Zabıta Haftası Anısına 35 Fidan Dikildi
İnegöl Belediyesi, 1-7 Eylül tarihleri arasında kutlanan Zabıta Haftası etkinlikleri kapsamında Zabıta Teşkilatının kuruluşunun 193´üncü yılı anısına fidan dikimi gerçekleştirdi.
Tarih: 5.9.2019 20:01:24

Her yıl 1-7 Eylül tarihleri arası Zabıta Haftası olarak kutlanıyor. İnegöl Belediyesi, Zabıta teşkilatının kuruluşunun 193´üncü yılının kutlandığı bu yıl farklı bir etkinliğe imza attı. Zabıta müdürlüğü anısına Akhisar Mahallesinde bulunan yeşil alanda 35 adet fidan dikimi gerçekleştirildi. Oluşturulan koruluk alana Zabıta Müdürlüğü anısına yapılmıştır tabelası asıldı.

Koruluk alanda fidan dikimi düzenlenen mini bir törenle gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Alper Taban, Başkan Yardımcıları, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Ersan, parti yöneticileri ve meclis üyelerinin de katıldığı fidan dikiminde, zabıta personeliyle protokol üyeleri birlikte fidanların dikimini yaptı. Ardından kokteyl alanında zabıta personeliyle bir araya gelindi.

56 PERSONEL İLE 270 BİN NÜFUSA HİZMET

Fidan dikimine ilişkin açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Alper Taban, “Bugün burada farklı bir etkinliğe imza atalım istedik. Bildiğiniz gibi takvime bağlı olarak her yıl Zabıta Haftası kutlanıyor. İnegöl Belediyesi de köklü bir belediye. Önümüzdeki yıl 150´nci yılımızı kutlayacağız. Ancak tabi Zabıta Teşkilatının kuruluşunun da 193´üncü yılını kutluyoruz. Dolayısıyla kökleri çok eskiye dayanan zabıta birimimiz bugüne kadar her dönem kendisini yenileyip geliştirerek, günün şartlarına uyarlayarak şehrimizin huzuru için çalışmaya devam etmiştir. Bugün de zabıta teşkilatımız güçlü bir şekilde yoluna devam etmektedir. Tabi ki 270 bin nüfusa sahibiz. İlçe düzeyinde çok yüksek bir nüfustan bahsediyoruz. Ancak zabıta personeli noktasında baktığımızda 56 personel ile 270 bin kişiye hizmet ediyoruz. Bu çok zorlukları ve güçlükleri içeriyor. Şöyle bir hedefimiz de var; vatandaşlarımız bize her türlü konuda katkı ve destek vererek şehrimizin huzuru, güvenliği, esenliği, mutluluğu ve her türlü yaşam alanı içerisinde kalan kuralların uygulanması noktasında bu desteği bize vererek bizim de yükümüzü hafifletecektir. Personelimize de teşekkür ediyorum. Bu kadar personelle bu kadar büyük bir şehre hizmet götürülüyor. Bizler de Zabıta Haftasında onların yalnız olmadığını hatırlatmak, zor görevlerinde kolaylıklar dilemek adına bu etkinliği düzenledik. Ekibimize sonuna kadar güveniyoruz. İnşallah hep birlikte çok daha güzel işler yapacağız” dedi.

Taban, fidan dikimi ve yeşil alana ilişkin de bilgiler verdiği konuşmasını şöyle sürdürdü: “Akhisar bölgemizde bu yeşil alan içerisinde zabıta müdürlüğümüz anısına 35 adet fidan dikimi gerçekleştirdik. Ağacı ve yeşili de önemsiyoruz. Biliyorsunuz şehrimizdeki yeşil alan miktarını arttırmak durumundayız. İnegöl baktığımızda yeşil alan oranlarında Avrupa ortalamasının altında olsa da Türkiye ortalamasının üzerindedir. İnşallah biz şehrimizde daha fazla yeşillendirme yaparak daha yeşil bir İnegöl´ü hayata geçirmek istiyoruz.” İfadelerini kullandı

