Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YENİ MECLİS TOPLANDI
31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri sonucu oluşan İnegöl Belediyesi´nin yeni meclisi, bugün ilk toplantısını yaptı. 37 üyeye çıkan mecliste, ilk toplantıda; Başkanvekilleri, encümen üyeleri ve ihtisas komisyonu üyeleri belirlendi.
Tarih: 11.4.2019 07:47:02

31 Mart 2019 tarihinde yapılan mahalli idareler seçimlerinin ardından oluşan İnegöl Belediyesi´nin yeni meclisi, ilk Belediye Meclis Toplantısını bugün gerçekleştirdi.

Artık İcraatları konuşacağız

Yeni dönemin ve ilk meclis toplantısının açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Alper Taban, “Göreve geldiğimizden günden bu yana şehrimiz için en iyi hizmetleri yapmaya çalıştık. Bugün yeniden göreve başladık. Aramızda ilk defa siyasete giren, yıllardır siyaset yapan arkadaşlarımız var. Yenilenen meclisimizin yeni yüzüyle tüm arkadaşlarımızla beraber kanuna, nizama uygun bir şekilde çalışmalarımızı, hizmetlerimizi sürdüreceğiz. Geçmişte 31 meclis üyemiz vardı. Bu dönemde nüfusumuz arttığı için 37 meclis üyemizle bu çalışmaları sürdüreceğiz. Artık siyaseti konuşmak yerine icraatları konuşacağımız meclisimizde icraat zamanı” diye konuştu.

------------------------------------

31 Mart 2019 tarihinde yapılan mahalli idareler seçimlerinin ardından oluşan İnegöl Belediyesi´nin yeni meclisi, ilk Belediye Meclis Toplantısını bugün gerçekleştirdi. Geçtiğimiz dönem 31 olan meclis üyesi sayısı bu dönemle birlikte 37´ye ulaştı. Yeniden Başkanlık görevine getirilen Alper Taban, ilk meclis toplantısının başlangıcında mecliste grubu olan partilerin Grup Başkanlarına meclis üyeliği rozetlerini taktı. Belediye Başkanı Alper Taban Başkanlığında gerçekleştirilen ve 37 üyenin eksiksiz katıldığı meclis toplantısının başlangıcında, asil üyeler belirlenene kadar meclis katipliğini de en genç üyeler Burcu Keskin ve Hüseyin Çiğdem üstlendi.

Başkan Taban Açılış Konuşmasını Yaptı

Yeni dönemin ve ilk meclis toplantısının açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Alper Taban, “Bugün 31 Mart seçimleri sonucunda şehrimizde tecelli eden meclisimizi ilk kez toplamış bulunuyoruz. Bu süreç öncelikle tüm meclis üyelerimize hayırlı uğurlu olsun. Güzel bir başlangıçla inşallah bu 5 yılı buradaki arkadaşlarımızla tamamlamayı rabbim nasip etsin. Yaklaşık 3 aylık bir seçim maratonu yaşandı. Bu maraton neticesinde de tüm siyasi partiler demokrasi gereği çalışmalarını, yaptıkları projeleri halkımıza anlattılar. Nihayetinde yine demokrasinin gereği olarak sandığa gittik. İnegöl´de 186 bin seçmenimiz sandığa giderek iradesini ortaya koymuş oldu” dedi.

Artık İcraat Zamanı

Konuşmasında geçmiş dönemde görev yaptıkları meclis üyelerine teşekkür eden Taban, “Birlikte İnegöl´e güzel hizmetler kazandırmaya çalıştık. Yeni dönemde de aynı şekilde mücadele etmeye devam edeceğiz. Göreve geldiğimizden günden bu yana şehrimiz için en iyi hizmetleri yapmaya çalıştık. Bugün yeniden göreve başladık. Aramızda ilk defa siyasete giren, yıllardır siyaset yapan arkadaşlarımız var. Yenilenen meclisimizin yeni yüzüyle tüm arkadaşlarımızla beraber kanuna, nizama uygun bir şekilde çalışmalarımızı, hizmetlerimizi sürdüreceğiz. Geçmişte 31 meclis üyemiz vardı. Bu dönemde nüfusumuz arttığı için 37 meclis üyemizle bu çalışmaları sürdüreceğiz. Artık siyaseti konuşmak yerine icraatları konuşacağımız meclisimizde icraat zamanı” diye konuştu.

Meclis Canlı Yayınlanıyor

Başkan Taban, konuşmasında bir yeniliği daha duyurarak bundan sonra tüm meclis toplantılarının kurulan sistem üzerinden canlı olarak internet sitesinden yayınlanacağını ve tüm vatandaşların meclis toplantılarını takip edebileceğini açıkladı.

