Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
“SORUNLARIMIZIN AZALDIĞINI GÖRECEKSİNİZ”
İnegöl Belediyesi´nin her hafta Cuma sabahı farklı bir camide düzenlediği “Bereket Sofrası Halk Günleri” etkinliği, bu hafta Çardak Camide kuruldu.
Tarih: 2.2.2019 12:42:22

İnegöl Belediyesi´nin her hafta Cuma sabahı farklı bir camide düzenlediği “Bereket Sofrası Halk Günleri” etkinliği, bu hafta Çardak Camide kuruldu. Burada mahalle sakinleriyle bir araya gelen Belediye Başkanı Alper Taban, “İnşallah gelecek dönemde Allah nasip ederse başta en büyük sorunlarımızdan biri olan alt yapı başta olmak üzere mücadelemizi başlatıp 2019´dan sonraki 5 yıllık süreçte önemli ölçüde bu tür sorunların azaldığını göreceksiniz” dedi.

------------------------------------------------------------

Belediye Başkanı Alper Taban´ın her hafta Cuma sabahı gerçekleştirdiği “Bereket Sofrası Halk Günleri” etkinliği devam ediyor. Her Cuma sabahı farklı bir camide sabah namazının kılınması ve ardından simit, zeytin, peynir ile kahvaltı yapılarak şehrin idarecilerinin burada halkla bir araya gelmesini sağlayan Bereket Sofrası, bu hafta Çardak Camide kuruldu. Vatandaşların sorunlarını ilk ağızdan idarecilere iletme imkanı sağlayan Bereket Sofrası Halk Günleri etkinliğine, cami cemaatinin ilgisi de yoğun oldu.

MAHALLELİ TALEP VE ÖNERİLERİNİ BAŞKANA İLETTİ

Belediye Başkanı Alper Taban ile birlikte Başkan Vekili Turgay Yel, Başkan Yardımcısı Eşref Yiğit, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Ersan, AK Partili yöneticiler ve meclis üyelerinin de katıldığı Bereket Sofrası buluşmasında, sabah namazının kılınmasının ardından caminin karşısında bulunan Adige Derneği lokalinde hazırlanan kahvaltıya geçildi. Dernek yöneticileri de programda hazır bulundu. Burada vatandaşla birlikte simit, zeytin ve peynir ile kahvaltı yapılırken, bölgenin sorunları da masaya yatırıldı. Vatandaşlar mahalleleri hakkındaki talepleri ilk ağızdan Başkan Alper Taban´a iletme fırsatı buldu.

GÖREVE GELDİĞİMİZ GÜNDEN BU YANA SAHADAYIZ

Kahvaltının ardından yapılan dualar sonrası Belediye Başkanı Alper Taban, cemaate hitaben bir konuşma yaptı. İnegöl Belediyesi olarak uzun zamandır Bereket Sofraları adı altında vatandaşlarla buluşmalar düzenlediklerini ifade eden Taban, “Bu sofrada bizimle buluştuğunuz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Çalışma arkadaşlarımızla beraber, AK Parti İlçe Başkanımız, meclis üyelerimiz, yöneticilerimiz, Başkan Yardımcılarımızla beraber biz de bu sofraya sizlerle birlikte iştirak ettik. Her hafta Cuma günü farklı mahallelerimizde, farklı camilerimizde vatandaşlarımızla bir araya gelmeye gayret ediyoruz. Bu buluşmalar artık geleneksel hale geldi ama bunun yanı sıra farklı vesilelerle de bir araya gelmeye gayret ediyoruz. Vatandaşlarımızı anlamadan, dinlemeden, onların hissiyatlarını hissetmeden sorunları, problemleri anlamamızın çok mümkün olmadığını düşünüyorum. Göreve geldiğimiz günden bu yana sahadayız. Tabi İnegöl çok büyük bir şehir. 300 bin nüfus ve toplamda 1065 kilometrekarelik bir alan olunca her yere yetişmeye çalışıyorsunuz. Sahada yoğun bir tempoyla çalışıyoruz” dedi.

VATANDAŞ ŞEHRİN YÖNETİMİNE ORTAK OLACAK

Perşembe günü Ankara´da düzenlenen ve kendisinin de katıldığı aday tanıtım toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın yaptığı konuşmadan da söz eden Taban, şöyle devam etti: “Dün Cumhurbaşkanımızın katılımıyla Ankara´da bir aday tanıtım toplantısı düzenlendi. Orada da gerçekten çok mutlu oldum. Belediye Başkanlığı görevimizde 1 buçuk yıla yaklaşıyoruz. Bu süre içerisinde bizim de burada sokakta, kahvede, meydanda, çarşıda, pazarda bahsettiğimiz benzer konular üzerinde Sayın Cumhurbaşkanımızın da bahsettiğini görünce bundan çok mutlu oldum. Özellikle şehrin yönetimine vatandaşların da ortak olmasını her fırsatta ifade etmiştik. Bu ne demek? Vatandaş şehri nasıl yönetecek sorusu aklınıza gelmiş olabilir. Vatandaş gören göz olacak. Herkesin kendi mahallesi, muhiti, işyeri, çevresi var. Bu alanlardaki fikir, görüş, öneri, eleştiri her ne varsa bunları bizlerle paylaşmalarını istiyoruz. Hamdolsun vatandaşımız artık bunları bizlerle rahatlıkla paylaşıyor. Bizler çok rahat ulaşıyor. 153 hattımızı arayarak sorunlarını, şikayetlerini bildiriyor. Biz de bunları en hızlı ve makul şekilde çözmeye çalışıyoruz.”

 

EN DOĞRUSUNU YAPMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

“Cumhurbaşkanımız tasarruftan bahsetti. Bizim de önemsediğimiz bir konu. Kamunun parasını yönetiyoruz. Vatandaşımızın ödediği vergilerle toplanan paraları belediyelere, diğer kamu kuruluşlarına aktarıyorlar. Biz de bunları harcıyoruz. Harcarken de kendi paramızı harcar gibi kendi işimizde nasıl harcıyorsak devlet işinde de aynı düsturla harcamaya özen gösteriyoruz. Alımları yaparken, yatırım yaparken, yeni bir işe girerken en doğrusu bu mudur, bu iş bizim için öncelikli midir, yapım maliyeti açısından en doğru yatırım mıdır gibi istişareleri yaptıktan sonra kararını vermeye çalışıyoruz.”

Haber ve Fotoğraf: Osman GÜRBAŞ
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Bursa´da tanzim satışlar başladı DARISI İNEGÖL´E
Bursa´da tanzim satışlar başladı DARISI İNEGÖL´E
Son dönemde sebze meyve fiyatları üzerinde yaşanan spekülatif fiyat artışları karşısında vatandaşların mağdur olmaması amacıyla hükümet politikası olarak gündeme gelen tanzim satış uygulaması Bursa´da ilk etapta üç noktada başladı.
2019 Yılı için projelerini açıkladı
2019 Yılı için projelerini açıkladı
Gazelli Gürcü Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı İsmail Bayrak ve yönetimi düzenlemiş oldukları kahvaltılı basın toplantısında 2019 yılı için hazırladıkları projeleri açıkladılar.
Başkan Taban, Cami Cemaatiyle Buluştu
Başkan Taban, Cami Cemaatiyle Buluştu
İnegöl Belediyesi´nin her hafta Cuma sabahı farklı bir camide düzenlediği “Bereket Sofrası Halk Günleri” etkinliği, bu hafta Hacı Yusuf Şahin Camisinde kuruldu.
AFETLER KAPIMIZDA
AFETLER KAPIMIZDA
İnegöl Doğal Afetler Arama Kurtarma Ekibi İNDAK, 13 Şubat 2019 Çarşamba günü Nene Hatun Kız Meslek Lisesinde öğrencilere yönelik "Afetlere Hazır Olma" semineri düzenledi
“E-Devlet Uygulamasında Bursa´da İlk Sıradayız”
“E-Devlet Uygulamasında Bursa´da İlk Sıradayız”
Bilgi İşlem Müdürlüğünün 2018 yılı içerisinde gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban Bilgi verdi.
Belediyeden Refah Sokakta Temizlik Operasyonu
Belediyeden Refah Sokakta Temizlik Operasyonu
Belediyeden Refah Sokakta Temizlik Operasyonu
Çiftçilere Meyvecilik Eğitimi Verildi
Çiftçilere Meyvecilik Eğitimi Verildi
Belediyesi´nin kış sezonunu verimli geçirebilmek adına başlattığı çiftçi eğitim seminerleri kapsamında Kıran Mahallesinde ‘Meyve Hastalıkları ve Zararları´ konulu eğitim verildi. Eğitime bayan çiftçilerin ilgisi de yoğun oldu.
Ek gösterge yeniden umut oldu
Ek gösterge yeniden umut oldu
Eğitim Bir-Sen İlçe Başkanı Sinan Aktaş, sendikal mücadelede önemli kazanımlar elde etmek için mücadelelerinin devam ettiğini açıkladı.
 HAYDİ, SENDE ÖYKÜ İÇİN UMUT OL
HAYDİ, SENDE ÖYKÜ İÇİN UMUT OL
İnegöl Belediyesi, “Öykü Arin´e ve tüm lösemili çocuklara umut ol” sloganıyla kan bağış kampanyası düzenledi.
Dünya Hayvanlarla Anlamlı
Dünya Hayvanlarla Anlamlı
İnegöl Belediyesi, Bursa İl Hayvanları Koruma Kurulu´nun 2019 yılı ilk toplantısına ev sahipliği yaptı.
Çelik, sözünü tutu
Çelik, sözünü tutu
İnegöl Ziraat Odası´nın katkıları ile ilçemizdeki çiftçiler, İzmir Fuarı´nı ziyaret etti.
YENİCE KÖPRÜLÜ KAVŞAĞINA ALTERNATİF YOL AÇILIYOR
YENİCE KÖPRÜLÜ KAVŞAĞINA ALTERNATİF YOL AÇILIYOR
İnegöl Belediyesi, Yenice köprülü kavşağının Akhisar istikametinde Yeni İnegöl bölgesine ulaşımı sağlayan caddeye giriş için alternatif bir yol açmak için çalışmalara başladı. 600 metre uzunluğundaki yolda çalışmalar sürüyor.
“Beşikten mezara hizmet ediyoruz”
“Beşikten mezara hizmet ediyoruz”
Belediye Başkanı Alper Taban, gerekli özen ve itinayı göstererek sosyal belediyeciliğin gerektirdiği tüm imkânları vatandaşlara sunduklarını söyledi.
Yaralı Şahin´e Ziraat Odası Sahip Çıktı
Yaralı Şahin´e Ziraat Odası Sahip Çıktı
Hasanpaşa mevkiinde bir aracın çarpması sonucunda yaralanan şahine İnegöl Ziraat Odası yaralı şahine sahip çıktı.
İnegöl´de bir araya geldiler
İnegöl´de bir araya geldiler
1954 ila 1980´li yıllar arasında Kayseri´de Kayseri Hava İndirme Tugayında Komanda olarak vatani görevini yapan askerlerden oluşan Erciyes Mavi Kartalları Dayanışma Yardım ve Kültür Derneğinin üyeleri 45 yıl sonra İnegöl´de bir araya geldiler.
İsaören doğalgaza kavuştu
İsaören doğalgaza kavuştu
İNGAZ Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalarla İnegöl´ün bazı kırsal mahalleleri doğalgaza kavuşmuştu. Doğalgaza kavuşan son kırsal mahalle ise İsaören oldu.
İNDAK kış kampını tamamladı
İNDAK kış kampını tamamladı
İnegöl Doğal Afetler Arama Kurtarma Ekibi (İNDAK), 2 günlük kış kampını tamamladı. 16 kişilik ekip, zorlu şartlarda gerçekleştirdiği kampta, başarılı çalışmalarıyla adeta şov yaptı
Mehmetçikten annelere teşekkür
Mehmetçikten annelere teşekkür
İnegöllü annelerin el emeği göz nuru ile örüp, ülkemizin farklı bölgelerinde vatani görevlerini yapan Mehmetçiklere gönderdiği boyunluklar için, Mehmetçiklerden teşekkür mektubu geldi.
Başkan Taban, “hayallerim müthiş”
Başkan Taban, “hayallerim müthiş”
İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban önümüzdeki 5 yılda kaldırımıyla, tretuvarıyla, yeşil alanlarıyla, çocuk oyun alanlarıyla müthiş bir İnegöl´ü hayal ettim. İnşallah bunu da hayata geçirmek istiyoruz.”dedi.
Seyyarlara izin verilmeyecek
Seyyarlara izin verilmeyecek
Belediye Başkanı Alper Taban, Halk sağlığını tehlikeye düşüren açık ve seyyar olarak satış yapanlara kesinlikle izin verilmeyeceğini söyledi.
Şubat Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
Şubat Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
İnegöl Belediyesi´nin Şubat ayı olağan meclis toplantısında 16 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.