AJANS-YORUM-MATBAA HİZMETLERİ-(0224-7110828)
Yüzler Umuteli İle Gülüyor
İnegöl Belediyesi, Umuteli Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, 19 aileye düzenli ev temizlik hizmeti verirken, 17 aileye her gün sıcak yemek servisi yapıyor.
Tarih: 16.9.2019 13:41:18

Belediyecilik anlayışını altyapı ve üstyapı faaliyetleriyle sınırlandırmayıp sosyal belediyecilik anlamında da önemli çalışmalara imza atan İnegöl Belediyesi, “Doğumdan Ölüme Kadar Hizmet” anlayışıyla onlarca ailenin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Asli görevlerinin yanı sıra; eğitimden sağlığa, tarımdan turizme kadar her alanda ilçe halkının yanında olan İnegöl Belediyesi, korumaya ve bakıma muhtaç aileleri de yalnız bırakmıyor.

EVLERİN TEMİZLİK, TADİLAT VE BAKIM İŞLERİ YAPILIYOR

Fatma Göztepe Huzurevi ve Aşevi Müdürlüğü ile Umuteli Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü aracılığıyla yüzlerce kişiye yardım elini uzatan İnegöl Belediyesi, bu iki birim aracılığıyla evde bakım ve temizliği ile aşevi hizmetiyle de yüzleri güldürüyor. Korumaya ve bakıma muhtaç kişilerin tespit edilmesiyle başlayan süreçte, Umuteli Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri 65 yaş üzeri maddi durumu yetersiz görülen, evinin bakım ve temizliğini yapamayan kişilerin evlerine düzenli olarak ekiplerini göndererek mutfak, banyo, tuvalet temizliği ve dezenfektesi başta olmak üzere evin genel temizliğini yapıyor. Evin tadilat işleri de bu ekipler tarafından yapılıyor.

17 AİLEYE İKİ ÖĞÜN YEMEK SERVİSİ

Ayrıca Aşevi aracılığıyla her gün 17 aileye öğle ve akşam olmak üzere toplam 70 kişilik sıcak yemek desteği veriliyor. Yemekler İnegöl Belediyesi ekipleri tarafından ihtiyaç sahibi ailelerin kapılarına kadar sefertasları ile götürülerek bırakılıyor.

GÖNÜLLER YAPMAYA DEVAM EDİYORUZ

Aşevi hizmetleri ve evde bakım hizmetlerine ilişkin bir açıklama yapan Belediye Başkanı Alper Taban, İnegöl Belediyesi olarak devletin varlığını her alanda hissettirdiklerini ifade etti. Şehrimizde yaşayan tüm vatandaşlardan sorumlu olduklarını ve bu anlayışla hizmetlerini sürdürdüklerini kaydeden Taban, “Gönül Belediyeciliği diyerek çıktığımız yolda, gönüller yapmaya devam ediyoruz. Geçmiş dönemlerde de sunulan hizmetlerimiz arasında bulunan, bizlerin de çok önemsediği bir konu evde bakım ve aşevi hizmetleri. Gönül ister ki şehrimizde tüm vatandaşlarımız kimseye muhtaç olmadan kendi yaşamlarını sürebilsin. Ancak her hanede, her kapının arkasında farklı hikayelerle karşılaşıyorsunuz. Korumaya ve bakıma muhtaç olan bu vatandaşlarımızı gözetmek de bizim vazifemiz. Bu doğrultuda Umuteli Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüz ve Fatma Göztepe Huzurevi ve Aşevi Müdürlüğümüz çalışmalarını titizlikle sürdürüyor. Vatandaşlarımızdan gelen bildirimler, ekiplerimizin yaptığı tespitler neticesinde korumaya ve bakıma muhtaç ailelerimize evde bakım ve aşevi hizmeti sunuyoruz” dedi.

19 AİLEYE EVDE BAKIM HİZMETİ

Evde Bakım Hizmetleri hakkında bilgiler veren Taban, şöyle devam etti: “Projemiz; 65 yaş ve üzeri yaşlılarımızın faydalanacağı ev temizliği ve bakım hizmeti. Projemizin detaylarından bahsetmek gerekirse; evde bakım hizmetleri kendi günlük ev aktivitelerini yapamayacak düzeyde engelli olan ya da sağlık problemleri nedeniyle bu işleri yapamayan, korunmaya ve bakıma muhtaç 65 yaş ve üzeri yaşlılarımızı kapsıyor. Ekiplerimiz şuan için aktif olarak 19 aileye hizmet veriyor.”

