Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Trabzonlular Derneği Fıkralarla açıldı
İnegöl Trabzonlular Derneği yeni hizmet binası düzenlenen törenle açıldı. Törene İnegöl halkı, protokol üyeleri ve Bursa Ak Parti milletvekilleri katılım gösterdi.
Tarih: 9.2.2019 09:12:31

Dernek binasının açılışı, Ak Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz, Ak Parti Bursa Millet Vekili Ahmet Kılıç, Ak Parti Bursa Milletvekili Muhammet Aydın, İnegöl İlçe Kaymakamı Şükrü Görücü, İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, Siyasi Parti Temsilcileri ve vatandaşların katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Amacımız hemşerilerimizle bir arada olup kültürümüzü yaşamak

Açılışta konuşan İnegöl Trabzonlular Dernek Başkanı “Bir grup arkadaşımızın kurduğu İnegöl Trabzonlular Kültür ve Yardımlaşma Derneği´nin yeni yerinin açılış programı vesilesiyle bir aradayız. Buradan kurucu arkadaşlarımıza ve davetimize katılan siz dostlarımıza yönetim kurulum adına çok teşekkür ediyorum. Amacımız hemşerilerimizle bir arada olup kültürümüzü yaşamak. İnegöl´ümüz tarihiyle ve coğrafyasıyla, yurt dışından ve yurt içinden gelen muhacirleri bağrına basıp ekmeğini ve toprağını paylaşmasıyla meşhur özel bir kenttir. Dün Balkanlardan ve Kafkasya´dan gelen on binlerce insan bugün de Suriye ve Ahıska´dan gelen binlerce insan bu kadim kentte huzur bulmuştur. Buradan şunu açıkça belirtmek istiyorum: Hepimizin bu asil kente ir vefa ve şükran borcu vardır. Daha yaşanılabilir bir İnegöl oluşturmak için hemşeri dernekleri ve STK´lar olarak hepimizin her zaman sorumlu ve duyarlı davranma zorunluluğu vardır. Biz Trabzonlular olarak; Dünyanın her yerinde olmayı, gittiğimiz her yere sevgimizi, cesaretimizi, aşkımızı, sadakatimizi, dostluğumuzu, neşemizi ve fıkralarımızı götürmeyi ilke edinmişizdir. Biz gittiğimiz her yeri Trabzon gibi sevdiğimiz, sahiplendiğimiz ve önemsediğimiz için bize her yer Trabzon´dur” diyerek sözlerini tamamladı.

‘´Bereketli bir gün´´

Açılışta konuşma yapan İnegöl belediye başkanı Alper Taban yaptığı konuşmasında ‘´Bugün çok bereketli bir gün öncelikle cumanız mübarek olsun ve tabi açılışlar var dolayısı ile sayın vekillerimiz ilçemizdeler dolayısı ile bereketli bir gün dememde ki kasıt bu istisnasız gün atlamadan açılışlar var.dünde sayın milli eğitim bakanımız buradaydı orada da konuşurken eski bakanımız Efkan Ala beyde ifade etti İnegöl Türkiye´nin en önemli ilçelerinden değil en önemli ilçesidir bu yüzdende ben çok teşekkür ediyorum .Trabzon deyince gerçekten bunun en önemli markası insanı diye düşünüyorum Trabzonspor´u falan arkadan gelir bana göre en önemlisi insanı yaradılış olarak çok heyecanlı , çalışkan mizah yüklü hoş görülü dolayısı ile gittikleri her yere bu özellikleri taşıyan insanlar biz şehrimizde de bunları gördük yerinde de bunları gördük onun içinde nereye giderseniz tabi size her yer Trabzon .Dernekçilik zordur görev alan herkesi kutluyorum.Görev alınır görev verilir burada arkadaşlarımız Eyüp Şahin beyden başlamış bugüne kadar gelmiş Muhammet Ergün abimiz yönetimiyle beraber devraldı. Bu yüzden kendilerine gayret kuvvet başarı diliyorum..´´Dedi

‘´Trabzon fıkralardan ibaret değil´´

Ak Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç ise yaptığı açıklamada; ‘´Trabzon tabii ki fıkradan ibaret değil Trabzon´la ilgili çok şey söyleyebiliriz. Biz Trabzonlular bulunduğumuz bölgede çalışmalarımızla iç güdülerimizle iş adamlarımızla bürokratlarımızla öncelikle oranın kalkınması için bir olmaya çalışıyoruz. İnşallah İnegöl´ün kalkınmasında sizler öncü rol olursunuz Bursa´mızın kalkınmasında öncü rol olursunuz  ve Türkiye´nin kalkınmasında öncü rol olursunuz ve bu duygu ve düşüncelerle tekrar emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum ve hepinize hayırlı günler diliyorum.´´dedi

‘´çok güzel bir iş yapıyoruz´´

Ak parti bursa millet vekili Muhammet Aydın ise.´´Şimdi ben size fıkra olmayan fıkra gibi bir olayı anlatarak başlamak istiyorum. Faruk Özalp bakanımız daha önce Trabzonspor başkanlığı yapmış bir gün, iki farklı oyuncu takıma getirmiş. Kendisi tabi o zaman Trabzon Spor Başkanı bizler tabi tribündeyiz. Tabi oyunculardan biri o gün güzel oynamıyor bir kaçta hataları oldu, seyirciler arkadan bağırıyorlar. Ya bunlar gitmiş aynı adamdan iki tane getirmişler. Şimdi değerli kardeşlerim çok güzel bir iş yapıyoruz, sivil toplum örgütlerimiz bizim temel taşlarımızdır. İnsanlarımıza kucak açan müesseselerimizdir. Bunların kendi arasındaki kültürleri kaybetmemeleri örflerini kaybetmemeleri benim çok önem verdiğim bir müessese sivil toplum örgütleri kendi bütün camiasına bunları da aşılamada büyük bir rol üstleniyor. Buranında inşallah insanımıza ülkemize örfümüze âdetimize ve inancımıza uygun bir şekilde tecelli edeceğine inandığım için söylüyorum hayırlara vesile olmasını diliyorum.´´dedi

‘´İnegöl Türkiye´ye Örnek oluyor´´

Açılışta konuşma yapan İnegöl ilçe kaymakamı şükrü görücü ise;´´bugün burada böyle önemli olan Trabzonluların derneği açılışında bulunmaktan mutlu olduğumu belirtiyorum.İnegöl´e geldiğimizden bu yana balkanlardan Kafkaslardan ve 81 ilden insanların birlik ve beraberlik içerisin de nasıl yaşadığını İnegölün Türkiye´ye örnek olduğunu buradan belirtmek istiyorum ve emeği geçenlere de teşekkür ediyorum.´´dedi

Son olarak açılış İnegöl ilçe müftüsünün yapmış olduğu dualarla kurdele kesilerek gerçekleştirildi.

