Şimdi güçlü meclis zamanı
24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem milletvekilliği seçim çalışmalarını sürdüren AK Parti İnegöl İlçe Teşkilatı, ilk seçim koordinasyon merkezini hizmete açtı.
Tarih: 30.5.2018 11:55:31

Mehmet Çıracı katlı otoparkı zemin katındaki SKM açılışına AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Belediye Başkanı Alper Taban, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Ersan, AK Parti Bursa Milletvekili Adayı Vildan Yılmaz Gürel, AK Parti Milletvekili Aday Adayları ile partililer katıldı.

 

SKM açılış töreninde konuşan AK Parti İnegöl İlçe Başkanı Mustafa Ersan “24 Haziran seçimleri için burada SKM binamızın açılışını gerçekleştiriyoruz, hepiniz hoş geldiniz. El ele kol kola İnegöl´ü hak ettiği yerlere getireceğimizden kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

 

MÜSLÜMAN COĞRAFYASINDA AKAN KAN DURMALI

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban ise Müslüman coğrafyasında akan kanlara dikkat çekerek, “Rahmetin bol olduğu günlerde Seçim Koordinasyon Merkezimizin açılışını gerçekleştiriyoruz. Esenlik içerisinde bir ramazan geçiriyoruz. Ama herkes bizim kadar şanslı değil Müslüman coğrafyasında kan durmuyor bu seçim Müslüman coğrafyasındaki kanın durmasına vesile olur inşallah” dedi.

 

VAKİT İNEGÖL VAKTİ

AK Parti 27. Dönem Bursa Milletvekili Adayı Vildan Yılmaz Gürel “Açılışımıza hoş geldiniz. Her şey Türkiye için demek istiyorum ama vakit Türkiye vakti, Vakit Bursa Vakti. Vakit İnegöl vakti…” şeklinde konuştu.

 

CESUR İNSANLARIN PARTİSİ

AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, “Bizler seçimi, seçmeyi seviyoruz. İçinden iyiyi ayırmayı seviyoruz. 24 Haziran´da hep beraber seçeceğiz. Bu seçime giderken Türkiye, önüne konulan tabloda en iyisini seçmek için sandığa gidecek. İnsan hafızası unutur. Hepimiz unuturuz; yaşadıklarımızı. Acıları unutmayız da, tatlı olan şeyleri unuturuz. AK Parti 17 yıl önce o zaman gönül dünyasını Türkiye´ye açmak isteyen cesur insanlar tarafından kuruldu. O dönemde siyasi yasaklı bir liderin arkasından gitmek zordu. Cesur yürekli insanlar AK partiyi kucakladılar. AK parti tabelalarını milletimiz kendileri binalarının önüne astılar. Bu partinin tabelasını millet astı. Bu millet kendisine dayatılan o ceberut yapıyı hep reddetti. Daha ilk seçimde genel başkanımızı seçime sokmadılar. Ve o siyasi hareket tek başına iktidar oluyor. Bu milletin kararıdır. Genel başkanımızın başbakan olmasından sonra sarı kız, ay ışığı gibi darbe teşebbüsleri başladı. Ama bir şey çekindiler; milletin ferasetinden, basiretinden” diye konuştu.

 

15 TEMMUZ BİR ZAFERDİR

15 Temmuz darbe girişiminde hep birlikte direndiklerinin altını çizen Şahin, “Ama o TSK´nin içine sinen şerefsizler, dışarıdan aldığı destekle hükümetimizi direk olarak devirmeye teşebbüs ettiler, ama karşısında güçlü Türk milleti vardı. 15 Temmuz aslında zaferdir” ifadelerini kullandı.

