#inegöl

SADULLAH ORGAN


İNEGÖLSPOR´A BU DURUM YAKIŞMIYOR


Sezon başından bugüne kadar oynadığı 14 maçta takım olma özelliklerini bir türlü yakalayamayan İnegölspor´un, özellikle iç sahada yaşadığı puan kayıpları, işlerini çok daha zorlu hale getirdi.

 Ligin 2. haftasında sadece küme düşmeye en  yakın takımlardan  biri olan Gaziantep spor´u kendi sahasın da yenebilen İnegölspor, diğer oynadığı  iç saha maçlarında 2 beraberlik ve 5 yenilgi alması, bugünkü kötü tabloyu görmemize neden oluyor. Zirve mücadelesi takımlar ile sahasında oynadığı tüm maçları kaybederek, rakiplerinin avantajlı sahadan ayrılmasını sağlayan İnegölspor, rakibi konumundaki Gümüşhanespor´u da  yenememiş olması, ilk yarının son haftalarına geldiğimiz şu dönemde yaşanmaktaki  kötü tablo herkesi fazlası ile üzmeye devam ediyor.

Bir hafta öncesinde gidilen Diyarbakır´da oynanan Amed sportif Faaliyetler karşısında İnegölspor´un elde etmiş olduğu galibiyetle dönülmesinin getirdiği olumlu hava, Gümüşhanespor maçına yansıyarak sahadan elde edilecek galibiyetle hem rakibimi altımıza alma, hem de guruptaki konumuzu iyileştirmeye yönelik önemli bir adım atılacağı beklentisini yaşamakta idik.  Halen giydikleri formanın değerini iyi kavramamış olan oyuncuların bulunduğu İnegölspor´da sabırlar fazlası ile zorlanmakta. Senden 1 puan üstünde olan rakibini kendi evinde yenebilecek gücü kendinde bulamıyorsa sadece pes denir.

 Kesinlikle yenilmeyecek bir takım olmayan Gümüşhanespor karşısında özellikle maçın ilk dakikalarında zorlanan İnegölspor´un şansı yanında olmasaydı, erken yenik duruma düşmesi içten bile değildi.  İnegöl spor sıradan  bir takım  mücadele verdiği görüntüsünü  30 dakikadan sonra azda olsa değiştirerek, daha fazla rakip alanda görünmesi beraberinde pozisyonlar bulunmasını sağladı. İnegölspor önce Okan ve Orhan ikilisinin kullanmadığı pozisyonun ardından,  Emirhan´ın auta giden topu, 45 dakikada Taner´in  o noktasında  kaleye gönderdiği sert şutunu kaleci  Hasan Hüseyin köşeden kornere çelmesi öne geçme avantajı yakalanamamış oldu.

Maçın ikinci yarısı adeta ilk yarıdaki mücadeleyi arattı. Her iki takımda sanki maçın golsüz berabere bitmesini ister gibi bir görüntü sergiledi. Adeta sürprizi bekler olduğumuz bu yarıdaki görüntüde, rakibi sıkıntıya sokacak pozisyonlardan uzak bir görüntü sergilenmesi beklenen golü getirmedi. Gümüşhane spor karşısında alacağı galibiyetle hem rakibini alta alma hemde gurupta üst sıralara çıkma şansını adeta tepen İnegöl spor haftalardır gurupta bulunduğu 13 sırada bu maçın sonrasında kalmış oldu.

Bu maçın ardından sorgulanması gereken en önemli olay Emirhan ile Okan´ın maç içersinde herkesi rahatsız edecek boyutta birbirleri ile tartışmaları idi. Çok şey beklenen bu iki futbolcunun birbirleri ile tartışmaları yerine takımın kazanması adına daha fazla mücadele etmeleri gerekirken, verdikleri hoş olmayan görüntü kesinlikle yakışmadı. Diğer taraftan 14 maçta 12 gol atabilen İnegöl spor´un bu bölgedeki sıkıntının artarak devam ettiğini göstermekte. Büyük umutlar ile alınan forvet Yaşar Çetin formsuz olması nedeniyle sürekli forma giyme şansını yakalayan Ahmet Hakan ise beklentilerin çok altında bir form grafiği çizmesi, skorlara etki etmekte. Öte yandan kötü olan sadece forvet hattı ile işi neticelendiremeyiz, Takımın her bölgesinde sıkıntı var. Alınan kötü sonuçlar zaten her şeyi ortaya koyuyor.5 haftada takımın başına gelen Teknik direktör Fatih Akyel´de geldiği günden beri takımın oyun anlayışına farklılık getirmiş değil. Sahanda oynuyorsun sana galibiyet lazım, o zaman senin yapman gereken kim formsuzsa maçın sonlarını beklemeden gerekli hamleyi yapman gerekiyor. Fatih Efendi bizler gibi maçı seyrediyor olacak ki, son 15 dakikada oyuncu değiştirme gereği buluyor. Gümüşhanespor karşısındaki oyun ve skor sonrasında umut vermeyen takım görüntüsü son derece önemli 2 puanın kayıp olmasına neden olurken, kötü takımlar içersinde olmaya devam eden bir İnegöl spor izlemeye devam ediyoruz. Sahasında oynadığı 7 maçta bir galibiyet,2 beraberlik ve 5 yenilginin karşılığında sadece 5 puan almış olan bir takım için gelecek için nasıl iyimser olunur siz karar verin. Bu şehrin bu takımı bu durumu hak ettiğini düşünmüyorum. Gurupta alt sıralara bakmaktan artık boynumuz kireçlendi. Ligin İkinci yarısı ilk yarıya göre çok daha zorlu geçeceğini göz önünde bulundurarak, yönetimin işi sıkı tutması gerekiyor.3 maç sonra girilecek olan devre arasında yönetim tüm bu yaşananları masaya yatırarak, formaya layık olanlarla devam edip, layık olmayanlar ile yolların ayrılması çalışmasını yapması gerekiyor.

SAYGILARIMLA

.