#inegöl

SADULLAH ORGAN


YENİLGİ İLE ERKEN TANIŞTIK

Yeni sezonun ikinci hafta maçında sahasında Yeni Corum spor´a 2-1 yenilerek, haftayı puansız kapatan İnegölspor gelecek ile ilgili kafalarda soru işareti verdiğini söylemek istiyorum.


Transfer sezonunda 10´a yakın yeni isimi kadrosuna dahil ederek, zorlu lig yarışana Kırklareli deplasman beraberliği ile başlayan İnegölspor´un alternatifi  kısıtlı bir kadro ile mücadele edecek olması işlerin hiçte kolay  olmayacağı Çorumspor karşısında alınan yenilgi ile görülmüş  oldu.

Yeni Çorumspor ile oynanan maçta, Kırklareli spor maçındaki  aynı 11 ile  sahaya çıkan İnegölspor´un  teknik kadrosunun kafasından ne geçti bilemiyorum ama, aynı kadroyu sahaya sürmesi bana ilginç geldi. İç sahada oynuyorsan, rakip kim olursa olsun kazanmak için oynayacaksın. Hele senin gibi orta dereceli bir takımla oynuyorsan  daha cesur olacaksın. Maçı kazanma adına gol atmak istiyorsan, forveti ikileyip,orta alanı daha da hareketlendirilmesi gerekirdi. Ozan Cengiz´den sonra ikinci forvet konumundaki Ahmet Hakan,  82 dakikada değil, ilk 11 de olması gerekirdi.  Hadi ilk 11 de şans verilmedi, hiç olmasa ikinci yarının başında oyunda olması  gerekirdi.

Seyircinin ilgisinin oldukça iyi olduğu bu sezonun ilk maçına gelenler hem ilk kez takımı görmek, hem de alınacak bir galibiyetle haftayı güzel geçirmek düşüncesi ile geldikleri maç tam bir hayal kırıklığı ile türbinleri terk etmeleri, Yeni Çorumspor´un çok iyi takım olmasından değil, İnegölspor takım olmakta yaşadığı  sıkıntıdan  kaynaklandığını söylemek istiyorum. Defans sıkıntılı, orta alanı daha da sıkıntılı, 3. bölge ise rakip defansının arasında kaybolup gidiyor. Gol atmayı sadece Ozan Cengiz´e bağlamış bir durum yaşanıyor. Sonuç ortada İnegölspor 1 Yeni çorum spor 2

Maçın geneline baktığımız zaman İnegöl spor gol atacak pozisyonlar bulmadı değil.Ancak golün nasıl atılaçağı önemli.İnegöl spor´un yapamadığını yeni Çorum spor yaparak avantajlı bir skorla sahadan ayrılan taraf oldu.Her iki takımın daha çok oyunu orta alanda tutması pozisyon azlığı yaşanmasına neden olmasına neden oldu.İnegölspor 20 dakikada Ali Kemal ile bir pozisyondan sonuç alamazken,Konuk ekip 28 dakikada takımın en tecrübelisi konumunda bulunan kaleci Şener´in önemli hatası ile öne geçen taraf olması işleri çok daha zorlaştırmış oldu.33 akikada Ozan Cengiz´in kafa topunun filelerle buluşmaması yerine üst direğe çarpıp, geri gelmesi sonrasında defansın topu çıkarması  şansızlık olarak görmemiz gerekiyor.Koca 45 dakikada kayda değer iki pozisyon bulup gol atamıyorsan, ikinci yenik başlamak tabiî ki rakibi avantajlı kılar.

İkinci yarı ilk yarıya göre biraz daha heyecanı yüksek bir tempoda oynandı.1-0 üstün olmanın avantajını koruma adına oyunu daha çok kendi yarı alanında kabul eden bir görüntüde oynayan Yeni Çorumspor´un bu düşünce karşısında İnegölspor beraberlik golünü bir an önce bulma isteği, rakip takımın zorlandığı anların yaşanmasına neden oldu.Maçın 54 ve 59 dakikalarından Niyazi Batuhan ile bulunan iki pozisyon beraberlik golünü getirmezken,70 dakikada Cengiz´in soldan getirip yaptığı güzel ortasında yaşanan yaşanan karabolde Niyazi Batuhan ile beraberlik golünü bulmamız her şeyi bir anda farklı yöne değiştirmiş oldu.Cengiz´in çizgiden çıkan sert şutunun üstünlük sayısının gelmemesi bu dakikadan sonra her şeyi değiştirmiş oldu. 81 dakikada yaşanan defans hataları sonrasında Yeni Çorumspor kolay bir şekilde 2. golü bulması  maçın gidişatını değiştirmiş oldu.İnegölspor beraberlik şansını 90+5. dakikada yakalayan taraf oldu.Bu dakikada yaşanan karambolde top gol çizgisini geçmesine rağmen maçın orta hakemi santrayı gösterme yerine penaltı  kararı vermesi önemli bir hata olsa da, verilen penaltıyı kalecinin kurtarması en az alınabilecek 1 puandan olunurken,Yeni Çorumspor 3 puanın cebine kayarak evine dönmüş oldu.İnegölspor ikinci lig maçında  sahasında ilk yenilgisini alması tabiî ki yapılan hesapları bozmuş oldu.Bence bu iki maçta alınan sonuç, uyarı niteliği taşımaktadır.Hiçbir maçın çok kolay geçmeyeceği bu zorlu lig yarışında İnegölspor´un hatalarını iyi görmesi,gelecek maçlarda daha iyi sonuçlara imza atabilmesi için şu anki görüntüsünü değiştirmesi gerekiyor.Hafta sonu  gurubun 6 puanlı takımı Sancaktepe  ile oynayacağımız maçın önemi, şu anda çok daha fazla artmış durumda. Zor gibi görünen maçtan İnegölspor´un kazanması halinde umutların tazelenmesine katkı sağlayacaktır.. Pazar günü şehir stadından buluşmak dileklerime SAYGILARIMLA

 Mezarlıkta ölüsü bulundu

Cinayetin sebebi belli oldu

Öldü mü , öldürüldü mü?

Hırsızlar kameraya yakalandı

Tır devrildi

Inegöl'de feci kaza

maskeli katil zanlısı kamerada