EVDE BAKIM HİZMETLERİ İÇİN ARANAN ŞARTLAR

“Burada dikkat ettiğimiz hususlardan biri de yardım talebinde bulunacak vatandaşlarımızın ikametgâhlarının İnegöl ilçe sınırları içerisinde olması. Yine bu kişilerin günlük ev aktivitelerini yaptıracak maddi imkânlarının ya da yapacak kişilerinin olmaması gerekiyor. Yardım isteyecek vatandaşlarımızın kimlikle Belediyemizin Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü´ne başvuru yapmaları gerekiyor. Şahsen başvuru yapamayacak durumda olan vatandaşlarımız da 777 00 16 hattını arayarak veya 153 Çözüm Merkezimize başvurarak bizlerle irtibata geçebilirler. Başvuru işlemlerinin tespit ve takip çalışmaları Umuteli Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüz sürdürüyor.”

TEMİZLİK, BOYA-BADANA, TADİLAT

“Evde Bakım Hizmetlerimizde iki bayan, bir bay personelimiz görev alıyor. Ekibimiz belirli aralıklarla ailelerimizi ziyaret ederek; mutfak, banyo, tuvalet temizliği ve dezenfektesi başta olmak üzere evin genel temizliğini yapıyor. Tüm bunların yanı sıra ekibimiz imkânlar dâhilinde hafif tamirat işleri, kısmi eşya yardımı ve boya-badana gibi işleri de yapıyor.”

17 AİLEYE GÜNLÜK SICAK YEMEK

“Evde Bakım Hizmetlerimizin yanı sıra önemsediğimiz bir diğer hizmetimiz de Aşevi. Yeniceköy Mahallemizde bulunan İnegöl Belediyesi Fatma Göztepe Huzurevi ve Aşevimizde her gün ihtiyaç sahibi ailelerimiz için de kazanlar kaynıyor. Kendi yemeğini yapıp ihtiyaçlarını gideremeyecek düzeyde olan vatandaşlarımıza bu anlamda hizmeti ayağına kadar götürüyoruz. Vatandaşımız sıcak yemek talebinde bulunduğunda Aşevi ekiplerimiz öğlen ve akam olmak üzere günde iki öğün sıcak yemeği sefertasları ile kapılarına kadar ulaştırıyor. Aşevimiz marifetiyle şuan 17 ailenin faydalandığı sıcak yemek yardımlarımız her gün düzenli olarak gerçekleştiriliyor. 2019 yılı itibariyle 23 aileye günlük 70 kişilik yemek hizmeti sunuyordu. Ancak şuan aktif olarak 17 aile hizmet alıyor. 6 aile; taşınma, başka kuruma geçme, vefat gibi nedenlerle iptal oldu.”

Kurum Bülteni
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Yüzler Umuteli Gülüyor
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Öğrencilere Ücretsiz
Öğrencilere Ücretsiz
Türk Hava Kurumu İnegöl Sportif Havacılık Derneği Başkanı Özden Albamya hafta sonu gerçekleşecek olan uçuş şenliğine ilçe halkını davet etti.
İstanbul Maratonu Kayıtları Başlıyor
İstanbul Maratonu Kayıtları Başlıyor
3 Kasım 2019 Pazar, saat 09.45´te gerçekleşecek olan 41. Vodafone İstanbul Maratonu Halk Koşusu için kayıtlar başlıyor. İnegöl Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yıl da düzenlenecek olan maratona 125 kişilik kontenjanla sporseverlere katılım fırsatı sunacak.
Al Beyazlı Öğrencilerden Mehmetçiğe Mektup
Al Beyazlı Öğrencilerden Mehmetçiğe Mektup
İshakpaşa İlkokulunda okuyan öğrenciler Mehmetçiğe destek ve moral vermek amacıyla Al beyazlı bayrağımızın renklerinden kıyafetler giyerek, Suriye´nin kuzeyinde görev yapan Mehmetçiklerimize mektup yazdı. Yazdıkları mektupları okul bahçesinde sıra ile okuyan öğrenciler duygu dolu anların yaşanmasına sebep oldu.
Avarlar Kavşağında Yine Kaza
Avarlar Kavşağında Yine Kaza
Maddi veya yaralamalı kazaların sıkça yaşandığı Mesudiye Mahallesi Avarlar Kavşağında bir kaza daha meydana geldi. Otomobil ile motosikletin karıştığı kazada 26 yaşındaki motosiklet sürücüsü ölümden döndü.
Çaresiz Anne Yardım Eli Bekliyor
Çaresiz Anne Yardım Eli Bekliyor
28 yaşındaki 1 Çocuk annesi 21 yıldır yakalandığı amansız Kan Kanseri hastalığı için yaşam mücadelesi veriyor. İlik nakli olacak olan genç kadın şimdi hayırseverlerden gelecek yardımlarla tekrar ayağa kalkacak günü bekliyor. Talihsiz kadın aynı hastalıktan dolayı hem annesi, hemde abisini kaybetti.
Armut hasadı başladı
Armut hasadı başladı
Elma hasadı yavaş yavaş biterken, deveci armudunda hasat başlıyor. Gündelik olarak bahçelerde çalışan bayanlar evlerine ekmek götürmek ve ailelerine katkıda bulunmak için hummalı bir şekilde çalışıyor. Çalışan bayanlar arasında atama bekleyen öğretmenlerinde bulunması dikkat çekti.
KARAR TÜRK MİLLETİNİN
KARAR TÜRK MİLLETİNİN
Türkiye´nin barış pınarı harekâtına karşılık yaptırım ve ambargo kararı alan ABD, İsrail, Almanya, Fransa, İtalya, İspanya ve Hollanda´nın markalarını mı tercih edersiniz, yoksa Türk markalarını mı. Karar AZİZ TÜRK MİLLETİNİN…
ŞEHİR OLARAK MÜCADELE EDECEĞİZ
ŞEHİR OLARAK MÜCADELE EDECEĞİZ
İnegölspor´un yeni Başkanı Münür Kanar, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Belediye Başkanı Alper Taban´ı ziyaret etti. Taban, “Hedefe varmak için şehir olarak mücadele edilecek. Herkesin bu takıma sahip çıkması gerekiyor” dedi.
Fuarı 22 Bin 366 Kişi Ziyaret Etti
Fuarı 22 Bin 366 Kişi Ziyaret Etti
MODEF Fuarcılık ve İTSO Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Uğurdağ, MODEF Yönetim kurulu üyeleri ile birlikte bu sene 42´incisi düzenlenen MODEF EXPO Mobilya ve Dekorasyon Fuarı ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak; 94 Ülkeden toplamda 22 bin 366 kişinin 42´incisi düzenlenen MODEF EXPO Mobilya ve Dekorasyon Fuarını ziyaret ettiğini belirttiler.
Ücretsiz INTERMOB Gezisi
Ücretsiz INTERMOB Gezisi
Mobilyacılar Odası her yıl geleneksel hale getirdiği ücretsiz İNTERMOB fuarı gezisini bu sene 2 otobüs kaldırarak gerçekleştirdi.
Kocatepe Okulundan Mehmetçiğe Destek
Kocatepe Okulundan Mehmetçiğe Destek
Alanyurt Kocatepe Orta Okulunda okuyan 1380 öğrenci Mehmetçiğe destek vermek amacıyla okul bahçesinde aynı anda asker selamı vererek hep bir ağızdan Barış Pınar hareketinde ordumuzun yanındayız diyerek bağırdılar.
