#inegöl

SADULLAH ORGAN


İnegölspor´da zorlu günler devam ediyor

İnegöl adına yakışmayan zorlu sürecin önüne bir türlü geçilemiyor. İçerde oynanan maç sayısına göre rekor sayılabilecek yenilgilere imza atan İnegölspor, deplasman da haftalardır 1 puan alma geleneğini, Ankara´da bozarak, Genç oyunculardan kurulu Hacettep


Geride kalan 9 haftada maç kazanabilme sıkıntısını bir türlü gideremeyen bordo beyazlı ekibimize teknik  direktör Fatih  Akyel´de çare olabilmiş değil. İnegöl spor´un Akyel ile çıktığı 5 maçta sadece 2 puan toplamış olması ister  istemez yönetimin sorun nerede varsa giderme adına önemli sorumlulukların arttığını hatırlatmak istiyorum.

Ben her hafta bu köşeden dilimin döndüğü kadar yaşananları siz değerli okuyucularımla paylaşmaya çalışıyorum. İsmail Ertekin ile ilgili yanıldığımı dile getirmiştim. Ancak Fatih Akyel ile endişemi ve takımı tedavi edebilecek bir nitelikte olmadığını, kendisinin çalıştırdığı takımlardaki başarısızlığını analiz ettikten sonra her maç sonrasında anlatmaya çalışmıştım. Hadi teknik direktör Fatih Akyel takımı tanımadığı için  bir iki maçta alınana her sonucu normal karşılayayım. Sonra 3 maçta alınan sadece 1 puan iki yenilgi ve 1 beraberlik. Dahası da futbol olarak ileriye gitmeyen, yerinde sayan bir İnegölspor karşımızda duruyor. Sonrada İsmail Ertekin ile  4 maçta alınan 4 puan, Fatih Akyel ile 5 maçta alınan 2 puan. Bu tablo karşısında yönetimin olup bitenlere karşı çözüm getirecek adımlar atmasının zorunluluğu artık kaçınılmaz bir hal aldığını hatırlatmak istiyorum. Hiç bir şey çaresiz değildir. Önemli olan hastalığın nerede olduğunu tespit etmek serum mu verilecek, yoksa hasta ameliyat mı olacak teşhisini zaman geçirmeksizin belirleyerek, büyümeden önlemek gerekiyor. Ha düşecek takımlar var. Onlar olduğu sürece bizim düşme gibi endişemiz olmaz deniyorsa, işte o zaman çok daha fazla yanılgı içersine girilmiş olur. İlk yarının bitimine 8 maç kaldı. Ligin asıl ikinci yarısının çok daha zorlu geçtiğini geçmiş sezonlarda edinmiş olduğum tecrübe  ile sonradan yaşanabilecek zorlukları  çok iyi bilen biri olarak tavsiyem, var olan zaman  şimdiden değerlendirilerek,işi ikinci yarıya bırakmamak gerekiyor diye hatırlatmak istedim.

İnegölspor´un gelecek endişesinin arttığı bir sürecin içersine girildiği şu dönemde, her maç sonrasında yeni bir umut tazelenmesini beklemekten yorulduk. Hangi takımı ne zaman yeneceğiz ve 3 puanı bir arada göreceğimizi inanın bekler olduğumuz bir dönemden geçiyoruz. İçerde kolay  bir şekilde Sarıyerspor´a verdiğimiz 3 puanın ardından, çok daha büyük önem kazanan Hacettepe maçından  puan veya puanlar alabileceğimiz umudu içersinde gittiğimiz deplasman maçında, genç bir kadro ile mücadele eden rakibimiz karşısına teknik direktör Fatih Ekyel´in her maçta farklı oyuncuları  deneme alışkanlığını bu maçta da devam ettirmesi, bizim için çok fazla sürpriz olmadı. Sarıyer karşısındaki 11´de yer alan Raif, Bilal, Yaşar, Hacettepe karşısında yedek kulübesinde otururlarken, Emirhan, Taner, Ahmet Hakan´a 11 ?de şans ile takım içersinde yaşanan değişim çok şey fark etmedi. Maçın ilk yarısında rakipten daha fazla koşan ve daha çok pozisyona giren taraf İnegölspor olması skoru değiştirmeye yetmedi. Bu yarıda Okan, Ozan atamayınca  umutlar ikinci yarıya taşınmış  oldu. Ancak maçın ikinci yarısı ilk yarıya göre çok daha farklı bir ortamda oynandı. Ev sahibi takım oyunun hakimi olunca  bizim adımıza işler zorlaşmış oldu. Sadece Emirhan´ın üst direkten dönen topunun  ofsayt pozisyonu ile sona ermesi ile kaçan öne geçme şansının ardından Hacettepespor, 76 dakikada kazandığı penaltı atışını kaleci Şener´in çıkarması ile rakibin öne geçmesini engelleyen isim oldu. Ancak bu pozisyonun ardından 3 dakikada geçtikten sonra Hacettepe´nin kazandığı serbest atışta yaşanan karambol de her zamanki gibi defansın gafletinden doğan pozisyonda Furkan Demir kale dibinden topu filelerimize göndererek puansız ayrılmamıza neden golü atarak, İnegölspor´un işini bitirmiş oldu. Yenen golün ardından beraberlik sayısına ulaşmada başarısız olununca, 9 maçta  5 yenilgi ile dönülmüş oldu. Burada sorgulanması gereken, Fatih Akyel´in takımı nasıl maça hazırladığı ve maçtaki oyun taktiği ile maç kazanma zorluğudur. Futbolcular kendine güven duymayan görüntüsü ve risk almayan mücadeleleri, puan alınabilecek kolay bir rakip karşısında puansız dönülmesine neden oldu. 9 maçta toplanan 6 puana tek kelime ile verilen bunca emeğe yazık yazık diyorum, başka bir şey demiyorum.

SAYGILARIMLA

 Kıskıvrak yakalandılar

feci kaza:

Kovalamaca sulama kanalında son buldu

Çerez pahalıya patladı

İftar saati yangın çıktı

Görüntüler ortaya çıkınca tahliye edildi

Silahların konuştuğu kavga güvenlik kamerasında