Şimdi güçlü meclis zamanı
24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem milletvekilliği seçim çalışmalarını sürdüren AK Parti İnegöl İlçe Teşkilatı, ilk seçim koordinasyon merkezini hizmete açtı.
Tarih: 30.5.2018 11:55:31

Mehmet Çıracı katlı otoparkı zemin katındaki SKM açılışına AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Belediye Başkanı Alper Taban, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Ersan, AK Parti Bursa Milletvekili Adayı Vildan Yılmaz Gürel, AK Parti Milletvekili Aday Adayları ile partililer katıldı.

 

SKM açılış töreninde konuşan AK Parti İnegöl İlçe Başkanı Mustafa Ersan “24 Haziran seçimleri için burada SKM binamızın açılışını gerçekleştiriyoruz, hepiniz hoş geldiniz. El ele kol kola İnegöl´ü hak ettiği yerlere getireceğimizden kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

 

MÜSLÜMAN COĞRAFYASINDA AKAN KAN DURMALI

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban ise Müslüman coğrafyasında akan kanlara dikkat çekerek, “Rahmetin bol olduğu günlerde Seçim Koordinasyon Merkezimizin açılışını gerçekleştiriyoruz. Esenlik içerisinde bir ramazan geçiriyoruz. Ama herkes bizim kadar şanslı değil Müslüman coğrafyasında kan durmuyor bu seçim Müslüman coğrafyasındaki kanın durmasına vesile olur inşallah” dedi.

 

VAKİT İNEGÖL VAKTİ

AK Parti 27. Dönem Bursa Milletvekili Adayı Vildan Yılmaz Gürel “Açılışımıza hoş geldiniz. Her şey Türkiye için demek istiyorum ama vakit Türkiye vakti, Vakit Bursa Vakti. Vakit İnegöl vakti…” şeklinde konuştu.

 

CESUR İNSANLARIN PARTİSİ

AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, “Bizler seçimi, seçmeyi seviyoruz. İçinden iyiyi ayırmayı seviyoruz. 24 Haziran´da hep beraber seçeceğiz. Bu seçime giderken Türkiye, önüne konulan tabloda en iyisini seçmek için sandığa gidecek. İnsan hafızası unutur. Hepimiz unuturuz; yaşadıklarımızı. Acıları unutmayız da, tatlı olan şeyleri unuturuz. AK Parti 17 yıl önce o zaman gönül dünyasını Türkiye´ye açmak isteyen cesur insanlar tarafından kuruldu. O dönemde siyasi yasaklı bir liderin arkasından gitmek zordu. Cesur yürekli insanlar AK partiyi kucakladılar. AK parti tabelalarını milletimiz kendileri binalarının önüne astılar. Bu partinin tabelasını millet astı. Bu millet kendisine dayatılan o ceberut yapıyı hep reddetti. Daha ilk seçimde genel başkanımızı seçime sokmadılar. Ve o siyasi hareket tek başına iktidar oluyor. Bu milletin kararıdır. Genel başkanımızın başbakan olmasından sonra sarı kız, ay ışığı gibi darbe teşebbüsleri başladı. Ama bir şey çekindiler; milletin ferasetinden, basiretinden” diye konuştu.

 

15 TEMMUZ BİR ZAFERDİR

15 Temmuz darbe girişiminde hep birlikte direndiklerinin altını çizen Şahin, “Ama o TSK´nin içine sinen şerefsizler, dışarıdan aldığı destekle hükümetimizi direk olarak devirmeye teşebbüs ettiler, ama karşısında güçlü Türk milleti vardı. 15 Temmuz aslında zaferdir” ifadelerini kullandı.

 

ŞİMDİ GÜÇLÜ MECLİS ZAMANI…

24 Haziran´da yeni yönetim modeline geçileceğini hatırlatan Şahin, “Şer odakları bizleri karalamaya devam ediyorlar. Bize uyumamak düşüyor. Bazılarına görev, hep nöbettir. Bazılarına görev hep uyumaktır. Hamd olsun bana nöbet düştüğü için bahtiyarım. Şimdi güçlü meclis zamanı... Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinde ikisinin de eş değerli sandıktan çıkması lazım. Ben bazen duyuyorum; reise oy vereceğim, ama parlamentoda AK Partiye oy vermeyeceğim diyenler var. Topal ördek yaparsınız, kısır döngülere sokarsınız. Türkiye´nin büyüme trendini engelleyenlere fırsat verirsiniz. Türkiye´yi ekonomik türbülanslara sokmak isteyenlere fırsat verirsiniz. Çok çalışmamız gerekiyor. Vakit Türkiye, Bursa, İnegöl vakti. Aslında vakit, kurtuluş vaktidir. Gelin bu prangaları hep beraber ortadan kaldıralım. Bu bir sevda, gönül işi” ifadelerini kullandı.

 

Haber ve Fotoğraf: Onurhan BAYRAKTAR
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Şimdi güçlü meclis zamanı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İnegöl Mobilyası Uçacak
İnegöl Mobilyası Uçacak
İnegöl Marangozlar ve Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan Ayhan, İnegöl´de mobilya üzerine artan mesleki eğitim ile Meslek Lisesi bölümlerine olan ilginin ilerleyen dönemde İnegöl mobilyasının Türkiye ve dünya mobilya sektöründeki ağırlığını artıracağını belirtti.
Faiz İndirimi Sektörü Canlandırır
Faiz İndirimi Sektörü Canlandırır
İnegöl Emlakçılar Derneği Başkanı Zekayi Akyürek, piyasaların canlı kalması için konut sektöründeki başta faiz indirimi olmak üzere firmaların da kampanyalarının uzatılması gerektiğini belirtti. Akyürek ayrıca, İnegöl´deki kiralık ev sorununun sürdüğünü de ifade etti.
Şimdi Ekonomiye Odaklanalım
Şimdi Ekonomiye Odaklanalım
İTSO Başkanı Yavuz Uğurdağ, Türk halkının seçimlere yüzde 90´a yaklaşan bir katılım göstererek, demokrasiye olan inancını ortaya koyduğunu vurguladı.
Başarılı Hizmetler Bizi Bekliyor
Başarılı Hizmetler Bizi Bekliyor
İstanbul Mobilya İhracatçılar Birliği Başkanı Ahmet Güleç,seçim sonuçlarının hayırlara vesile olmasını diledi.
Döviz artışı pazarı etkilemedi
Döviz artışı pazarı etkilemedi
İnegöl Terziler Odası Başkanı Selim Malçok, yaklaşan bayram öncesi pazarda yaşanan hareketliliğin esnafı sevindirdiğini belirtti. Malçok ayrıca, döviz artışının pazarı vurmadığını belirterek vatandaşları çarşı ve pazarlardan alışveriş yapmaya davet etti.
Spekülasyonlara İtibar Etmeyin
Spekülasyonlara İtibar Etmeyin
MÜSİAD İnegöl Şubesi Başkanı Halil Malkaç, dolardaki artışla ilgili yaptığı açıklamasında; “Yaşamakta olduğumuz bu süreç, iktisadi değil siyasi amaçların ülkemizde oynadığı oyunların sahnesi halindedir. Bu nedenle kur üzerinden gerçekleştirilen spekülasyonlara kesinlikle itibar etmemek gerekir” dedi.
Geçiş süreci yaşanıyor
Geçiş süreci yaşanıyor
Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan Ayhan, dövizdeki artış nedeniyle piyasada yaşanan karmaşanın kısa bir geçiş süreci olduğunu belirterek, tekrar normale döneceğini iddia etti.
Acil Tedbir Gerekli
Acil Tedbir Gerekli
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Yavuz Uğurdağ, son aylarda döviz kurlarında meydana gelen artış konusunda ekonomi yönetiminden piyasaları rahatlatacak ve dövizin yükselişini tersine çevirecek güçlü tedbirler beklediklerini söyledi.
“Türkiye´yi Dövizle Terbiye Edemezler”
“Türkiye´yi Dövizle Terbiye Edemezler”
İstanbul Mobilya, Kâğıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkanı Ahmet Güleç, “Dış güçler ülkemizde doların kuruyla oynayarak ekonomiyi zor duruma sokmak istiyoruz. Hiçbir zaman Türkiye´yi dövizle terbiye edemezler” dedi.
Haksız rekabetin dozu arttı
Haksız rekabetin dozu arttı
İnegöl Bakkallar Odası Başkanı Hakan İnkaya, bazı AVM´lerin Ramazan ayını bahane ederek gece saat 24.00´e kadar açık kalmasının yanlış bir uygulama olduğunu belirterek, bu uygulamadan vaz geçilmesi gerektiğini belirtti.
Türk Mobilyası Dünyanın Her Yerinde
Türk Mobilyası Dünyanın Her Yerinde
Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörlerinin başında gelen mobilya, ihracat odaklı büyüme stratejisine tüm hızıyla devam ediyor. 177 ülkeye gerçekleştirdiği ihracatla gücünü ortaya koyan sektör, AB ülkelerinden ABD´ye, Kuzey Afrika´dan Sahraaltı Afrika´ya, Körfez´den Rusya´ya kadar geniş bir yelpazede ihracat gerçekleştiriyor.
Ramazan bereketiyle geldi
Ramazan bereketiyle geldi
11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerif´in gelmesiyle birlikte pazarda alışverişlerin arttığını belirten İnegöl Meyveciler, Sebzeciler ve Pazarcılar Odası Başkanı Vehbi Durgut, Ramazan´ın piyasaya bereket getirdiğini ifade etti.
Hadim´den Yeni Şube
Hadim´den Yeni Şube
Hadim Alışveriş Merkezleri, 37´nci şubesini Adnan Menderes bulvarı üzerinde dualarla hizmete açtı.
İSKO´ya Büyük Onur
İSKO´ya Büyük Onur
Kariyer.net tarafından bu yıl 17´ncisi düzenlenen İnsana Saygı Ödülleri´nin kazananı İSKO oldu.
İstihdam seferberliği başlıyor
İstihdam seferberliği başlıyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın talimatıyla ülke genelinde başlatıldığı gibi İnegöl´de de çalışmaları süren İstihdam Seferberliğinin ikincisi bugün kapılarını açıyor.
İnegöl il olmalı
İnegöl il olmalı
İTSO Başkanı Yavuz Uğurdağ, “İnegöl´ün il olması, ekonomik ve sosyal hayata büyük fayda sağlayacaktır. Bu noktada dileklerimizi iletiyoruz.”dedi.
Çilek´ten Bir İlk Daha
Çilek´ten Bir İlk Daha
Türkiye´nin yanı sıra dünya standartlarında üretim bandına sahip olan Çilek, dünyanın en önemli perakende şirketlerinden biri olan ve sektöründe otorite kabul edilen Walmart´ın denetiminden geçerek gücünü bir kez daha kanıtladı.
Kirazda rekor düşüş
Kirazda rekor düşüş
Bir ay önce pazar tezgâhlarında kilosu 80 liradan yer alan kiraz, bu hafta yüzde 90 ucuzlayarak 8 liraya kadar düştü.
Düzenlemeler “Vergi Barışı” Sağlayacak
Düzenlemeler “Vergi Barışı” Sağlayacak
MÜSİAD İnegöl Şube Başkanı Halil Malkaç, Bakanlar Kurulu Toplantısı´nın ardından Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan “ekonomi paketine” ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Malkaç, düzenlemelerin mükellef ile maliye arasında vergi barışı sağlayacağını savundu.
Engelli ve Eski Hükümlü Destekleri Sürüyor
Engelli ve Eski Hükümlü Destekleri Sürüyor
İnegöl İŞKUR Müdürü Ahmet Baştürk, engelli ve eski hükümlülere yönelik proje destek başvurularının 8 Haziran´da son bulacağını duyurdu.
Et Fiyatları Ramazan´da Düşecek
Et Fiyatları Ramazan´da Düşecek
İnegöl Kırmızı Et Üreticileri Birliği Şaban Çetizli, Ramazan´ın ortasında kasaplarda et fiyatlarının düşmesini beklediklerini ifade etti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Röportaj Tüm Roportajlar