#inegöl

SADULLAH ORGAN


BU GİDİŞAT İNEGÖLSPOR´A YAKIŞMIYOR


Ligdeki 8 maçında 4´üncü mağlubiyetini lider Sarıyer spor karşısında alan İnegölspor´da kötü gidişatın önüne bir türlü geçilmiş değil. Yaşanan bu önemli puan kayıpları, gelecek ile endişelerin artmasına  neden oluyor.

4´üncü hafta maçlarının ardından İsmail Ertekin ile yolların ayrılmasından kısa bir süre sonra, sürpriz bir şekilde teknik direktör olarak takımın başına getirilen Fatih Akyel ile başlayan süreçte takım içersinde ne futbol olarak, nede sonuç olarak hiçbir gelişme yaşanmazken, son 4 maçta mağlubiyet ve iki beraberliğin karşılığı olarak alınan 2 puana kötünün kötüsü demek gerekiyor.

Ligde kolay rakip, kolay maç olmadığını İnegölspor´un oynadığı 8 maç sonrasında  görülürken, Şampiyonluk adayı olarak lanse edilen İnegölspor´un  kendine yakışan bir görüntüye dönüşmemesinin nedenlerini, her hafta  oynanan maçlar sonrasında  anlatmaya çalışmamıza rağmen, hiçbir şeyin değişmediğini üzülerek hepimiz yaşamaya devam ediyoruz.

İsmail Ertekin konusunda hadi  hepimiz yanıldık. İnsanız  doğru yapalım derken,yanlış yapıldı  diyelim.Tamamda   teknik direktör olarak diploması dahi bulunmayan,sadece Gümüşhanespor´a  playoff oynatma başarısı bulunan, diğer çalıştırdığı takımlarda başarısı bulunmayan Fatih Akyel´i, kim tavsiye etti ve hangi kriterlerine  bakarak  İnegölspor´un başına getirdiniz. Bunun cevabını vermek, yönetimin görevi olduğunu düşünüyorum.

Eğer İsmail Ertekin bu takımda başarılı olamayıp,4 maç sonrasında bavulunu toplayıp gidiyorsa, yerine gelecek hocanın, yaşanmakta olan kötü durumdan takımı ayağa kaldıracak niteliklere sahip  olması gerekmez miydi. Bu işin isimle olmadığını çok kısa sürede görev alan iki teknik direktörün takıma hiçbir şey katmadığını gördüğümüzü düşünüyorum.Yok İsmail Erketin imiş, yok Fatih Akyel imiş geçin bunları. Meçhule doğru hızlı bir şekilde gidiyoruz,ama çare bir türlü üretemiyoruz. Ha bu hafta  ha sonraki hafta iyi olacağız diye beklerken, geride 8 maç kaldı.İnegölspor sadece 6 puan toplamış,guruptaki sıralamada, düşme hattının bir iki basamak üstünde. Yazık günah değilmi. Tabi ki bu işte sadece hocalar suçlu değil. Futbolcularında yaşanan bu durumda önemli payları var. 8 Hafta geride kalmış olmasına rağmen, halen kendi beklenen kimliklerini futbol olarak sahaya yansıtmış değiller. İnegölspor´da oynamamın getirdiği ayrıcalığı  kendilerine hatırlatmak istiyorum. Hadi dış sahada yenilebilirsin,ama  uzun yıllardır alışık olmadığımız iç saha yenilgilerine ne demeli. 8 maç oynamışsın aldığın 4 mağlubiyetten 3´ü kendi sahamızda alınmış. Yazık günah değimli.Verilen bunca emeğe ve harcanan bu kadar maddiyatın karşılığı kesinlikle bu kadar başarısızlık olmaması gerekiyor.8 maç geride kalmış İnegölspor kendi takım kimliğini bir türlü ortaya kayabilmiş değil. Maç başı 1 puanın altında olan bu durumun gelecekte daha sıkıntılı bir sürecin İnegölspor´u beklediğini hatırlatmak istiyorum. Oynanan 8 maçın tamamına baktığımızda, insana umut vermeyen  mücadeleler ve sonuçlar görülmekte.

Son olarak  Ankara´da bir puanı kurtardığımıza dua ettiğimiz Keçiörengücü maçında ortaya konulan kötü ve  korkak futbolun  ardından, Sarıyer karşısında da tekrarlanması  ardından 2-0´lık yenilginin ortaya çıkmasına neden oldu.  Evet takım olarak Sarıyerspor daha iyi olduğunu söyleyebiliriz. Ancak kendi saha ve seyircisi karşısında oynayan İnegölspor´un  bu kadar kolay bir yenilgiye izin vermemesi gerekiyor. Koca 90 dakika içersinde İnegölspor´un gol pozisyonu olarak bir elin 5 parmağı kadar olmazken, Sarıyerspor?da çok fazla pozisyona girmemesine rağmen, tecrübeli ayaklar ile  daha etkili olan taraf olarak kalemize 2 gol atıp işimizi bitirmiş oldular. Böylesine önemli ve kritik maçta beklentimiz, futbolcuların mücadele anlamında daha iyi şeyler yapması idi. Gelin görün ki, aynı tas, aynı hamam görüntüsünde, sahada gezinen tarafın olmaları beraberinde kötü sonucun yaşanmasına neden oldu. Orta alan kötü, forvet hattı kötü olunca maç kazanılamayacağını bir kez daha yaşamış olduk.

Sarıyer karşısında alınan yenilgi ile guruptaki sıralamada düşme hattının iki basamağın üstünde kendimize yer bulurken, alkışlarla uğurladığımız Sarıyerspor ise liderliğini devam ettirerek  evine dönmüş oldu. İşin neresinde bakarsanız bakın, İngölspor´u iyi günler beklemiyor. Hatalarımızı bir an önce belirleyip, önüne geçme zamanının gelip geçmekte olduğunu hatırlatmak istiyorum. Şampiyonluk hayalinin erken bitmesinin ardından, bundan sonraki süreçte  kendini toparlamış,rakiplere kolay yem olmayan bir takım sahada görmek istiyorum. Umarım bu hafta sonu deplasmanda oynanacak olan Hacettepe maçı  iyi günlerin başlangıcı olur.

saygılarımlaKıskıvrak yakalandılar

feci kaza:

Kovalamaca sulama kanalında son buldu

Çerez pahalıya patladı

İftar saati yangın çıktı

Görüntüler ortaya çıkınca tahliye edildi

Silahların konuştuğu kavga güvenlik kamerasında