Haber ve Fotoğraf:Osman GÜRBAŞ
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Devlet destekli eğitimler başlıyor
Devlet destekli eğitimler başlıyor
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Yavuz Uğurdağ, inşaat ve emlak sektörü çalışanlarına yönelik düzenlenecek olan Mesleki Yeterlilik Belgesi eğitimleri için çağrıda bulundu.
İtso Üyeleri Unıcera Fuarını Gezdi
İtso Üyeleri Unıcera Fuarını Gezdi
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO), üyelerine yönelik olarak İstanbul-Seramik Banyo Mutfak Fuarı (UNICERA) gezisi düzenledi.
İTSO´dan Vali Canbolat´a Ziyaret
İTSO´dan Vali Canbolat´a Ziyaret
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Yavuz Uğurdağ, yönetim kurulu üyeleri, İnegöl Mobilya Sanayicileri Derneği (İMOS) Başkanı Okan Güler ve İnegöl Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan Ayhan, Bursa Valisi Yakup Canbolat´a nezaket ziyaretinde bulundular.
İNEGÖL´DE iLK KEZ LAVANTA BAHÇESİ KURULDU
İNEGÖL´DE iLK KEZ LAVANTA BAHÇESİ KURULDU
İnegöl´ bağlı kırsal Hilmiye Mahallesi´nde Alaattin Tetik isimli vatandaş tarafından deneme amacı ile lavanta bahçesi kuruldu.
İstihdama Devlet Desteği
İstihdama Devlet Desteği
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO), üyelerine yönelik olarak “İstihdamda Devlet Destekleri ve Teşvikler” konulu bilgilendirme semineri düzenliyor.
Griffin Turizm Acentesi Hizmete Açıldı
Griffin Turizm Acentesi Hizmete Açıldı
Burak Balkan´a ait GriffinTurizm Acentesi düzenlenen törenle hizmete açıldı.
E-Tebligat Dönemi Başladı
E-Tebligat Dönemi Başladı
PTT tarafından yürütülen e-tebligat çalışmaları tamamlandı. Hazırlanan kanuna göre; artık firmalar, PTT merkez ve şubelerinden e-tebligat adreslerini alarak işlemlerini gerçekleştirebilecekler.
DARALMAYI İHRACATLA AŞTIK
DARALMAYI İHRACATLA AŞTIK
2018 yılı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan İnegöl Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan Ayhan, ekonomik dalgalanmalar nedeniyle iç piyasada daralma olduğunu, ancak ihracat yönelerek hedeflenen başarının yakalandığını belirtti.
Nakliye sorununa çözüm
Nakliye sorununa çözüm
İnegöl´de kurulan Murat Transporter taşımacılık şirketi, İnegöl´den Avrupa´ya ürün göndermekte zorluk çeken mobilyacıların nakliye sorununu çözüyor.
Poşet satışları zincir marketlere yaradı
Poşet satışları zincir marketlere yaradı
İnegöl Bakkallar Odası Başkanı Hakan İnkaya, doğayı korumak için başlatılan ücretli poşet uygulamasının AVM ve zincir marketlerin kazanç kapısı olduğunu savundu.
Tuba Avm 3. Şubesini Açtı
Tuba Avm 3. Şubesini Açtı
Tuba Alış Veriş Merkezlerinin 3. Şubesi, geçtiğimiz Cuma günü Mesudiye mahallesi Birlik Sokak Numara 1 adresinde düzenlenen törenle hizmete açıldı. Açılışa İnegöl Belediye Başkan yardımcısı Eşref Yiğit ve İlçe Halkı katıldı.
Okan Güler Güven Tazeledi
Okan Güler Güven Tazeledi
5. olağan genel kurul toplantısını gerçekleştiren İnegöl Mobilya Sanayicileri Derneği´nde Başkan Okan Güler güven tazeledi.
Özdemir: “KDV İndiriminin Kalıcı Olmasını İstiyoruz”
Özdemir: “KDV İndiriminin Kalıcı Olmasını İstiyoruz”
Enflasyonla Topyekun Mücadele kapsamında başlatılan ÖTV ve KDV indirimlerinin yeni yılda 3 ay süreyle uzatılması özellikle mobilya sektörünü sevindirdi.
YÜZDE 8 HERKESE KAZANDIRIR
YÜZDE 8 HERKESE KAZANDIRIR
Mobil Dernekleri Federasyonu (MOSFED) Başkanı Ahmet Güleç, KDV indiriminin 3 ay daha uzatılması kararına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Mobiliyum 3. istişare toplantısını gerçekleştirdi
Mobiliyum 3. istişare toplantısını gerçekleştirdi
Türkiye´nin en büyük kapalı alana sahip Mobilya AVM´si ünvanını sahip Mobiliyum AVM´nin 3. istişare toplantısı gerçekleştirildi.
Ekonomiye odaklanmalıyız
Ekonomiye odaklanmalıyız
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası´nı ziyaret ederek İnegöllü sanayici ve işadamlarıyla istişarelerde bulundu.
   Asgari ücret artışına tam destek
Asgari ücret artışına tam destek
MOSFED Başkanı Ahmet Güleç Mobilya sektörü olarak asgari ücret artışını olumlu bulduklarının belirtti.
Üniversiteliler kapı dünyası´nda
Üniversiteliler kapı dünyası´nda
Uludağ Üniversitesi İnegöl İşletme Fakültesiİnegöl İşletme Topluluğu(İNİT) öğrencileri, kapı ve dekorasyon üretimi konusunda sektörün öncü firmalarından Kapı Dünyası´na teknik gezi düzenledi. Gezi sırasında Kapı Dünyası Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Özdemir tarafından öğrencilere bilgiler verildi.
Krizler bir imtihandır
Krizler bir imtihandır
MÜSİAD İnegöl Şubesi tarafından dost meclisi toplantıları kapsamında ´MÜSİAD Misyonu, dünyadaki yeri ve 2019 ekonomik beklentiler´ konulu konferansta konuşan Uluslararası İş Forumu (İBF) Genel Başkanı Erol Yarar, "Rızkımızı Allah veriyor. Her kriz bir imtihandır. Allah sizleri bizleri imtihan ediyor" dedi.
MÜSİAD´dan Avarlar İçin Çözüm Projesi
MÜSİAD´dan Avarlar İçin Çözüm Projesi
MÜSİAD İnegöl Şubesi Yönetim Kurulu ve MÜSİAD İnegöl Şubesi İnşaat Sektör Kurulu Üyeleri, Ertuğrulgazi Mobilyacılar Caddesi Derneği´niziyaret etti. Ziyarette Avarlar Kavşağı´nda yaşanan sorunlar ele alındı.
   Mobilyacılar seminerlere ilgisiz
Mobilyacılar seminerlere ilgisiz
İnegöllü mobilyacılara yönelik, Mobilyacılar Odası tarafından geçtiğimiz günlerde KOSGEB 2019 yılı desteklemeleri ile ilgili eğitim semineri düzenlendi. Düzenlenen seminere mobilyacıların ilgi göstermediği görüldü.