#inegöl

SADULLAH ORGAN


İnegölspor´da işler iyi gitmiyor


İnegöl spor son yılların en heyecansız en karışık bir dönemini bu sezon yaşıyor. İnanın işin neresinden başlayacağımı bilemiyorum. Lige  şampiyonluk parolası ile başlıyorsun, bize büyük gelen teknik direktör İsmail Ertekin ile anlaşacaksın,  olmayan paralar ile iş yapmayan transferler yapacaksın, sonra, 4.haftada geleceği iyi görmediğin için büyük beklentiler ile takımın başına getirilen teknik direktör İsmail  Ertekin´i göndereceksin, yerinede  çalıştırdığı takımlarda hiçbir başarı yakalamamış Fatih Akyel´i takımın başına getirerek. Koca bir sezonun boşa gitmesine neden olan bu durumun sonunu getirmeden, liglerin bitimine 4 maç kala hocanın görevine son vereceksin.

 Değerli okurlarım gördüğünüz gibi koca bir sezonda kaybettiklerimiz çok kazancımız elde sıfıra sıfır, artı 3,5 milyonu bulan borç ortaya çıkmış bulunuyor.Yani sezon başında böyle bir senaryo yazsanız  inanın yazamazsınız.Şimdi neye yanalım boşa giden koca bir sezona mı, yoksa uçup giden 6-7 trilyon paraya mı, ortada olan önemli  borca mı  dertlenelim.

İyi ki bitiyor dedirten ligin artık son 3 haftasına gelmiş buluyoruz. Kötü gidiş bir taraftan devam ederken, diğer taraftan ligin ilk yarısının 4´üncü haftasında göreve gelen Fatih Akyel  ile yolların ayrıldığı haberi geldi, ardından Eşref  Güç başkanlığındaki İnegölspor  yönetimin  içersinde görev alan  isimlerden Murat Sarıkaya, Nahit Eren, Semih Peşin, Sebahattin Ablak, Şaban Gümüş  daha önce istifa etmişlerdi. Geçtiğimiz haftada Talha Öziş, Kerem Arı, Levent Özçiftçi, Kani Ademoğlu, Şeref Şentürk, Kılıç Demirbaş isimli yöneticiler uyum sorununu göstererek istifa ettiklerini açıkladılar. Son olarak istifa eden 6 yönetim kurulu üyeleri sundukları istifa gerekçelerinde kendilerine göre haklı olabilirler, ancak şunu unutmamaları gerekir ki, görev yaptıkları yer İnegöl spor ve bu arkadaşlarımızı seçenler  kongrede üyelerdir. Bu kadar sabredilmiş, her türlü sıkıntı cefa çekilmişken, şurada maçların bitimine sayılı haftalar kalmış iken gemiyi terk etmek hiçte yakışık almadığını söylemek istiyorum. Maçlar biter çıkarsınız kamu oyunun karşısına nerede doğru nerede yanlış yaptığınızı anlatır, helalleşip istifanızı o zaman vermeniz çok daha şık olacaktı. Bu düşüncem teknik direktör Fatih Akyel için geçerli olduğunu söylemek istiyorum. Ancak Fatih Akyel´in durumu başka. O kendisi bırakmadı, Eşref Güç tarafından bıraktırıldı.4 maç kalmış bir takımın teknik direktörü seversiniz sevmezsiniz çok abartılı bir durum olmadıktan sonra bıraktırılmayacağını düşünüyorum. Fatih Akyel ile ilgili söyleyeceğim tek şey iyi bir teknik direktör değil,  idare eden bir teknik direktör olarak benim düşüncemde yer almakta. Hiç bir zaman riske girmedi. Rakip kim olursa olsun, eldeki mevcut oyuncuların en iyilerinden istifade etmeyi tercih etti. Övünebileceği veya geride bir eser bıraktığını düşünmüyorum. Fatih Akyel, yaptığı veda basın toplantısında  söylediği sözlerin içersinde  herkese teşekkür  ederken,başkan Eşref  Güç´e sitemi  ön plana çıkarmasında  mutlaka nedenler olabilir.Kendine göre haklı  olabilir..Çünkü 26 hafta bu takımla birlikte oldu.Var olan şartları göz önünde tutarak  Fatih  Akyel kendisinin başarılı olduğunu ifade etmesi gayet doğaldır. Ligin ilk yarısında  13 maçta  16 puan,ligin ikinci yarısında 13 maçta 20 puan.Rakamlar sonuçlar ortada.Toplanan puanların  mevcut harcanan paraya göre, playof´un dışında kalmış bir takımın hocanın kendisini  başarılı bulmasına sizlerin kararına bırakıyorum.