Haber Merkezi

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Zabıta Haftası Anısına Fidan Dikildi
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
MOBİLYACILAR ODASINDAN İTALYA SEYAHATİ
MOBİLYACILAR ODASINDAN İTALYA SEYAHATİ
Mobilyacılar Odası ve Griffin Turizm işbirliğinde organize edilecek 2020 İSaloni Milano Fuar organizasyonu kayıtları başladı.
Mobilya Sektörü 2 Milyar Dolarlık İş Hacmi İçin Buluşuyor
Mobilya Sektörü 2 Milyar Dolarlık İş Hacmi İçin Buluşuyor
Türkiye mobilya sektörünün tüm paydaşlarını aynı platformda bir araya getiren İMOB, Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED) ve Ticaret Bakanlığı işbirliği ile 16. kez kapılarını açmaya hazırlanıyor. 2 milyar dolarlık bir iş hacmi oluşturması beklenen organizasyon kapsamında konuşan MOSFED Başkanı Ahmet Güleç, başta Amerika ve Çin olmak üzere Avrupa, Asya, Afrika ve Orta Doğu´nun hedef ülkelerinden 50 bine yakın yabancı ziyaretçi beklediklerini aktardı.
İYİ PARTİ´DEN DOĞU TÜRKİSTAN AÇIKLAMASI
İYİ PARTİ´DEN DOĞU TÜRKİSTAN AÇIKLAMASI
İyi Parti İnegöl İlçe Başkanı Fikret Fidan, Doğu Türkistan´da devam eden Çin zulmü nedeni ile toplu katliamlara ve işkencelere maruz kalan Doğu Türkistanlı Müslümanların çektiği eziyetlere dikkat çekerek, “Doğu Türkistan´da soydaşlarımızın yaşadığı mezalim karşısında sözler kifayetsiz, tepkiler yetersiz kalır” dedi.
39 MİLYON TL İŞSİZLİK MAAŞI ÖDENDİ
39 MİLYON TL İŞSİZLİK MAAŞI ÖDENDİ
İŞKUR İnegöl Müdürlüğü 2019 yılında toplam 6 bin kişiyi, kamu ve özel sektörde çeşitli işlere yerleştirdi. Ayrıca çalışmayan vatandaşlara 39 Milyon TL işsizlik maaşı ödendi.
Müslüman Türkler Unutulmadı
Müslüman Türkler Unutulmadı
İnegöl Kafkaspor Kulübü, Kafkas Folklör Derneği ve Kafkas Sosyal Yardımlaşma Derneği tarafından Fatih Cami´nde Doğutürkistan´da işkence ile öldürülen Müslüman Türkler için Kuran-ı Kerim hatmi okudu.
Mahalleli İstan Etti
Mahalleli İstan Etti
Kış aylarında inegöl mobilya sanayi ve ağaç işlerinde bilinçsiz bir şekilde atıkların sobaya atılarak yakılması havamızı kirletiyor. Sobadan çıkan duman sokağı kaplarken göz gözü görmez oldu. Mahallede yaşayanlar ise bu durumdan oldukça rahatsız olduklarını belirterek, yetkilileri göreve çağırdılar.
Ekmekçi Ailesinin Acı Günü
Ekmekçi Ailesinin Acı Günü
İnegöl Belediyesinde yıllardır Başkan şoförlüğü yapan Adnan Ekmekçi´nin babası Mustafa Ekmekçi (70) geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.
“Yukarı bir ivme var”
“Yukarı bir ivme var”
İnşaat sektörüyle iligli gelişmeleri değerlendiren İnegöl Müteahhitler Derneği Başkanı Yusuf Şehitoğlu, “Piyasalarda önceki aylara göre yukarı bir ivme görüyoruz” dedi.
Ayak uyduramayan batar
Ayak uyduramayan batar
Bağımsız Denetçi-Mali Müşavir Sebahattin Temiz, sektörlerin dönüşümü ve firmaların sürekliliği açısından dijital dönüşüm ve bütçe planlamasına dikkat çekti.
ENGELLİLER KAMU SPOTU SİNEMADA İZLEYİCİYLE BULUŞUYOR
ENGELLİLER KAMU SPOTU SİNEMADA İZLEYİCİYLE BULUŞUYOR
