#inegöl

Mezarlıkta ölüsü bulundu

Cinayetin sebebi belli oldu

Öldü mü , öldürüldü mü?

Hırsızlar kameraya yakalandı

Tır devrildi

Inegöl'de feci kaza

maskeli katil zanlısı kamerada

Asker adaylarına korona virüs testi

Uzman Çavuş toprağa verildi

2 Bin yıllık surlara zarar verdiler

Villaya yıldırım düştü

Yabani atlar drone ile görüntülendi

Ulaşımdaki konfor köprülere de yansıdı

İnegöl’de çöp görüntüleri ortadan kalkacak

BUÜ, kampüs dışı elektronik kaynak kullanımında rekor kırdı

Haberyorum Gazetesi'ne teşekkür

UZAKTAN EĞİTİMLE HAFIZ OLDULAR

İnegöl Dörtçelik MTAL, İnegöl Nene Hatun MTAL maske üretiyor

BUSMEK’le, YKS ve LGS’ye uzaktan hazırlık

Eğitimcilerin sorunu çözüldü

Uludağ Üniversitesi’nden öğrencilere müjde

  • Perşembe 23 ° / 12 ° Fırtına
  • Cuma 28 ° / 13 ° Güneşli
  • Cumartesi 30 ° / 16 ° Parçalı bulutlu

LİG TABLOSU

Takım O G M B Av P
1.Trabzonspor 26 15 3 8 31 53
2.Başakşehir FK 26 15 3 8 25 53
3.Galatasaray 26 14 4 8 24 50
4.Sivasspor 26 14 5 7 18 49
5.Beşiktaş 26 13 8 5 8 44
6.Alanyaspor 26 12 7 7 19 43
7.Fenerbahçe 26 11 8 7 12 40
8.Göztepe 26 10 9 7 1 37
9.Gaziantep FK 26 8 10 8 -5 32
10.Denizlispor 26 8 11 7 -8 31
11.Antalyaspor 26 7 10 9 -14 30
12.Gençlerbirliği 26 7 12 7 -11 28
13.Kasımpaşa 26 7 14 5 -12 26
14.Konyaspor 26 5 10 11 -12 26
15.Yeni Malatyaspor 26 6 13 7 -2 25
16.Çaykur Rizespor 26 7 15 4 -18 25
17.MKE Ankaragücü 26 5 13 8 -22 23
18.Kayserispor 26 5 14 7 -34 22


YENİDEN İHALE EDİLECEK

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, inşaat çalışmaları duran belediye binası projesinin, önümüzdeki günlerde yeniden ihale edileceğini açıkladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, “Muhtemelen önümüzdeki birkaç gün içerisinde veya bir kaç hafta içerisinde bu süreci tamamlayacağız. Hazırlanan sözleşmeleri şuan her iki taraf inceliyor. İmzalanan sözleşmelerin imza altına alınması kaldı, yani bu aşamada olduğunu ifade edebilirim. Sonraki süreçse yine ihale edilerek kalan kısmı alacak olan yüklenicilere kalanlar bunlardır yapılacak işler bunlardır diye teslim edilecek. Bir yapım süresi belirlenerek o süre zarfında tamamlanması istenecek karşı taraftan. Bunu da inşallah en azından ihale aşamasına getirmek ve getirdiğimiz anda zaten yeniden bir kamuoyunu bu anlamda bilgilendirmek istiyoruz.” dedi.

---------------------------------

2019 yılında İnegöl'ün en büyük inşaat projesi olan İnegöl Belediyesi yeni hizmet binası ve kent meydanı projesinde inşaat çalışmaları artan inşaat maliyetlerinden dolayı durmuştu. Aylardır atıl vaziyette duran inşaat çalışmalarıyla ilgili Belediye ve firma arasında görüşmeler devam ederken projenin yapımı için yeniden ihale yapılacak. 

Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban; “Burada da artık sona geldik diyebiliriz. Burada görüşme yaptığımız iki taraf var. Birisi yüklenici firma birisi de projeyi çizen mimarlık ofisi. Mimarlık ofisi ile de görüşüyoruz çünkü inşaatta özellikle tefrişatından bundan sonra binanın kalan bölümlerinde kullanılacak olan ağacından mobilyasına, elektriğinden elektronik ürünlerine içinde kullanılacak her türlü üründe yerli ürün ikame etme ile alakalı bir düşüncemiz var. Bunu yapabilirsek kısmi olarak inşaat maliyetlerini de belirli bir artışlar oldu o günden bugüne kadar. Biz burada belli bir oranda tasarrufu gerçekleştirebilirsek inşaatımızın yapım maliyetlerini de olabildiğince düşürmüş olabileceğiz. Birde burada acaba başka bir fonksiyon yükleme ihtiyacı var mıdır bunları da değerlendiriyoruz. İçerisindeki mevcut fonksiyonları yeniden gözden geçiriyoruz. Ancak burada mimarlık ofisinin de görüş ve kanaatlerini almamız gerekiyor. Tabi burada önemli olan yüklenici firmanın sürecini tamamladığımızı net olarak imza altına almamız o da hukukçular tarafından bu süreç takip edildi. Açıkçası ben bu hafta müjde vermeyi düşünüyordum ama soruyuda onun üzerine sormuş oldunuz üzerine tevafuk olarak geldi. Muhtemelen önümüzdeki birkaç gün içerisinde veya bir kaç hafta içerisinde bu süreci tamamlayacağız. Hazırlanan sözleşmeleri şuan her iki taraf inceliyor. İmzalanan sözleşmelerin imza altına alınması kaldı, yani bu aşamada olduğunu ifade edebilirim. Sonraki süreçse yine ihale edilerek kalan kısmı alacak olan yüklenicilere kalanlar bunlardır yapılacak işler bunlardır diye teslim edilecek. Bir yapım süresi belirlenerek o süre zarfında tamamlanması istenecek karşı taraftan. Bunu da inşallah en azından ihale aşamasına getirmek ve getirdiğimiz anda zaten yeniden bir kamuoyunu bu anlamda bilgilendirmek istiyoruz.” Dedi

Mevcut firma çekiliyor mu?

Mevcut firma tamamıyla çekiliyor mu? Sorusuna ise başkan Taban; “Mevcut firma uzun bir zamandır süreci artık götüremeyeceğini ve bundan dolayıda aslında aralarda gecikmeler vardı biliyorsunuz. Belirtilen tarihte bitirilememişti. Bunlar zaten firmanın artık devam edemeyeceğini gösteren nitelikte bir durumdur. Ancak biz hukuki anlamda birde taktir ederseniz özel bir şirket değiliz. Belediye kuruluşları kamu kuruluşlarıdır. Ve bu kuruluşlarda yaptığınız iş ve işleyişi doğru bir şekilde yapmak zorundasınız. Bunları tabi mahkeme üzerine de taşıyabilir ilgili firma bizde aynı şeklide taşıyabiliriz. Ancak bunu mahkeme üzerine taşıdığınızda 3 yılda 5 yılda devam eden bir süreçte devam edilebilir. Yani biz bu süreci hiçbir şekilde mahkeme sürecine taşımadan sonuçlandırmak ve neticelendirmek istiyoruz. Bunu yaparken de benim en başından beri önceliğim kurumumun şehrimin vatandaşımızın emaneti olan hak ve hukuku korumak. Bütün beklentim karşı taraftan budur. Bunu inşallah gerçekleştirdiğimiz söyleyebilirim. Çünkü burada mesela ilgili firma fırınıda işleten aynı firma biliyorsunuz. Onu daha öncede ifade etmiştim. Yani aslında bu işle beraber fırının daha tekrar geriye alınmasınıda ikisini de aynı anda karşı tarafla da konuşarak belli bir noktaya getirmiş olduk. İnşallah imzalarda atıldığında biz kendi sürecimizi kendimiz devam ettireceğiz.” Diyerek sözlerini tamamladı.

Haber Merkezi