Sanayinin alternatif yolu açıldı
İnegöl Belediyesi, Ertuğrulgazi Caddesinin özellikle ağır tonajlı araç yükünü hafifletmek, buradaki trafik yoğunluğunu azaltmak ve sanayiye yeni bir alternatif yol olacak Avarlar Kavşağı bitimindeki yeni yol yapım çalışmalarına başladı. 100 metrelik bu yol sayesinde, sanayiye bir giriş daha sağlanmış olacak.
Tarih: 29.10.2018 11:38:46

İnegöl Belediyesi, Ertuğrulgazi Mobilyacılar Caddesi Derneği´nin geliştirdiği ve İnegöl Belediyesine sunduğu fikir üzerine sanayi bölgesine yeni bir giriş oluşturmak için çalışmalara başladı. Etüt proje müdürlüğünün geliştirdiği ve Karayolları ile yapılan görüşmeler neticesinde oluru alınan 100 metrelik yeni yolun yapım çalışmaları başladı. Avarlar Kavşağını geçtikten sonra sağ bölümden Bedre Deresi yanından bu bölgeye yeni bir giriş açılırken, Belediye Başkanı Alper Taban bugün AK Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel, Belediye Başkan Yardımcısı Adil Kansu ve Ertuğrulgazi Mobilyacılar Caddesi Derneği Başkanı Bahadır Bayraktar ile birlikte yol yapım çalışmalarını yerinde inceledi.

ÇÖZÜM ÖNERİSİ ERTUĞRULGAZİ ESNAFINDAN GELDİ

Ertuğrulgazi Caddesindeki özellikle ağır tonajlı araç yoğunluğunu dağıtarak trafiği rahatlatacak olan projenin incelemesi sırasında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Alper Taban, “Şuanda Avarlar Kavşağında Ertuğrulgazi Caddemizi geçtikten sonra Ankara asfaltı üzerinde sanayiye giriş için yol yapım çalışmasını yerinde incelemek üzere geldik. Açıkçası bu çalışmayla ilgili ben Dernek Başkanımız Bahadır Beye teşekkür ediyorum. Onların önerisiyle bu çalışmayı başlattık. Çünkü sanayinin her gün içerisinde olan, yoğunluğu ve akışı gören, sorunların ne olduğunu düşünen, tespit eden aslında burayı yaşayanlar. Bizim de şöyle bir tezimiz var; sorunu yaşayan vatandaşlar aslında çözümü de zihinlerinde canlandırıyorlar. Bu öneri üzerine biz burada mevcut yan yolumuzun içerisinde bir kısım daha girerek bu alanda sanayimize farklı bir giriş, yeni bir kapı daha açmış olduk. İnşallah faydalı olacağını düşünüyorum. Özellikle büyük tonajlı araçların Ertuğrulgazi Caddesini kullanmadan burayı kullanmaları durumunda oradaki yükü de azaltmış olacağız. Çünkü orada hem normal araç yoğunluğu hem de yaya trafiği oldukça fazla. Özellikle iş giriş ve çıkış saatlerinde maksimum seviyede olduğunu bizler de görüyoruz” dedi.

SANAYİYE YENİ GİRİŞ

Yol yapım çalışmasının teknik bilgilerine ilişkin de konuşan Taban, “Burada arkadaşlarımız 100 metre uzunluğunda bir yol açıyorlar. 300 m3 kazı çalışması yaparak 500 ton malzeme bu alana serdiler. Beraberinde hemen yine yan yolda yayaların da güvenli şekilde yürüyebilmeleri için parke taşı ve bordürlü bir alan uyguluyoruz. Yapılan çalışma şehrimize hayırlı uğurlu olsun. Emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” açıklamalarında bulundu.

