#inegöl

SADULLAH ORGAN


KAZANALIM ÖNÜMÜZE UMUTLA BAKALIM


Pazar günü son haftaların en kritik maçlarından birini gurupta sıralamada 18  puanla ikinci sırada bulunan şampiyonluk adayı  Yılport Samsunspor ile karşılaşacak olan İnegölspor geçtiğimiz hafta Sarıyerspor karşısında sergilediği futbolun daha da üstüne çıkması halinde zorlu maçın üstesinden gelerek önümüze umutla bakmamızı zemin hazırlayacak bir maç olarak görüyorum.

Sarıyerspor ile oynanan maçta teknik direktör olarak takımın başında yer alan Murat Yoldaş´ın kadro istikrarı ve oyun anlamında sahada ortaya koyduğu mücadelede skor olarak memnuniyet verici olmasa da, maçta iki kez yenik duruma düşülmüş olmasına rağmen, goller atıp, maçtan puanla ayrılacağı beklentisini arttırmış olmasına rağmen, bazı maçlarda yaşanan son dakikada gol yeme hastalığının Sarıyer maçında da yaşanmasında, basit hatalar etkili olduğunu söylemek istiyorum.

Bu Pazar günü karşılaşacağımız Yılport Samsunspor kesinlikle ne Hacettepe, nede Sarıyer spor takımları gibi değil. Büyük bütçe ile kurulan ve geçtiğimiz sezon kaçırdıkları  1 lige çıkma şansını bu sezon mutlaka yakalamak için Manisa Futbol kulübü ile girdikleri amansız yarışta önde olmak isteyen bir takım konumunda. Bu nedenle İnegölspor  için zor gibi görünen bu maçı kazanması da mümkün. Hiçbir takım yenilmez değildir. Önemli olan İnegölspor´un saha  ve taraftar avantajını arkasına  alarak,mücadele anlamında bugüne kadar oynadığının daha fazlasını  ortaya koyması, bu zorlu mücadelenin üstesinden gelinmemesi için hiçbir neden  yoktur.

Bugüne kadar sahasında oynadığı 4 maçın 3´ünü kazanmış olan İnegölspor´un var olan 10 puanın 9´unu kendi sahasında toplaması, kendi sahasında iyi işler yaptığını görebiliriz. Deplasmanda ise oynanan 4 maçta sadece 1 puan alınmış olması, şu anki durumu ortaya koymaktadır. Şu anki duruma bakılacak olursa, İnegölspor kesinlikle beklentilerin altında bir görüntü ortaya koymuş durumda. Geride kalan 8 maçta 10 puan üst sıralara çıkmak için yeterli olmamıştır. Bu nedenle gelecekte korkulu rüya görmek istenmiyorsa,  iş  işten geçmeden var olan zamanın iyi bir şekilde değerlendirilmesi gerekmektedir. Bu nedenle İnegölspor´un kendi sahasında oynayacağı Yılport Samsunspor karşısındaki mücadelede yenilmemesi gerekiyor. Sahanda oynadığın için  ve var olan kritik puan  durumu  nedeniyle 1 puanın  bile yeterli bir sonuç olmayacak olan maçın kazanılması gerekiyor. Teknik heyet ve futbolcular bu maça çok daha farklı havada hazırlanıp, eksiksiz bir şekilde sahadaki mücadelelerine çıkmaları gerekmektedir. Bu maçta benim beklentilerim içersinde kaptan Şener´in iyi günüde olması, üstüne koymaya başlayan Ahmet Hakan Şahin, Ömer Faruk Çalışkan nın yanı sıra, oynadıkları maçlarda oyuna katkı olarak dikkatleri üzerinde toplamayı başaran Niyazi Batuhan, Cengiz Ötkün, Yasin Görkem ve Hacı Mustafa´nın bu maçtaki etkili performansları  olacaktır. Maçta  şans bulacak diğer oyuncularında böylesine kritik maçta  takım oyununa sağlayacakları katkı ile sahada çok daha farklı bir İnegöl spor izlememiz söz  konusu olacaktır. Çünkü bu gibi maçlar her zaman tarihteki yerini almaya aday maçlardır. Yapılacak iş güven ve kazanma arzusu sergilenecek olan mücadeleci oyunla elde edilecek galibiyet sonrasında güzel bir günün yaşanmasına katkı sağlayacaktır.