 

ŞİMDİ GÜÇLÜ MECLİS ZAMANI…

24 Haziran´da yeni yönetim modeline geçileceğini hatırlatan Şahin, “Şer odakları bizleri karalamaya devam ediyorlar. Bize uyumamak düşüyor. Bazılarına görev, hep nöbettir. Bazılarına görev hep uyumaktır. Hamd olsun bana nöbet düştüğü için bahtiyarım. Şimdi güçlü meclis zamanı... Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinde ikisinin de eş değerli sandıktan çıkması lazım. Ben bazen duyuyorum; reise oy vereceğim, ama parlamentoda AK Partiye oy vermeyeceğim diyenler var. Topal ördek yaparsınız, kısır döngülere sokarsınız. Türkiye´nin büyüme trendini engelleyenlere fırsat verirsiniz. Türkiye´yi ekonomik türbülanslara sokmak isteyenlere fırsat verirsiniz. Çok çalışmamız gerekiyor. Vakit Türkiye, Bursa, İnegöl vakti. Aslında vakit, kurtuluş vaktidir. Gelin bu prangaları hep beraber ortadan kaldıralım. Bu bir sevda, gönül işi” ifadelerini kullandı.

 

Haber ve Fotoğraf: Onurhan BAYRAKTAR
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Şimdi güçlü meclis zamanı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
“Esnafın Geleceği Bankaların İnsafına Bırakılmamalı”
“Esnafın Geleceği Bankaların İnsafına Bırakılmamalı”
Esnaf ve sanatkârın hayatta kalabilmesi için maddi kaynaklara ulaşabilmesi gerektiğini belirten İnegöl Terziler Odası Başkanı Selim Malçok, “Esnaf ve sanatkârımızın geleceği bankaların insafına bırakılmamalı. TBMM açılır açılmaz, etkin bir sicil affı için net olarak karar verilmeli” dedi.
Dünya Türkiye´ye Ambargo Uygulayamaz
Dünya Türkiye´ye Ambargo Uygulayamaz
İnegöl Marangozlar ve Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan Ayhan, “Ülkemizin ticaretinde düşüş değil artış var. Bu artış ile ticaret ile siyasetin ayrı olduğunu Türkiye dünyaya ispatladı” dedi.
Kaçak kömür engellenmeli
Kaçak kömür engellenmeli
İnegöl Kömürcüler Odası Başkanı Ziya Turan, yasak olmasına rağmen farklı yollarla şehrimize sokulan Tunçbilek kömürünün bu yıl da aynı yollarla sokulmaya çalışılacağını belirterek yetkililere uyarılarda bulundu.
İş arayanlar arttı
İş arayanlar arttı
İnegöl İŞ-KUR Şube Müdürü Şube Müdürü Ahmet Baştürk, İnegöl´deki işsizlik rakamlarını açıkladı.
Çin´de Türkiye Rüzgârı
Çin´de Türkiye Rüzgârı
İstanbul Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği, dünyanın 200 farklı ülke ve bölgesinden binlerce ziyaretçiyi bir araya getiren ve bu yıl 10-13 Eylül tarihleri arasında 42´inci kez düzenlenen Çin Uluslararası Mobilya Fuarı´nda (CIFF 2018) Türk mobilyasını tüm dünyaya tanıttı.
150 Kişiye İş İmkânı
150 Kişiye İş İmkânı
İş-Kur İnegöl Şubesi 2018-2019 yeni eğitim öğretim yılı için İŞKUR tarafından Toplum Yararına Programı düzenleyerek iş imkânı sağlayacak.
Büyümeyi sürdüreceğiz
Büyümeyi sürdüreceğiz
MÜSİAD İnegöl Şube Başkanı Halil Malkaç, yılın ilk çeyreğinde 7,3 büyüyen Türkiye ekonomisinin, ikinci çeyrekte de yüzde 5,2 büyüdüğünü, bu performansın tesadüfi olmadığını belirtti.
Merdiven altı uyarısı
Merdiven altı uyarısı
İnegöl Terziler Odası Başkanı Selim Malçok, artan döviz kurlarının merdiven altı üreticileri tarafından fırsata çevrilmeye çalışıldığını belirtti.
Mesleki eğitim artırılmalı
Mesleki eğitim artırılmalı
İnegöl Marangozlar ve Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan Ayhan, mesleki eğitimin güçlendirilmesinin, ekonomiye yatırım niteliğinde olduğunu söyledi.
