AJANS-YORUM-MATBAA HİZMETLERİ-(0224-7110828)
Vergi Rekortmenleri Ödüllendirildi
Dış ticaret fazlası ve iş potansiyeliyle Türkiye´ye örnek olan İnegöl´ün vergi rekortmenlerine teşekkür edildi. Bursa Vergi Dairesi Başkanlığı ve İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen ´Vergi Rekortmenleri ve Vergiye Uyum Seviyesi Yüksek Mükellefler´ programında, İnegöllü işadamlarına teşekkür belgeleri takdim edildi.
Tarih: 9.8.2019 16:46:55

Orhan İnegöl Köftecisi´nde düzenlenen programa Kaymakam Şükrü Görücü, AK Parti Bursa Milletvekili Av. Vildan Yılmaz Gürel, İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, Ilgın Belediye Başkanı Yalçın Ertaş, Bursa Vergi Dairesi Başkanı Nuri Karakaş, İTSO Başkanı Yavuz Uğurdağ ile Yönetim Kurulu Üyeleri ve işadamları katılım gösterdiler.

 

İnegöllü 27 işadamının ödüllendirildiği programda Kurumlar Vergisi kategorisinde Çilek Mobilya, Küçükçalık Tekstil, Tüzün Ticaret, CPL Cartonplast, Serra Sünger, Pirizma Mobilya, Meltem Mobilya, Estetik Yay, İNGAZ A.Ş., Seyran Koltuk ödül alırken Gelir Vergisi kategorisinde İsmail Ortakçı, Turgay Kızılarslan, Sinan Güçlü, Enver Akpınar, Ali Özdemir, Halil İbrahim Nari, İbrahim Delioğlu, Feyzullah Yılmaz, Yakup Aykaç ve Mehmet Sadi Akansu ödül aldı. Ayrıca Vergi Beyannamelerini düzenli veren ve vergilerini düzenli ödeyen Uyumlu Mükellefler kapsamındaki mükellefleri temsilen de, Orhan Köfte, Tetri Mobilya, TUNASAN Kimya, Uğurdağ Mobilya, Mehmet Öz, Aydın Ongan ve Volkan Kardaş ödül aldı.

 

BÜYÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Ödül töreninin açılış konuşmasını yapan İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yavuz Uğurdağ, “Bursa Vergi Dairesi Başkanlığımızla ortaklaşa düzenlediğimiz programımız İnegöl özelinde kurumlar ve gelir vergisinde sıralamaya giren firma ve kişilerimizin ödüllendirilmesini içeriyor. Sanayi şehriyiz. Mobilya, tekstil, tarım, makine ve yan sanayi sektörleri ile İnegöl´ümüze ve ülkemize ciddi katkılar sağlıyoruz. İTSO´ya kayıtlı 4 bin 139 tüccar ve sanayicimiz var. Aynı zamanda esnaf ve sanatkârlar odalarımıza kayıtlı 6 bin 24 esnafımız mevcut. 11 bin dolayında kayıtlı esnaf ve sanayicimiz İnegöl´de ekonomiye katkı sağlıyor. Bin 786 kişi kurumlar vergisi mükellefi, 7 bin 542 kişi gelir vergisi mükellefi olmak üzere İnegöl´de toplamda 15 bin 862 vergi mükellefi bulunuyor. İlçe statüsü olmasına rağmen İnegöl´ü bu rakamlarla irdelediğinizde büyük bir il statüsünde katkılar sağlıyor. 2018 yılında 671 firmamızla 1 milyar 12 milyon dolar ihracat yaptık. Bunun yanında 41 firmamızla 320 milyon dolar ithalat gerçekleştirdik. 1 milyar 332 milyon dolar dış ticaret hacmine sahip bir şehiriz. İhracatımız 901 milyon dolardan 1 milyar 12 milyon dolara çıkarak yüzde 12,27 artış gerçekleştirdi. Bu artış Türkiye ortalamasının çok üzerinde bulunuyor. Uzun yıllardan beri hem istihdam hem üretim hem ihracat rakamlarında pozitif yönde ilerliyoruz. Tüm büyümelerinde dünya ortalamasının üzerinde seyrediyoruz. Bundan sonra da ekonomi ve istihdam anlamında ülkemize aynı şekilde hizmet etmeye devam edeceğiz. 692 milyon dolar dış ticaret fazlası vererek Türkiye´de 7. büyük ekonomi konumunda bulunuyoruz. Bu rakamların oluşmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bundan sonra da aynı şekilde çalışarak ilçe ve ülke ekonomisine katkı sağlayacağımızı temenni ediyorum” dedi.

