Önce insan olalım
Tarih: 7.11.2019 10:43:43
EMİR AYBERK GÜMÜLÜGİL

            Eğitim politikamızın tamamen dindar nesil yetiştirilmek üzerine kurgulandığı, Anadolu ve Fen Lisesi´nden çok İmam Hatip Lisesi olan, bakkal dükkânı gibi açılan Kur´an Kursları ile birlikte atılan adımlardan bir an önce vazgeçmemiz lazım. Dindar nesil yetiştirmek yerine vicdanlı nesiller yetiştirmeyi inancın değil, insanlığın ön plana çıkarılması gerektiğini fark etmemiz lazım.

            Vicdanlı olduğumuz andan itibaren ne tecavüz olur, ne hırsızlık olur ne de cinayet olur. Emin olun bundan. Yıllardır dindar nesil yetiştirmeye çalışıyoruz da ne oluyor, bahsedeyim mi?

            Afyonkarahisar... Köy imamı... Arabasına aldığı kıza tecavüz... Tecavüzde kanama durmayınca kızı diş hastanesi yanına bırakıp köye döndüğünü, cemaate namaz kıldırdığını sorguda anlattı.■ Adana... Gönüllü cami imamı... Camiyi temizleyen 8, 10 ve 12 yaşındaki kızları taciz... Tutuklandı.■ Akçaabat İmam Hatip öğretmeni... Kız öğrenciye defalarca tecavüz... “Muta nikâhı yapayım” dedi. Sonra yurtdışına kaçtı.■ Ankara... Din dersi öğretmeni... Üç kız öğrenciye taciz... Tutuklandı. ■ Ankara... Kuran kursu çalışanı... 7 yaşındaki kızı sandalyeye bağlayarak taciz... Dava açıldı.■ Antalya... Hurmalı Erkek Yurdu kuran kursu... İlk günden arkadaşlarınca cinsel taciz...■ Artvin Yusufeli... Merkez Talebe Yurdu Kuran Kursu... Erkek öğrenciye tecavüz... Tutuklandı■ Artvin... İmam Hatip öğretmeni... Erkek çocuklara taciz... Tutuklandı.■ Bartın... Köy imamı... Kuran kursunda çocuklara taciz... Tutuklandı.■ Bartın... Kuran kursu imamı... Üç erkek çocuğa taciz... Tutuklandı.■ Bitlis... İmam Hatip öğretmeni... Öğrenciye taciz... Suçüstü yakalandı.■ Bursa... Fahri imam Vahit K... Zorla grup seks... Tutuklandı.■ Ceyhan... İmam, Hacı, 4 kızı var, din dersi öğretmeni... “Sınıfta bırakırım” tehdidi ile 12 yaşındaki kıza tecavüz... Devriye gezen polislerce suçüstü...■ Çorum... Din dersi öğretmeni, Ensar Vakfı Çorum Şube Başkanı, evli, iki çocuk babası, 52 yaşında... 16 yaşındaki kızı tecavüzle hamile bırakmak... Başka bir kıza taciz... Muhtemelen tutuklandı■ Çorum... İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği Başkanı, imam... 2 kıza tecavüz... Tutuklandı.■ Diyarbakır... İmam... Kuran kursunun 2 kız öğrencisine taciz... 23 yıl 5 ay ceza.■ Düzce... İmam... Kız çocuğa taciz... Dava açıldı.■ Eğridir... İmam Hatip öğretmeni... Öğrenciye tecavüz ve kameraya çekmek... Eşi tecavüzü ortaya çıkarınca, öldürülme korkusundan 1 yaşındaki çocuğu ile yurt dışına, ailesine sığındı.■ İstanbul Küçüksu... Kuran kursu hocası... 4 yaşındaki öğrenciye tecavüz...■ İzmir... İmam... Kuran kursunun 3 küçük kız öğrencisine taciz... Dava açıldı. ■ Kahramanmaraş... Süleymancı Hamidiye Yurdu... 10 yaşındaki 4 erkek çocuğa tecavüzve daha niceleri.

            Gördüğünüz gibi dindar nesil yetiştirirken neler yaşamış bu ülkenin güzel çocukları.. Çocuklarını dinini öğrensin diye gönderen aileler ne acılar yaşamış, Feto´da zamanında bunu sömürmemiş miydi sonuç ne oldu 15 Temmuz,halen daha bu ısrar neden.

            Bu sömürü ve istismar düzenine yol açan düzenin önüne geçmesini beklediğimiz Diyanet İşleri Başkanlığı değil mii? Peki onlar ne ile meşgul, dinimizin harem kılmasına rağmen 4 milyon ₺ faiz geliri ve zırhlı Mercedes ile meşguller tabi. Cuma çıkışlarında toplananları saymıyorum bile. Hal böyle iken bu kurumdan din ve ahlak için ne fayda gelebilir ki?

            Dini değerlerimizi sömürdükleri gibi kültürel gelenek ve göreneklerimizi de sömürme de yarış halindeler. Peygamberimizin de dediği gibi hani komşusu açken tok yatan bizden değildi. Ne oldu; İstanbul´da 4 kardeş geçim sıkıntısından ve ödeyemedikleri borçlarından dolayı aynı anda intihar etti. Acının tarifi yok olamaz da.Yüzümüz kızarmalı. En çokta sülale boyu devlet kademesinde görevli, ballı ihale alan, ayda 80 bin maaş alan ve her fırsatta ona buna 40 milyar dolar harcadık diyenlerin yüzü kızarmalı maalesef devletimiz 4 vatandaşına sahip çıkamadı ve bu gündeme bile gelmedi çünkü haber değerleri yoktu sıradan vatandaşlardı.

            Unutmamak gerek ki her susuş bir kabulleniştir.     

Son olarak; Türk milletinin büyük kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü vefatının 81. yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyorum.

                                   SAYGI ve SEVGİ İLE.

ayberk9114@gmail.com

Twitter: @EAyberkG

Anahtar Kelimeler: Önce, insan, olalım
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
Çok yaşa Cumhuriyet (02 Kasım 2019 - Cumartesi)
TÜRK´ÜN TÜRK´TEN BAŞKA DOSTU YOK! (17 Ekim 2019 - Perşembe)
KIŞ ÇETİN GEÇECEK (11 Ekim 2019 - Cuma)
GENÇLİK İÇİN YENİ TEHDİT: DEİZM (24 Eylül 2019 - Salı)
GELECEK İÇİN GENÇLİK (18 Eylül 2019 - Çarşamba)
ANALAR AĞLAMASIN (12 Eylül 2019 - Perşembe)
KADIN´A VAHŞET (30 Ağustos 2019 - Cuma)
Sayfa:
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