“Herkesi Aynı Kefeye Koymamalıyız”
“Herkesi Aynı Kefeye Koymamalıyız”
Tüketiciyi zor duruma düşüren fırsatçı markalarla, dürüst ticaret yapan yerli ve milli markaların kamuoyunda ayrıştırılması gerektiğini ifade eden MÜSİAD İnegöl Şube Başkanı Halil Malkaç “Yerli ve milli markaları yıpratmamalıyız” çağrısı yaptı.
Yerli ürünler tercih edilmeli
Yerli ürünler tercih edilmeli
İnegöl Terziler Odası Başkanı Selim Malçok, yerli ürünlerin satışını artırmak için raflarda açıkça Türk Malı yazması veya Türk Malı olduğuna ilişkin bir işaret konulması gerektiğine dikkat çekti.
İNTARF´ın ‘En´leri Belli Oldu
İNTARF´ın ‘En´leri Belli Oldu
Bu yıl 7´ncisi düzenlenen İnegöl Tarım Fuarı (İNTARF) kapsamında düzenlenen en iyi ürün yarışmasının ödülleri sahiplerini buldu. Armut, ayçiçeği, elma, şeftali, çilek ve domates ürünlerini en iyi şekilde yetiştiren mahallelere para ödülü takdim edildi.
İnegöl Markalarıyla Büyüyecek
İnegöl Markalarıyla Büyüyecek
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen "Coğrafi İşaretlerde Türkiye ve İnegöl" çalıştayı yoğun katılım ile gerçekleştirildi.
Çöğür´de bir numarayız
Çöğür´de bir numarayız
İnegöl Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü İbrahim Ekren, İnegöl´e bağlı Cerrah bölgesinde üreticilerin 20 milyon çöğür (tohumdan yetişmiş ve aşılanmamış anaç fidan) yetiştirdiğini ve 3-3,5 milyon civarında da aşı fidanı üretimi gerçekleştirildiğini söyledi.
İkinci el otoda hareketlilik
İkinci el otoda hareketlilik
Döviz kurlarındaki oynamaların ardından 2. El Otomobil Pazarlarında yaşanan durgunluk sona erdi. Araç almak için pazara gelen vatandaşlar esnafın yüzünü güldürdü.
Tarım Fuarı Açıldı
Tarım Fuarı Açıldı
İnegöl Belediyesi öncülüğünde İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası, ilçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve İnegöl Ziraat Odası´nın ortaklığında organize edilen 7.´inci İnegöl Tarım Fuarı (İNTARF) düzenlenen törenle açıldı.
İTSO´dan Coğrafi İşaretler Çalıştayı
İTSO´dan Coğrafi İşaretler Çalıştayı
İTSO´nun Yöresel Ürünler ve Coğrafi İşaretler Araştırma Ağı (YÜCİTA) işbirliğinde düzenleyeceği ‘Coğrafi İşaretlerde Türkiye ve İnegöl´ konulu çalıştay, 5 Eylül Çarşamba günü gerçekleştirilecek.
Tarım Fuarı Kapılarını Açıyor
Tarım Fuarı Kapılarını Açıyor
Bu yıl 7´ncisi düzenlenecek olan İnegöl Tarım Fuarı (İNTARF), 2 Eylül 2018 Pazar günü kapılarını ziyaretçilerine açacak.
Esnafı tercih edin
Esnafı tercih edin
İnegöl Bakkallar Odası Başkanı Hakan İnkaya, yaklaşan yeni eğitim öğretim yılı öncesinde kırtasiye harcamaları için esnafların tercih edilmesi gerektiğini belirtti.
Sahte indirimlere dikkat!
Sahte indirimlere dikkat!
İnegöl Terziler Odası Başkanı Selim Malçok, AVM ve büyük mağazaların başlattığı sahte indirim politikalarının esnafı bitirmek üzere olduğunu belirterek; “Bayram indirimi bitti, şimdide sezon sonu indirimi başlıyor…” dedi.
KDV İndirimi Tekrarlanmalı
KDV İndirimi Tekrarlanmalı
2018 yılının ilk yarısında yüzde 6 küçülme yaşandığını belirten İnegöl Marangozlar ve Mobilyacılar Odası Başkanvekili Abdurrahman Maksutlar, küçülmenin engellenmesi için KDV indiriminin tekrarlanması gerektiğini söyledi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi