AJANS-YORUM-MATBAA HİZMETLERİ-(0224-7110828)
Seksenlik Adike Ninenin Son Arzusu REİSİ CUMHURU GÖRMEK
İnegöl´de yaşayan 80 yaşındaki Adike Çakmak´ın son arzusu çok sevdiği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ı görebilmek.
Tarih: 8.10.2019 12:11:09

İnegöl Burhaniye Mahallesi Uzay Sokak üzerinde tek katlı bir evde yalnız başına yaşayan 80 yaşındaki Adike Çakmak´ın son arzusu 09 Ekim Çarşamba günü 42. MODEF EXPO Uluslararası Mobilya Fuarı ziyareti için İnegöl´e gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ı Dünya gözü ile bir kez olsun görebilmek.

Elleri ve Ayakları Engelli

Seksenlik Adike Ninenin 59 yıl önce Trabzon´a bağlı Çaykara- Uzun göl ilçesinde geçirmiş olduğu talihsiz bir kaza sonucu Elleri ve Ayakları felç oldu. İnegöl´e yıllar önce ailesi ile birlikte yerleşen seksenlik çınar yıllar sonra İnegöl´de eşinden ayrılınca yalnız başına yaşamaya başladı. Burhaniye Mahallesi Uzay Sokak üzerinde tek katlı, derme çatma sobalı evde yalnız başına yaşayan Adike nine yaşamını hayırseverlerden ve İnegöl Belediyesinden gelen yardımlar ile sürdürürken, evinin temizliğini, sobasını yakmayı, elleri engelli olmasına rağmen kendisi yapıyor.

Pazartesi ve Perşembe Günleri Oruç Tutuyor

Burhaniye Mahallesi Uzay Sokak üzerinde yalnız başına yaşayan Adike Nine´nin çocukları kendisini ne kadar yanlarına almak isteseler de kendisi bunu kabul etmeyerek yalnız yaşıyor. Huzurevine bile yerleştirilen seksenlik çınar burada da durmak istemeyince, yakın çevresi tarafından yaptırılan tek katlı derme çapma, sobalı evde yaşamını sürdürüyor. Sabah ezanı ile güne başlayan seksenlik çınar, sabah namazını kıldıktan sonra kahvaltısını yapıp yaşadığı evi ve bahçesini engelli elleriyle her gün temizliyor. Gününün büyük bir kısmını ibadetini yaparak ve evinde bulunan televizyondan haber kanallarını açarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ı izleyerek geçiren Adike nine, Yılın büyük bir kısmını da oruç tutarak geçiriyor. Seksen yaşındaki Adike Çakmak Bin aydan daha hayırlı olan üç ayları eksiksiz oruç tutarken, yılın 365 günü ise her Pazartesi ve Perşembe günü oruç tutarak geçiriyor.

Büyük Bir Heyecanla Bekliyor

Seksenlik Çınar Adike Çakmak´ın hayattaki en son isteği ise 12. Cumhurbaşkanı ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin 1. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ı dünya gözü ile bir kez görebilmek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ı görebilmek için her yolu deneyen Adike Nine çevresindekilerden rica ederek bin bir zorluk içerisinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın Bursa mitingine bile gitmiş ancak Cumhurbaşkanını göremeden geri dönmüş. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın 09 Ekim Çarşamba günü İnegöl´ün en önemli tanıtım araçlarından bir tanesi olan 42. MODEF EXPO Uluslararası Mobilya Fuarı ziyareti için İnegöl´e geleceğini duyan Adike nine Cumhurbaşkanını belki görürüm umuduyla büyük bir heyecanla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın İnegöl´e gelmesini bekliyor.

Benim Sizlerden Son İsteğim

09 Ekim Çarşamba günü 42. MODEF EXPO fuar ziyareti için İnegöl´e gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile kendisini görüştürmeleri konusunda yakın çevresinden, torunlarından, yeğenlerinden yardım isteyen Adike Çakmak akrabalarına, “Benim sizlerden son isteğim, beni dünya liderimiz Reisi Cumhurumuz ile bir kere görüştürün, yoksa size hakkımı helal etmem.” Dedi.

Basından Yardım

Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek isteyen ve yakınlarına, “Benim sizlerden son isteğim, yoksa size hakkımı helal etmem” diyen seksenlik Adike Nine´nin yakınları ise çareyi basın yolu ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´a duyurmaya çalıştılar.

