#inegöl

SADULLAH ORGAN


Umutlar yenilensin


İnegöl spor´da maalesef işler istenildiği gibi gitmiyor. Ligin 5 hafta maçında deplasmanda uzun süre yenik götürdüğü Bayrampaşa spor karşısında 1 puanı son dakikalarda bulduğu golle kurtaran İnegöl spor gelecek haftalarda iyi sonuçlara imza atabilmesi için bugünkü görüntüsünden bir an önce kurtularak, iyi mücadele eden, iyi sonuçlara imza atan ve özgüvenin kazanmış bir takım havasına dönüşmesini bekliyoruz. Umarım yeni teknik direktör Fatih Akyel ile başlayan yeni dönem umutların yenilenmesine katkı sağlar.

4 maçta 4 puan alarak, gurupta alt sıralarda kendine yer bulan İnegöl spor´un rahatsızlık veren bu durumu ister istemez bazı gelişmelerin yaşanmasına neden oldu.  Daha önce çalıştırdığı takımlarda 6 şampiyonluğu bulunan deneyimli teknik direktör İsmail Ertekin ile yıllar sonra İnegöl spor çatısı altında yolların kesişmesi ile ortaya çıkan umut ışıkları daha  4 hafta maçları sonrasında sönmesi teknik direktör olarak tercih olarak ne kadar yanlış yapıldığını pahalı bir şekilde ödenmiş oldu. İçerde oynanan Kastamonu spor maçında alınan yenilginin ardından ortaya çıkan 4 puanlık başarısızlık ve gurupta üst sıralardan hızlı bir şekilde uzaklaşılması ister istemez tüm gözlerin teknik direktör İsmail Ertekin´in üzerine dönmesine neden oldu. Bu maçın ardından yönetimin yaptığı ilk toplantıda İsmail Ertekin ile yolların ayrılması kararının verilmesi, şartlara göre benim için sürpriz olmadı. Önemli rakamlar harcanarak dış transferde 12 oyuncu alınmasına rağmen, başarı için yeterli görmeyen bir tutum u daha maçlar başlamadan ortaya koyan teknik direktör İsmail Ertekin´in daha başında yönetimle uyuşmayan bir düşüncede olması, bence erken bitecek birlikteliğin en önemli görüntüsü oldu diyebilirim. Ertekin daha bıraktığı günün akşamında Sakarya spor ile anlaşma resimlerinin yayınlanması da işin diğer bir boyutu. Taktiri siz değerli okurlarıma bırakmak istiyorum.

İnegöl spor´da tabiki geçtiğimiz haftada yaşanan gelişmeler sadece İsmail Ertekin ile yoların ayrılması ile sınırlı kalmadı. Çarşamba günü Darıca Gençler birliği ile Ziraat Türkiye kupası 3 kademe maçında Özgür Şahin´in yönetiminde çıkılan maçta 2-1´lik yenilgi ile daha ilk maçtan elenerek dönülmesi ile önemli bir gelir kapanmış oldu. Yaşanan sıkıntılara ilaveten, kupada erken elenmek yeni bir teknik direktörün takımın başına getirilmesi düşüncesini hızlı bir şekilde hayata geçirilmiş oldu. Bir zamanların Galatasaray ve Fenerbahçe´nin önemli oyuncularından olan, futbolu bıraktıktan sonra, teknik adam olarak hayatına, devam eden Fatih Akyel ile sürpriz bir şekilde yolların İnegöl spor çatısı altında buluşması yaşanmış oldu. Teknik adam olarak bugüne kadar çalıştırdığı 4 takımın içersinde sadece Gümüşhanspor´u play-of oynatmış, diğer takımlarda ise sıkıntılı bir şekilde ayrılmış bir teknik adam olan Fatih Akyel  ile İnegöl spor´da başlayan yeni dönem umarım hem kendisi hem de takımımız için çıkış  noktası olur diye umut etmek istiyorum. Başarı halinde, burada kazananın sadece İnegöl spor olmayacağını Fatih Akyel´inde kariyer olarak önemli kazanım elde edeceğini söylemek istiyorum. Tüm bu gelişmeler yaşanırken, 2010-2011 sezonunda İnegöl spor´u çalıştıran, başarısızlığı ile buradaki ömrü kısa süren Cevdet Uzunköprü ?nün yırtık dondan çıkarcasına kendi hesabından Fatih Akyel´in gelmesine atıfta bulunarak, teknik direktör konusunda İnegöl spor için görüş bildirmesi haddine olduğunu düşünmüyorum. Cevdet Uzunköprü bu kadar çok nasıl takım değiştirdiğini kendi kendine sorması, başarısızlığını nedenlerini bulmasını tavsiye ediyorum.

