AJANS-YORUM-MATBAA HİZMETLERİ-(0224-7110828)
ŞEHİR OLARAK MÜCADELE EDECEĞİZ
İnegölspor´un yeni Başkanı Münür Kanar, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Belediye Başkanı Alper Taban´ı ziyaret etti. Taban, “Hedefe varmak için şehir olarak mücadele edilecek. Herkesin bu takıma sahip çıkması gerekiyor” dedi.
Tarih: 17.10.2019 19:08:01

İnegölspor´da yapılan olağanüstü genel kurul sonucunda göreve gelen Münür Kanar, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte protokol ziyaretleri kapsamında Belediye Başkanı Alper Taban´ı ziyaret etti. Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette, yeni döneme ilişkin mesajlar verildi.

 

ZOR BİR GÖREVİ ÜSTLENDİLER

Bordo Beyazlı yönetimi konuk eden Belediye Başkanı Alper Taban, ziyaret sırasında açıklamalarda bulundu. Yeni yönetimi tebrik eden Taban, “İnegölspor Başkanımızı ve kıymetli yöneticilerimizi bugün İnegöl Belediyesi´nde ağırlıyoruz. Öncelikle göreve gelen yeni yönetimimizi ve Başkanımızı ben tebrik ediyorum. İnegölspor´umuzun olağanüstü kongresinde göreve gelerek zor bir görevi üstlendiler. Ben öncelikli olarak medeni cesaretlerinden ve bu girişimlerinden dolayı kendilerini kutluyorum. Çünkü bildiğiniz gibi olağan kongrelerde süreç belki daha olağan işliyor ama olağanüstü kongrede talipler bu noktada biraz daha çekingen kalıyor olabilir. Kendileri burada cesaret gösterip girdiler. Her türlü olumsuzluğa rağmen bu noktada biz burayı yönetebiliriz dediler. Kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

 

ŞEHİR OLARAK MÜCADELE EDECEĞİZ

İnegölspor´un bu şehrin önemli değerlerinden bir tanesi olduğuna vurgu yapan Taban, “Şehrin tanıtımında, yeri gelir ülke tanıtımında çok önemli katkılar verebilecek bir kuruluş İnegölspor. Bugüne kadar da geçmişteki yönetimlerimizin, Başkanlarımızın önderliğinde İnegölspor bugüne kadar gelmiş. Ancak hep konuştuğumuz bir şey var, İnegölspor´umuzun bundan sonraki süreçte koyulacak olan kısa, orta ve uzun vade hedeflerle istenilen noktaya taşınması. İnşallah ben inanıyorum ki geçmişte de İnegölspor´da başarılar elde etmiş olan Münür Kanar Başkanımız ve yönetimi inşallah bu dönemde de yapacakları güzel planlamalarla İnegölspor´umuzu öncelikle PTT 1. Lig hedefine… Tabi bugünden belki bunun adı konulacak. Planlaması yapılacak ve o hedefe varmak için de şehir olarak mücadele edilecek” diye konuştu.

 

HERKESİN TAKIMA SAHİP ÇIKMASI GEREKİYOR

Taban, konuşmasında ilçe halkına da seslenerek şöyle devam etti: “Ben buradan tüm işadamlarımıza, sanayicilerimize, esnafımıza, vatandaşlarımıza bu vesileyle sesleniyorum; herkesin bu takıma sahip çıkması gerekiyor. Bugüne kadar destek ve katkı veren herkese teşekkür ediyorum. Ancak bunu daha geniş bir alana yaymak zorundayız. Herkesin desteklediği bir ortama geçmek zorundayız. Dolayısıyla ben bu birlik ve beraberliğin de sinerjiye dönüşerek İnegölspor´a başarılar getireceğine canı gönülden inanıyorum. Gönlümüzden geçen aynen taraftarın ve yönetimlerin de istediği gibi İnegölspor´un hak ettiği yere gelmesi. Bu 1 yılda gerçekleşir, 3 yılda ya da 5 yılda… Hiç fark etmez. Hedefler konursa Allah´ın izniyle bu başarılabilir. Ben aldıkları görevden dolayı kendilerini kutluyorum. Başarılar diliyorum ve yanlarında olduğumu ifade ediyorum. İnşallah başarılarla dolu bir sezon olsun.”

