Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Yeni Mahalleye Sosyal Donatı Alanı
İnegöl Belediyesi, Yeni Mahallede yaklaşık 11 dönüm alan üzerinde projelendirilen semt sahası projesinin yapım çalışmalarına başladı.
Tarih: 13.4.2019 10:30:05

Şehri geleceğe taşıyacak projeleri bir bir hayata geçirerek daha modern bir kent oluşturmak adına hizmet seferberliğini sürdüren İnegöl Belediyesi, Alanyurt bölgesinde bölge halkını heyecanlandıran bir projenin daha çalışmalarına başladı. Yeni Mahalle Kazımkarabekir Caddesi üzerinde çocuklara, gençlere ve yetişkinlere boş zamanlarını verimli ve güzel şekilde değerlendirme imkanı sağlayacak sosyal donatı alanının, Haziran ayına kadar tamamlanması hedefleniyor.

Her Yaştan Bireye Hitap Edecek Sosyal Donatı Alanı

Söz konusu proje, bölgede bulunan 10745 m2 alan üzerinde planlanarak çalışmalara başlandı. Proje uygulama alanında 76 araçlık 1140 m2´lik otopark,  430 m2´lik 2 adet çocuk oyun alanı, 90 m2´lik fitness alanı, 528 m2´lik çok amaçlı (futbol ve basketbol) saha, 50 m2´lik kum havuzu, 3057 m2´lik sert zemin (oturma alanı ve yürüyüş alanı), 3190 m2´lik koruluk alan ile toplamda 5450 m2´lik yeşil alan yer alacak. Projedeki koruluk ve yeşil alanlara yetişkin ağaçlar ve çalı grubundaki bitkiler dikilerek yeşillendirme çalışmaları alanının tüm kısımlarını kapsayacak. Yeşil alan çalışmasının dışında kalan bölge için siyah, kırmızı ve beyaz renkli parke taş uygulamasına yer verilecek. Fitness alanı ve çocuk oyun alanı zeminine renkli kauçuk döşeme uygulaması yapılması planlanırken, saha zeminine ise renkli akrilik zemin uygulaması yapılacak. Saha ve oyun alanı etrafında ahşap pergole ve banklar konularak oluşturulacak.

Çözüm Odaklı Hizmet

Belediye Başkanı Alper Taban, bugün beraberindeki Başkan Yardımcısı Fevzi Dülger, Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ile mahalle muhtarı ve vatandaşların katılımıyla çalışmaların hızla devam ettiği alanda incelemelerde bulundu. Proje üzerinden ve alanda yapılan inceleme sonrası bir açıklama da yapan Başkan Taban, “Güzel bir günde Yeni Mahallemizde yaptığımız çalışmaları yerinde inceleyelim istedik. Görevine bugün başlayan Başkan Yardımcım, yeni dönem meclis üyelerimizle, çalışma arkadaşlarımızla, muhtarımızla ve vatandaşlarımızla Yeni Mahalle Kazım Karabekir Caddesinde yaklaşık 11 dönüm alanda bir proje başlattık. Şehrimiz adına artık çalışma vakti. Şimdi yoğun bir şekilde planlama, uygulama, çalışma zamanı demiştik ve hiç hız kesmeden, ara vermeden işlerimize devam ediyoruz. Şehrimizde vatandaşımızın ihtiyacı olan her konuda onlar adına çözüm üretmek, önce vatandaşı anlamak ve onların isteklerine, taleplerine cevap vermek adına bu planlamaları yapıyoruz. Mahallemizde altyapı sorunları da var. İnşallah bunları da bir bir Büyükşehir Belediyemiz, İnegöl Belediyemiz katkılarıyla en güzel şekilde yaşanabilir hale getireceğiz. Beraberinde sosyal donatı alanındaki eksikleri de gidererek artık burada bu yaşamla beraber çocuğundan yetişkinine kadar, bay bayan herkesin soluk alacağı güzel mekanlar oluşturmak istiyoruz. Çözüm odaklı hizmet anlayışıyla yolumuza devam ediyoruz. Şehrin her köşesinde ekiplerimiz bir iz bırakabilmek adına seferber olmuş durumdalar” dedi.

