#inegöl
  • Perşembe 27 ° / 17 ° Güneşli
  • Cuma 29 ° / 19 ° Güneşli
  • Cumartesi 31 ° / 19 ° Güneşli

LİG TABLOSU

Takım O G M B Av P
1.Galatasaray 2 2 0 0 4 6
2.Alanyaspor 2 2 0 0 4 6
3.Göztepe 2 1 0 1 4 4
4.Fatih Karagümrük 2 1 0 1 3 4
5.Beşiktaş 2 1 0 1 2 4
6.Antalyaspor 2 1 0 1 2 4
7.Hatayspor 2 1 0 1 2 4
8.Fenerbahçe 2 1 0 1 1 4
9.Kasımpaşa 2 1 1 0 1 3
10.BB Erzurumspor 2 1 1 0 0 3
11.Sivasspor 2 1 1 0 -1 3
12.Kayserispor 2 1 1 0 -1 3
13.Konyaspor 1 0 0 1 0 1
14.Gaziantep FK 2 0 1 1 -2 1
15.Trabzonspor 2 0 1 1 -2 1
16.Gençlerbirliği 2 0 1 1 -2 1
17.Yeni Malatyaspor 2 0 1 1 -3 1
18.Denizlispor 2 0 1 1 -4 1
19.MKE Ankaragücü 1 0 1 0 -1 0
20.Çaykur Rizespor 2 0 2 0 -3 0
21.Başakşehir FK 2 0 2 0 -4 0


Tatmin edici cevaplar alamıyoruz

Saadet Partisi Ağustos ayı ilçe divan toplantısında konuşan İlçe Başkanı Hasan Eroğlu, kırsal mahallelere yapılan yatırımları takdirle karşıladıklarını ancak, dile getirilen sorunlara tatmin edici cevaplar alamadıklarını söyledi.

Geçtiğimiz akşam gerçekleştirilen SP ilçe Divan Toplantısına teşkilat mensuplarının yanı sıra,  ilçe yöneticileri ve İl Başkanı Mehmet Atmaca da katıldı.

İlçe divan toplantısında konuşan İlçe Başkanı Hasan Eroğlu,  konuşmasına geçtiğimiz hafta koronavirüs sebebiyle hayatını kaybeden İnegöl Mobilyacılar Odası Sekreteri ve Gençlergücüspor Kulübü Başkanı Kamuran Balkan’ı rahmetle anarak başladı.

TATMİN EDİCİ CEVAPLAR ALAMIYORUZ

Eroğlu, konuşmasının devamında şunları söyledi “Saadet Partisi olarak yerel sorunlarımızı ve çözüm önerilerimizi yapıcı bir muhalefet ve seviyeli bir üslupla gündeme getirmeye devam ediyoruz. Geçtiğimiz ay içerisinde Cerrah ve Yeniceköy Mahalle teşkilatlarımız yaptıkları interaktif basın açıklamalarıyla mahallelerindeki sorunları ve çözüm önerilerini dile getirdiler. Bu açıklamaların akabinde konularla ilgili İnegöl Belediyesi’ne de yazılı dilekçelerimizi sunduk. Ancak üzülerek ifade etmek istiyorum ki, özellikle Yeniceköy’de dile getirdiğimiz sorunlarla ilgili tatmin edici cevaplar alamadık. Konuların takipçisi olacağımızı tekraren ifade etmek istiyorum.”

BETON YOLLA İLGİLİ AÇIKLAMA BEKLİYORUZ

“Malumunuz olduğu üzere bu yılbaşında ilk olarak Mesudiye Mahallesinde uygulanan beton yol ile ilgili sosyal medyada bir video paylaşmıştım. Videoda yolda meydana gelen çatlamaları ve göçükleri gösterdik. Belediye başkanını da bu sorunun çözüme kavuşması için uyardık. Çünkü Sayın Alper Taban artık İnegöl’de bu yöntemle yollar yapılacağını ifade etmişti. Bu sebeple Sayın Alper Taban veya ilgili müdürlüğün yetkilisinden, bu sorunla ilgili bir açıklama yapılmasını ve bundan sonraki yapılacak yollarda bu sorunun yaşanmayacağına dair taahhütte bulunmasını talep ediyoruz.”

KIRSAL MAHALLELERE YAPILAN YATIRIMLARI TAKTİRLE KARŞILIYORUZ

“İnegöl Belediyesi son dönemde kırsaldaki çiftçilerin işini kolaylaştıracak makineleri temin ederek belli başlı kırsal mahallelere dağıtım yaptı. Saadet Partisi olarak üreten her kesime yapılan hizmeti taktirle karşıladığımızı ifade etmek istiyorum. Bu sebeple kırsal mahallelere yapılan bu yardımların devam etmesini temenni ediyoruz. Gördüğünüz üzere çok düşük bütçelerle çiftçilerimizin işlerini kolaylaştıracak bir çok şey yapılabilmekte. Bu sebeple İnegöl Belediyesi de başka kalemlere harcama yaparken artık kıyaslama yapması gerekmekte. Mesela 800 bin liraya sezonluk çiçek alımı yerine çiftçimizin işini kolaylaştıracak 8 tane makine alımı yapılması her zaman tercih önceliği olmalıdır.”

YENİ BELEDİYE SARAYIYLA İLGİLİ ŞEFFAF BİR TABLO AÇIKLANMALIDIR

“Yıllardır atıl olarak duran yeni belediye sarayı binası yeniden ihale edildi ve çalışmalar kaldığı yerden devam etmeye başladı. Bizler bugüne kadar atıl durumda kalmasının sebebini hukuki zorunluluk olarak gördük. Ancak Sayın Alper Taban’ın da kamuoyunu son durumla ilgili şeffaf bir şekilde bilgilendirmesi gerekmektedir. Netice olarak bu durma sebebiyle somut olarak ne kadar zarara uğradığımızın tespiti ve bu zararın kimler tarafından karşılandığı veya karşılanması için bir çalışma başlatılıp başlatılmadığı değerlendirilmelidir.”

MADEM STRATEJİK HEDEF BÖYLEYDİ NİYE BELEDİYE BİNASINI MERKEZE YAPTINIZ?

“Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Alinur Aktaş, geçtiğimiz günlerde İnegöl’e gelerek Akhisar bölgesinde yapılan yol düzenleme çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi. Öncelikle Yeni İnegöl bölgesine yapılan tüm yatırımları desteklediğimizi ifade etmek istiyorum. Bu sebeple geç de olsa bu bölgede ana yolların oluşturulmasını olumlu karşılıyoruz. Ancak Sayın Aktaş’ın konuşmasındaki şu cümlelere dikkatinizi çekmek istiyorum: Bizim asıl stratejimiz, mevcut İnegöl’ü mümkün olduğu kadar seyreltmek hatta mümkün olduğu kadar açıkçası rahatlatmak. Yenilemek, modernize etmek, restore etmek. Ama yeni İnegöl’ü bu manada geliştirmek. Ve biliyorsunuz burada kamu alanları ayrıldı öncesinden. Ve bunlar belediyeye ait araziler. Yani biz burada bir hükümet konağı yapmak istersek, biz burada hastane yapmak istersek biz burada farklı bir şey yapmak istersek nihayetinde bunlar belediyeye ayrılmış alanlar. Gördüğünüz gibi Sayın Alinur Aktaş, şehri yeni İnegöl bölgesine doğru kaydırmayı asıl stratejileri olarak belirtti. O zaman buradan bazı sorular sormak istiyorum:

Madem bu stratejiyi hedefledik, madem Yeni İnegöl bölgesine geçişi hedefledik, Neden yeni Garaj yerleşkesini mevcut alanın 200 metre ötesine yaptık?

Neden Yeni Hastaneyi İnegöl’ün merkez mahallelerinden birinin tek yeşil alanına yaptık?

İnegöl’ün kalabalık bölgelerinden birinde büyük bir AVM’ye niye yer tahsis ettik?

Merpa ve Yeni Buski yerleşkesini yaparken niye bu stratejileri gözetmedik?

Madem Yeni İnegöl Bölgesinde belediyemize ait yerler vardı, neden Yeni Belediye Binasını bu alana yerleştirmedik de yine mevcut İnegöl’ün en kalabalık bölgesine sapladık ve neredeyse dört yıldır işin içinden de çıkamıyoruz?

Başta da ifade ettiğim gibi, Yeni İnegöl bölgesine yapılacak her türlü yatırımı desteklediğimizi ifade etmek istiyorum. İdarecilerimizin de artık yaşananlardan ders almasını bundan sonra yapılacak işlerde İnegöl’deki sivil toplum kuruluşları ve biz siyasi partilerle de konuları istişare etmesini temenni ediyorum.