 

İNEGÖLSPOR´UMUZUN YÜKÜNÜ HAFİFLETMEYE GELDİK

İnegölspor Başkanı Münür Kanar ise borç ödemek için göreve geldiklerini kaydederek; “Başkanımıza bizleri kabulünden dolayı teşekkür ediyorum. Biz bunu kongre sürecinde de söylemiştik; biz buraya borç ödemeye, İnegölspor´umuzun yükünü hafifletmeye geldik. Aynı zamanda içimizde yatan bir aslan da var. Bunu yaparken işimizi kış tutacağız, yaz çıkarsa bahtımıza deyip çalışacağız. Sağ olsun Belediye Başkanımız da ifade etti, yanlarındayım dedi. Elinden gelen desteği vereceğini söyledi. Yönetim kurulu arkadaşlarımızla birlikte biz de elimizden geleni yapacağız. Zaman zaman Başkanımızla da konuşup kendisine bilgi veriyorum. Bizim sokağa atacak bir liramız yok. Bizim halkın, işadamlarının, esnafın parasını sokağa atacak lüksümüz yok. Biz elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Hep birlikte el ele bunu başaracağız. Bu başarıyı omuz omuza, taraftarımızla, mülki amirlerimizle elde edeceğiz” açıklamalarında bulundu.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ŞEHİR OLARAK MÜCADELE EDECEĞİZ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Mahmudiye Mahallesinde 30 Araçlık Otopark Yapımı Sürüyor
Mahmudiye Mahallesinde 30 Araçlık Otopark Yapımı Sürüyor
İnegöl Belediyesi, Mahmudiye Mahallesinde çevre yolu üzerinde 30 araçlık otopark yapımı için çalışmaları sürdürüyor.
Cuma Günü İbadete Açılıyor
Cuma Günü İbadete Açılıyor
En son Abdülhamit Han döneminde kapsamlı bir şekilde tadilat ve tamirat gören İshakpaşa Camisinin yaklaşık 1 ay süren tadilat ve tamirat çalışmalarında sona gelindi. Yaklaşık 350 bin lira harcanarak aslına uygun elden geçirilen cami Cuma günü ibadete açılacak. Hali hazırda borcu bulunan Cami için hayırseverlerin desteği de bekleniyor.
Çamurdan Yansımalar Müzede Görücüye Çıktı
Çamurdan Yansımalar Müzede Görücüye Çıktı
İnegöl Belediyesi´nin Bursa Olgunlaşma Enstitüsü işbirliği ile düzenlediği “Çamurdan Yansımalar” isimli cam süsleme ve seramik sanatı sergisi, İnegöl Kent Müzesinde izlenime sunuldu.
Yusuf desteklerinizi bekliyor
Yusuf desteklerinizi bekliyor
Doğumda oksijensiz kaldığı için yürüyemeyen selebralpalsi hastası Yusuf Latifoğlu´nun kök hücre tedavisi için gereken 350 bin lirayı bulabilmek için yardım kampanyası başlatılmıştı.
Mavi ışıklarla dikkat çekiyorlar
Mavi ışıklarla dikkat çekiyorlar
İnegöl Belediyesi, 20 Kasım Dünya Çocuk Günü etkinlikleri kapsamında çocuk haklarına dikkat çekmek amacıyla merkez belediye binası ile Kültür Sanat ve Gençlik Merkezi binasını mavi ışıklarla aydınlattı.
Çevre katliamı
Çevre katliamı
İnegöl´de kendini bilmezler yine etrafa rastgele attıkları çöplerle resmen çevre katliamı yapmaya devam ediyor. Hal binasının hemen yanına atılan atıklar tepkilere neden oldu.
ZİRVELERDE BELEDİYESPOR VAR
ZİRVELERDE BELEDİYESPOR VAR
İnegöl Belediyespor Dağcılık branşı 16-17 Kasım 2019 Toros Dağları´nın batı uzantılarından Bey Dağları grubunda yer alan, Antalya Körfezi´nin batısında, kuzey-güney doğrultusunda körfeze paralel olarak uzanan en yüksek doruğu 3086 metre rakımda bulunan Kızlar Sivrisi Dağına zirve faaliyeti gerçekleştirdi.
Türkiye´ye Örnek Oldular
Türkiye´ye Örnek Oldular
İnegöl´de ikamet eden Kemal ve Havva Akal çifti, tüm organlarını bağışlayarak Türkiye´ye örnek oldu.
“Ayranla Karışık Aşk” Sanatseverlerle Buluştu
“Ayranla Karışık Aşk” Sanatseverlerle Buluştu
Yargı Akademinin sponsor olduğu ‘UĞULTU´ sanat derneği tarafından düzenlenen Tiyatro gösterisi “ Ayranla karışık aşk” isimli yetişkin tiyatro oyunu, İnegöl Kent Müzesi çok amaçlı salonunda Yargı Akademi öğrencilerinin beğenisine sunuldu. Gösteriye öğrencilerin ilgisi yoğun oldu.