Önemli gelişmelerin yaşandığı haftanın son gününü İstanbul´da Bayrampaşa spor ile oynayarak geçiren İnegöl spor ?da kafaların oldukça karışık olması nedeniyle mücadele anlamında iyi ama sonuç anlamında zorluk çektiği bir maçı geride bırakmış oldu. Kalite olarak iyi isimlerden  oluşmasına rağmen İnegöl spor´un takım birlikteliğini bir türlü sahaya yansıtamamasının etkeni ,yaşanan önemli puan kayıpları ile karşımıza çıkıyor.Bodrum ve Kastamonu yenilgilerinin ardından morallerin adeta dip yaptığı bir ortamda Bayrampaşa spor deplasmanına  yeni teknik direktör Fatih Akyel yönetiminde giden İnegöl spor Çetin Emeç stadındaki önemli mücadelede  rakibinden  daha iyi bir görüntü ortaya koyması  gelecek için umut verici olmasına rağmen,gol  yollarında pozisyon yaratmada yaşanan sıkıntı bu karşılaşmada bir kez daha karşımıza çıkmış oldu.Takımla kısa bir süre çalışma fırsatı bulan teknik direktör Fatih Akyel, Ahmet Hakan ve Yasin Görkem ?i ilk 11´de oynatarak doğru bir iş yapmış oldu.Emirhan´ın sakat olması nedeniyle olmadığı maçta kalede Şener,defansta kemal,Volkan, sağ´da Orhan,solda,Osman, orta  alanda, Birhan,Serhat ve Yasin Görkem, rakip alana yakın bölgede,Raif,Özer Ozan,forvet hattında ise Ahmet hakan ile  Bayrampaşa karşısında mücadele eden İnegöl spor,5 puanı bulunan rakibi karşısında galibiyete daha yakın takım görümünde olmasına rağmen, Özer Ozan ve Ahmet Hakan ,Volkan ile bulunan önemli gol pozisyonlardan sonuç alınamama şansızlığı karşısında 34 dakikada  defansta yapılan basit hata sonrasında Bayrampaşa spor  Üstün Bilgi ile öne geçen golü bulması tamamen rakibin şansından kaynaklandığını söylemek istiyorum. Maçın ikinci yarısında tempolu oyununu devam ettiren İnegöl spor, daha atak bir görüntü ortaya koyan taraf oldu. Ev sahibi takım   Bayrampaşa spor 1-0 önde olmanın avantajını kurama adına oyunu tamamen kendi yarı alanında kabul edip, sakatlanma yalanı ile dakika geçirmeye çalışması iyi olmayan görüntüler  idi. İnegöl spor aradığı golü 83 dakikada Yaşar ile buldu. Oyuna  63 dakikada  Raif´in yerine giren Yaşar 79 dakikada yakın mesafeden önemli bir gol kaçırdıktan sonra, 83 dakikada Yasin Görkem´in serbest atışından gelen topa mükemmel bir şekilde vuran Yaşar durumu 1-1 getiren golü atarak, altın değerindeki 1 puanla dönülmesini  sağlamış oldu. İnegöl spor 5 maç sonrasında 5 puana ulaşmış olması yeterli olmasa da. daha uzun bir lig maratonunun olduğunu bilerek, kendini geliştiren ve sonuca yönelik futbolunu sahaya yansıtmasının zamanının geldiğini söylemek istiyorum.İnşallah bu hafta sonu dolu türbinler karşısında oynayacağımız Samsun spor maçında alınaçak güzel sonuçla iyi günlerin başlangıcı olması hepimizi mutlu edecektir.Pazar günü bu önemli karşılaşmada buluşmak dileklerimle

SAYGILARIMLA