle daha etkin mücadele için Uludağ Üniversitesi ve Bursa Teknik Üniversitesi´nin de destekleriyle akademik isimlerin de yer aldığı Doğal Afet ve Riski İle Mücadele Eylem Planı Komisyonu´nu kurdu. Komisyon bugün yapılan toplantıyla kamuoyuna tanıtıldı.
Kuşaklar arası dayanışma güçleniyor
Kuşaklar arası dayanışma güçleniyor
İnegöl Belediyesi, Halil İnalcık Sosyal Bilimler Lisesi, Yenice Rehabilitasyon Merkezi ve İnegöl Müftülüğü işbirliğinde hayata geçirilen “Birlikte Daha Mutluyuz” projesi kapsamda, Huzurevi sakinleri, lise öğrencileri ve engelli öğrenciler Müftülük ev sahipliğinde öğlen namazı ve ardından düzenlenen yemekte bir araya geldi.
İnegöl´de ilki başardı
İnegöl´de ilki başardı
İnegöl´e bağlı kırsal Gündüzlü Mahallesinde yaşayan Ali Turhan namı diğer Dijital Ali İnegöl´e bağlı 100 Mahallenin tamamını karadan ve havadan fotoğraf, video çekerek İnegöl´de bir ilki başardı.
Siyer-i Nebi´de Süre Uzatıldı
Siyer-i Nebi´de Süre Uzatıldı
Anadolu Gençlik Derneği´nin (AGD) düzenlediği Siyer-i Nebi Yarışması´nda, başvuru süresinin 2 Aralık´a kadar uzatıldığı açıklandı.
ÖĞRENCİLERİN İÇİNİ ISITAN JEST
ÖĞRENCİLERİN İÇİNİ ISITAN JEST
İnegöl Belediyesi, vize haftasına girilen UÜ İnegöl Yerleşkesinde üniversite öğrencilerinin sınav yoğunluğunda kahvaltı hazırlamakla vakit kaybetmemeleri ve günün en önemli öğünü olan kahvaltılarını ihmal etmemeleri adına 2 hafta boyunca kampüs alanında çorba ikramı yapacak.
Vergi dilimi sabitlenmeli
Vergi dilimi sabitlenmeli
Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen ilçe başkanı Sinan Aktaş, “Devletin, gelir vergisinde hem matrah oyunu, hem de ücretlilerin maaşlarından daha fazla gelir vergisi tahsil etme huyu artık değişmelidir” dedi.
Genç Kızılay İlk Faaliyetini Gerçekleştirdi
Genç Kızılay İlk Faaliyetini Gerçekleştirdi
Kızılay İnegöl Şubesi bünyesinde faaliyet gösteren Genç Kızılay 29 Ekim haftası kapsamında Bursa Uludağ Üniversitesi İnegöl Meslek Yüksekokulu´nda “İstiklal Harbinde Hilal-i Ahmer” temalı fotoğraf sergisi düzenledi.
İDH´de diyabete dikkat çekildi
İDH´de diyabete dikkat çekildi
14 Kasım Dünya Diyabet Günü nedeniyle İnegöl Devlet Hastanesi´nde düzenlenen programda, tiyatro eşliğinde diyabete dikkat çekildi.
Uygunsuz yapılara af yok
Uygunsuz yapılara af yok
İnegöl Belediyesi, kural dışı imar uygulamalarına karşı denetimlerini sürdürüyor. İmar planına aykırı yapılar tek tek kaldırılıyor.
Dursun Ali Erzincanlı ile şiir dolu gece
Dursun Ali Erzincanlı ile şiir dolu gece
İnegöl Belediyesi, Mevlidi Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında Dursun Ali Erzincanlı´yı İnegöllülerle buluşturdu. Şiir dolu gecede, Erzincanlı anlatımlarıyla da gönülleri okşadı.
Köylünün pişmanlığı!
Köylünün pişmanlığı!
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı´nca, ülke genelinde gerçekleşen tapu kadastro tarlaları birleştirme ve düzleme işlemleri ile Devlet Su İşleri´nin çalışmaları köylüleri isyan ettirdi.
10 ayda 2,6 milyar dolar ihracat
10 ayda 2,6 milyar dolar ihracat
Türk mobilya sektörü, 179 ülkeye 2019´un ilk 10 ayında yaklaşık 2,6 milyar dolarlık ihracat yaptı. İstanbul Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkanı Ahmet Güleç, gerçekleşen mobilya ihracatının yaklaşık yüzde 64´ünün Marmara Bölgesi´nden karşılandığını söyledi.
Uzun Süre Ambulansın Gelmesini Bekledi
Uzun Süre Ambulansın Gelmesini Bekledi
Bursa-Ankara karayolu üzerinde meydana gelen kazada PTT´de görevli motosiklet sürücüsü yaralandı. Yaralıya ilk müdahaleyi ise nöbetten çıkan ve evine kendi aracıyla giden bir 112 çalışanı yaparken, 112 ambulansının olay yerine geç gelmesi tepkilere neden oldu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