Bitlisliler kahvaltıda buluştu
Bitlisliler kahvaltıda buluştu
İnegöl Bitlisliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği yönetimi ve üyeleri kahvaltıda buluştu.
Hamzabey´de Yeniden Hizmete Girecek
Hamzabey´de Yeniden Hizmete Girecek
Hamzabey mahallesi muhtarı Sadullah Arda´nın girişimleri ile atıl vaziyette olan sağlık evi hayırseverlerin destekleriyle yenilenerek kısa bir süre sonra mahalle halkının hizmetine açılacak. Sağlık Evine kadrolu hemşire ataması yapıldı.
Ispanak Zehirlenmelerine Tepki Gösterdiler
Ispanak Zehirlenmelerine Tepki Gösterdiler
Türkiye´nin çeşitli noktalarında ıspanağın içerisinde bulunan yabancı otların tüketilmesi ile çok sayıda vatandaşın zehirlenmesi üzerine çıkan haberlere tepki gösteren üreticiler ile ziraat odası başkanı Sezai Çelik, “Ben kendimi bildim bileli çiftçilikle uğraşıyorum ilk kez böyle bir olayla karşı karşıyayız ama bence bunların tek sebebi var para yapan ıspanağın fiyatlarını düşürmek.” diye konuştu.
Şampiyon İnegöl Vergi Dairesi
Şampiyon İnegöl Vergi Dairesi
Bursa Maliyeciler Derneği tarafından düzenlenen Bursa Vergi Dairesi Sonbahar Turnuvası´nda şampiyon İnegöl Vergi Dairesi oldu.
Vizyoner19 kapılarını açıyor
Vizyoner19 kapılarını açıyor
Türkiye´nin en büyük ve küresel ölçekte en yaygın sermaye platformu MÜSİAD tarafından iki yılda bir düzenlenen “VİZYONER Zirvesi” “Dijital Gelecek” temasıyla 27 Kasım 2019 tarihinde 3.kez kapılarını aralıyor.
Vergi dairesi müdürü uyardı
Vergi dairesi müdürü uyardı
Verdi Dairesi Müdiresi Beyhan Balta, “Birikmiş vergi borçlarınız varsa dairemize gelip ödeyebilecekleri şekilde taksitlendirme yapsınlar, biriken borçlar sebebi ile yasal işleme düşmesinler.”dedi.
İhracatçıya yeşil pasaport müjdesi
İhracatçıya yeşil pasaport müjdesi
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Yavuz Uğurdağ, Resmi Gazete´de yayımlanan “İhracatçıya Yeşil Pasaport limit indirimi” kararı ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Mobilyacılardan HEM Ziyareti
Mobilyacılardan HEM Ziyareti
İnegöl Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan AYHAN ve yönetim kurulu üyeleri İnegöl Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer GÖKTÜRK´ü makamında ziyaret etti.
Doğal afetlerle mücadele için komisyon kuruldu
Doğal afetlerle mücadele için komisyon kuruldu
İnegöl Belediyesi, şehirde deprem başta olmak üzere doğal afetlerle daha etkin mücadele için Uludağ Üniversitesi ve Bursa Teknik Üniversitesi´nin de destekleriyle akademik isimlerin de yer aldığı Doğal Afet ve Riski İle Mücadele Eylem Planı Komisyonu´nu kurdu. Komisyon bugün yapılan toplantıyla kamuoyuna tanıtıldı.
Kuşaklar arası dayanışma güçleniyor
Kuşaklar arası dayanışma güçleniyor
İnegöl Belediyesi, Halil İnalcık Sosyal Bilimler Lisesi, Yenice Rehabilitasyon Merkezi ve İnegöl Müftülüğü işbirliğinde hayata geçirilen “Birlikte Daha Mutluyuz” projesi kapsamda, Huzurevi sakinleri, lise öğrencileri ve engelli öğrenciler Müftülük ev sahipliğinde öğlen namazı ve ardından düzenlenen yemekte bir araya geldi.
İnegöl´de ilki başardı
İnegöl´de ilki başardı
İnegöl´e bağlı kırsal Gündüzlü Mahallesinde yaşayan Ali Turhan namı diğer Dijital Ali İnegöl´e bağlı 100 Mahallenin tamamını karadan ve havadan fotoğraf, video çekerek İnegöl´de bir ilki başardı.
Siyer-i Nebi´de Süre Uzatıldı
Siyer-i Nebi´de Süre Uzatıldı
Anadolu Gençlik Derneği´nin (AGD) düzenlediği Siyer-i Nebi Yarışması´nda, başvuru süresinin 2 Aralık´a kadar uzatıldığı açıklandı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