İnegöl spor´da yaşanan teknik direktör boşluğu bu hafta içersinde giderilmesi söz konusu. En kuvvetli birinci aday konumundaki  İsmail Güldüren  ile bugün veya yarın anlaşma sağlanarak, hafta sonu içerde oynanacak olan Sancaktepe belediye spor maçına takımı hazırlaması bekleniyor.İnegöl spor forması altında yetişmiş,daha sonra Fenerbahce, Bursa spor,Gençlerbirliği gibi Türkiye liglerin önemli takımlarında form giymiş olan İsmail Güldüren,İnegöl spor´da  menajerlik ve teknik direktör olarak görev yapmış bir isim.Kısa süren görev süreleri umarım bu kez uzun olur.Kazanan hem İnegölspor olur hem de kendisi olur. Şimdiden her iki taraf için hayırlı olsun.

Geçtiğimiz hafta içersinde yaşanan hızlı gelişmelerin içersinde birde İnegölspor Gümüşhane deplasmanına gitti. Çalıştırıcı konusunda yaşanan boşluk alt yapı sorumluları Ayhan Güneş, İzzet kaya ve Cengiz Alp  ile giderilerek. Kısa bir çalışmanın ardından Gümüşhane ?ye 15 oyuncu ile gittiği deplasman maçında haftalar sonra genç oyunculardan Ömer Faruk Çalışkan, Yasin Yılmaz´a 11´de şans verilmesi bence en olumlu bir gelişme olarak görmekteyim. Maçın 18 dakikada yenilen golle 1-0 kaybedilmiş olması var olan şartlara göre çok normal görmemiz gerekiyor. Kafası karışık bir takımın sağlıklı bir mücadele ve maçı kazanması tabiî ki beklenemez. Asıl burada önemli olan gelecek yılın kadrosunda yer alacak  genç isimlerin şimdiden  hazırlamak ve güven duygularını arttırmak olacaktır. Bu durum Gümüşhane deplasmanında başladı. Kalan 3 maçta da devam edeceğine inanıyorum.

Geride kalan 31 haftada İnegöl spor,13 galibiyet,10 mağlubiyet, 8 beraberlik almış durumda 40 gol atıp,41 gol yiyen İnegölspor´un şu anda 44 puanla guruptaki sıralamada 8 sırada yer  alması sorunsuz bir sezonu bitireceğini görmekteyiz. Bu hafta sonu Sancaktepe belediyesi ile içerde oynanacak maçın ardından, deplasmanda Eyüpspor maçını ynayacak olan İnegölspor, sezonun son maçını kendi sahasında  Ankara Demir spor ile oynayacak. Alınacak her puan var olan rakamın artmasına katkı sağlayacağı  gibi,gelecek sezon için mevcut kadro içersinde değerlendirme yapma fırsatı bulunmuş olacaktır.Pazar günü Sancaktepe belediye spor ile oynanacak olan maçta buluşmak dileklerimle.

SAYGILARIMLA

 

 

 

 Kıskıvrak yakalandılar

feci kaza:

Kovalamaca sulama kanalında son buldu

Çerez pahalıya patladı

İftar saati yangın çıktı

Görüntüler ortaya çıkınca tahliye edildi

Silahların konuştuğu kavga güvenlik kamerasında