Başkan Vekili Ahmet Kara Oldu

Açılış konuşması sonrası meclis toplantısı Meclis Başkan Vekilleri ve Katip Üye seçimleriyle başladı. Kapalı oylama usulü ile yapılan seçimde; Meclis Başkan vekilliğine Ahmet Kara seçildi. İkinci başkan vekilliğine ise Turgay Yel seçildi. Katip üyeliklere de Burcu Keskin ve Selim Emre Aydın seçildi.

Encümen Üyeleri

Gündem maddelerinde Başkan vekili ve katip üyelerin ardından Belediye Encümen üyelerinin seçimi yine aynı şekilde kapalı oylama usulüyle gerçekleştirildi. Belediye Encümen Üyeliklerine AK Partili üyeler; Ahmet Kara, Erdal Akkaya ve Merve Haraslı seçildi.

İhtisas Komisyonları

Encümen üyelerinin de belirlenmesinin ardından ihtisas komisyonlarının üye seçimleri açık oylama ile gerçekleştirildi. Plan bütçe komisyonuna; Abdullah Akşeker, Kemal Kaya, Eyüp Beyhan, Serpil Şahin, Ayhan Dülger. İmar ve bayındırlık komisyonu üyeliklerine; Turgay Yel, Ahmet Kara, Muhammet Ergün, Hüseyin Çiğdem, Önder Özer Erdoğmuş. Çevre Sağlık komisyonu üyeliklerine; Merve Haraslı, Cemal Aktürk, Burcu kesin, Mehmet Aydın, Ömer Çakır. Kültür ve Sanat Komisyonu üyeliklerine; Esra Leblebici, Mürsel Avaşar, Selim Emre Aydın Recai Baygın, Ergün İlçin. Gıda Tarım ve Hayvancılık Komisyonu üyeliklerine ise Selahattin Külcü, İhsan Alper Alaaddinoğlu, Ayhan Güleç, Mahmut Özkan, Sedat Eceryıldız seçildi.

Bursa Belediyeler Birliği üyeliklerine de Belediye Başkanı Alper Taban´ın yanı sıra; Rıdvan Kocaağa, Serpil Şahin, Mürsel Avaşar seçildi. Türk Dünyası Belediyeler Birliğine ise katılım sağlanmaması konusu oy birliği ile kabul edildi.