İnegölspor´un bulunduğu yerden daha iyi yerlere gelmesi  açısından önem taşıyan maç,kuşkusuz zirve yarışından kopmak istemeyen Yılport Samsunspor için önem  taşıyan maç  olması, her iki takımında kazanma adına sahada mücadele edeceklerdir. Futbol bu, sonucu  oynanacak futbol  belirleyecektir. Benim arzum maçın dostluk havasında başlayıp skor ne olursa olsun dostluk çercevesinde bitmesidir. Geçtiğimiz sezon iki kez karşılaştığımız Samsunspor ile iyi dostluklar yaşandığını, özellikle deplasmanda oynanan maçta gerek maça giden taraftarlarımız gerekse, yönetim kurulu ve bizler başkan İsmail Uyanık ve yönetim kurulu ile taraftar önderleri tarafından iyi bir şekilde ağırlandık güzel dostluk örnekleri sergilenmişti. Ayrıca İnegöl´de faaliyet gösteren Samsunlular Derneği´de, İnegöl´de yaşamanın getirdiği sorumluluk içersinde İnegölspor ile  dostluk köprüsü  için elçilik görevi yaptıklarını söyleyebilirim. Bu önemli maç öncesi dernek başkanı ve yönetimin İnegölspor yönetimine yaptıkları dostluk ziyareti son derece memnuniyet verici. Pazar günü oynanacak olan  önemli maçın gerek türbinlerde gerekse sahadaki görüntüsü  dostluğun devamını sağlayacak bir havada oynanması kazananı iki şehir olacaktır.

Diğer taraftan sportif başarı kadar var olan önemli derecedeki kulübün borç durumu,  Münür Kanar başkanlığındaki yönetimini zorlayacak işlerin başında geliyor. 8 Ekimde yapılan olağan üstü kongrede  seçildikten sonra ilk ziyareti  belediye başkanı Alper Taban´a yapan Münür Kanar başkanlığındaki yönetim kurulunun, Eşref Güç başkanlığındaki  yönetim kurulunun bırakmış olduğu  geçmişe dönük 2 milyon 300 bin lira  borcun yanı sıra, sezon içersinde ortaya çıkacak olan yeni borç durumunun sezon sonunda daha büyük rakamlara ulaşmaması için İnegölspor´a verilecek maddi destek ile ilgili görüş alışverişinde bulunduklar. Oldukça güzel bir havada geçtiği söylenen ziyaret sonrasında belediye başkanı Alper Taban İnegölspor´un var olan mali bütçenin dengelenmesi önceliği içersinde hareket edilerek, gelecek sezon 1. lig için  mücadele edecek şartların oluşabilmesi adına sanayicilerin ve iş adamlarının seferber edilerek, İnegölspor´a maddi katkı sağlanması için gerekli çalışmaların yapılacağı güvencesini vererek, yönetime gerekli desteği vereceğini söylemiş. İnegölspor yönetimi ile belediyenin iş birliğinin hayata geçmesi halinde, var olan bu önemli borç yükünün çözümü için çok fazla zorlanılmayacağını düşünüyorum. Önemli olan çalışmalara bir an önce başlanması maddi sorunun çözümü için gerekli olan adımların hızlı bir şekilde atılmasıdır. Neler olup biteceğini zaman içersinde hep birlikte göreceğiz. Burada önemli olan İnegölspor´un marka değerinin korunmasıdır.

Pazar günü şehir stadında oynanacak olan İnegölspor-Samsunspor maçında buluşmak dileklerimle

SAYGILARIMLA