#inegöl

Sadullah Organ


UMUTLAR BAŞKA BAHARA KALDI

UMUTLAR BAŞKA BAHARA KALDI


İnegölspor’a playof maçlarının yaramadığı  Antalya’da oynanan Manisa FK maçında alınan 3-0’lık yenilgi ile bir kez daha yaşanmış oldu. Son olarak Alanya’da Trabzon 1461 ile finalde penaltı atışları sonucu yenilip döndüğümüz 1. lig kapısı şansını bu kez yakalama umudu ile gittiğimiz Antalya’da daha ilk maçta Manisa FK 3-0’lık skorla yenilip, elenmemizden daha çok  takım kalitesi farkının yanı sıra  ortaya konulan mücadelenin yetersizliğinin üzerinde durulması gerekiyor.

Bu kadar kolay bir yenilgi alınmaması gerekiyordu.Her zaman ayağa kadar gelmeyen bu gibi şansları  kaçırmamak için  şu andan itibaren yapılması gereken şey herkesin taşın altına elini sokup, bu takımı şansa bırakmadan direk olarak 1. lige nasıl bir an önce çıkartırız hesaplarının yapılması zamanının geldiği ve geçtiğidir. İnanın bu durumları yaşamanın rahatsızlık verdiği kesin. Ayağa kadar gelen şanslar, verilen bunca emekler bir maçta bağlı kalmaması gerekiyor. İnegöl spor’un bence bundan sonra yapması gereken tek şey doğru bir planlama ile doğru oyuncu transferini yaparak, 1 lige direk çıkmanın hesaplarının yapılmasıdır. Yazık değil mi boşa geçen yıllara ve bunca emeğe harcanan paralara. Her yıl böyle o sene bu senenin ne zaman geleceğin imi bekleyeceğiz. Bu takım 1984 yılında kuruldu. O günden bugüne kadar bir türlü gerçekleşmeyen bir üst lige çıkma hayali ile yaşıyoruz. Bu durum ne zaman değişecek inanın karamsarlığım daha da artıyor. Her yönü ile büyük bir şehiriz diyoruz. Ekonomide, gelişmişlikte büyük şehiriz diyoruz bunlarla gurur duyuyoruz ama iş İnegöl spor’a gelince birbiriyle bağdaşmayan bir durum karşımıza çıkıyor. Sonra acaba yakalanan sürpriz başarıları gözümüzde büyütüp umutlanıyoruz.Bunun böyle olmadığını Antalya’da gördük.Şehir günlük birliktelerin yerine geleceği planlayarak  doğru işler yaparak,doğru kadroları kurarak yola hedef koyarak başlaması gerekiyor.Gelirler belli.Yönetimin çabası belli,kurulan takımın kalitesi belli  sonrada tabiî ki beklentiler arzu ettiğimiz gibi gerçekleşmiyor.

Son olarak oynadığımız Playoff ilk maçında iki takımın birbirleri ile olan oyuncu kalitesini hepimiz gördük. Ligin ilk yarısında kendi sahasında yendiğimiz Manisa FK takımını yeniden yeneriz umudu ile çıkan İnegölspor’un sergilediği futbolla bu işin olmayacağı, daha maçın ilk dakikalarında görmüş olduk. Tecrübe farkının çok daha ağır bastığı maçın daha ilk 10 dakikasında yenilen 2 golle durumun erken bir dönemde 2-0’a gelmesi, maçın kalan bölümünün bence erken bitmesine neden oldu. Bu dakikadan sonra oyunu istediği gibi yönlendiren, skorun getirdiği avantajla rahat bir şekilde mücadele eden bir Manisa FK  takımı  karşısında erken yenilen gollerin şaşkınlığından bir türlü sıyrılamayan İnegöl spor’un olması  beklenen gollerin gelmemesinde etkili oldu. Bir taraftan kendini maça çok iyi hazırlayan Manisa takımı diğer taraftan var olan zamanı sanki boşa kullanmış bir İnegölspor sahada gördük. Takımın her kademesinde rakiple baş edecek bir mücadele sergilenemedi. Teknik direktör Murat Yoldaş’ın sahaya sürdüğü 11 ‘de bir yanlışlık olduğunu düşünmüyorum. Elde ne varsa iş yapabilecek beklentisinde olan oyunculara şans vermiş, Yaş ortalaması olarak Manisa’nın çok altında olan İnegöl spor’da tek beklenti genç olmanın avantajını kullanarak, rakipten daha fazla koşup istenilen sonucu almaktı.Gelin görün ki ne gençler iş yaptı nede tecrübeli olduğunu düşündüğümüz isimler bir şeyler yapabildi.

10 dakika içersinde yenilen 2 gollün sonrasında kısa sürede toparlan anıp maçı kurtarma adına yapılması yapılan hamlelerde yetersiz kalması, ortaya oyun olarak hiç kimseyi tatmin etmeyen bir görüntü çıkması ile sahadan 3-0’lık yenilgi ile ayrılan tarafın İnegölspor’un bir üst tura çıkma hayali daha ilk maçta bitmiş oldu. Bence bu maçtan herkesin ders çıkartması gerekiyor.3-4 maç iyi oynadım diye kendini Maradona zannedenler, Manisa maçında boylarının ölçüsünü aldıklarını düşünüyorum. Kalite ve mücadele olarak daha iyi olan Manisa takımı bir üst tura çıkarken, İnegölspor ise 1. lig hayalini Antalya’da bırakıp daha ilk maçta evine dönmüş oldu. Ne diyelim nasip böyleymiş. Erken elenmiş olmamıza rağmen, yaşanan bir çok  sıkıntılara rağmen,İnegöl spor olarak playoff gurubunda yer almak kısada olsa pandemi döneminde bizlere tatlı bir heyecan yaşatan başkan Münür Kanar ve yönetim kuruluna,teknik ekibe, futbolculara, malzemecisinden, kulüp yönetimine kadar hepsine teşekkür ediyorum.Seneye daha iyi kadro ve ortamlarda buluşmak dileklerimle kalın sağlıcakla…

SAYGILARIMLA