Otopark, Yeşil Alan, Spor Alanları…

Mahallelerin otopark, yeşil alan ve spor alanları gibi ihtiyaçları olduğunu hatırlatan Taban, “Burada bunun tamamını görebileceğimiz bir kompleks yapı göreceğiz. Yaklaşık 11 bin dönüm alanda hem otopark hem çocuk oyun alanı hem spor fitness alanı, içerisinde futbol ve basketbol sahasının olacağı bir saha olacak. Yine kum havuzumuz, sert zemin yürüyüş alanlarımız olacak. Vatandaşımız burada sporunu da yapabilir, aracını da park edebilir, beraberinde çocuklarımız oyun oynayabilir, yetişkinler bu alanı dolu dolu kullanabilir. Yeşili de önemsiyoruz, içerisinde ve etrafında da yeşili koruyarak bu alanı mahallemize kazandırmak istiyoruz. Emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” açıklamalarında bulundu.

Başkan Taban, Haziran ayına kadar projeyi tamamlayıp faaliyete geçirmek istediklerini de vurgulayarak; “Yapılan hizmetin mahallemize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum. Bunun gibi çalışmaları ihtiyaç olan bölgelerde hızlı şekilde hayata geçirmek önceliğimiz olacak” şeklinde konuştu.

Haber ve Fotoğraf:Kurum Bülteni

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Yeni Mahalleye Sosyal Donatı Alanı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Bayraktar´ın arkasındayız
Bayraktar´ın arkasındayız
Bayraktar´ın arkasındayız
Turizm Haftası Kutlandı
Turizm Haftası Kutlandı
Her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası, tüm yurtta olduğu gibi İnegöl´de de Milli Eğitim Müdürlüğü uhdesinde gerçekleştirilen programla kutlandı.
Buğday geleceğin mahsulü olacak
Buğday geleceğin mahsulü olacak
İnegöl Ziraat Odası Başkanı Sezai Çelik, “Türkiye´nin yılda en az 25 milyon ton buğday üretmesi gerekiyor. Ancak bunu girdiği maliyetlerinden dolayı yapamıyoruz.”dedi.
Sendika üyeleri taleplerini iletti
Sendika üyeleri taleplerini iletti
Eğitim Bir-Sen İnegöl temsilciliği tarafından sendika üyelerinin de katıldığı bir toplantı düzenlendi. Üyeler toplu sözleşme öncesi taleplerini iletti.
Ulaşım yatırımları hız kesmiyor
Ulaşım yatırımları hız kesmiyor
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından, daha kolay ulaşılabilir bir şehir hedefiyle gerçekleştirilen çalışmalar, 17 ilçede de tüm hızıyla devam ediyor.
Almanya´dan Bursa´ya dostluk köprüsü
Almanya´dan Bursa´ya dostluk köprüsü
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Almanya´dan gelen iş insanları ve yerel yöneticilerle bir araya gelerek, hem Türkiye ve Almanya, hem de Darmstadt ve Bursa arasındaki ticari ve sosyal ilişkilerin daha da gelişeceğini söyledi.
Aç ayı köye indi
Aç ayı köye indi
Hayriye Mahallesi´nin ormanlık alanlarında yaşayan ayı, aç kalınca Orman İşletme Müdürlüğü´ne ait depoya girdi.
İnegöl´de Deprem Testi
İnegöl´de Deprem Testi
İlçe halkı, simülasyon tırında hazırlanan platformda, 7 şiddetindeki depremi yaşadı.
Arı ölümlerinin sebebi korsan ilaçlar
Arı ölümlerinin sebebi korsan ilaçlar
İnegöl´de gerçekleşen arı ölümlerinin korsan ilaçlardan kaynaklandığı iddia edildi.