ERTUĞRULGAZİ´NİN TRAFİĞİ RAHATLAYACAK

Ertuğrulgazi Mobilyacılar Caddesi Derneği Başkanı Bahadır Bayraktar ise “Başkanımıza, Vekilimize ve Başkan Yardımcımıza teşekkür ediyoruz. Biz Ertuğrulgazi Caddesindeki trafiği bir nebze azaltabilmek, bu bölgedeki esnafımıza işyerlerine daha kolay giriş çıkış sağlayabilmeleri adına böyle bir fikir ürettik dernek yönetimi olarak. Başkanımızla paylaştığımızda sanayiye buradan bir girişin çok pratik olacağı kanaatine vardılar. Etüt proje ve karayolları ile ilgili çalışmaları yaptılar. İnşallah Ertuğrulgazi Mobilyacılar Caddesindeki trafik yükü bu noktaya bölünerek hafifleyecek. Bu bölgede 1000´e yakın imalathane var ve bunlar bu yolu kullanarak daha kolay işyerlerine ulaşmış olacaklar. Teşekkür ediyoruz” dedi.

VATANDAŞ BELEDİYE EL ELE

AK Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel de vatandaşla işbirliği halinde çalışan bir belediyecilik anlayışı olduğunu kaydederek; “Vatandaşlarımızın istek ve taleplerini makul olduktan sonra değer veren ve yerine getiren bir belediyecilik anlayışımız var. Baştan beri böyleydi, bundan sonra da bu şekilde devam edecek. Bu anlamda Belediye Başkanımıza ve duyarlı davranışları için Dernek Başkanımıza teşekkür ediyorum. Vatandaş belediye el ele devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

