Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÖZLERİME İNANAMIYORUM ANNE
Tarih: 3.4.2015 11:12:38
NİLAY PARLAR

 

Ben küçükken, elektrikler kesildiğine, anneme “gözlerime inanamıyorum, anne” dermişim.

Pazartesi günü nerdeyse tüm Türkiye’de gözlerimize inanamadık. 10:30 civarı kesilen elektrik, akşama doğru, yavaş yavaş geri gelmeye başladı. Bir açıklama bekledik ama elektriklerin ne zaman geleceğini açıklayanlar, üzerinden kaç gün geçmesine rağmen neden kesildiğini açıklayamadı bir türlü. Bu nasıl bir saçmalıktır ki? Garip olan, elektriklere ilişkin ilk açıklamayı da Milli Eğitim Bakanının yapmasıydı. Diğer yandan, Enerji Bakanımız yurtdışı seyahatindeydi, Cumhurbaşkanımız da öyle… Elektrik açıklaması beklerken, Cumhurbaşkanı, nükleer santral lazım şeklinde açıklama yaptı. Biz elektrik ne zaman gelir neden gitti derken, meclisten nükleer santral düzenlemesi geçiriliverdi.

Ardından Avrupa’nın en büyük adliyesi özelliğini taşıyan Çağlayan Adliyesinde, kendini bilmez, belirli güçlerin maşaları olduğunu düşündüğüm kişiler, silahlarla, afişlerle, el kol sallayarak adliyeye girdi, Berkin Elvan soruşturmasını yürüten savcıyı rehin aldı. Özel tim operasyon düzenledi. Cumhurbaşkanımız operasyonu gerçekleştirenlere başarılarından dolayı teşekkür etti. Başarı ne miydi? Sağ kalan kimse olmadı… Terör örgütü PKK ile yıllardır çözüm süreci adı altında karşılıklı masaya oturan görüşenler, Cumhuriyet Savcımızı rehin alan 2 kişiyle görüşemediler, operasyon yaptılar, Sayın Savcımızı kaybettik. Kendi başarısızlıklarını da, yine toplumu germekle örtmeye çalıştılar. “Berkin Elvan masum değildi, onun yandaşları neler yaptı” gibi cümleler kurulmaya başlandı hemen. Oysa ki, bu cümleleri sarf edenler gerçekleri görmüyor ya da görse de dile getirmiyor demek ki… Gerçek ne mi?

Şehit olan savcımızın meslektaşları tarafından yapılan açıklamayı kelimesi kelimesine aktarıyorum.

“"Tam sonuna gelmiş bir dosya... Beş savcı değişene kadar hiç bir şey yapılmamışken,

Soruşturmayı ciddi şekilde ilerleten ve tek derinleştiren savcıyı ortadan kaldırdılar. Katilleri tespit etmiş olan, şüphelileri üçe düşürmüş olan savcıyı katlettiler. O polislerin kim olduğunun ortaya çıkması istenmedi nedense?! Sonu kimlere bağlanacaktı yine acaba ? Artık kanlı olaylara da mı bağlanacaktı birileri...

Türkiye’nin dört bir yanında malum yapı dosyalarına bakan savcı hakimlere gözdağı verildi bu olayla. Devletin bu savcıları bir Zekeriya Öz kadar ! Korumaması affedilmez. Hepsi tehdit ediliyordu zaten. Ama devlet de bilmeli ki, bu savcıları korumazsan senin de bekân tehlikeye girer. Çünkü onlar senin önünde nefer. Onlar sana, bu devlet ve millete gelecek kurşuna siper.. Onlar düşerse sen de düşersin. Mekanın cennet olsun cesur insan. Senin yerin Hak katında da halk katında da en yüksekte... Cesurlar ölse de cesaret ölmez."

Demek ki, bilip bilmeden hemen birilerinin yönlendirmesi ile yorum yapmamak gerekiyormuş. Şehit edilen savcımız, Berkin Elvan dosyasında, gerçekleri gün yüzüne çıkarmaya yaklaşmıştı. Yani, rehin alan ahlaksızların Berkin Elvan için yaptıkları bir eylem değildi. Ama toplum yine alevlensin diye o şekilde yansıtıldı.

Bu vahim olayda da gözlerime, duyduklarıma, yaşadıklarımıza inanamadım. Bazı şeyleri cidden aklım almıyor. Cumhuriyet Savcısını koruyamayan devlet, vatandaşını hiçbir şekilde koruyamıyor. Yazıklar olsun!

 

Anahtar Kelimeler: GÖZLERİME, İNANAMIYORUM, ANNE
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
YENİDEN MERHABA (14 Temmuz 2016 - Perşembe)
KIZIMA… (14 Ekim 2015 - Çarşamba)
KIYIYA VURAN ACI (03 Eylül 2015 - Perşembe)
TERÖRÜ BİTİRECEKLERMİŞ! (04 Ağustos 2015 - Salı)
İŞİMİZ ŞANSA KALMIŞ (14 Temmuz 2015 - Salı)
DÜŞÜNÜYORUM, ÖYLEYSE VARIM (08 Temmuz 2015 - Çarşamba)
SİZİN CANINIZ YANMIYOR MU? (30 Haziran 2015 - Salı)
HAK ETMİŞTİR ELBET (14 Mayıs 2015 - Perşembe)
TRAFODAKİ KEDİ (15 Nisan 2015 - Çarşamba)
SESSİZ KULLAR (26 Mart 2015 - Perşembe)
ÇİVİSİ ÇIKTI BU DÜNYA`NIN (23 Şubat 2015 - Pazartesi)
BİR MELEK DAHA GÖKYÜZÜNE UÇTU (17 Şubat 2015 - Salı)
NEREYE GİDİYORUZ? (13 Haziran 2014 - Cuma)
SÖYLESEM TESİRİ YOK (21 Mart 2014 - Cuma)
SEÇİM HEYECANI (26 Şubat 2014 - Çarşamba)
KENTSEL DÖNÜŞÜM VE TOKİ CAN YAKIYOR (12 Şubat 2014 - Çarşamba)
KİMİ SEÇMELİ (04 Şubat 2014 - Salı)
2013 BİTERKEN… (31 Aralık 2013 - Salı)
BANA DOKUNMAYAN YILAN (21 Aralık 2013 - Cumartesi)
ÖLÜM ALLAH’IN EMRİ, AYRILIK OLMASAYDI (07 Aralık 2013 - Cumartesi)
BİZ BİLİRİZ, İYİ BİLİRİZ (12 Kasım 2013 - Salı)
CIVIL CIVIL (17 Eylül 2013 - Salı)
KENTSEL DÖNÜŞELİM Mİ? (23 Ağustos 2013 - Cuma)
NEDEN KORKUYORSUNUZ? (06 Ağustos 2013 - Salı)
EĞİTİM ŞART AMA NASIL? (02 Temmuz 2013 - Salı)
FAİZ LOBİSİ Mİ DEDİNİZ? (26 Haziran 2013 - Çarşamba)
UYANIŞ-2 (11 Haziran 2013 - Salı)
UYANIŞ (04 Haziran 2013 - Salı)
Sayfa: