Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Şimdi güçlü meclis zamanı
24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem milletvekilliği seçim çalışmalarını sürdüren AK Parti İnegöl İlçe Teşkilatı, ilk seçim koordinasyon merkezini hizmete açtı.
Tarih: 30.5.2018 11:55:31

Mehmet Çıracı katlı otoparkı zemin katındaki SKM açılışına AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Belediye Başkanı Alper Taban, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Ersan, AK Parti Bursa Milletvekili Adayı Vildan Yılmaz Gürel, AK Parti Milletvekili Aday Adayları ile partililer katıldı.

 

SKM açılış töreninde konuşan AK Parti İnegöl İlçe Başkanı Mustafa Ersan “24 Haziran seçimleri için burada SKM binamızın açılışını gerçekleştiriyoruz, hepiniz hoş geldiniz. El ele kol kola İnegöl´ü hak ettiği yerlere getireceğimizden kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

 

MÜSLÜMAN COĞRAFYASINDA AKAN KAN DURMALI

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban ise Müslüman coğrafyasında akan kanlara dikkat çekerek, “Rahmetin bol olduğu günlerde Seçim Koordinasyon Merkezimizin açılışını gerçekleştiriyoruz. Esenlik içerisinde bir ramazan geçiriyoruz. Ama herkes bizim kadar şanslı değil Müslüman coğrafyasında kan durmuyor bu seçim Müslüman coğrafyasındaki kanın durmasına vesile olur inşallah” dedi.

 

VAKİT İNEGÖL VAKTİ

AK Parti 27. Dönem Bursa Milletvekili Adayı Vildan Yılmaz Gürel “Açılışımıza hoş geldiniz. Her şey Türkiye için demek istiyorum ama vakit Türkiye vakti, Vakit Bursa Vakti. Vakit İnegöl vakti…” şeklinde konuştu.

 

CESUR İNSANLARIN PARTİSİ

AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, “Bizler seçimi, seçmeyi seviyoruz. İçinden iyiyi ayırmayı seviyoruz. 24 Haziran´da hep beraber seçeceğiz. Bu seçime giderken Türkiye, önüne konulan tabloda en iyisini seçmek için sandığa gidecek. İnsan hafızası unutur. Hepimiz unuturuz; yaşadıklarımızı. Acıları unutmayız da, tatlı olan şeyleri unuturuz. AK Parti 17 yıl önce o zaman gönül dünyasını Türkiye´ye açmak isteyen cesur insanlar tarafından kuruldu. O dönemde siyasi yasaklı bir liderin arkasından gitmek zordu. Cesur yürekli insanlar AK partiyi kucakladılar. AK parti tabelalarını milletimiz kendileri binalarının önüne astılar. Bu partinin tabelasını millet astı. Bu millet kendisine dayatılan o ceberut yapıyı hep reddetti. Daha ilk seçimde genel başkanımızı seçime sokmadılar. Ve o siyasi hareket tek başına iktidar oluyor. Bu milletin kararıdır. Genel başkanımızın başbakan olmasından sonra sarı kız, ay ışığı gibi darbe teşebbüsleri başladı. Ama bir şey çekindiler; milletin ferasetinden, basiretinden” diye konuştu.

 

15 TEMMUZ BİR ZAFERDİR

15 Temmuz darbe girişiminde hep birlikte direndiklerinin altını çizen Şahin, “Ama o TSK´nin içine sinen şerefsizler, dışarıdan aldığı destekle hükümetimizi direk olarak devirmeye teşebbüs ettiler, ama karşısında güçlü Türk milleti vardı. 15 Temmuz aslında zaferdir” ifadelerini kullandı.

 

ŞİMDİ GÜÇLÜ MECLİS ZAMANI…

24 Haziran´da yeni yönetim modeline geçileceğini hatırlatan Şahin, “Şer odakları bizleri karalamaya devam ediyorlar. Bize uyumamak düşüyor. Bazılarına görev, hep nöbettir. Bazılarına görev hep uyumaktır. Hamd olsun bana nöbet düştüğü için bahtiyarım. Şimdi güçlü meclis zamanı... Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinde ikisinin de eş değerli sandıktan çıkması lazım. Ben bazen duyuyorum; reise oy vereceğim, ama parlamentoda AK Partiye oy vermeyeceğim diyenler var. Topal ördek yaparsınız, kısır döngülere sokarsınız. Türkiye´nin büyüme trendini engelleyenlere fırsat verirsiniz. Türkiye´yi ekonomik türbülanslara sokmak isteyenlere fırsat verirsiniz. Çok çalışmamız gerekiyor. Vakit Türkiye, Bursa, İnegöl vakti. Aslında vakit, kurtuluş vaktidir. Gelin bu prangaları hep beraber ortadan kaldıralım. Bu bir sevda, gönül işi” ifadelerini kullandı.

 

Haber ve Fotoğraf: Onurhan BAYRAKTAR
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Şimdi güçlü meclis zamanı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
 ‘Fiyat Artışına´ sıkı denetim
‘Fiyat Artışına´ sıkı denetim
İnegöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde kurulan semt pazarlarında satışa sunulan sebze ve meyvelerin alış ve satış fiyatlarını aralıksız kontrol ediyor.
Çimento zammına tepkiler büyüyor
Çimento zammına tepkiler büyüyor
Çimentoya yapılması planlanan yüzde 40 zammın geri çekilmesini değerlendiren İnegöl Müteahhitler Derneği Başkanı Yusuf Şehitoğlu, “Çimento´nun yüzde 40 zamlanacağına dair haberler sektörde tepkiye neden olmuştur” dedi.
KDV İNDİRİMLERİ ALIM GÜCÜNÜ YÜKSELTİYOR
KDV İNDİRİMLERİ ALIM GÜCÜNÜ YÜKSELTİYOR
Ertuğrulgazi Caddesi Mobilyacılar Derneği Başkanı Erdin Topal, KDV indiriminin vatandaşların alım gücünü yükselttiğini ifade ederek, "Müşteri geldiğinde yüzde 10´luk indirim haricinde KDV deki yüzde 8´lik indirimi de kullandığımızda, ürünlerimiz cazip hale geliyor. Dolayısıyla bu müşterinin alım gücünü daha yükseğe çekiyor" dedi.
Özcan´dan KDV talebi
Özcan´dan KDV talebi
KDV indiriminin bitmesine son bir hafta kala açıklamalarda bulunan İnegöl Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan Ayhan, "Bu KDV indiriminin mümkünse Mart sonuna kadar uzatılmasını talep ediyoruz" dedi.
KDV İNDİRİMİ SATIŞLARI ARTTIRDI
KDV İNDİRİMİ SATIŞLARI ARTTIRDI
Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Güleç, mobilyada KDV oranının yüzde 8´e düşürülmesinin üzerinden yaklaşık 1,5 ay geçtiğini anımsatarak satışların yüzde 30 arttığını belirtti
Çiftçinin umudu lahana
Çiftçinin umudu lahana
Çeltikçi Mahallesi´nde soğuk havada lahana hasadı başladı. Kilosu 40 ila 50 kuruştan satılan lahanada bu sene rekolte düşük.
2. OSB Hızla Büyüyor
2. OSB Hızla Büyüyor
İnegöl´de 2009 yılında kurulan Mobilya İhtisas Organize Sanayi Bölgesi´nde fabrika sayısı yılsonunda 90´a ulaşacak.
Dolar dışı bir dünya kuruluyor
Dolar dışı bir dünya kuruluyor
Cumhurbaşkanlığı Akademik İstişare Kurulu üyesi Prof. Dr Kerem Alkin, “Şimdi yeni bir dünya geliyor. Amerika, yeni dünyanın kontrolünü sağlayamayacak. Dolar dışı bir dünya için hazırlık var. ” dedi.
Hedef İhracat 1 Milyar Dolar
Hedef İhracat 1 Milyar Dolar
Türkiye ekonomisi için önemli bir pazar olan Amerika Birleşik Devleti(ABD) ile ilişkilerin normalleşme sürecini değerlendiren İstanbul Mobilya, Kâğıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkanı Ahmet Güleç, ABD pazarının mobilya sektörü için önem arz ettiğini söyledi.
MODEF EKPO İkiye Katladı
MODEF EKPO İkiye Katladı
23-28 Ekim tarihleri arasında düzenlenen MODEF EXPO fuarını ziyaret eden yabancı ziyaretçilerin sayısı 2 bin 113 kişi olurken, bu rakam geçen yılki yabancı ziyaretçilerin iki katına yaklaştı.
Mobilya sektörü rekor kırdı
Mobilya sektörü rekor kırdı
Mobilya sektörünün buluştuğu önemli adreslerden biri olan Furniture İstanbul Fuarı´nın açılışında konuşan İstanbul Mobilya, Kâğıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkanı Ahmet Güleç, sektörün 2 milyar dolar dış ticaret açığı verdiğini söyledi.
   “Sesimize kulak verilmeli”
“Sesimize kulak verilmeli”
İnegöl Bakkallar Odası Başkanı Hakan İnkaya, TBMM´de görüşülmeye başlanan Kanun Teklifi´nde yer alan ´Kara paket´ ve ´Kapalı Dolap´ uygulamalarına ilişkin maddelerin tekliften çıkarılması çağrısında bulundu.
Dolar düştü, fiyatlar düşmüyor
Dolar düştü, fiyatlar düşmüyor
İnegöl Marangozlar ve Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan Ayhan, dolardaki büyük gerilemeye rağmen hammadde ve mobilya yan ürünlerine getirilen zamlı fiyatlarda herhangi bir düşüş olmadığını belirterek indirim talebinde bulundu.
“Amerika ne derse desin”
“Amerika ne derse desin”
MOSFED Yönetim Kurulu Başkanı ve İstanbul Mobilya, Kâğıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Güleç, “Millet-devlet bütünleşmesi olduktan sonra Amerika ne derse desin, bizim için çok önemli değil.”dedi.
Çiftçi Beklediğini Bulamadı
Çiftçi Beklediğini Bulamadı
İnegöl´de şeker pancarı üretimi gerçekleştiren çiftçiler, bu sezon pancarda yaşanan hastalık yüzünden istediğini alamadı.
Mobilyacılarda KDV Umudu
Mobilyacılarda KDV Umudu
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Yavuz Uğurdağ, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından önceki gün açıklanan vergi indirimlerinin iç piyasaya olumlu etki yapacağını özellikle mobilyadaki KDV indiriminin iç piyasadaki satışları arttırabileceğini söyledi.
   Enflasyonla mücadeleye destek
Enflasyonla mücadeleye destek
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası´nın (İTSO) Ekim ayı olağan meclis toplantısında, Yönetim Kurulu´nun teklifi ile 1 Kasım 2018 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, yıl sonuna kadar Oda tarafından düzenlenecek belge ve hizmet bedellerinde yüzde 10 indirim uygulanması teklifi kabul edildi.
MODEF EXPO Rekora Koşuyor
MODEF EXPO Rekora Koşuyor
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve MODEF Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Uğurdağ, 40. Uluslararası İnegöl Mobilya ve Dekorasyon Fuarı´nda henüz 3. günün geride kalmasına rağmen yoğun ilgi görüldüğünü belirtti.
Emeklilik yaşı düşürülmeli
Emeklilik yaşı düşürülmeli
İnegöl Terziler Odası Başkanı Selim Malçok, emeklilikte yaşa takılanlar için emeklilik yaş sınırının 1 yıl düşürülmesi önerisinde bulundu.
İşveren çözüm bekliyor
İşveren çözüm bekliyor
Çalışma izni bulunmayan Ahıskalı vatandaşları çalıştıran firmalara kesilen yüksek miktardaki cezalar, işverenleri zor durumda bırakıyor. Bu konunun çözüme kavuşmasını isteyen İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Yavuz Uğurdağ, çalışma izni alma noktasında firmaların sıkıntılar yaşandığını söyledi.
İkinci el oto hareketlendi
İkinci el oto hareketlendi
Dövizin düşüşe geçmesiyle beraber, ikinci el oto pazarında da hareketlilik arttı. Oto galericileri, yaşanan hareketliliğin, satışlara yansıdığını belirterek memnuniyetini ifade etti.