Haber Merkezi

 

 

 

EKSİKLERİ HEP BİRLİKTE AŞACAĞIZ

Programda emeği geçenlere teşekkür ederek konuşmasına başlayan Bursa Vergi Dairesi Başkanı Nuri Karakaş, “Mükellef hizmetleri kalitesini daha iyi noktalara taşıma anlamında ısrarlıyız. Hizmet kalitesini artırmak için yeni uygulamaları hayata alırken, eksiklerimizi de araştırıyor ve gidermek için çalışıyoruz. İnegöl büyük bir ekonomi. Dünyanın gözdesi bir şehiriz. İnşallah önümüzdeki yıllarda çok daha yüksek pazarlara ulaşacağız. Bugün burada gelir ve kurumlar vergisi mükelleflerimize belge takdimi yapacağız. Rekortmen olmamakla birlikte çok samimi çaba sarf eden mükelleflerimizi temsilende, rekortmen sıralamasında olmayan mükelleflere de belge takdim edeceğiz. Türkiye´nin ekonomik gerçeklerine uygun, rekabet gücümüzü azaltmayan bir vergi sistemi olmasını ümit ediyorum. Bu konuda üzerimize düşen noktalarda Ankara´ya tekliflerimizi sunuyoruz. Eksikleri hep birlikte aşacağız” şeklinde konuştu.

 

İŞADAMLARIMIZI ILGIN´A BEKLİYORUZ

İnegöl Vergi Dairesi eski Müdürü, Ilgın Belediye Başkanı Yalçın Ertaş, “Plaket alan tüm esnaflarımıza ve işadamlarımıza teşekkür ediyorum. Kazandıkları miktarla vergi veren ve işçi çalıştıran insanların alın terleri bizim için önemlidir. İnegöl´ün üzerine düşeni fazlasıyla yaptığını biliyor, bundan sonra da yapacağını biliyorum. İnegöl bana hem mesleki anlamda çok şey kattı hem de siyaset arenasına geçmemde büyük faydaları oldu. 31 Mart´ta Belediye Başkanı oldum. İnegöl´den yetişmiş bir siyasetçi olarak Ilgın´da iyi hizmetler yapmaya çalışıyoruz. Bir OSB tescili yaptırdık, buradaki işadamlarımızı Ilgın´a davet ediyoruz. Bugüne kadar görev yaptığım süreç içerisinde katkı sunan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

PARMAKLA GÖSTERİLEN BİR ŞEHİR OLACAĞIZ

Belediye Başkanı Alper Taban, “Bu akşam yapabileceğimiz en güzel şey sizlere teşekkür etmek olacaktır. İnegöl ile ne kadar kıvansak azdır. Her ortamda işadamlarımızın ortaya koyduğu değerler sayesinde İnegöl´ü ve İnegöl´ün güzelliklerini konuşuyoruz. Parmakla gösterilen bir şehir olma yolunda ilerliyoruz. Başta sanayici ve işadamlarımız olmak üzere bunda birçok kişinin bunda katkısı var. Hedefler bitmez, mükemmel bir yapıya dönüşmek en güzel hedeftir. El birliği ile İnegöl´de çok güzel işleri gerçekleştireceğimize inanıyorum. Marifet iltifata tabidir, mutlulukları paylaştıkça mutluluklar artar. Kamu kurumları olarak özel sektör mantığıyla hareket etmek durumundayız. İnşallah çok daha güzel yerlere geleceğiz” dedi.

 

“YATIRIM YAPMAKTAN ÇEKİNMEYİN”

AK Parti Bursa Milletvekili Av. Vildan Yılmaz Gürel, “İnegöl´ün ve Türkiye´nin esas gücü işadamlarımız, basiretli tacirlerimizdir. Vergi rekortmenlerimizi kutlamak için bir aradayız. Ticaret ve Sanayi Odamız bu organizasyonu düşünmüş, kendilerine teşekkür ediyoruz. Sizler bizim onurumuzsunuz, gururumuzsunuz. Şehri şehir yapan, değer katan sizlersiniz. Takdire layık olan sizlersiniz. Allah daim etsin, hayırlı bereketli kazançlar nasip etsin. Sizler de vergilerinizi vererek kazançlarınızı kutsal hale getirin. 4 Ağustos´ta Cumhurbaşkanımız Bursa´da 2 dev açılışını yaptılar ve işadamlarımıza övgü dolu sözlerde bulundular. Orada, ‘Güvenin, daha önce güvendiğiniz gibi güvenin, tam zamanı, yatırım yapmak isteyen erkenden yola koyulsun´ dedi. Biz de Bakanımızın açıkladığı ivme paketiyle orta ve uzun vadede Türkiye Cumhuriyeti´nin vergi açığının daha da azalacağına inanıyoruz. İnegöl konusunda sıkıntımız yok. Siz bunu başarıyorsunuz. Gücünüzü, potansiyelinizi, kaynaklarınızı ve birbirinize olan bağlarınızı koparmadan büyüyerek yolunuza devam ediyorsunuz. Siyaseten günübirlik sorunlar ve sıkıntılar olsa da güven esası doğrultusunda bunu olumsuz almayın. Günlük politikalar bizlerin referansı olmasın. İş dünyamız ve hükümetimiz bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da topyekûn hareket etsin. Hedeflerimizi tek tek gerçekleştireceğiz. Siyaset ve ekonomiye ayar vermeye çalışan, büyüme hamlelerine saldırmaya çalışanlar gereken cevabı alacaklardır. İnegöl yakaladığı bu başarıyı devam ettirecektir. Türkiye´nin yaşadığı zorluklara karşı istihdama ve üretime devam eden vergi rekortmenlerimizi kutluyorum” diye konuştu.