Ölmeden Seni Görmeyi Çok İstiyorum

Basın mensupları ile iletişime geçen Seksenlik Adike Nine´nin yakınları Haber Yorum Gazetesi Muhabiri ile Adike Çakmak için bir görüşme ayarladılar. Burhaniye Mahallesinde tek başına yaşayan yaşlı kadının yanına giden Haber Yorum Gazetesi muhabiri ile özel görüşen seksenlik çınar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´a seslenerek; “Reisi Cumhurumuzu sadece İnegöl´e geldiği için değil, Ömrüm ne kadar yeter ise o kadar görmek istiyordum. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ı görmek için çok kişiye yalvardım. Bursa´ya kadar gittim ama kendisiyle görüşemedim ama İnşallah, Allah´ın izniyle Cumhurbaşkanı ile görüşeceğim. Sayın Cumhurbaşkanım öncelikle Selamünaleyküm ve Rahmetullahu ve Berakatuhu çok çok sevgili Reisi Cumhurum seni görmeyi çok istiyorum ama görüşene kadar inanmıyorum çünkü çok yalvardım olmadı. İnşallah şimdi olur. Senin gibi Lider, senin gibi Reisi Cumhur, senin gibi sadece Türkiye´nin değil bütün Dünyanın Lideri ile görüşmeyi çok istiyorum. Sayın Reisi Cumhurum size çok çok teşekkür ederim, ben ve benim gibi olanlar mağdurlar, engelliler, dertliler, hastalar senin kanunundan, senin konuşmalarından, senin yardımından hepimiz faydalanıyoruz ve hepimiz memnunuz. Malulen ben 59 senedir felçliyim. Malulen maaş alıyorum ilk aldığım zamanlar aldığımız maaş azdı ve yetmiyordu. Sen Reisi Cumhur olduktan sonra artı ve şimdi ise 1750 Türk Lirası oldu. Sayın Cumhurbaşkanım sizi göreceğim ümidiyle çok heyecanlıyım İnşallah bu heyecan seni görünce bitecek. Çok teşekkür eder, gözlerinden öperim. Ben senden çok çok çok memnunum Rabbim ömrünü uzun etsin. Benim ömrümden ne kadar kaldıysa senin ömrüne eklensin de İnşallah ne kadar aç, mağdur, zor durumda olan varsa senin sayende doyar ve rahata kavuşur. İnşallah da Rabbim de beni sana kavuşturur da seni ölmeden bir kere görürüm.” İfadelerini kullandı.

Son olarak Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan´a seslenen Seksenlik Çınar Adike Çakmak; “Duydum ki Reisi Cumhurum İnegöl´e Geliyormuşsun, o kadar çok sevindim o kadar çok memnun oldum ki anlatamam. Seninle görüşmek istiyorum. Çok denedim 2 sene İnegöl´e geldiğinizde ve Bursa mitinglerinize geldim ama beni sizinle görüştürmediler. İnşallah bu sefer sizi görmeyi Rabbim bana nasip eder. Sizi çok seviyorum ve Allah´ıma emanet ediyorum.” Dedi

Haber ve Fotoğraf:Mehmet AYDIN
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Barış Pınarı Harekâtına Bir Destek Daha
Barış Pınarı Harekâtına Bir Destek Daha
Fırat´ın doğusunda düzenlenen Barış Pınarı Harekatı´na Eğitim-Bir-Sen İnegöl Şubesinden destek geldi. Türkiye´nin terör örgütleriyle olan mücadelesini uluslararası hukuktan kaynaklanan en tabii hakkı olduğuna işaret eden Eğitim-Bir-Sen İnegöl Şube Başkanı Sinan Aktaş, Türkiye´nin daha önce bölgede gerçekleştirdiği operasyonlarda olduğu gibi bu sefer de uluslararası hukuk çerçevesinde hareket ettiğinin altını çizdi.
İnegöl´de Takdire Şayan Farkındalık
İnegöl´de Takdire Şayan Farkındalık
Griffin Turizm Sahibi Burak Balkan, fuar süresince firmalara çiçek ve çelenk göndermek yerine Tema Vakfından yapmış olduğu fidan bağışlarını hediye ederek farkındalık oluşturdu.
Engellilerden Duygulandıran Klip
Engellilerden Duygulandıran Klip
İnegöl´de Barış Pınarı Herakatı´na katılan Mehmetçiklerimiz ve şehitler için engelliler tarafından çekilen klip sosyal medyada büyük beğeni toplandı.
Zekayi Akyürek toprağa verildi
Zekayi Akyürek toprağa verildi
Geçtiğimiz gün hayatını kaybeden İnegöl Emlak Müşavirleri Derneği´nin Kurucu Başkanı Zekayi Akyürek, son yolculuğuna uğurlandı.
 Yek vücut olmalıyız
Yek vücut olmalıyız
Sultan Abdülhamid Han Kültür ve Eğitim Derneği Başkanı Turgay Yazıcı, yaptığı yazılı açıklama ile Türk Silahlı Kuvvetlerimizin sürdürdüğü Barış Pınarı Harekatına destek verdi.
OKYANUS KOLEJİNDEN BİRİNCİLİK
OKYANUS KOLEJİNDEN BİRİNCİLİK
Amatör Sporlar Haftası Etkinlikleri Kapsamında İnegöl Ortaokullar Arası Masa Tenisi Turnuvasında İnegöl Okyanus Koleji Ev Sahipliği Yaptı.
Okyanus Kolejinden Dev Adım
Okyanus Kolejinden Dev Adım
Türk basketbolunun dev markası Anadolu Efes ve Türkiye´nin Eğitim markası Okyanus Kolejinden dev adım.
Kent Konseyinden  ‘BARIŞ PINARI HAREKATI´na Tam Destek
Kent Konseyinden ‘BARIŞ PINARI HAREKATI´na Tam Destek
İnegöl Kent Konseyi STK Meclisi yönetimi, başlatılan Barış Pınarı Harekâtına tam destek verdiklerini açıklayarak; “Ordumuzun daha önceki operasyonlarda olduğu gibi Barış Pınarı Harekâtında da başarılı olacağına yürekten inanıyoruz.” İfadeleri kullanıldı.
İnegölspor´da maaş ve primler tamam
İnegölspor´da maaş ve primler tamam
İnegölspor Kulüp Başkanı Münür Kanar ve yönetim kurulu üyeleri, personelin geçmişten kalan maaşları ile oyuncuların Şanlıurfaspor primlerini dağıttı.
ESKİ KAVŞAKLAR SIKINTI YAŞATIYOR
ESKİ KAVŞAKLAR SIKINTI YAŞATIYOR
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Belediye ve İnegöl AVM bölgesinde yapılan akıllı Kavşaklar, trafik akışını önemli ölçüde rahatlatırken, bazı caddelerde düzenlenmeyen kavşaklar ise sürücülere zor anlar yaşatıyor.
İGİAD´dan harekâta tam destek
İGİAD´dan harekâta tam destek
İnegöl Genç İş Adamları Derneği´nden (İGİAD), Türk Silahlı Kuvvetlerinin, ülkemizin Güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlattığı Barış Pınarı Harekatına tam destek geldi.
“Siyasi tartışmalar son bulmalı”
“Siyasi tartışmalar son bulmalı”
İnegöl Çerkes Adige Kültür Derneği Başkanı Şevket Coşkun, Barış Pınarı Harekatına destek verdiği açıklamasında, “Türk Silahlı Kuvvetleri, sefere çıkmışsa siyasi tartışmalar bu nokta itibariyle son bulur” dedi.
Eksikleri gidermeye çalışıyoruz
Eksikleri gidermeye çalışıyoruz
Akıncılar Mahallesinde devam eden parke taşı uygulama çalışmasını yerinde inceleyen İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, “116 mahallemizin tamamındaki eksikleri gidermek için genç ve dinamik ekibimizle çalışıyoruz” dedi.
Kurucu başkan hayatını kaybetti
Kurucu başkan hayatını kaybetti
İnegöl Emlak Müşavirleri Derneği kurucu başkanı Zekayi Akyürek hayatını kaybetti.
STK´LAR UYUYOR MU?
STK´LAR UYUYOR MU?
42´inci Modef EXPO mobilya fuarı 7 Ekim´de kapılarını açarken, İnegöl´ün çeşitli yerlerinde yer alan billboardlarda Kayseri mobilya fuarının reklamının yapılması sosyal medyada mobilyacıların tepkilerine neden olurken, MODEF Yönetimi Kurulu Başkanı Yavuz Uğurdağ ile Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan Ayhan´ın sessizliği şaşırttı.
İnegöllü işadamı hayatını kaybetti
İnegöllü işadamı hayatını kaybetti
İnegöllü eski siyasetçilerden ve işadamı olan Turgut Şen hayatını kaybetti. Şen, öğle namazına müteakip İshakpaşa camiinde kılınan cenaze namazının ardından Mahmudiye Mezarlığı´nda toprağa verildi.
Açıklama Geldi
Açıklama Geldi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın 42 modef Expo Fuar ziyaretinin iptal edilmesi ile alakalı ilk açıklama Bursa AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman´dan geldi
Cumhurbaşkanının İnegöl Ziyareti İptal Edildi.
Cumhurbaşkanının İnegöl Ziyareti İptal Edildi.
Ekim Çarşamba günü Modef Expo fuarı ziyareti için İnegöl´e gelmesi beklenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın İnegöl ziyareti iptal edildi.
I RUN´DA ENERJİ LİMAK´TAN
I RUN´DA ENERJİ LİMAK´TAN
Limak Enerji, “Sağlıklı Yaşam İçin Koş” mototuyla bu yıl 6´ncısı düzenlenen Eker I Run koşusunda spor tutkunları ile buluştu. 7´den 70´e birçok yaş kategorisinde yarışan katılımcılardan oluşan etkinliğe enerjik bir imza atan şirket, koşunun pek çok farklı bölümünde yer alan enerji noktalarıyla da sporculara destek verdi.
320 Aileye Gıda Ve Temizlik Yardımı
320 Aileye Gıda Ve Temizlik Yardımı
İnegöl Belediyesi Umuteli Sosyal Yardım Merkezinden faydalanan aileler, artık gıda marketinde bulunan gıda ve temizlik ürünü alışverişini farklı marketlerden temin edecek.
Her Koşulda İşlerinin Başındalar
Her Koşulda İşlerinin Başındalar
Geçtiğimiz gün gece saatlerinde İnegöl Belediyesi Temizlik İşleri personelinin Pazartesi Pazarı alanında yağmur altında gerçekleştirdiği temizlik çalışmaları, vatandaşlar tarafından takdir topladı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