Kent Konseyi´nin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü için hazırladığı ve Belediye Başkanı Alper Taban´ın da yer aldığı kamu spotu şeklinde hazırlanan klip, Pink Sinema Salonlarında film öncesi ve film aralarında izleyiciyle buluşuyor.
Engellileri coşturan organizasyon
Engellileri coşturan organizasyon
Uluslar Arası Mesleki Eğitim Derneği (UMED) Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında, Özel Mimar Sinan Engelli Bakım Merkezi iş birliğinde engelliler haftası münasebetiyle bir dizi etkinlik düzenlendi.
Kurum içi eğitimler sürüyor
Kurum içi eğitimler sürüyor
İnegöl Belediyesi, hizmet içi eğitim seminerleri ile personelin kişisel gelişimini ve motivasyonunu artırmaya devam ediyor. Bu kapsamda iletişim ve resmi yazılarda uyulacak kurallar konulu iki ayrı eğitim düzenlendi.
Başkan Taban´ın izmarit tepkisi
Başkan Taban´ın izmarit tepkisi
Belediye Başkanı Alper Taban “İzmaritleri çöp olarak görmemiz için acaba daha ne kadar büyük olması gerekiyor? Atıyoruz, kirletiyoruz ama farkında değiliz” dedi.
İNEGÖL DEPREME HAZIR DEĞİL
İNEGÖL DEPREME HAZIR DEĞİL
Geçtiğimiz günlerde Balıkesir merkezli yaşanan depremin İnegöl´de de hissedilmesi, ‘İnegöl Depreme Hazır mı´ sorusunu bir kez daha akıllara getirdi.
Cinkarataş, son yolculuğuna uğurlandı
Cinkarataş, son yolculuğuna uğurlandı
Önceki gün hayatını kaybeden İnegöl basın sektörünün kurucularından Dursun Cinkarataş, son yolculuğuna uğurlandı.
Yetki belgesinde süre uzatıldı
Yetki belgesinde süre uzatıldı
İnegöl Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Melih Uçaravcı, taşınmaz ticaretiyle iştigal edenlerin bu faaliyetlerine devam edebilmeleri için gereken yetki belgesi alma süresinde uzatmaya gidildiğini belirtti.
BÜTÇE ONAYLANDI
BÜTÇE ONAYLANDI
Bursa Büyükşehir Belediyesi´nin 2020 mali yılı gelir bütçesi 2 milyar 800 milyon TL, gider bütçesi de 2 milyar 600 milyon TL olarak kabul edildi.
Hizmetlere sahip çıkılmıyor
Hizmetlere sahip çıkılmıyor
İnegöl Belediyesi´nin Kurşunlu Mahallesinde yapımını kısa bir süre önce tamamladığı ve Şehit Hüseyin Gencer´in adının verildiği çocuk oyun alanı, açılışı yapılamadan kendini bilmez kişilerce tahrip edilerek kullanılamaz hale getirildi.
PROJE ONAYLANDI
PROJE ONAYLANDI
İnegöl Belediyesi´nin tarıma ilişkin projeleri hakkında açıklama yapan Başkan Taban, üreten Çiftçiler Kooperatifi bünyesinde TKDK desteği ile kurulacak soğuk hava deposunun projesinin onaylandığını ifade etti.
 Gaziler madalyalarına kavuştu
Gaziler madalyalarına kavuştu
İnegöl´de Kıbrıs Barış Harekatı´na katılan 27 gazi için madalya ve berat tevcih töreni yapıldı. Gaziler ve aileleri, 45 yıl sonra madalyalarına kavuşmanın gurur ve mutluluğunu yaşadı.
İnegölspor´dan başsavcıya ziyaret
İnegölspor´dan başsavcıya ziyaret
İnegölspor Kulüp Başkanı Münür Kanar ile yönetim kurulu üyeleri, İnegöl Cumhuriyet Başsavcısı Zekeriya Alper İnanç´ı makamlarında ziyaret etti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