 

TÜRKİYE´Yİ BİRLİKTE BÜYÜTECEĞİZ

Kaymakam Şükrü Görücü, “Sizlerle birlikte olmaktan çok mutluyum. Bizleri bir araya getiren Bursa Vergi Dairesi Başkanlığı ile İnegöl Ticaret ve Sanayi Odamıza teşekkür ediyorum. Ödül alanları tebrik ettiğimiz gibi alamayıp bu memlekete aş, iş ve para kazandıran hemşerilerimizi de tebrik ediyorum. Önümüzdeki dönemlerde hepsini daha iyi işlerde görmek istiyoruz. İnegöl´ün kalkınmasında önemli görevler üstlendiklerini biliyoruz. İnsanlara iş vermek, ekmek vermek, istihdam sağlamak kolay değildir İnegöl birliğin, beraberliğin ve kardeşliğin başkentidir. İnegöl´ün gelişmesi ve kalkınması için el birliğiyle hareket edebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bunda en büyük pay siz işverenlerimize düşmekte. İyi ve kötü günlerde hep birlikteyiz. Gelişen, kalkınan, büyüyen bir Türkiye hepimizin gurur kaynağıdır. Bunu sizlerle birlikte yapacağız” ifadelerini kullandı.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Vergi Rekortmenleri Ödüllendirildi
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Çalıştay Antalya´da gerçekleşti
Çalıştay Antalya´da gerçekleşti
Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri sektörü ihracatını artırmak için sorun ve çözüm önerilerinin tartışıldığı “Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri Sektör Çalıştayı” Antalya´da gerçekleştirildi.
Kırmızı elmasta son hasat
Kırmızı elmasta son hasat
Kurşunlu çileğinde yılın son hasadı başladı. Havaların iyi gitmesi ile bu yıl 8. kez toplanan yediveren cinsi çileğin, Aralık ayına kadar hasadı sürecek.
‘Çilek´ büyümeye devam ediyor
‘Çilek´ büyümeye devam ediyor
1996 yılında İnegöl´de kurulan Çilek, “Bir alanda uzmanlaşmak, her anlamda fark yaratmak” mottosuyla 20 yılı aşkın süredir ulusal ve uluslararası arenada başarılarını sürdürüyor.
MÜSİAD´tan Üyelerine İş Hukuku Semineri
MÜSİAD´tan Üyelerine İş Hukuku Semineri
Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği´nin üyelerine yönelik düzenlediği bilgilendirme toplantıları, iş hukuku semineri ile devam etti.
Büyüme Değil, Kalkınma Hedeflensin
Büyüme Değil, Kalkınma Hedeflensin
İnegöl Genç İş Adamları Derneği´nin (İGİAD) “Tecrübe Alıyoruz” programları kapsamında düzenlediği seminere konuşmacı olarak katılan Ekonomist-Akademisyen Yazar Prof.Dr. Emre Alkin, “Eğitim, özgürlükler ve hak ve adalet alanında yapısal reformlar en büyük önceliğimiz” dedi.
Teknolojiyi odak noktamıza almalıyız
Teknolojiyi odak noktamıza almalıyız
İstanbul Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkanı Ahmet Güleç, mobilya sektörünün hedefine ulaşması için teknolojiyi odak noktasına alması gerektiğini söyledi.
İhracatçılara “Eximbank” Semineri
İhracatçılara “Eximbank” Semineri
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası, Türk Eximbank ve İstanbul Mobilya Kâğıt ve Orman Ürünleri İhracatçılar Birliği işbirliğinde “Türk Eximbank Kredi ve Sigorta Programı” konulu seminer düzenlendi.
MÜSİAD´tan barış harekâtına destek
MÜSİAD´tan barış harekâtına destek
Müsiad İnegöl Şube Başkanı Mehmet Döngel; “Barış Pınarı Harekâtı´nı bölgesel güvenliğin ve huzurun sağlanması adına önemli bir adım olarak değerlendiriyoruz.”dedi.
Büyüme süreci devam edecek
Büyüme süreci devam edecek
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İnegöl şube Başkanı Mehmet Döngel, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan Eylül ayı enflasyon rakamlarına ilişkin yazılı bir değerlendirmede bulundu.
İNEGÖL FUARA HAZIR
İNEGÖL FUARA HAZIR