Yetimler İçin Fidan Dikildi
Yetimler İçin Fidan Dikildi
Müsiad İnegöl şubesi ile İnegöl İHH İnsani Yardım Derneği tarafından ´Her yetimin dikili bir ağacı olsun´ sloganıyla 410 adet fidan dikerek, yetim hatıra ormanı oluşturuldu.
Leylek ve pelikanların dansı büyüledi
Leylek ve pelikanların dansı büyüledi
Göç yolcuğuna çıkan pelikan ve leyleklerin, İnegöl Boğazköy barajı yakınlarında sergilediği gösteriler izleyenleri büyüledi.
Tarladan balık topladılar
Tarladan balık topladılar
Boğazköy Barajının kapaklarının açılmasıyla tarlalara taşan suların çekilmesi sonucu balıklar kıyıda kaldı. Yoldan geçen vatandaşlar ise araçlarını durdurarak kıyıda kalan balıkları topladı.
Kazım Güzel, Uşak İl Müftüsü oldu
Kazım Güzel, Uşak İl Müftüsü oldu
Resmi Gazete´de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararı ile 4 ile yeni müftü atandı. İnegöl İlçe Müftüsü Kazım Güzel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan karara göre Uşak İl Müftülüğüne atandı.
Ateş Karıncaları´ndan Anlamlı Ziyaret
Ateş Karıncaları´ndan Anlamlı Ziyaret
Türk Polis Teşkilatı´nın 174. kuruluş yıldönümü nedeni ile Ateş Karıncaları Gençlik Hareketi Derneği tarafından İnegöl´de görev yapan polis memurlarına moral ziyareti gerçekleştirildi.
TKDK´a bilgilendirme toplantısı düzenledi
TKDK´a bilgilendirme toplantısı düzenledi
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörlüğü, İnegöl´de TKDK´dan destek almak isteyen mevcutta hizmet veren veya yeni kurulan tarımsal işletmelerin desteklerden nasıl faydalanacaklarını anlatan bir toplantı düzenledi.
Kamulaştırma çalışmaları sürüyor
Kamulaştırma çalışmaları sürüyor
İnegöl Belediyesi ihtiyaç duyulan bölgelerde başlattığı kamulaştırma ve yıkım çalışmalarına Sinanbey Mahallesi ve Kemalpaşa Mahallesinde devam etti.
Veysel Karabatak Vekâleten Müdürlüğe Atandı
Veysel Karabatak Vekâleten Müdürlüğe Atandı
İnegöl Vergi Dairesi Müdürü Yalçın Ertaş´ın 31 Mart seçimleri için memleketi olan Konya´nın Ilgın ilçesine Belediye Başkan Adaylığını açıklamasının ardından boşalan göreve Vergi Dairesi Müdür Yardımcısı Veysel Karabatak getirildi.
Belediye personeli eğitimden geçti
Belediye personeli eğitimden geçti
İnegöl Belediyesi personeline İlk yardım farkındalık ve temel afet bilinci eğitimi verildi.
Türk Polis Teşkilatı 174 Yaşında
Türk Polis Teşkilatı 174 Yaşında
Türk Polis Teşkilatı, tüm yurtta olduğu gibi İnegöl´de de kuruluşunun 174´üncü yılını bugün düzenlenen törenlerle kutladı.
İDOHA´dan katliama tepki
İDOHA´dan katliama tepki
İnegöl Doğal Hayatı ve Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Nilay Parlar Ateş, Ankara Batıkent´te yaşanan hayvan katliamına sert tepki gösterdi.
İlk bayramlarını kutladılar
İlk bayramlarını kutladılar
25 Şubat 2019 Tarihinde İnegöl Emniyet Müdürlüğüne atanan 12 bekçi göreve başladı. 45 gündür İnegöl Halkının ve İnegöl´ün gece güvenliğini sağlamaya ve korumaya devam eden Bekçiler Polis Teşkilatının kuruluşunun 174. Yıl dönümüyle İlk Bayramlarını Kutladılar