#inegöl

SADULLAH ORGAN


Rakibe göre iyi sonuç


Ligin 5. haftasında sahasında gurubun son sıralarda yer alan Hacettepespor takımını her iki yarıda bulduğu 3 golle yenmesini bilen İnegölspor geride kalan 5 hafta sonrasında aldığı ikinci galibiyetle puanını 7 ?ye çıkartarak üst sıralar için umut tazelemiş oldu.

İlginin beklenenin altında olduğu maçın oyunsal olarakta belli dakikaların dışında durağan bir havada oynanması, maçı izlemeye gelen sporseverleri sadece atılan 3 golle alınan galibiyete sevindirdi.

Yönetimin geçtiğimiz hafta almış olduğu olağanüstü kongre kararı sürprizinin gölgesinde oynanan maçın favorisinin İnegölspor´un, rakibin gençlerden kurulu bir takım olması ve gurupta 1 puanla alt sıralarda bulunması rahat bir galibiyet alacağı beklentisi hakimdi.

Maçı rahat kazanırız beklentisinin gerçeğe dönüşmesi için 35 dakika beklememiz gerekti.Bu dakikaya kadar sahada hiçbir varlık gösteremeyen İnegöl spor,1 puanı  alabilirmiyim hesapları ile sahaya çıkan Hacettepe´nin bir anlamda oynanan oyunla ekmeğine yağ sürülmüş oldu.İlk dakikalarda sahanın verimsiz oyuncularından Cengiz kendini toparlayıp, oyuna ağırlığını koyunca bir anda her şey değişmiş oldu.35 dakikada attığı nefis golle takımını öne geçiren Cengiz, adeta uyuyan takımı uyandırarak sahada daha farklı bir İnegölspor ortaya çıkmış oldu. Galibiyet golünün 3 dakika sonrasında yine Cengiz topu kaleye gönderdi. Yan direğe çarpıp  geri gelmesi ikinci golün gelmesini azda olsa geciktirmiş oldu. 44. Dakika da günün oyuncusu Cengiz, rakip alanda bomboş kaldığı pozisyonda topu kaleye atma yerine asist yaparak, Ahmet Hakan´ın ikinci golü atmasını sağlaması her şeyi bir anda çok daha güzel hale getirmiş oldu.

2-0 önde olmanın getirdiği rahatlıkla soyunma odasına giden İnegölspor´un 52 dakikada Hacı Mustafa  ile 3 golü bulması kalan dakikaları formaliteye dönüştürmüş oldu. Genç olmanın yanı sıra daha ligde kendini bulamamış bir görüntü sergileyen Hacettepe takımı, oyunu çirkinleştirmeden sahada mücadele etmesi taktir edilecek bir durum. Evet İnegölspor´un maçı kazanması tabiî ki güzel, hepimiz mutlu olduk. Ancak rakibimiz olamayan Hacettepe yenilgisini de  çok fazla abartmamız gerekiyor. Asıl olan rakibimiz konumundaki takımlar karşısında maç kazanma sayısını attırmak çok daha önemli. İçerde yenildiğimiz Yeni Çorum spor, bir hafta öncesinde yenildiğimiz  Zonguldak kömür spor maçlarında kaçan  puanları ilerde ne kadar arayacağımızı hep birlikte göreceğiz. Eğer Biz üstü sıralarda yer alma hesapları yapıyorsak kendi ayarımızdaki takımlardan puan veya puanlar almalıyız.Bu arada Hacettepe karşısında oynanan oyun içersinde belli dakikalarda ortaya çıkan görüntü diğer maçlar için tehlike arz edecektir.Bu nedenle maçı 90 dakikaya yayılması halinde  İnegöl spor´un kazanma şansı daha da artacaktır.Bu da kondisyona bağlı bir şeydir.Her takım kesinlikle Hacettepe gibi olmayacaktır Önümüzdeki hafta Cumartesi günü deplasmanda gurubun iyi takımlarından Hekimoğlu Trabzon  maçında üstüne koyan bir İnegöl spor bekliyorum.

Hacettepe spor karşısında sahada izlediğimiz ilk 11´in içersinde teknik direktör İsmail Güldüren´in yaptığı rotasyon sonrasında ilk kez 11 ?de oynayan yeni transferlerden Abdullah sağ tarafta, Uğur´un ise sol tarafta bu maçtaki iyi görüntüleri ile gelecekte tecrübeleri ile İnegöl spor´a daha fazla katkı sağlayacağına inanıyorum. Forvet Hattında yer alan ve sahada kaldığı sürece iyi işler yapamaya çalışan Ahmet Hakan attğı golle kendine olan güvenin arttığını düşünüyorum. Formayı sürekli giyme şansının kendi elinde olduğunu söylemek istiyorum. Takımın istikrarlı oyuncularından Yasin Görkem´in yeniden  eski yerine dönmesi kendisini daha da  başarılı kılacağını Hacettepe karşısında  orta sahaya yakın bir yerde ortaya koyduğu mücadele ile görmüş olduk.Hacı Mustafa eski günlerine yavaş yavaş dönüyor.Hacettepe karşısındaki mücadelesi ile  attığı ve attırdığı golle maçın  adamı  olan Cengiz´in yeteneğini tartışmaya bile gerek yok. Önemli olan bu yeteneğini daha fazla kullanmasıdır. Emre Öztürk,Ali kemal,Niyazi Batuhan,Gökhan Hacettepe maçında görevlerini yaptılar.Kaleci kaptan  Şener en rahat maçlarından birini oynadı diyebilirim.Rakip ne olursa olsun maç kazanmak önemlidir.İnegöl spor kazandı ve puanını 7´ye çıkattı. Haftayı gurupta 8.Sırada tamamlayan İnegöl spor´un hafta sonunda deplasmanda oynayacağı Hekimoğlu Trabzon maçından başarılı bir sonuç bekliyorum.

Ziraat Türkiye kupasında  3 lig takımını Erzin spor´u deplasmanda 4 golle yenerek adanı 4.tura yazdıran İnegöl spor´un bu maçın ardından Ligde de  haftayı 3 puanla kapatan sonuçla ayrılması ile bir hafta içersinde iki güzel sonucu yaşamış olduk.Bu güzel sonuçların devamının gelmesi her şeyin çok daha güzel gitmesini sağlayaçaktır. İnegöl spor7a Hekimoğlu Trabzon maçında başarılar diliyorum

Saygılarımla

 Kıskıvrak yakalandılar

feci kaza:

Kovalamaca sulama kanalında son buldu

Çerez pahalıya patladı

İftar saati yangın çıktı

Görüntüler ortaya çıkınca tahliye edildi

Silahların konuştuğu kavga güvenlik kamerasında