Haber ve Fotoğraf: Kurum Bülteni
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Sanayinin alternatif yolu açıldı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
“Ben bu şehrin kızıyım”
“Ben bu şehrin kızıyım”
31 Mart 2019 yerel seçimlerinde AK Parti´den İnegöl Belediye Başkan Aday adayı olan Devrim Kosova Haber Yorum Gazetesinin konuğu oldu.
“Ahıskalıların acısı dinmiş değildir”
“Ahıskalıların acısı dinmiş değildir”
Demokrat Parti İnegöl İlçe Başkanı Murat Balakuş, Ahıska sürgününün 74. yıldönümü münasebetiyle yaptığı açıklamasında; “Ahıska Türklerinin sürgünü hala devam etmektedir ve acılar hala dinmiş değildir!” dedi.
ŞİMDİ DÖNÜŞÜM ZAMANI
ŞİMDİ DÖNÜŞÜM ZAMANI
AK Parti İnegöl Belediye Başkan Aday adayı Bülent Temelli, Haber Yorum Gazetesi´nin konuğu oldu.
 “Dolu dolu bir yıl geçirdik”
“Dolu dolu bir yıl geçirdik”
8 Kasım 2017 tarihinde Belediye Meclisinde yapılan oylamayla İnegöl Belediye Başkanlığına seçilen Alper Taban, belediye başkanlığındaki bir yılı hizmetle dolu dolu geçirdiklerini söyledi.
Yeni nesil belediyecilik
Yeni nesil belediyecilik
İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, Flexcity yazılımı sayesinde elde edilen verilerle daha doğru ve isabetli kararlar alacaklarını söyledi.
İş adamı İsmail Kösen aday adayı oldu
İş adamı İsmail Kösen aday adayı oldu
AK Parti´de aday adaylığı başvuru süresinin uzatılmasının ardından iş adamı İsmail Kösen´de belediye başkanlığı için aday adaylığı müracaatını gerçekleştirdi.
Sedat Öpçiner Aday Adayılığını açıkladı
Sedat Öpçiner Aday Adayılığını açıkladı
AK Parti Belediye Meclis Üyesi Sedat Öpçiner, AK Parti´den İnegöl Belediye Başkan Aday Adayı olarak dosyasını partisine teslim etti.
Bayram, başvurusunu yaptı
Bayram, başvurusunu yaptı
AK Parti İnegöl Belediyesi Meclis üyesi Nedim Bayram, İnegöl Belediye Başkanı Aday Adaylığı için AK Parti İlçe yönetimine başvuruda bulundu
Hasan Aydın, yeniden aday adayı
Hasan Aydın, yeniden aday adayı
İmam Hatip Camiasının sevilen isimlerinden Hasan Aydın, AK Parti´den İnegöl Belediye Başkan Aday Adaylığı parti yönetimine teslim etti.
Asuman Akçay Sakallı başvurusunu yaptı
Asuman Akçay Sakallı başvurusunu yaptı
AK Parti İnegöl Belediye Meclis Üyesi Asuman Akçay Sakallı, İnegöl Belediye Başkan Aday Adaylığı dosyasını AK Parti İlçe Teşkilatına teslim etti.
Umut Ortakçı, AK Parti´den Aday Adayı Oldu
Umut Ortakçı, AK Parti´den Aday Adayı Oldu
İnegöllü işadamı Umut Ortakçı, AK Parti´den İnegöl Belediye Başkan aday adaylığını açıkladı.
İYİ Parti´de Görev Değişimi
İYİ Parti´de Görev Değişimi
İYİ Parti İnegöl İlçe Başkanlığında Müfit Besler, sağlık sebepleri dolayısı ile başkanlık görevini Eray Soral´a devretti.
“Atatürk´ü Anlamamız Gerekiyor”
“Atatürk´ü Anlamamız Gerekiyor”
Demokrat Parti İlçe Başkanı Murat Balakuş, “Atatürk´ün, öngörüsü ile tarihte eşi az rastlanan bir lider olduğunu ve bu günleri yas günleri olmaktan çıkarıp, Atatürk´ü anlaşılması için vesile bilinecek günler olarak değerlendirmek gerekmektedir” dedi.
“Tüm İnegöl´ü Kucaklayacağım”
“Tüm İnegöl´ü Kucaklayacağım”
İnegöl eğitim hayatının önemli isimleri arasında yer alan Devrim Kosova, AK Parti İnegöl Belediye Başkanı Aday Adaylığı için dosyasını parti yetkililerine teslim etti.
“Atatürk´ü Anlamaya Çalışıyoruz”
“Atatürk´ü Anlamaya Çalışıyoruz”
Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Necmi Demir ve yönetim kurulu üyeleri, Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün vefatının 80. yıldönümü münasebetiyle Atatürk Anıtı önünde anma programı gerçekleştirdiler.
 “Kreşi Belediye Mi Kiraya Verdi?”
“Kreşi Belediye Mi Kiraya Verdi?”
Cumhuriyet Halk Partisi İnegöl İlçe Sekreteri Yasemin Soydan, 1 yaşındaki Melisa Tuana bebeğin yaşamını yitirdiği kreşle ilgili gerekli takibin yapılacağını belirterek yetkililere sorular yöneltti.
İlk Başvuru Adem Demirel´den
İlk Başvuru Adem Demirel´den
AK Parti İnegöl Belediye Başkan Adaylığı için AK Parti eski İlçe Başkanı Adem Demirel ve Ayşe Kuş Taşkın ilçe teşkilatına giderek başvuruda bulundu.
Gürel, TBMM´de konuştu
Gürel, TBMM´de konuştu
TBMM Genel Kurulu´nda Down Sendromu, otizm ve diğer gelişim bozukluklarının tespiti ve çözümleriyle ilgili söz alan AK Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel, “Onlar bizim bebek kalan evlatlarımız, huzurumuz, şükrümüz” dedi.
MHP´nin adaylık şartları belli oldu
MHP´nin adaylık şartları belli oldu
Milliyetçi Hareket Partisi İnegöl İlçe Başkanı Aytekin Torun, Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı ve Belediye Meclisi Aday Adaylığı şartlarının belli olduğunu ifade etti.
Belediye asfalt ücretinden vazgeçti
Belediye asfalt ücretinden vazgeçti
İnegöl Belediye Meclisi, 2015, 2016 ve 2017 yıllarında yapılan 24 milyon TL´lik yol harcamalarında vatandaşa düşen 2 milyon 400 bin TL´lik payın alınmamasına karar verdi.
“Ecevit´i rahmetle anıyoruz”
“Ecevit´i rahmetle anıyoruz”
DSP İlçe Başkanı Halil Büyükışıklar, DSP´nin merhum lideri Bülent Ecevit´i ölümünün 12´inci yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi