Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
TKDK´a bilgilendirme toplantısı düzenledi
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörlüğü, İnegöl´de TKDK´dan destek almak isteyen mevcutta hizmet veren veya yeni kurulan tarımsal işletmelerin desteklerden nasıl faydalanacaklarını anlatan bir toplantı düzenledi.
Tarih: 12.4.2019 14:21:39

Tanıtım ve bilgilendirme toplantısı Sani Konukoğlu Konferans Salonun da gerçekleştirildi. Tarım ve hayvancılık başta olmak üzere 16 sektördeki yatırımlara yüzde 40 ila yüzde 70 arasında hibe sağlayan TKDK, tarımsal işletmelere destek olmaya devam ediyor. Türkiye genelinde tarım ve hayvancılık başta olmak üzere Bursa´nın da içinde bulunduğu 42 ilde hibeler kullandırıyor.

TKDK Bursa İl Koordinatörü Ömer Berksun ve ekibi İnegöllü çiftçileri bilgilendirme toplantısında bu yıl ki projelerini anlattı. Sani Konukoğlu Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya, TKDK Bursa İl Koordinatörü Ömer Berksun, İnegöl İlçe Tarım Müdürü İbrahim Ekren, İnegöl Ziraat Odası Başkanı Sezai Çelik, İnegöl Belediye Başkan Yardımcısı Eşref Yiğit, Kırsal Hizmetler Müdürü Sinan Kağan ve beraberinde birçok çiftçi katıldı.

 Başvurular Mayıs Ayında Sona Eriyor

2019 yılında IPARD 2´nin 5.çağrı ilanını başlattıklarını açıklayan Ömer Berksun, "16 Şubat 2019 tarihinde TKDK İPARD programı kapsamında 5. Başvuru çağrı ilanına çıkıldı. Burada 170 milyonluk hayvansal desteklemeleri, 80 milyonlukta et ve süt işleme tesisleri, kesimhaneler, soğuk hava depoları, paketleme tesislerinden oluşan 5. başvuru ilanına çıktık. Tabi bu 250 milyonluk bir kaynak yatırımcılarımıza dağıtılacak. Dağıtacağımız hibeler 42 ilde uygulanacağı için biz Bursa olarak da bu 25 milyondan maksimum düzeyde yatırımcılarımızı yararlandırmak istiyoruz. Bizim kurumumuzun destekleri projeler onaylanırsa, sözleşmeler imzalanırsa karşılıksız hibe şeklinde olacak. Hibe oranlarımızda yüzde 40 ila 70 arasında değişiyor. Küçük ölçekli işletmelere biraz daha ayrıcalık tanıyoruz. Mevcut işletmelere de ayrıcalık tanıyoruz. Bu desteklerimizden daha çok vatandaşımızın faydalanması için bugün İnegöl´de vatandaşlarımızla bir arada bulunduk. 17 Mayıs 2019 tarihine kadar hayvancılık projelerini kabul etmeye devam edeceğiz il koordinatörlüğünde 24 Mayıs 2019 tarihine kadar da et ve süt işleme ile ilgili yatırım yapmak isteyen projelerin proje kabulüne deva edeceğiz. Yaklaşık 1,5 aylık bir süremiz var. Bursa, 42 il içinde en fazla IPARD kapsamında hibe ödenen 15.il oldu. Süt ve süt ürünlerinden su ürünlerinin işlenmesine kadar birçok sektöre destek sağlıyoruz. Yararlanmak isteyen tüm işletmeleri kurumumuza bekliyoruz. Büyümek isteyen ve hedefleri olan işletmeler elini çabuk tutsun" dedi.

Haber ve Fotoğraf:Osman GÜRBAŞ
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Bayraktar´ın arkasındayız
Bayraktar´ın arkasındayız
Bayraktar´ın arkasındayız
Turizm Haftası Kutlandı
Turizm Haftası Kutlandı
Her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası, tüm yurtta olduğu gibi İnegöl´de de Milli Eğitim Müdürlüğü uhdesinde gerçekleştirilen programla kutlandı.
Buğday geleceğin mahsulü olacak
Buğday geleceğin mahsulü olacak
İnegöl Ziraat Odası Başkanı Sezai Çelik, “Türkiye´nin yılda en az 25 milyon ton buğday üretmesi gerekiyor. Ancak bunu girdiği maliyetlerinden dolayı yapamıyoruz.”dedi.
Sendika üyeleri taleplerini iletti
Sendika üyeleri taleplerini iletti
Eğitim Bir-Sen İnegöl temsilciliği tarafından sendika üyelerinin de katıldığı bir toplantı düzenlendi. Üyeler toplu sözleşme öncesi taleplerini iletti.
Ulaşım yatırımları hız kesmiyor
Ulaşım yatırımları hız kesmiyor
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından, daha kolay ulaşılabilir bir şehir hedefiyle gerçekleştirilen çalışmalar, 17 ilçede de tüm hızıyla devam ediyor.
Almanya´dan Bursa´ya dostluk köprüsü
Almanya´dan Bursa´ya dostluk köprüsü
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Almanya´dan gelen iş insanları ve yerel yöneticilerle bir araya gelerek, hem Türkiye ve Almanya, hem de Darmstadt ve Bursa arasındaki ticari ve sosyal ilişkilerin daha da gelişeceğini söyledi.
Aç ayı köye indi
Aç ayı köye indi
Hayriye Mahallesi´nin ormanlık alanlarında yaşayan ayı, aç kalınca Orman İşletme Müdürlüğü´ne ait depoya girdi.
İnegöl´de Deprem Testi
İnegöl´de Deprem Testi
İlçe halkı, simülasyon tırında hazırlanan platformda, 7 şiddetindeki depremi yaşadı.
Arı ölümlerinin sebebi korsan ilaçlar
Arı ölümlerinin sebebi korsan ilaçlar
İnegöl´de gerçekleşen arı ölümlerinin korsan ilaçlardan kaynaklandığı iddia edildi.
Yetimler İçin Fidan Dikildi
Yetimler İçin Fidan Dikildi
Müsiad İnegöl şubesi ile İnegöl İHH İnsani Yardım Derneği tarafından ´Her yetimin dikili bir ağacı olsun´ sloganıyla 410 adet fidan dikerek, yetim hatıra ormanı oluşturuldu.
Leylek ve pelikanların dansı büyüledi
Leylek ve pelikanların dansı büyüledi
Göç yolcuğuna çıkan pelikan ve leyleklerin, İnegöl Boğazköy barajı yakınlarında sergilediği gösteriler izleyenleri büyüledi.
Tarladan balık topladılar
Tarladan balık topladılar
Boğazköy Barajının kapaklarının açılmasıyla tarlalara taşan suların çekilmesi sonucu balıklar kıyıda kaldı. Yoldan geçen vatandaşlar ise araçlarını durdurarak kıyıda kalan balıkları topladı.
Kazım Güzel, Uşak İl Müftüsü oldu
Kazım Güzel, Uşak İl Müftüsü oldu
Resmi Gazete´de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararı ile 4 ile yeni müftü atandı. İnegöl İlçe Müftüsü Kazım Güzel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan karara göre Uşak İl Müftülüğüne atandı.
Yeni Mahalleye Sosyal Donatı Alanı
Yeni Mahalleye Sosyal Donatı Alanı
İnegöl Belediyesi, Yeni Mahallede yaklaşık 11 dönüm alan üzerinde projelendirilen semt sahası projesinin yapım çalışmalarına başladı.
Ateş Karıncaları´ndan Anlamlı Ziyaret
Ateş Karıncaları´ndan Anlamlı Ziyaret
Türk Polis Teşkilatı´nın 174. kuruluş yıldönümü nedeni ile Ateş Karıncaları Gençlik Hareketi Derneği tarafından İnegöl´de görev yapan polis memurlarına moral ziyareti gerçekleştirildi.
Kamulaştırma çalışmaları sürüyor
Kamulaştırma çalışmaları sürüyor
İnegöl Belediyesi ihtiyaç duyulan bölgelerde başlattığı kamulaştırma ve yıkım çalışmalarına Sinanbey Mahallesi ve Kemalpaşa Mahallesinde devam etti.
Veysel Karabatak Vekâleten Müdürlüğe Atandı
Veysel Karabatak Vekâleten Müdürlüğe Atandı
İnegöl Vergi Dairesi Müdürü Yalçın Ertaş´ın 31 Mart seçimleri için memleketi olan Konya´nın Ilgın ilçesine Belediye Başkan Adaylığını açıklamasının ardından boşalan göreve Vergi Dairesi Müdür Yardımcısı Veysel Karabatak getirildi.
Belediye personeli eğitimden geçti
Belediye personeli eğitimden geçti
İnegöl Belediyesi personeline İlk yardım farkındalık ve temel afet bilinci eğitimi verildi.
Türk Polis Teşkilatı 174 Yaşında
Türk Polis Teşkilatı 174 Yaşında
Türk Polis Teşkilatı, tüm yurtta olduğu gibi İnegöl´de de kuruluşunun 174´üncü yılını bugün düzenlenen törenlerle kutladı.
İDOHA´dan katliama tepki
İDOHA´dan katliama tepki
İnegöl Doğal Hayatı ve Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Nilay Parlar Ateş, Ankara Batıkent´te yaşanan hayvan katliamına sert tepki gösterdi.
İlk bayramlarını kutladılar
İlk bayramlarını kutladılar
25 Şubat 2019 Tarihinde İnegöl Emniyet Müdürlüğüne atanan 12 bekçi göreve başladı. 45 gündür İnegöl Halkının ve İnegöl´ün gece güvenliğini sağlamaya ve korumaya devam eden Bekçiler Polis Teşkilatının kuruluşunun 174. Yıl dönümüyle İlk Bayramlarını Kutladılar