Haber ve Fotoğraf:Osman GÜRBAŞ

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: YENİ MECLİS TOPLANDI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Başkan Taban´a Tebrik Ziyaretleri Sürüyor
Başkan Taban´a Tebrik Ziyaretleri Sürüyor
31 Mart Mahalli İdareler seçimleri sonucunda yeniden İnegöl Belediye Başkanlığı görevine seçilen Alper Taban´a tebrik ziyaretleri sürüyor.
Hasan Eroğlu görevi devraldı
Hasan Eroğlu görevi devraldı
31 Mart yerel seçimlerinde belediye başkan adayı gösterilmesinden dolayı Saadet Partisi İlçe Başkanlığı görevinden istifa eden Hasan Eroğlu, seçimlerin ardından ilçe başkanlığı görevini tekrar devraldı.
Elimizi taşın altına koymaya hazırız
Elimizi taşın altına koymaya hazırız
Millet İttifakı´nın İnegöl Belediye Meclis Üyeleri; Erkan Dönmez(CHP), İsmail Karaman(İYİ PARTİ), Regaip Korkmaz(İYİ PARTİ), Fahrettin Baykan(İYİ PARTİ) ve Dursun Öztürkoğlu(İYİ PARTİ) Saadet Partisi İnegöl İlçe Teşkilatı´nı ziyaret etti.
Bilim festivaline rekor başvuru
Bilim festivaline rekor başvuru
Türkiye´nin en büyük bilim festivali 8. THY Science Expo için geri sayım başladı. 2- 5 Mayıs tarihleri arasında TÜYAP Fuar Merkezi´nde bu yıl 8.´si düzenlenecek festivalin proje yarışmalarına Edirne´den Kars´a bine yakın başvuru geldi.
Başkan Taban´a Tebrik Ziyaretleri Sürüyor
Başkan Taban´a Tebrik Ziyaretleri Sürüyor
31 Mart Mahalli İdareler seçimleri sonucunda yeniden İnegöl Belediye Başkanlığı görevine seçilen Alper Taban´a tebrik ziyaretleri sürüyor.
Kayar´a yeni görev
Kayar´a yeni görev
Kayar´a yeni görev
Belediyede büyük değişim
Belediyede büyük değişim
İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, seçim sonrası radikal kararlar alarak, daire müdürlerinin birçoğunda değişikliğe gitti.
Büyükşehir´de denge sağlandı
Büyükşehir´de denge sağlandı
BURSA -Büyükşehir Belediyesi ile BUSKİ´de görev yapan memur ve sözleşmeli 2 bin 490 personelin maaşlarına tavan ücret üzerinden iyileştirme yapılmasını öngören sosyal denge sözleşmesi, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile BEM-BİR-SEN Genel Başkanı Levent Uslu arasında imzalandı.
Şahin, Başkan Aktaş´ın Vekili Oldu
Şahin, Başkan Aktaş´ın Vekili Oldu
AK Parti İnegöl Belediye Meclis Üyesi Halide Serpil Şahin, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş´ın 5 yardımcısından biri oldu.
İNESMEK´ten Çağa Ayak Uyduran Kurslar
İNESMEK´ten Çağa Ayak Uyduran Kurslar
Düzenlediği kurslarla ilçe halkının kişisel gelişimine katkı sağlayan İnegöl Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (İNESMEK), Türkiye´nin yazılım alanındaki gelişimine katkı sunmak adına Nesne Tabanlı Programlama kursu düzenledi.
Saha ekibi görevinin başında
Saha ekibi görevinin başında
İnegöl Belediyesi tarafından oluşturulan Saha ekibi, gün boyu şehrin sokaklarına inerek vatandaşlarla buluşup ilçe halkının fikir, görüş ve önerileri ile eleştirilerini dinliyor.
Belediyede kapsamlı revizyon
Belediyede kapsamlı revizyon
İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, başkan yardımcılarının ardından daire müdürlüklerinde de ciddi değişikliğe gidiyor.
Başkan Taban Tebrikleri Kabul Etti
Başkan Taban Tebrikleri Kabul Etti
31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde İnegöl Belediye Başkanlığı´na seçilen Alper Taban´a tebrik ziyaretleri sürüyor.
Mecliste yoğun trafik
Mecliste yoğun trafik
Bursa Büyükşehir Belediyesi Meclisi´nin yeni dönem ilk toplantısında Meclis Başkanvekillikleri, Divan Katipliği, Encümen ve 11 komisyon üyeleri ile farklı birliklerde Bursa Büyükşehir Belediyesi´ni temsil edecek üyelerin seçimi yapıldı.
Milletin hali ortada
Milletin hali ortada
31 Mart Yerel seçimleriyle ilgili bir değerlendirme yapan Bağımsız Türkiye Partisi İlçe Başkanı Adnan Ordu, “İktidar sağa sola saldıracağına, milletin refah durumuna baksın.”dedi.
Başkan Taban´a ziyaretler sürüyor
Başkan Taban´a ziyaretler sürüyor
Belediye Başkanı Alper Taban, tebrik ziyaretleri kapsamında Aile Hayatı İyileştirme Derneği (AHİD) yönetimi ile İnegöl AVM İşletmecisi Fiba Holding´in yöneticilerini kabul etti.
Eski ve yeni muhtarlar bir araya geldi
Eski ve yeni muhtarlar bir araya geldi
2019 Mahalli İdari Genel seçimleri sonrasında İnegöl´de toplam 51 yeni muhtar göreve başlarken, 65 muhtar ise görevine devam etmişti. Eski muhtarlar ve yeni muhtarlar, İnegöl Muhtarlar Derneği´nin düzenlediği tanışma yemeğinde bir araya geldi.
Somali´den Bursa´ya teşekkür
Somali´den Bursa´ya teşekkür
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Büyükşehir Belediyesi´nin Somali´deki kardeş şehri Galkayo´dan gelen kanaat önderi Islaan Bashir ile bir araya geldi.
İŞTE TABAN´IN YARDIMCILARI
İŞTE TABAN´IN YARDIMCILARI
31 Mart seçimleri sonrası İnegöl Belediyesi´nin başkan yardımcıları belli oldu. Görevlerine başlayan başkan yardımcıları Rıdvan Kocaağa, Fevzi Dülger ve Oğuzhan Uslu Oldu
Eski muhtardan yeni muhtara eşya cevabı
Eski muhtardan yeni muhtara eşya cevabı
Burhaniye Mahalle muhtarlığı binasının boşaltıldığı iddialarıyla gündeme gelen eski muhtar Harun Yıldız açıklama yaptı. Yıldız açıklamasında, kendi eşyalarını aldığını ifade etti.
Başkan Taban Tebrikleri Kabul Etti
Başkan Taban Tebrikleri Kabul Etti
31 Mart Mahalli İdareler seçimleri sonucunda yeniden İnegöl Belediye Başkanlığı görevine seçilen Alper Taban´a tebrik ziyaretleri sürüyor.