ŞEHİR OLARAK MÜCADELE EDECEĞİZ
ŞEHİR OLARAK MÜCADELE EDECEĞİZ
İnegölspor´un yeni Başkanı Münür Kanar, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Belediye Başkanı Alper Taban´ı ziyaret etti. Taban, “Hedefe varmak için şehir olarak mücadele edilecek. Herkesin bu takıma sahip çıkması gerekiyor” dedi.
“BİRLİKTE DAHA MUTLUYUZ”
“BİRLİKTE DAHA MUTLUYUZ”
İnegöl Belediyesi, Halil İnalcık Sosyal Bilimler Lisesi, Yenice Rehabilitasyon Merkezi ve İnegöl Müftülüğü işbirliğinde hayata geçirilen “Birlikte Daha Mutluyuz” projesi kapsamda, Huzurevi sakinleri ile lise öğrencileri ve engelli öğrenciler DOSTUM tesislerinde bir araya gelerek eğlenceli bir gün geçirdi.
Mesleki Eğitim Kampüsünün  Yöneticileri Toplandı
Mesleki Eğitim Kampüsünün Yöneticileri Toplandı
Hacı Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Kampüsündeki Okul Müdürleri, Hacı Sevim Yıldız-1 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ev sahipliğinde Orhan-1 İnegöl Köfte Tesislerinde toplandı. Toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih BİLİCAN, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, Müdür Yardımcıları ve Alan Şefleri katıldı.
Yavuz Dizdar, Sağlıklı Beslenmeyi Anlattı
Yavuz Dizdar, Sağlıklı Beslenmeyi Anlattı
İnegöl Belediyesi, Dünya Gıda Günü nedeniyle Onkolog Doktor Yavuz Dizdar´ı konuk etti. Dizdar, “Sağlıklı Beslenme ve Geleceğimiz” konulu seminerde İnegöllülere önemli mesajlar verdi.
“İnegöl´ü güzelleştirmeye devam ediyoruz”
“İnegöl´ü güzelleştirmeye devam ediyoruz”
Yeni Mahallede devam eden asfalt ve tretuvar çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Alper Taban, “Şehrimiz güzelleşmeye, eksikleri giderilmeye devam ediyor. Bu dayanışma ve çalışma azmiyle dönem içerisinde pek çok ihtiyacımızı gidereceğimizi düşünüyorum” dedi.
Bursa Bölge Müdürü Oldu
Bursa Bölge Müdürü Oldu
İnegöl´de yıllarca medya sektöründe görev yapan ardından, A Haber ve TRT Haber´in Bursa muhabirliğini yapan Huzeyfe Özdemir, Demirören Haber Ajansı(DHA)´nın Bursa Bölge Müdürü oldu.
Makamında Ağırladı
Makamında Ağırladı
İnegöl´de oturduğu bankta bayan çantası bulan ve içerisinde 900 TL ile değerli eşyaların bulunduğu çantayı sahibine verilmek üzere İnegöl Belediyesine teslim eden engelli vatandaşı İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban makamında ağırlayarak çay ikram etti.
Başkan Taban´dan Çiftçi Kadınlara Kutlama
Başkan Taban´dan Çiftçi Kadınlara Kutlama
Belediye Başkanı Alper Taban, 15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü nedeniyle elma bahçesinde hasat yapan kadınları ziyaret ederek günlerini kutladı.
Valilik Uyardı Son Tarih 1 Kasım
Valilik Uyardı Son Tarih 1 Kasım
Bursa´da ısınma amaçlı katı ve sıvı yakıt kullanımı 1 Kasım´da sonlandırılıyor. Bursa Valiliği´nden yapılan açıklamada, “İlimizde özellikle kış döneminde yaşanan hava kirliliğinin azaltılması ve çevre ve insan sağlığının korunması amacıyla alınan kararlara tüm vatandaşlarımızca uyulması yönünde gerekli hassasiyetin gösterilmesi ve yapılacak denetimlerde mağduriyet yaşanmaması hususu, Kamuoyuna saygıyla duyurulur." denildi.
Mucit Öğrencilerden İnegöl´de Muhteşem Şov
Mucit Öğrencilerden İnegöl´de Muhteşem Şov
Bursa Teknik Üniversitesi Uzay, Havacılık ve Savunma Sanayii Topluluğu ve İnsanlık Yararına Teknoloji Topluluğu üyesi öğrencilerin geliştirdiği dronelar, sabit kanatlı insansız hava araçları ve sualtı araçları, İnegöl Belediyesi´nin düzenlediği etkinlikle İnegöl´deki öğrencilere sunuldu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