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) ve MODEF Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Uğurdağ, 7-12 Ekim tarihlerinde düzenlenecek olan 42. MODEF EXPO 2019 hazırlıklarının sürdüğünü belirtti.
MOBİLYACILAR ODASINDAN  INTERMOB FUARINA GEZİ
MOBİLYACILAR ODASINDAN INTERMOB FUARINA GEZİ
Mobilyacılar Odasının faaliyetleri tüm hızıyla sürüyor. 15 Ekim 2019 Salı günü 22. Uluslararası Mobilya Yan Sanayi, Aksesuarları, Orman Ürünleri ve Ahşap Teknolojisi Fuarlarına 2 otobüs kaldırarak üyelerine ücretsiz fuarı gezme imkanı sağlayacak.
Fuarda Katalog Dağıtma Fırsatı
Fuarda Katalog Dağıtma Fırsatı
Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan AYHAN, yaklaşan MODEF EXPO öncesi her sene oda olarak stant kurduklarını ve fuara katılamayan firmaların katalog dağıtımının yapılacağını söyledi.
İTSO´dan vergi çalıştayı
İTSO´dan vergi çalıştayı
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) ile Bursa Vergi Dairesi Başkanlığı işbirliğinde Vergi Çalıştayı düzenlendi.
VERBİS süresi uzatıldı
VERBİS süresi uzatıldı
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Yavuz Uğurdağ, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında yürürlüğe giren Veri Sorumluları Hakkında Yönetmelik gereği “Veri Sorumluları Sicil Bilgi Sistemine (VERBİS)” istisna kapsamına girmeyen üyeler için kayıt süresinin 31 Aralık 2019´a kadar uzatıldığını belirtti.
Kantinlere 1 yıl süre
Kantinlere 1 yıl süre
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Yavuz Uğurdağ, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı okullardaki kantin, kafeterya gibi gıda işletmelerinde satılacak hazır ambalajlı gıdalarda kullanılacak Okul Gıdası Logosuna 1 yıl süre tanındığını belirtti.
TİCARET ZİRVESİNE İNEGÖL DAMGASI
TİCARET ZİRVESİNE İNEGÖL DAMGASI
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Yavuz Uğurdağ, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu´nun ev sahipliğinde, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve ABD Ticaret Bakanı Wilbur Ross´un da katılımıyla TOBB´da gerçekleştirilen Türkiye-ABD çalışma yemeğine katılım gösterdi.
Mesleki Yeterlilik Belgesi Seferberliği
Mesleki Yeterlilik Belgesi Seferberliği
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Yavuz Uğurdağ, makine ve metal sektörleri için zorunlu hale getirilen Mesleki Yeterlilik Belgesi için seferberlik başlattıklarını ifade etti.
Başkan Uğurdağ´dan VERBİS Uyarısı
Başkan Uğurdağ´dan VERBİS Uyarısı
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Yavuz Uğurdağ, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında yürürlüğe giren Veri Sorumluları Hakkında Yönetmelik gereği “Veri Sorumluları Sicil Bilgi Sistemine (VERBİS)” istisna kapsamına girmeyen üyeler için kayıt süresinin 30 Eylül´de sona ereceğini belirtti.
İNEMDER Üyelerine Özel İndirim
İNEMDER Üyelerine Özel İndirim
Haber Yorum Gazetesi ile İnegöl Emlak Müşavirleri Derneği (İNEMDER) arasında ilan indirim protokolü imzalandı. İlan indirimlerden sadece dernek üyeleri istifade edebilecek.
İTSO´dan Üyelerine Özel Protokol
İTSO´dan Üyelerine Özel Protokol
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası, üyelerinin iş yerlerinde bulunan Basınçlı Kap ve Kaldırma Makinalarının periyodik kontrolleri için TMMOB Makine Mühendisleri Odası Bursa Şubesi ile görevlendirme sözleşmesi imzaladı.
Kadın Girişimcilerden Zekiye Tekin´e Ziyaret
Kadın Girişimcilerden Zekiye Tekin´e Ziyaret
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Kadın Girişimciler Kurulu, Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin´i makamında ziyaret ederek istişarelerde bulundular.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